Atletism la Jocurile X Pan-Africane - Semimaraton masculin
Salt la navigare Salt la căutare
Atletism ai Jocuri panafricane de Maputo 2011 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plimbări plate | |||||
Etaje de 100 m | bărbați | femei | |||
Etaj 200 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 400 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 800 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 1500 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 5000 m | bărbați | femei | |||
10000 m etaje | bărbați | femei | |||
Curse de obstacole | |||||
110/100 m hs | bărbați | femei | |||
400 m hs | bărbați | femei | |||
Garduri de 3000 m | bărbați | femei | |||
Încercări rutiere | |||||
Jumătate de maraton | bărbați | femei | |||
Mergeți 20 km | bărbați | femei | |||
Salturi | |||||
Săritură mare | bărbați | femei | |||
Boltă cu stâlp | bărbați | femei | |||
Saritura lunga | bărbați | femei | |||
Salt triplu | bărbați | femei | |||
Lansa | |||||
Shot de greutate | bărbați | femei | |||
Aruncare de disc | bărbați | femei | |||
Aruncare cu ciocanul | bărbați | femei | |||
Aruncare cu javelină | bărbați | femei | |||
Teste multiple | |||||
Decatlon | bărbați | ||||
Heptathlon | femei | ||||
Relee | |||||
Releu 4 × 100 m | bărbați | femei | |||
Releu 4 × 400 m | bărbați | femei |
Semimaratonul masculin la Jocurile X Pan-Africane a avut loc pe 15 septembrie 2011 la Maputo .
Podium
Aur | Lelisa Desisa Etiopia |
Argint | Kenneth Kipkemoi Kenya |
Bronz | Bekana Daba Etiopia |
Program
Data | Acum | Eveniment |
---|---|---|
14 septembrie 2011 | Finala |
Rezultate
Finala
Clasă | Atlet | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
Lelisa Desisa | Etiopia | 1:04:31 | ||
Kenneth Kipkemoi | Kenya | 1:04:44 | ||
Bekana Daba | Etiopia | 1:04:51 | ||
4 | Leonard Kipkoech | Kenya | 1:05:02 | |
5 | Kelvin Pangiso | Zimbabwe | 1:05:11 | |
6 | Dickson Marwa | Tanzania | 1:05:22 | |
7 | Tewolde Estiranos | Eritreea | 1:05:25 | |
8 | Ramolefi Motsieola | Lesotho | 1:05:28 | |
9 | Ali Abdosh | Etiopia | 1:06:14 | |
10 | Lewis Masunda | Zimbabwe | 1:07:22 | |
11 | Nelson Cruz | capul Verde | 1:07:24 | |
12 | Ilunga Mande | RD Congo | 1:08:51 | |
13 | Reinhold Iitaa | Namibia | 1:09:17 | |
14 | Alain Nkulu Ngoy | RD Congo | 1:09:23 | |
15 | Avelino Dumbo | Angola | 1:09:38 | |
16 | Tsepo Ramonene | Lesotho | 1:10:27 | |
17 | Spencer Adilson | capul Verde | 1:12:30 | |
18 | Issufo Mancubo | Mozambic | 1:13:18 | |
19 | Manuel Macoza | Mozambic | 1:13:51 | |
ND | Fabiano Joseph Naasi | Tanzania | nf |