Eurocup 2014-2015 - Ultimele 32
Salt la navigare Salt la căutare
Ultimii 32 ai Eurocupului 2014-2015 au avut loc în perioada 6 ianuarie - 11 februarie 2015.
Au participat cele 24 de echipe care au trecut sezonul regulat plus cele 8 echipe eliminate în sezonul regulat al Euroligii .
Regulament
Cele 32 de formațiuni sunt împărțite în 8 grupe a câte 4 echipe. Primii doi din fiecare grupă se califică în optimile de finală.
În cazul în care două sau mai multe echipe termină grupa cu puncte egale în clasament, vor fi luați în considerare următorii factori:
- Victoria-înfrângere în meciurile de la cap la cap.
- Diferență de puncte în meciurile de la cap la cap.
- Diferența totală de puncte în ultimii 32 .
- Puncte marcate în ultimii 32 .
- Suma raporturilor dintre punctele marcate și punctele suferite în fiecare meci din ultimii 32 .
S-a calificat în optimile de finală |
Eliminat |
Grupa G
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | UNICS Kazan ' | 8 | 6 | 4 | 2 | 460 | 432 | +28 |
2. | Zenit S. Petersburg | 6 | 6 | 3 | 3 | 439 | 479 | -40 |
3. | Strasbourg | 6 | 6 | 3 | 3 | 450 | 433 | +17 |
3. | ČEZ Nymburk | 4 | 6 | 2 | 4 | 454 | 459 | -5 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa H
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gran Canaria | 10 | 6 | 5 | 1 | 522 | 462 | +60 |
2. | Bandırma Banvit | 8 | 6 | 4 | 2 | 484 | 450 | +34 |
3. | Dynamo Sassari | 4 | 6 | 2 | 4 | 470 | 507 | -37 |
4. | Budućnost | 2 | 6 | 1 | 5 | 457 | 514 | -57 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa I.
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Virtus Roma | 8 | 6 | 4 | 2 | 473 | 442 | +31 |
2. | Cedevita | 8 | 6 | 4 | 2 | 500 | 493 | +7 |
3. | Krasnyj Oktjabr ' | 6 | 6 | 3 | 3 | 471 | 482 | -11 |
4. | Zaragoza | 2 | 6 | 1 | 5 | 434 | 461 | -27 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa J
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Khimki | 10 | 6 | 5 | 1 | 512 | 449 | +63 |
2. | Pall. Cantù | 6 | 6 | 3 | 3 | 454 | 449 | +5 |
3. | Limoges CSP | 6 | 6 | 3 | 3 | 430 | 430 | 0 |
4. | PAOK Salonic | 2 | 6 | 1 | 5 | 421 | 489 | -68 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa K
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bayern Monaco | 12 | 6 | 6 | 0 | 534 | 437 | +97 |
2. | Brose Bamberg | 6 | 6 | 3 | 3 | 444 | 474 | -30 |
3. | Dijon | 4 | 6 | 2 | 4 | 453 | 498 | -45 |
4. | Union Olimpija | 2 | 6 | 1 | 5 | 473 | 495 | -22 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa L
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Turów Zgorzelec | 10 | 6 | 5 | 1 | 553 | 501 | +52 |
2. | Lietuvos rytas | 6 | 6 | 3 | 3 | 553 | 514 | +39 |
3. | Ostend | 4 | 6 | 2 | 4 | 474 | 506 | -32 |
4. | Sevilla | 4 | 6 | 2 | 4 | 473 | 532 | -59 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa M
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pınar Karșıyaka | 12 | 6 | 6 | 0 | 538 | 463 | +75 |
2. | Paris-Levallois | 6 | 6 | 3 | 3 | 485 | 486 | -1 |
3. | Beșiktaș | 4 | 6 | 2 | 4 | 444 | 488 | -44 |
4. | Neptūnas Klaipėda | 2 | 6 | 1 | 5 | 469 | 499 | -30 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
Grupa N
Clasament
Echipă | P.ti | G. | V. | P. | PF | PS | DP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lokomotiv Kuban ' | 12 | 6 | 6 | 0 | 492 | 416 | +76 |
2. | Valencia | 6 | 6 | 3 | 3 | 490 | 459 | +31 |
3. | Asesoft Ploiești | 4 | 6 | 2 | 4 | 469 | 529 | -60 |
4. | Nancy | 2 | 6 | 1 | 5 | 411 | 458 | -47 |
Rezultate
Prima zi
A doua zi
A treia zi
A patra zi
A cincea zi
A șasea zi
linkuri externe
- ( RO ) Site oficial , pe eurocupbasketball.com .