1994 Campionatele Italiene de Triatlon
Salt la navigare Salt la căutare
1994 Campionatele Italiene de Triatlon | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Campionate italiene de triatlon | ||||
Sport | Triatlon | ||||
Ediție | Al 6-lea | ||||
Administrator | Fitri. | ||||
La tine acasa | 29 mai 1994 | ||||
Loc | Italia , Gatteo a Mare | ||||
Site-ul web | Site-ul oficial | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Gianpietro De Faveri Fiddy Remondini | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Campionatele italiene de triatlon din 1994 (ediția a VI-a) au fost organizate de Federația italiană de triatlon și s-au desfășurat la Gatteo a Mare în Emilia Romagna , la 29 mai 1994 [1] .
Dintre bărbați, Gianpietro De Faveri (Silca Ultralite) a câștigat, în timp ce cursa feminină a revenit lui Fiddy Remondini (Irondelta Tri Prom) [2] .
Rezultate
Bărbați de elită
Pos. | Atlet | Societatea Sportivă | Rasă | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Gianpietro De Faveri | Silca Ultralite | 00:21:32 | 01:06:17 | 00:35:19 | 02:03:08 | |
Fabrizio Ferraresi | Triathlon Happidea | 00:22:09 | 01:05:57 | 00:35:58 | 02:04:04 | |
Giancarlo Bettin | Läufer Club Bozen | 00:24:06 | 01:05:08 | 00:35:22 | 02:04:36 | |
4 | Marino Rocca | Triathlon Club Milano | 00:24:29 | 01:06:29 | 00:34:31 | 02:05:29 |
5 | Alessandro Ridolfi | Triathlon Happidea | 00:24:24 | 01:06:27 | 00:35:37 | 02:06:28 |
6 | Matteo Mormorunni | Anzio Triathlon | 00:22:25 | 01:06:53 | 00:37:50 | 02:07:08 |
7 | Vanny Favotto | Triatlon Lazio | 00:22:22 | 01:10:13 | 00:35:56 | 02:08:31 |
8 | Giuseppe Strano | Anzio Triathlon | 00:24:22 | 01:05:58 | 00:38:20 | 02:08:40 |
9 | Andrea Babini | Triathlon Romagna | 00:26:31 | 01:05:57 | 00:36:23 | 02:08:51 |
10 | Marco Marchese | Triathlon Happidea | 00:21:53 | 01:09:44 | 00:37:18 | 02:08:55 |
11 | Andreas Casotti | Läufer Club Bozen | 00:25:16 | 01:07:04 | 00:36:49 | 02:09:09 |
12 | Felice Scarnecchia | Echipa Torrino Triathlon | 00:25:11 | 01:08:54 | 00:35:21 | 02:09:26 |
13 | Klaus Runer | Läufer Club Bozen | 00:25:28 | 01:05:05 | 00:39:16 | 02:09:49 |
14 | Stefano Biazzi | Pol. Galileo | 00:24:25 | 01:09:10 | 00:36:25 | 02:10:00 |
15 | Orlando Cardarelli | Minerva Roma | 00:24:20 | 01:09:12 | 00:36:42 | 02:10:14 |
16 | Marco Materazzi | Blue Plusport | 00:25:24 | 01:07:59 | 00:37:01 | 02:10:24 |
17 | Andrea Sacchetti | Triathlon Romagna | 00:25:40 | 01:09:02 | 00:36:11 | 02:10:53 |
18 | Marco Merelli | Armată | 00:22:05 | 01:10:33 | 00:38:25 | 02:11:03 |
19 | David Morelli | Pol. Galileo | 00:24:21 | 01:10:14 | 00:36:49 | 02:11:24 |
20 | Luigi Bacco | Triathlon Happidea | 00:26:15 | 01:09:05 | 00:36:11 | 02:11:31 |
Femeile de elită
Notă
- ^ Rezultatele cursă pentru bărbați de pe site - ul Federației Italiene de Triatlon - fitri.
- ^ Rezultatele feminina de pe site - ul Federației Italiene de Triatlon - fitri.