Cupa Germaniei de Est 1963-1964
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Germaniei de Est din 1963-64 a fost a treisprezecea ediție a competiției.
Runda de calificare
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
BSG Motor Süd Brandenburg II | - | BSG Motor Stralsund | 2–5 |
SC Cottbus II | - | BSG Motor Schkeuditz | 4–3 |
BSG Einheit Wernigerode | - | TSG Wismar | 5–4 |
BSG Empor Halle | - | BSG Gückauf Bleicherode | 4-0 |
BSG Motor Gispersleben | - | BSG Lokomotive Meiningen | 5–3 |
SG Dynamo Gera | - | BSG Motor Sonneberg | 4-1 |
BSG Motor Steinach II | - | BSG Motor Rudisleben | 1–5 |
BSG Motor Dresda / Niedersedlitz | - | BSG Chemie Glauchau | 1–3 dts |
BSG Rotation Berlin | - | BSG Stahl Eisenhüttenstadt II | 5–3 |
BSG Empor Wurzen | - | BSG Chemie Bitterfeld | 2–4 |
BSG Chemie Lauscha | - | BSG Einheit Reichenbach | 3-0 |
BSG Deutsche Lufthansa Berlin | - | BSG Motor Süd Brandenburg | 4–3 |
BSG Motor Aschersleben | - | BSG Motor Schönebeck | 3–2 |
BSG Einheit Elsterberg | - | BSG Motor Mitte Suhl | 4–3 |
BSG Motor Nord Erfurt | - | BSG Motor Köthen | 1-2 |
BSG Aufbau Großräschen | - | BSG Motor Görlitz | 1–4 |
BSG Aktivist Geiseltal | - | SG Dynamo Erfurt | 0–3 |
BSG Lokomotive Zittau | - | BSG Aktivist Laubusch | 5-1 |
BSG Motor Veilsdorf | - | BSG Motor Eisenach | 6–2 |
BSG Rotation Babelsberg | - | BSG Chemie Veritas Wittenberge | 3-6 |
BSG Stahl Thale | - | BSG Aktivist Kali-Werra Tiefenort | 3–2 |
TSG Gröditz | - | BSG Aktivist Böhlen | 2-0 |
ASG Vorwärts Rostock II | - | SC Traktor Schwerin | 1-2 |
BSG Tiefbau Berlin | - | BSG Chemie Schwarzheide | 2–4 |
BSG Motor Neuhaus / Schierschitz | - | BSG Motor WeMa Plauen | 2-3 |
BSG Motor Ammendorf | - | BSG Motor Zeiss Jena | 3-0 |
ASG Vorwärts Schwerin | - | SC Potsdam II | 2–1 |
BSG Chemie Riesa | - | BSG Lokomotive Ost Leipzig | 2–4 |
BSG Motor Gohlis Nord Leipzig | - | BSG Motor Brand Langenau | Walkover |
BSG Einheit Greifswald II | - | BSG Motor Hennigsdorf | 1–3 |
BSG Empor Neustrelitz | - | BSG Motor Warnowwerft Rostock | 3–2 |
SG Dynamo Schwerin II | - | BSG Lokomotive Kirchmöser | 0-2 |
HSG Wissenschaft Freiberg | - | BSG Fortschritt Greiz | 2-0 |
ASG Vorwärts Karpin | - | BSG Stahl Hennigsdorf | 4-0 |
BSG Lokomotive Wittenberge | - | SG Adlershof Berlin | 2–1 |
ASG Vorwärts Perleberg | - | BSG Einheit Burg | 2-3 |
BSG Motor Werdau | - | BSG Chemie Schwarza | 1-0 |
TSG Fürstenwalde | - | SG Lichtenberg 47 Berlin | 4–4 dts |
BSG Motor Rathenow | - | BSG Motor Eberswalde | 1–1 dts |
BSG Motor Dessau | - | HSG Wissenschaft Halle | 3-0 |
TSG Velten | - | BSG Lokomotive Waren | ? -? |
Repetiții
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SG Lichtenberg 47 Berlin | - | TSG Fürstenwalde | 5–2 |
BSG Motor Eberswalde | - | BSG Motor Rathenow | 9–2 |
Prima rundă
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SC Einheit Dresda | - | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | 0–1 dts |
SG Dynamo Erfurt | - | SC Fortschritt Weißenfels | 0–3 |
BSG Motor Bautzen | - | ASG Vorwärts Cottbus | 2–1 |
BSG Motor Dessau | - | SG Dynamo Eisleben | 0-4 |
BSG Motor Hennigsdorf | - | SG Dynamo Hohenschönhausen | 3-4 |
BSG Motor Stralsund | - | ASG Vorwärts Rostock | 1–4 |
SG Lichtenberg 47 Berlin | - | TSC Berlin (Oberschöneweide) | 1-2 |
BSG Motor Rudisleben | - | BSG Chemie Zeitz | 0-2 |
BSG Glauchau | - | BSG Motor Ammendorf | 1-2 |
TSG Velten | - | BSG Einheit Greifswald | 0-4 |
BSG Motor Brand Langenau | - | BSG Wismut Gera | 1-2 |
BSG Chemie Bitterfeld | - | SC Potsdam | 0-1 |
BSG Motor Köthen | - | BSG Stahl Riesa | 0-1 |
BSG Lokomotive Kirchmöser | - | ASG Vorwärts Neubrandenburg | 1–3 |
BSG Motor Eberswalde | - | ASG Vorwärts Karpin | 3–2 |
BSG Chemie Schwarzheide | - | SG Dynamo Dresda | 0-1 |
BSG Motor Görlitz | - | SC Cottbus | 3–2 |
SC Cottbus II | - | BSG Lokomotive Zittau | 0-1 |
SG Dynamo Gera | - | BSG Motor Werdau | 1-2 |
BSG Empor Neustrelitz | - | SC Frankfurt / Oder | 3–1 dts |
BSG Einheit Burg | - | BSG Stahl Thale | 3-4 dts |
BSG Einheit Wernigerode | - | BSG Motor Aschersleben | 1–4 |
BSG Chemie Veritas Wittenberge | - | BSG Deutsche Lufthansa Berlin | 4-0 |
SC Traktor Schwerin | - | BSG Turbine Magdeburg | 4–2 |
BSG Motor WeMa Plauen | - | BSG Stahl Lippendorf | 4-0 |
BSG Lokomotive Ost Leipzig | - | TSG Gröditz | 1-2 |
BSG Lokomotive Halberstadt | - | SG Dynamo Schwerin | 3–2 |
BSG Motor Nordhausen West | - | BSG Motor Veilsdorf | 4-1 |
BSG Empor Halle | - | Aktivistul BSG Karl-Marx Zwickau | 1–4 |
BSG Motor Gispersleben | - | BSG Motor West Karl-Marx-Stadt | 2–1 |
BSG Motor Köpenick Berlin | - | ASG Vorwärts Schwerin | 4–2 |
SC Neubrandenburg | - | BSG Lokomotive Wittenberge | 7-0 |
BSG Stahl Eisleben | - | BSG Einheit Elsterberg | 2–1 |
BSG Chemie Lauscha | - | BSG Motor Weimar | 1-2 |
BSG Rotation Berlin | - | BSG Chemie Wolfen | 1–4 |
HSG Wissenschaft Freiberg | - | ASG Vorwärts Leipzig | 2–1 |
A doua rundă
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
BSG Lokomotive Zittau | - | SG Dynamo Dresda | 2–1 |
BSG Wismut Gera | - | BSG Motor Nordhausen West | 3-1 |
BSG Chemie Wolfen | - | SC Neubrandenburg | 3-5 |
BSG Stahl Thale | - | BSG Lokomotive Halberstadt | 0–1 dts |
BSG Motor Werdau | - | BSG Motor Bautzen | 0-2 |
SG Dynamo Hohenschönhausen | - | BSG Stahl Eisleben | 4–3 dts |
ASG Vorwärts Neubrandenburg | - | BSG Motor Eberswalde | 4-0 |
ASG Vorwärts Rostock | - | BSG Chemie Veritas Wittenberge | 2–1 |
BSG Chemie Zeitz | - | BSG Motor Gispersleben | 4-0 |
BSG Motor Weimar | - | BSG Motor WeMa Plauen | 7–2 dts |
BSG Stahl Eisenhüttenstadt | - | BSG Motor Görlitz | 3-1 |
SG Dynamo Eisleben | - | BSG Motor Köpenick Berlin | 2–1 |
BSG Motor Ammendorf | - | SC Fortschritt Weißenfels | 2-0 |
BSG Einheit Greifswald | - | SC Traktor Schwerin | 3–2 |
TSG Gröditz | - | Aktivistul BSG Karl-Marx Zwickau | 0–0 dts |
BSG Motor Aschersleben | - | TSC Berlin | 1–1 aet |
SC Potsdam | - | BSG Empor Neustrelitz | 2–2 aet |
BSG Stahl Riesa | - | HSG Wissenschaft Freiberg | 1–1 dts |
Repetiții
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
Aktivistul BSG Karl-Marx Zwickau | - | TSG Gröditz | 5-1 |
TSC Berlin | - | BSG Motor Aschersleben | 4-0 |
BSG Empor Neustrelitz | - | SC Potsdam | 1-0 |
HSG Wissenschaft Freiberg | - | BSG Stahl Riesa | ? -? |
Runda a 3-a
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
BSG Wismut Aue | - | ASG Vorwärts Neubrandenburg | 0–3 |
BSG Motor Ammendorf | - | SC Empor Rostock | 0-1 |
BSG Lokomotive Zittau | - | ASK Vorwärts Berlin | 0-4 |
SC Karl-Marx-Stadt | - | BSG Motor Steinach | 0-2 |
TSC Berlin | - | BSG Lokomotive Stendal | 0-1 |
BSG Chemie Zeitz | - | BSG Wismut Gera | 1–0 dts |
SC Neubrandenburg | - | BSG Motor Zwickau | 1–3 |
BSG Motor Bautzen | - | SC Motor Jena | 1-2 |
BSG Empor Neustrelitz | - | SG Dynamo Hohenschönhausen | 7-0 |
BSG Motor Weimar | - | SC Turbine Erfurt | 2-0 |
BSG Stahl Riesa | - | SG Dynamo Eisleben | 0-1 |
Aktivistul BSG Karl-Marx Zwickau | - | SC Aufbau Magdeburg | 1-2 |
BSG Chemie Leipzig | - | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | 1-0 |
BSG Lokomotive Halberstadt | - | SC Leipzig | 1–4 |
SC Dynamo Berlin | - | BSG Einheit Greifswald | 10-0 |
ASG Vorwärts Rostock | - | SC Chemie Halle | 2–2 |
Repetiţie
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SC Chemie Halle | - | ASG Vorwärts Rostock | 3-1 |
Optimi
(15 martie 1964)
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SC Leipzig | - | SC Chemie Halle | 4-0 |
SG Dynamo Eisleben | - | SC Dynamo Berlin | 0-1 |
BSG Empor Neustrelitz | - | SC Motor Jena | 1-2 |
ASG Vorwärts Neubrandenburg | - | BSG Chemie Leipzig | 2–1 |
BSG Motor Zwickau | - | BSG Motor Weimar | 2-0 |
SC Aufbau Magdeburg | - | BSG Chemie Zeitz | 2-0 |
BSG Lokomotive Stendal | - | SC Empor Rostock | 2–5 |
ASK Vorwärts Berlin | - | BSG Motor Steinach | 4–2 |
Sferturi
(22 aprilie 1964)
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SC Empor Rostock | - | BSG Motor Zwickau | 0-1 |
SC Motor Jena | - | ASK Vorwärts Berlin | 2–1 |
SC Dynamo Berlin | - | SC Aufbau Magdeburg | 1–4 |
SC Leipzig | - | ASG Vorwärts Neubrandenburg | 7-2 |
Semifinale
(20 mai 1964)
Acasă | Transfer | Rezultat | |
---|---|---|---|
SC Aufbau Magdeburg | - | SC Motor Jena | 3–2 |
BSG Motor Zwickau | - | SC Leipzig | 2-3 dts |
Finala
Dessau 13 iunie 1964 | SC Aufbau Magdeburg | 3 - 2 | SC Leipzig | Paul Greifzu Stadion (12.000 spect .)
| ||||||
|
|
|
Campioni
Cupa Germaniei de Est 1963-64 |
---|
SC Aufbau Magdeburg Primul titlu |
linkuri externe
- http://www.rsssf.com/tablesd/ddr64.html , pe rsssf.com .