Canotaj la Jocurile Olimpiadei XXXI - Single masculin
Salt la navigare Salt la căutare
Bărbat singur Rio de Janeiro 2016 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Informații generale | ||||||||||
Loc | Laguna Rodrigo de Freitas | |||||||||
Perioadă | 6-13 august | |||||||||
Participanți | 32 din 32 de națiuni | |||||||||
Podium | ||||||||||
| ||||||||||
Ediția anterioară și următoarea | ||||||||||
|
Canotaj a Rio de Janeiro 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Singur | bărbați | femei | ||
2 din pereche | bărbați | femei | ||
2 din perechea pl | bărbați | femei | ||
2 fără | bărbați | femei | ||
4 de cuplu | bărbați | femei | ||
4 fără | bărbați | |||
4 fără pl | bărbați | |||
Opt | bărbați | femei |
Competiția de simplu masculin a Jocurilor Olimpiadei XXXI a avut loc în perioada 6-13 august 2016 . Au participat 32 de sportivi.
Format
Competiția se desfășoară pe parcursul a patru runde, în fiecare dintre care primii trei clasați de la fiecare căldură avansează la runda următoare. Echipajele eliminate în prima rundă concurează în trei manșe de repescare, fiecare dintre ele calificând alți doi sportivi în runda a doua.
Echipajele eliminate participă la un consiliu similar care determină plasarea.
Program
Data | Acum ( UTC-3 ) | Schimb |
---|---|---|
6 august 2016 | 07:30 | Baterii |
7 august 2016 | 07:30 | Repescare |
8 august 2016 | 07:30 | Semifinale E / F |
9 august 2016 | 07:30 | Sferturi de finala |
10 august 2016 | 9:30 | Semifinale C / D |
11 august 2016 | 11:20 | Semifinale A / B |
11 august 2016 | 07:30 | F finală |
07:50 | E finală | |
13 august 2016 | 08:30 | Final D |
08:50 | Final C | |
09:10 | Finala B | |
09:30 | Finala |
Rezultate
Baterii
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Ángel Fournier | Cuba | 7: 06.89 | QF |
2 | Juan Carlos Cabrera | Mexic | 7: 08.27 | QF |
3 | Dattu Baban Bhokanal | India | 7: 21,67 | QF |
4 | Jaruwat Saensuk | Tailanda | 7: 25.06 | R. |
5 | Armandas Kelmelis | Lituania | 7: 34.59 | R. |
6 | Luigi Teilemb | Vanuatu | 8: 00.42 | R. |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Mahé Drysdale | Noua Zeelanda | 7: 04.45 | QF |
2 | Bendegúz Pétervári-Molnár | Ungaria | 7: 12,86 | QF |
3 | Jhonatan Esquivel | Uruguay | 7: 16.08 | QF |
4 | Renzo Leon Garcia | Peru | 7: 21.04 | R. |
5 | Mohammed Jasim Al-Khafaji | Irak | 7: 25.04 | R. |
6 | Jakson Vicent Monasterio | Venezuela | 7: 28.36 | R. |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Hannes Obreno | Belgia | 7: 09.06 | QF |
2 | Natan Węgrzycki-Szymczyk | Polonia | 7: 12.43 | QF |
3 | Brian Rosso | Argentina | 7: 22,69 | QF |
4 | Șahboz Kholmirzayev | Uzbekistan | 7: 25.03 | R. |
5 | Al-Hussein Gambour | Libia | 7: 43,85 | R. |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Alan Campbell | Marea Britanie | 7: 08.31 | QF |
2 | Stanislaŭ Ščarbačėnja | Bielorusia | 7: 11.49 | QF |
3 | Notificare | Indonezia | 7: 14.17 | QF |
4 | Kim Dong-yong | Coreea de Sud | 7: 20,85 | R. |
5 | Andrew Peebles | Zimbabwe | 7: 25.39 | R. |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Ondřej Synek | Republica Cehă | 7: 21.90 | QF |
2 | Rhys Grant | Australia | 7: 28,83 | QF |
3 | Arturo Rivarola | Paraguay | 7: 29.23 | QF |
4 | Sid Ali Boudina | Algeria | 7: 45,90 | R. |
5 | Bryan Sola Zambrano | Ecuador | 7: 48,77 | R. |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Nils Jakob Hoff | Norvegia | 7: 17.47 | QF |
2 | Damir Martin | Croaţia | 7: 23.08 | QF |
3 | Abdelkhalek El-Banna | Egipt | 7: 34.05 | QF |
4 | Mohamed Taieb | Tunisia | 7: 37,95 | R. |
5 | Vladislav Yakovlev | Kazahstan | 7: 38,65 | R. |
Repescare
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Sid Ali Boudina | Algeria | 7: 20,84 | QF |
2 | Renzo Leon Garcia | Peru | 7: 25,55 | QF |
3 | Luigi Teilemb | Vanuatu | 7: 34.12 | SE / F |
4 | Al-Hussein Gambour | Libia | 7: 45.09 | SE / F |
5 | Vladislav Yakovlev | Kazahstan | 12: 04.17 | SE / F |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Dong-yong | Coreea de Sud | 7: 12,96 | QF |
2 | Mohammed Jasim Al-Khafaji | Irak | 7: 14.38 | QF |
3 | Jaruwat Saensuk | Tailanda | 7: 16.39 | SE / F |
4 | Bryan Sola Zambrano | Ecuador | 7: 28.30 | SE / F |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Armandas Kelmelis | Lituania | 7: 13.36 | QF |
2 | Șahboz Kholmirzayev | Uzbekistan | 7: 14.58 | QF |
3 | Andrew Peebles | Zimbabwe | 7: 17.19 | SE / F |
4 | Mohamed Taieb | Tunisia | 7: 27.18 | SE / F |
5 | Jakson Vicent Monasterio | Venezuela | 7: 28,67 | SE / F |
Sferturi de finala
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Ángel Fournier | Cuba | 6: 51,89 | SA / B |
2 | Rhys Grant | Australia | 6: 55.14 | SA / B |
3 | Nils Jakob Hoff | Norvegia | 6: 57,94 | SA / B |
4 | Notificare | Indonezia | 6: 59,76 | SC / D |
5 | Kim Dong-yong | Coreea de Sud | 7: 05.69 | SC / D |
6 | Șahboz Kholmirzayev | Uzbekistan | 7: 09,99 | SC / D |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Mahé Drysdale | Noua Zeelanda | 6: 46,51 | SA / B |
2 | Ondřej Synek | Republica Cehă | 6: 50,51 | SA / B |
3 | Stanislaŭ Ščarbačėnja | Bielorusia | 6: 55,19 | SA / B |
4 | Brian Rosso | Argentina | 7: 03.23 | SC / D |
5 | Armandas Kelmelis | Lituania | 7: 04.67 | SC / D |
6 | Renzo Leon Garcia | Peru | 7: 30.91 | SC / D |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Hannes Obreno | Belgia | 6: 48,90 | SA / B |
2 | Juan Carlos Cabrera | Mexic | 6: 50.04 | SA / B |
3 | Abdelkhalek El-Banna | Egipt | 6: 50,82 | SA / B |
4 | Bendegúz Pétervári-Molnár | Ungaria | 6: 52,80 | SC / D |
5 | Sid Ali Boudina | Algeria | 7: 13.59 | SC / D |
6 | Arturo Rivarola | Paraguay | 7: 17.12 | SC / D |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Damir Martin | Croaţia | 6: 44,44 | SA / B |
2 | Alan Campbell | Marea Britanie | 6: 49.41 | SA / B |
3 | Natan Węgrzycki-Szymczyk | Polonia | 6: 53,52 | SA / B |
4 | Dattu Baban Bhokanal | India | 6: 59,89 | SC / D |
5 | Jhonatan Esquivel | Uruguay | 7: 40.27 | SC / D |
6 | Mohammed Jasim Al-Khafaji | Irak | 8: 29,76 | SC / D |
Semifinale
Semifinale A / B
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Ondřej Synek | Republica Cehă | 6: 58,56 | FACE |
2 | Damir Martin | Croaţia | 6: 59,43 | FACE |
3 | Ángel Fournier | Cuba | 7: 02.65 | FACE |
4 | Juan Carlos Cabrera | Mexic | 7: 03.68 | FB |
5 | Abdelkhalek El-Banna | Egipt | 7: 13.55 | FB |
6 | Nils Jakob Hoff | Norvegia | 7: 39.12 | FB |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Mahé Drysdale | Noua Zeelanda | 7: 03.70 | FACE |
2 | Stanislaŭ Ščarbačėnja | Bielorusia | 7: 06.69 | FACE |
3 | Hannes Obreno | Belgia | 7: 06.76 | FACE |
4 | Alan Campbell | Marea Britanie | 7: 09.54 | FB |
5 | Rhys Grant | Australia | 7: 14,68 | FB |
6 | Natan Węgrzycki-Szymczyk | Polonia | 7: 15.61 | FB |
Semifinale C / D
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Jhonatan Esquivel | Uruguay | 7: 22.98 | FC |
2 | Brian Rosso | Argentina | 7: 24.65 | FC |
3 | Notificare | Indonezia | 7: 25.60 | FC |
4 | Șahboz Kholmirzayev | Uzbekistan | 7: 26.04 | FD |
5 | Sid Ali Boudina | Algeria | 7: 37.19 | FD |
6 | Arturo Rivarola | Paraguay | 7: 41,43 | FD |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Bendegúz Pétervári-Molnár | Ungaria | 7: 18,88 | FC |
2 | Dattu Baban Bhokanal | India | 7: 19.02 | FC |
3 | Kim Dong-yong | Coreea de Sud | 7: 20.10 | FC |
4 | Armandas Kelmelis | Lituania | 7: 20.72 | FD |
5 | Renzo Leon Garcia | Peru | 7: 37.34 | FD |
6 | Mohammed Jasim Al-Khafaji | Irak | 7: 48.31 | FD |
Semifinale E / F
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Jaruwat Saensuk | Tailanda | 7: 54,38 | FE |
2 | Mohamed Taieb | Tunisia | 8: 02.05 | FE |
3 | Luigi Teilemb | Vanuatu | 20: 19.15 | FE |
4 | Vladislav Yakovlev | Kazahstan | 11: 45.22 | FF |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Andrew Peebles | Zimbabwe | 7: 45.20 | FE |
2 | Jakson Vicent Monasterio | Venezuela | 7: 50,56 | FE |
3 | Bryan Sola Zambrano | Ecuador | 7: 52,86 | FE |
4 | Al-Hussein Gambour | Libia | 8: 13.17 | FF |
Finale
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Vladislav Yakovlev | Kazahstan | 7: 21,61 | |
2 | Al-Hussein Gambour | Libia | 7: 41,77 |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Andrew Peebles | Zimbabwe | 7: 43,98 | |
2 | Jaruwat Saensuk | Tailanda | 7: 49,86 | |
3 | Mohamed Taieb | Tunisia | 7: 53,36 | |
4 | Bryan Sola Zambrano | Ecuador | 7: 53,54 | |
5 | Jakson Vicent Monasterio | Venezuela | 7: 57,83 | |
6 | Luigi Teilemb | Vanuatu | 8: 24,67 |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Armandas Kelmelis | Lituania | 7: 00.72 | |
2 | Renzo Leon Garcia | Peru | 7: 02.28 | |
3 | Mohammed Jasim Al-Khafaji | Irak | 7: 03.73 | |
4 | Șahboz Kholmirzayev | Uzbekistan | 7: 04.78 | |
5 | Sid Ali Boudina | Algeria | 7: 06.64 | |
6 | Arturo Rivarola | Paraguay | 7: 18.34 |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Dattu Baban Bhokanal | India | 6: 54,96 | |
2 | Bendegúz Pétervári-Molnár | Ungaria | 6: 57,75 | |
3 | Brian Rosso | Argentina | 6: 58,58 | |
4 | Notificare | Indonezia | 6: 59,44 | |
5 | Kim Dong-yong | Coreea de Sud | 6: 59,72 | |
6 | Jhonatan Esquivel | Uruguay | 7: 13.65 |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
1 | Natan Węgrzycki-Szymczyk | Polonia | 6: 47,95 | |
2 | Juan Carlos Cabrera | Mexic | 6: 50.02 | |
3 | Rhys Grant | Australia | 6: 51,90 | |
4 | Abdelkhalek El-Banna | Egipt | 6: 54,94 | |
5 | Nils Jakob Hoff | Norvegia | 7: 02.66 | |
6 | Alan Campbell | Marea Britanie | DNS |
Pos. | Sportivi | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
Mahé Drysdale | Noua Zeelanda | 6: 41,34 | ||
Damir Martin | Croaţia | 6: 41,34 | ||
Ondřej Synek | Republica Cehă | 6: 44.10 | ||
4 | Hannes Obreno | Belgia | 6: 47,42 | |
5 | Stanislaŭ Ščarbačėnja | Bielorusia | 6: 48,78 | |
6 | Ángel Fournier | Cuba | 6: 55,90 |
linkuri externe
- ( PT , EN , FR , ES ) Single , pe rio2016.com .