Cupa campionilor de fotbal de masă din 1993
Salt la navigare Salt la căutare
Această intrare sau secțiune despre subiectul jocurilor de masă nu citează sursele necesare sau cei prezenți sunt insuficienți . |
Grupa A
GD Dias Ferreira - Bahnwisse Mödling 3-1
A. Silva | ff | 2-0 |
Paulo Sobral | Thomas Bush | 4-1 |
Vasco Guimarães | Dieter Bush | 5-3 |
Fernando Basto | Manfred Pawlica | 1-2 |
SC Genova - Olympique Vitry 1-2
Paolo Musso | Laurent Danoy | 0-1 |
Fabio Malvaso | Gilles Fire | 0-1 |
Davide Massino | Christophe Fuseau | 0-0 |
Andrea Lampugnani | Cyril Odet | 1-0 |
GD Dias Ferreira - SC Genova 1-2
A. Silva | Andrea Lampugnani | 0-1 |
Paulo Sobral | Davide Massino | 3-5 |
Vasco Guimarães | Fabio Malvaso | 1-0 |
Fernando Basto | Paolo Musso | 0-0 |
Olympique Vitry - Bahnwisse Mödling 3-1
Christian Boursier | Thomas Bush | 0-1 |
Christophe Fuseau | Dieter Bush | 4-2 |
Cyril Odet | Manfred Pawlica | 4-0 |
Laurent Danoy | ff | 2-0 |
GD Dias Ferreira - Olympique Vitry 2-1
A. Silva | Christophe Fuseau | 0-4 |
Paulo Sobral | Laurent Danoy | 3-1 |
Vasco Guimarães | Gilles Fire | 2-0 |
Fernando Basto | Cyril Odet | 0-0 |
Bahnwisse Mödling - SC Genoa 0-3
Thomas Bush | Davide Massino | 2-2 |
Dieter Bush | Andrea Lampugnani | 1-2 |
Manfred Pawlica | Fabio Malvaso | 1-1 |
ff | Paolo Zappino | 0-2 |
Grupa B
USC Wuppertal - Goldfingers Cornesse 0-2
Edin Mulasmaijc | Dominique Demarco | 0-2 |
Robert Lenz | Bruno Goset | 4-1 |
R. Fleck | Steve Gregoire | 5-3 |
Markus Lindner | Raymond Demarco | 1-2 |
USC Wuppertal - SC Benevento 3-1
Edin Mulasmaijc | Felice Meola | 2-4 |
Robert Lenz | Christian Filippella | 2-1 |
R. Fleck | Marco Gagliardi | 1-0 |
Markus Lindner | Filippo Filippella | 1-0 |
Goldfingers Cornesse - SC Benevento 1-3
Dominique Demarco | Christian Filippella | 0-1 |
Bruno Goset | Felice Meola | 0-1 |
Steve Gregoire | Marco Gagliardi | 6-0 |
Raymond Demarco | Filippo Filippella | 1-2 |
Grupa C
Arcadia Praha - Rotterdamse SMV 0-4
J. Cajnik | René Bolte | 1-11 |
M. Zavransky | Patrick De Jong | 0-8 |
Radek Cajnik | Johan Rijnders | 1-2 |
P. Novak | Peter Van Kooten | 0-3 |
SW Hitdorf - TSC Stella Artois Milano 1-2
W. Bindhammer | Emanuele Funaro | 1-2 |
Klaus Gottke | Stefano Scagni | 1-1 |
Manfred Stahl | Mario Baglietto | 1-5 |
Olaf Gottke | Gianluca Galeazzi | 2-1 |
Arcadia Praha - SW Hitdorf 0-2
J. Cajnik | Klaus Gottke | 1-7 |
Radek Cajnik | Friedel Molinaro | 2-2 |
P. Novak | Manfred Stahl | 3-3 |
M. Zavransky | Olaf Gottke | 0-4 |
Rotterdamse SMV - TSC Stella Artois Milano 1-3
René Bolte | Mario Baglietto | 1-2 |
Patrick De Jong | Stefano Scagni | 3-2 |
Johan Rijnders | Emanuele Funaro | 0-1 |
Peter Van Kooten | Stefano Buzzi | 0-1 |
Arcadia Praha - TSC Stella Artois Milano 0-4
Radek Cajnik | Maurizio Cuzzocrea | 1-2 |
J. Cajnik | Stefano Scagni | 0-6 |
M. Zavransky | Gianluca Galeazzi | 0-2 |
P. Novak | Emanuele Funaro | 2-6 |
Rotterdamse SMV - SW Hitdorf 3-1
René Bolte | Klaus Gottke | 3-1 |
Patrick De Jong | Friedel Molinaro | 5-0 |
Johan Rijnders | Wolfgang Bindhammer | 4-1 |
Peter Van Kooten | Olaf Gottke | 2-7 |
Grupa C
SV Laufen Herrlberg - FTC Sucy en Brie 1-2
U. Schmidlin | Alexandre Popoff | 2-4 |
Felix Gübeli | Frédéric Bourgognone | 1-0 |
Daniel Gübeli | Hervé Klein | 1-1 |
R. Jäckle | Lionel Abécassis | 0-1 |
SV Laufen Herrlberg - AS Hennuyer 2-2
U. Schmidlin | Fabian Brau | 1-8 |
Felix Gübeli | Bertrand Sartisse | 4-1 |
Daniel Gübeli | Ronald Graindorge | 5-1 |
R. Jäckle | David Ruelle | 1-3 |
FTC Sucy en Brie - AS Hennuyer 1-2
Alexandre Popoff | David Ruelle | 2-2 |
Lionel Abécassis | Fabian Brau | 1-2 |
Hervé Klein | Bertrand Sartisse | 2-1 |
Xavier Dubois | Ronald Graindorge | 1-2 |
Sferturi de finala
Olympique Vitry - FTC Sucy en Brie 2-1
Cyril Odet | Hervé Klein | 2-1 |
Christian Boursier | Frédéric Bourgoignone | 1-0 |
Christophe Fuseau | Alexandre Popoff | 4-1 |
Gilles Fire | Lionel Abécassis | 1-2 |
Goldfingers Cornesse - Rotterdamse SMV 2-2
Dominique Demarco | Renè Bolte | 1-2 |
Steve Grégoire | Patrick De Jong | 1-2 |
Bruno Goset | Johan Rijnders | 3-2 |
Raymond Demarco | Peter Van Kooten | 3-0 |
TSC Stella Artois Milano - USC Wuppertal 3-0
Stefano Buzzi | M. Fleck | 1-0 |
Mario Baglietto | Robert Lenz | 1-0 |
Emanuele Funaro | Markus Lindner | 2-2 |
Stefano Scagni | Edin Mulasmaijc | 4-1 |
AS Hennuyer - GD Dias Ferreira 3-1
David Ruelle | A. Silva | 4-1 |
Ronald Graindorge | Paulo Sobral | 1-7 |
Fabian Brau | Fernando Basto | 2-2 |
Bertrand Sartisse | Vasco Guimarães | 1-0 |
Semifinale
Olympique Vitry - Goldfingers Cornesse 0-1
Gilles Fire | Dominique Demarco | 0-0 |
Cyril Odet | Steve Grégoire | 0-3 |
Christophe Fuseau | Bruno Goset | 0-0 |
Laurent Danoy | Raymond Demarco | 0-0 |
TSC Stella Artois Milano - AS Hennuyer 1-2
Stefano Scagni | Bertrand Sartisse | 0-2 |
Emanuele Funaro | Fabian Brau | 1-1 |
Mario Baglietto | Ronald Graindorge | 3-0 |
Stefano Buzzi | David Ruelle | 1-3 |
Finala
AS Hennuyer - Goldfingers Cornesse 0-1
David Ruelle | Dominique Demarco | 1-4 |
Fabian Brau | Steve Grégoire | 1-1 |
Ronald Graindorge | Bruno Goset | 1-1 |
Bertrand Sartisse | Raymond Demarco | 2-2 |