2. diviziunea 2014
Salt la navigare Salt la căutare
2. diviziunea 2014 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | 2. diviziune | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 51ª | ||||
Loc | Norvegia | ||||
Participanți | 56 | ||||
Formulă | 4 runde | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Ediția din 2014 a diviziei 2. a înregistrat victoriile finale ale lui Jerv , Levanger , Åsane și Follo .
Clasament final
Grupa 1
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jerv | 57 | 26 | 17 | 6 | 3 | 71 | 29 | +42 | |
2. | Vindbjart | 51 | 26 | 16 | 3 | 7 | 71 | 44 | +27 | |
3. | Fram Larvik | 49 | 26 | 15 | 4 | 7 | 52 | 41 | +9 | |
4. | Notodden | 48 | 26 | 15 | 3 | 8 | 50 | 42 | +8 | |
5. | Kongsvinger | 45 | 26 | 14 | 3 | 8 | 59 | 42 | +17 | |
6. | Flekkerøy | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 56 | 45 | +11 | |
7. | Cota 2 | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 65 | 53 | +12 | |
8. | Arendal | 34 | 26 | 10 | 4 | 11 | 47 | 56 | -9 | |
9. | Holmen | 32 | 26 | 8 | 8 | 10 | 46 | 72 | -26 | |
10. | Ørn-Horten | 31 | 26 | 10 | 1 | 15 | 50 | 57 | -7 | |
11. | Strømsgodset 2 | 29 | 26 | 8 | 5 | 13 | 61 | 68 | -7 | |
12. | Pors Grenland | 26 | 26 | 7 | 5 | 14 | 43 | 60 | -17 | |
13. | Întrebător | 21 | 26 | 5 | 6 | 15 | 36 | 50 | -14 | |
14. | Birkebeineren | 10 | 26 | 2 | 4 | 20 | 34 | 82 | -48 |
Grupa 2
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Levanger | 54 | 26 | 16 | 6 | 4 | 64 | 29 | +35 | |
2. | Byåsen | 53 | 26 | 16 | 5 | 5 | 64 | 40 | +24 | |
3. | Elverum | 52 | 26 | 15 | 7 | 4 | 55 | 27 | +28 | |
4. | Raufoss | 50 | 26 | 15 | 5 | 6 | 64 | 43 | +21 | |
5. | Nybergsund | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 47 | 35 | +12 | |
6. | Gjøvik-Lyn | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 39 | 28 | +11 | |
7. | Nardo | 38 | 26 | 10 | 8 | 8 | 41 | 42 | -1 | |
8. | Rødde | 33 | 26 | 9 | 6 | 11 | 44 | 54 | -10 | |
9. | Brumunddal | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 33 | 38 | -5 | |
10. | Træff | 28 | 26 | 7 | 7 | 12 | 36 | 43 | -7 | |
11. | Molde 2 | 26 | 26 | 7 | 5 | 14 | 40 | 64 | -24 | |
12. | Turma | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 28 | 56 | -28 | |
13. | Rosenborg 2 | 19 | 26 | 4 | 7 | 15 | 40 | 56 | -16 | |
14. | Valdres | 16 | 26 | 4 | 4 | 18 | 34 | 74 | -40 |
Grupa 3
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Åsane | 55 | 26 | 17 | 4 | 5 | 70 | 27 | +43 | |
2. | Egersund | 48 | 26 | 14 | 6 | 6 | 48 | 36 | +12 | |
3. | Vard Haugesund | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 57 | 38 | +19 | |
4. | Vidar | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 48 | 40 | +8 | |
5. | Førde | 39 | 26 | 10 | 9 | 7 | 40 | 42 | -2 | |
6. | Florø | 37 | 26 | 9 | 10 | 7 | 53 | 49 | +4 | |
7. | Grorud | 35 | 26 | 9 | 8 | 9 | 49 | 51 | -2 | |
8. | Stabæk 2 | 34 | 26 | 11 | 1 | 14 | 47 | 57 | -10 | |
9. | Fana | 33 | 26 | 9 | 6 | 11 | 51 | 56 | -5 | |
10. | Lyn | 32 | 26 | 9 | 5 | 12 | 42 | 42 | 0 | |
11. | Fyllingsdalen | 32 | 26 | 9 | 5 | 12 | 47 | 50 | -3 | |
12. | Brann 2 | 32 | 26 | 10 | 2 | 14 | 50 | 64 | -14 | |
13. | Stord | 27 | 26 | 7 | 6 | 13 | 43 | 62 | -19 | |
14. | Ålgård | 23 | 26 | 7 | 2 | 17 | 32 | 63 | -31 |
Grupa 4
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Follo | 66 | 26 | 21 | 3 | 2 | 97 | 16 | +81 | |
2. | Kjelsås | 58 | 26 | 18 | 4 | 4 | 74 | 28 | +46 | |
3. | mușchi | 53 | 26 | 16 | 5 | 5 | 69 | 24 | +45 | |
4. | Turnul Eidsvold | 45 | 26 | 13 | 6 | 7 | 59 | 34 | +25 | |
5. | KFUM Oslo | 45 | 26 | 13 | 6 | 7 | 44 | 31 | +13 | |
6. | Finnsnes | 43 | 26 | 14 | 1 | 11 | 45 | 41 | +4 | |
7. | Skeid | 42 | 26 | 13 | 3 | 10 | 54 | 41 | +13 | |
8. | Harstad | 39 | 26 | 12 | 3 | 11 | 46 | 33 | +13 | |
9. | Vålerenga 2 | 36 | 26 | 10 | 6 | 10 | 51 | 51 | 0 | |
10. | Kvik Halden | 31 | 26 | 9 | 4 | 13 | 37 | 51 | -14 | |
11. | Lørenskog | 26 | 26 | 7 | 5 | 14 | 36 | 64 | -18 | |
12. | Drøbak / Frogn | 15 | 26 | 4 | 3 | 19 | 37 | nouăzeci și doi | -55 | |
13. | Mo | 13 | 26 | 3 | 4 | 19 | 22 | 87 | -65 | |
14. | Medkila | 7 | 26 | 2 | 1 | 23 | 13 | 91 | -78 |