2. Divizia 2017-2018
Această intrare sau secțiune despre subiectele edițiilor competițiilor de fotbal și Danemarca nu citează sursele necesare sau cei prezenți sunt insuficienți . |
2. Divizia 2017-2018 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | 2. Divizie | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 17 | ||||
Administrator | DBU | ||||
Loc | Danemarca | ||||
Participanți | 24 (împărțit în 3 grupe de 8) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Divizia 2. 2017-2018 este a 17-a ediție a celei de-a treia categorii a campionatului danez de fotbal .
Sezon
Anunțuri
La sfârșitul sezonului 2016-2017 , Holbæk , Svendborg , Vejgaard și Fredensborg au fost retrogradate, în timp ce Brabrand și Thisted s-au alăturat Diviziei 1 .. În locul lor, Hillerød , Skovshoved , Lyseng și Ringkøbing au fost promovate din 2. Divizia , iar AB și Næstved au retrogradat din 1. Divizia .
Formulă
Cele 24 de echipe participante sunt împărțite în 3 grupe de 8 echipe cu care se confruntă în runde dus-întors, pentru un total de 14 zile. Primii patru din fiecare grupă se vor confrunta într-un tur-retur de 12 echipe; primul și al doilea clasat vor fi promovați la 1. Divizie . Ultimii patru din fiecare grupă se vor confrunta într-o rundă de întoarcere de 12 echipe; ultimele 4 clasate vor fi retrogradate.
Primul stagiu
Grupa A
Echipe participante
Club | Sezon | Oraș | stadiu |
---|---|---|---|
AB | Detalii | Fericit | Stadionul Gladsaxe |
B 93 | Detalii | Copenhaga | Østerbro Stadion |
Brønshøj | Detalii | Copenhaga | Tingbjerg Ground |
Frem | Detalii | Copenhaga | Valby Idrætspark |
Hillerød | Detalii | Hillerød | |
Hvidovre | Detalii | Hvidovre | Hvidovre Stadion |
Næstved | Detalii | Næstved | Næstved Stadion |
Skovshoved | Detalii | Copenhaga | Skovshoved Idrætspark |
Clasament
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hvidovre | 35 | 14 | 11 | 2 | 1 | 30 | 15 | +25 | |
2. | Næstved | 24 | 13 | 7 | 3 | 4 | 26 | 20 | +6 | |
3. | Skovshoved | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 28 | 25 | +3 | |
4. | Frem | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 29 | 26 | +3 | |
5. | B 93 | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 24 | 26 | -2 | |
6. | AB | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 21 | 23 | -2 | |
7. | Brønshøj | 13 | 14 | 4 | 1 | 9 | 14 | 30 | -16 | |
8. | Hillerød | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 18 | 35 | -17 |
Legendă:
- admis în grupul de promovare
- admis în grupa retrogradării
Notă:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
Rezultate
AB | B93 | Frate | Fre | Bună Eu | Hvi | Nae | Sko | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AB | –––– | 1-1 | 3-0 | 0-1 | 2-0 | 2-2 | 1-1 | 3-3 |
B 93 | 2-1 | –––– | 1-0 | 2-5 | 6-0 | 4-1 | 1-5 | 0-0 |
Brønshøj | 0-1 | 3-1 | –––– | 0-3 | 2-1 | 1-5 | 2-1 | 0-2 |
Frem | 4-3 | 3-3 | 3-3 | –––– | 2-2 | 0-2 | 0-1 | 5-1 |
Hillerød | 2-1 | 3-1 | 0-2 | 2-2 | –––– | 0-1 | 2-2 | 1-3 |
Hvidovre | 2-0 | 2-1 | 4-0 | 5-0 | 3-3 | –––– | 3-0 | 3-2 |
Næstved | 1-1 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 5-2 | 1-2 | –––– | 1-3 |
Skovshoved | 4-2 | 0-1 | 3-0 | 1-1 | 3-0 | 1-5 | 2-3 | –––– |
Record
- Cele mai multe victorii: Hvidovre 11
- Cel mai mic număr de victorii: Hillerød 2
- Cele mai multe extrageri: Frem și AB 5
- Cel mai mic număr de extrageri: Brønshøj 1
- Cele mai multe pierderi: Brønshøj 9
- Mai puține pierderi: Hvidovre 1
- Cel mai bun atacː Hvidovre a marcat 30 de goluri
- Cel mai prost atac: Brønshøj 14 goluri marcate
- Cea mai bună apărare: Hvidovre a înscris 15 goluri
- Cea mai proastă apărare: Hillerød a primit 35 de goluri
- Cel mai bun diferență de gol: Hvidovre +25
- Cel mai rău diferență de goluri: Hillerød -17
Grupa B
Echipe participante
Club | Sezon | Oraș | stadiu |
---|---|---|---|
Avarta | Detalii | Rødovre | Espelundens Idrætsanlæg |
Dalum | Detalii | Odense | Dalum Stadion |
Greve | Detalii | Greve | Centrul Greve Idræts |
Hellerup | Detalii | Gentofte | Gentofte Stadion |
Kolding | Detalii | Kolding | Kolding Stadion |
Marienlyst | Detalii | Odense | Marienlystcentret |
Middelfart | Detalii | Middelfart | Middelfart Stadion |
Næsby | Detalii | Odense | Naesby Stadion |
Clasament
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Middelfart | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 28 | 18 | +10 | |
2. | Avarta | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 28 | 21 | +7 | |
3. | Marienlyst | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 25 | 16 | +9 | |
4. | Kolding | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 20 | 18 | +2 | |
5. | Hellerup | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 26 | 25 | +1 | |
6. | Dalum | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 24 | 23 | +1 | |
7. | Greve | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 22 | 27 | -5 | |
8. | Næsby | 2 | 14 | 0 | 2 | 12 | 13 | 38 | -25 |
Legendă:
- admis în grupul de promovare
- admis în grupa retrogradării
Notă:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
Rezultate
Ava | Din | Gre | Hel | Kol | Mar | Mijloc | Nae | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avarta | –––– | 2-1 | 2-1 | 0-2 | 1-1 | 1-2 | 3-1 | 3-0 |
Dalum | 1-2 | –––– | 6-0 | 0-2 | 1-4 | 1-1 | 0-2 | 3-2 |
Greve | 1-1 | 2-2 | –––– | 4-2 | 0-1 | 0-2 | 3-0 | 2-1 |
Hellerup | 1-1 | 2-0 | 4-4 | –––– | 4-1 | 1-0 | 0-0 | 4-3 |
Kolding | 3-3 | 1-2 | 2-1 | 2-1 | –––– | 2-0 | 2-1 | 1-0 |
Marienlyst | 3-4 | 0-2 | 0-0 | 5-0 | 2-0 | –––– | 3-1 | 1-1 |
Middelfart | 2-0 | 2-1 | 4-3 | 3-0 | 2-0 | 2-3 | –––– | 4-0 |
Næsby | 2-5 | 1-4 | 0-1 | 2-3 | 0-0 | 1-3 | 0-4 | –––– |
Record
- Cele mai multe victorii: Middelfart 8
- Cel mai mic număr de victorii: Næsby 0
- Cele mai multe extrageri: Avarta și Greve 4
- Cel mai mic număr de extrageri: Middelfart 1
- Cele mai multe pierderi: Næsby 12
- Mai puține pierderi: Avarta 3
- Cel mai bun atacː Middelfart și Avarta a marcat 28 de goluri
- Cel mai prost atac: Næsby a înscris 13 goluri
- Cea mai bună apărare: Marienlyst a înscris 16 goluri
- Cea mai proastă apărare: Næsby a primit 38 de goluri
- Cel mai bun diferență de gol: Middelfart +10
- Cel mai rău diferență de goluri: Næsby -25
Grupa C
Echipe participante
Club | Sezon | Oraș | stadiu |
---|---|---|---|
Aarhus Fremad | Detalii | Aarhus | Riisvangen Stadion |
Jammerbugt | Detalii | Jammerbugt | Jetsmark Stadion |
Kjellerup | Detalii | Kjellerup | Stadionul Bjerget |
Lyseng | Detalii | Aarhus | |
Odder IGF | Detalii | Odder | Odder Stadion |
Ringkøbing | Detalii | Ringkøbing | Alkjær Stadion |
Sydvest | Detalii | Tønder | Stadionul Butoaie |
VSK Aarhus | Detalii | Aarhus | Vejlby Stadion |
Clasament
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jammerbugt | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 27 | 15 | +12 | |
2. | Sydvest | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 30 | 23 | +7 | |
3. | Kjellerup | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 21 | 15 | +6 | |
4. | Ringkøbing | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 24 | 23 | +1 | |
5. | Aarhus Fremad | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 15 | 17 | -2 | |
5. | VSK Aarhus | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 22 | 27 | -5 | |
7. | Lyseng | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 16 | 24 | -8 | |
8. | [4] | Odder IGF7 | 14 | 4 | 1 | 9 | 21 | 32 | -11 |
Legendă:
- admis în grupul de promovare
- admis în grupa retrogradării
Notă:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
Rezultate
Aar | Gem | Kje | Lys | Ciudat | Rin | Syd | VSK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aarhus Fremad | –––– | 0-2 | 0-0 | 5-0 | 2-2 | 0-2 | 1-1 | 2-0 |
Jammerbugt | 4-1 | –––– | 3-0 | 1-1 | 3-2 | 4-2 | 1-1 | 2-0 |
Kjellerup | 2-0 | 2-0 | –––– | 1-2 | 2-1 | 1-0 | 4-0 | 2-3 |
Lyseng | 0-1 | 1-2 | 1-1 | –––– | 2-3 | 3-0 | 2-3 | 0-2 |
Odder IGF | 1-0 | 0-2 | 1-2 | 2-0 | –––– | 1-2 | 2-3 | 4-2 |
Ringkøbing | 0-1 | 3-1 | 2-2 | 1-1 | 2-0 | –––– | 3-2 | 4-2 |
Sydvest | 3-1 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 6-1 | 3-1 | –––– | 1-1 |
VSK Aarhus | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 1-2 | 4-1 | 2-2 | 3-4 | –––– |
Record
- Cele mai multe victorii: Jammerbugt 9
- Cel mai mic număr de victorii: Lyseng 3
- Cele mai multe extrageri: Sydvest și Lyseng 4
- Cel mai mic număr de extrageri: Odder IGF 1
- Cele mai multe pierderi: Odder IGF 9
- Mai puține pierderi: Jammerbugt și Sydvest 3
- Cel mai bun atacː Sydvest a marcat 30 de goluri
- Cel mai prost atac: Lyseng 16 goluri marcate
- Cea mai bună apărare: Jammerbugt și Kjellerup a primit 15 goluri
- Cea mai proastă apărare: Odder IGF 32 goluri primite
- Cel mai bun diferență de gol: Jammerbugt +12
- Cel mai rău diferență de goluri: Odder IGF -11
Statistica primei faze
- Cele mai multe victorii: Hvidovre 11
- Cel mai mic număr de victorii: Næsby 0
- Cele mai multe extrageri: Frem și AB 5
- Cel mai mic număr de extrageri: Brønshøj e Middelfart 1 Odder IGF,
- Cele mai multe pierderi: Næsby 12
- Mai puține pierderi: Hvidovre 1
- Cel mai bun atacː Sydvest și Hvidovre a marcat 30 de goluri
- Cel mai prost atac: Næsby a înscris 13 goluri
- Cea mai bună apărare: Jammerbugt , Hvidovre și Kjellerup a primit 15 goluri
- Cea mai proastă apărare: Hillerød a primit 35 de goluri primite
- Cel mai bun diferență de gol: Hvidovre +25
- Cel mai rău diferență de goluri: Næsby -25
- Golgheter: Nicolaj Agger ( Hvidovre ), Daniel "Elly" Pedersen ( Frem ), Rasmus Tangvig Sørensen ( Greve ) și Rune Nautrup ( Kolding ) 11 goluri marcate
- Cele mai multe goluri într-un meci: Hellerup 4-4 Greve [5]
- Cei mai mulți spectatori într-un meci: Hvidovre 5-0 Frem 1.511 spectatori [6]
- Cel mai puțin număr de spectatori într-un meci: Greve 2-2 Dalum 76 de spectatori [7]
A doua fază
Grup de promovare
Primii patru din fiecare rundă a primei faze se vor confrunta într-o rundă dus-întors pentru un total de 22 de meciuri. Primii doi clasați vor intra în 1. Divizia 2018-2019 .
Echipe participante
grup | ||||
---|---|---|---|---|
LA | Hvidovre | Næstved | Skovshoved | Frem |
B. | Middelfart | Avarta | Marienlyst | Kolding |
C. | Jammerbugt | Sydvest | Kjellerup | Ringkøbing |
Clasament
Punctele și statisticile sunt atribuite fiecărei echipe doar și colectate exclusiv în fața celorlalte trei echipe din grupa lor care în a doua fază concurează în grupa de promovare. Echipele care au jucat în același grup nu se vor confrunta.
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hvidovre | 45 | 22 | 17 | 3 | 2 | 62 | 18 | +44 | |
2. | Næstved | 39 | 22 | 14 | 4 | 4 | 41 | 21 | +20 | |
3. | Jammerbugt | 32 | 22 | 11 | 5 | 6 | 35 | 26 | +9 | |
4. | Kjellerup | 31 | 22 | 10 | 4 | 8 | 33 | 35 | -2 | |
5. | Kolding | 27 | 22 | 9 | 6 | 7 | 28 | 28 | 0 | |
6. | Middelfart | 27 | 22 | 8 | 6 | 8 | 38 | 36 | +2 | |
7. | Marienlyst | 26 | 22 | 8 | 3 | 11 | 32 | 46 | -14 | |
8. | Skovshoved | 22 | 22 | 8 | 2 | 12 | 34 | 37 | -3 | |
9. | Frem | 20 | 22 | 7 | 4 | 11 | 29 | 30 | -1 | |
10. | Ringkøbing | 20 | 22 | 6 | 4 | 12 | 33 | 47 | -14 | |
11. | Avarta | 18 | 22 | 5 | 6 | 11 | 32 | 44 | -12 | |
12. | Sydvest | 11 | 22 | 3 | 5 | 14 | 20 | 49 | -29 |
Legendă:
- Promovat la 1. Divizie
Notă:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
Rezultate
Ava | Fre | Hvi | Gem | Kje | Kol | Mar | Mijloc | Nae | Rin | Syd | Sko | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avarta | –––– | 1-1 | 0-2 | 2-3 | 1-0 | X | X | X | 0-3 | 2-2 | 3-0 | 3-2 |
Frem | 2-1 | –––– | X | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | X | 1-2 | 2-0 | X |
Hvidovre | 4-1 | X | –––– | 2-0 | 2-2 | 4-1 | 4-1 | 3-1 | X | 3-1 | 1-1 | X |
Jammerbugt | 1-0 | 2-1 | 0-1 | –––– | X | 3-0 | 3-1 | 2-2 | 0-2 | X | X | 1-0 |
Kjellerup | 3-0 | 1-5 | 2-1 | X | –––– | 1-3 | 2-1 | 1-2 | 2-1 | X | X | 0-2 |
Kolding | X | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | –––– | X | X | 2-3 | 2-1 | 2-0 | 2-0 |
Marienlyst | X | 3-2 | 1-4 | 0-3 | 2-1 | X | –––– | X | 2-2 | 1-3 | 2-1 | 0-4 |
Middelfart | X | 1-1 | 3-2 | 1-1 | 7-3 | X | X | –––– | 1-2 | 1-1 | 4-0 | 0-0 |
Næstved | 2-0 | X | X | 1-1 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 4-0 | –––– | 2-0 | 2-0 | X |
Ringkøbing | 3-3 | 2-1 | 0-5 | X | X | 0-2 | 3-0 | 2-3 | 0-3 | –––– | X | 1-2 |
Sydvest | 2-2 | 0-2 | 0-4 | X | X | 1-1 | 0-3 | 2-2 | 1-3 | X | –––– | 3-2 |
Skovshoved | 2-1 | X | X | 2-3 | 0-1 | 0-1 | 2-0 | 0-1 | X | 3-1 | 3-1 | –––– |
Record
- Cele mai multe victorii: Hvidovre 17
- Cel mai mic număr de victorii: Sydvest 3
- Cele mai multe extrageri: Kolding , Middelfart și Avarta 6
- Cel mai mic număr de extrageri: Skovshoved 2
- Cele mai multe pierderi: Sydvest 14
- Mai puține pierderi: Hvidovre 2
- Cel mai bun atacː Hvidovre a înscris 62 de goluri
- Cel mai prost atac: Sydvest a marcat 20 de goluri
- Cea mai bună apărare: Hvidovre a primit 18 goluri
- Cea mai proastă apărare: Sydvest a primit 49 de goluri primite
- Cel mai bun diferență de gol: Hvidovre +44
- Cel mai rău diferență de goluri: Sydvest -29
Grupul retrogradării
Primii patru din fiecare rundă a primei faze se vor confrunta într-o rundă dus-întors pentru un total de 22 de meciuri. Ultimii patru clasați vor fi retrogradați în Danmarksserien 2018-2019 .
Echipe participante
grup | ||||
---|---|---|---|---|
LA | B 93 | AB | Brønshøj | Hillerød |
B. | Hellerup | Dalum | Greve | Næsby |
C. | Aarhus Fremad | VSK Aarhus | Lyseng | Odder IGF |
Clasament
Fiecărei echipe i se atribuie punctele și statisticile colectate numai și exclusiv în fața celorlalte trei echipe din grupa lor care în faza a doua concurează în grupa retrogradării. Echipele care au jucat în același grup nu se vor confrunta.
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hellerup | 51 | 22 | 16 | 3 | 3 | 55 | 33 | +22 | |
2. | AB | 38 | 22 | 10 | 8 | 4 | 36 | 22 | +14 | |
3. | Aarhus Fremad | 35 | 22 | 11 | 4 | 7 | 34 | 29 | +5 | |
4. | B 93 | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 40 | 30 | +10 | |
5. | Hillerød | 34 | 22 | 11 | 1 | 10 | 47 | 40 | +7 | |
6. | Brønshøj | 32 | 22 | 8 | 8 | 6 | 41 | 30 | +11 | |
7. | Dalum | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 33 | 35 | -2 | |
8. | Odder IGF | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 33 | 40 | -7 | |
9. | Greve | 28 | 22 | 7 | 7 | 8 | 41 | 47 | -6 | |
10. | Næsby | 27 | 22 | 8 | 3 | 11 | 45 | 46 | -1 | |
11. | VSK Aarhus | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 36 | 45 | -9 | |
12. | Lyseng | 5 | 22 | 1 | 2 | 19 | 12 | 56 | -44 |
Legendă:
- Relegat la Danmarksserien
Notă:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
Rezultate
AB | Aar | B93 | Frate | Din | Gre | Hel | Bună Eu | Lys | Nae | Ciudat | VSK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AB | –––– | 1-1 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 2-2 | 1-1 | |||||
Aarhus Fremad | 1-2 | –––– | 1-1 | 2-1 | 3-0 | 0-1 | 3-2 | |||||
B 93 | –––– | 3-1 | 0-0 | 1-3 | 2-1 | 4-1 | 1-3 | |||||
Brønshøj | –––– | 2-1 | 6-1 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | ||||||
Dalum | 0-2 | 1-0 | 3-2 | 1-1 | –––– | 2-1 | 1-1 | |||||
Greve | 2-2 | 0-1 | 3-0 | 2-2 | –––– | 4-5 | 5-4 | |||||
Hellerup | 6-1 | 2-2 | –––– | 3-1 | 3-1 | 2-1 | 4-2 | |||||
Hillerød | 1-2 | 6-0 | 6-1 | –––– | 4-1 | 1-0 | 2-0 | |||||
Lyseng | 0-4 | 0-2 | 0-0 | 0-2 | 0-3 | –––– | 1-2 | |||||
Næsby | 0-2 | 4-1 | 2-2 | 3-1 | 2-1 | –––– | 3-3 | 1-0 | ||||
Odder IGF | 1-1 | 1-4 | 1-0 | 1-0 | 0-4 | 1-3 | –––– | |||||
VSK Aarhus | 0-3 | 3-3 | 2-1 | 3-0 | 2-2 | 2-5 | –––– |
Record
- Cele mai multe victorii: Aarhus Fremad , Hellerup și Odder IGF 4
- Cel mai mic număr de victorii: Næsby 0
- Cele mai multe extrageri: Greve 2
- Cel mai mic număr de extrageri: 5 echipe 0
- Cele mai multe pierderi: Næsby 6
- Cel mai mic număr de înfrângeri: 4 echipe 1
- Cel mai bun atacː Hellerup a marcat 17 goluri
- Cel mai prost atac: Lyseng a înscris 4 goluri
- Cea mai bună apărare: Aarhus Fremad 3 goluri primite
- Cea mai proastă apărare: Næsby a primit 17 goluri
- Cel mai bun diferență de gol: Aarhus Fremad +8
- Cel mai rău diferență de goluri: Lyseng -10
Notă
- ^ Divizia 2 - Grupa 1 2017/2018 , pe direct.it . Adus la 13 martie 2021 .
- ^ Divizia 2 - Grupa 2 2017/2018 , pe direct.it . Adus la 13 martie 2021 .
- ^ Divizia 2 - Grupa 3 2017/2018 , pe direct.it . Adus la 13 martie 2021 .
- ^ ODDER DEDUCE 12 PUNCTE (6 în sezonul 2017-2018 , pe www.dbu.dk , martie 2017.
- ^ DANEMARCA: a 2-a divizie - grupa 2 - ziua 11 , pe direct.it , 14 octombrie 2017. Adus 13 martie 2021 .
- ^ ( DA ) Hvidovre IF - Frem (28. octombrie 2017) , pe bold.dk , 28 octombrie 2017. Accesat la 13 martie 2021 .
- ^ ( DA ) Greve - Dalum (7. octombrie 2017) , pe bold.dk , 7 octombrie 2017. Accesat la 13 martie 2021 .