Lupta greco-romană la Jocurile Olimpiadei XXIX - 74 kg
Salt la navigare Salt la căutare
74 kg Beijing 2008 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Informații generale | |||||||||||||
Loc | China Agricultural University Gymnasium | ||||||||||||
Perioadă | 13 august | ||||||||||||
Participanți | 20 din 20 de națiuni | ||||||||||||
Podium | |||||||||||||
| |||||||||||||
Ediția anterioară și următoarea | |||||||||||||
|
Lupta a Beijing 2008 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Liber | ||||||
Bărbați | femei | |||||
55 kg | 48 kg | |||||
60 kg | 55 kg | |||||
66 kg | 63 kg | |||||
74 kg | 72 kg | |||||
84 kg | ||||||
96 kg | ||||||
120 kg | ||||||
Greco-romană | ||||||
55 kg | ||||||
60 kg | ||||||
66 kg | ||||||
74 kg | ||||||
84 kg | ||||||
96 kg | ||||||
120 kg |
Categoria de 74 kg a fost a patra categorie de greutate la Jocurile Olimpice de la Beijing din 2008 . Au participat 20 de sportivi. Competițiile au avut loc pe 13 august.
Tablou principal
Al șaisprezecelea | Optimi | Sferturi | Semifinale | Finala | ||||||||||||||||||||||||||||
Chang Yongxiang | 3 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Yavor Yanakiev | 2 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Chang Yongxiang | 2 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sixto Barrera | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sixto Barrera | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Valdemaras Venckaitis | 2 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Chang Yongxiang | 0 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Aleh Mihalovici | 6 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Roman Melyoshin | 3 | 1 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||
Hassan Shahsavan | 0 | 2 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Roman Melyoshin | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Aleh Mihalovici | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Aleh Mihalovici | 3 | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
Julian Kwit | 1 | 3 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Chang Yongxiang | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Manuchar Kvirkelia | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Konstantin Schneider | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Messaoud Zeghdane | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Konstantin Schneider | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Manuchar Kvirkelia | 3 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Manuchar Kvirkelia | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Christophe Guenot | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Manuchar Kvirkelia | 2 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
Varteres Samourgachev | 4 | 3 | Péter Bácsi | 1 | 5 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||
Mark Madsen | 0 | 1 | Varteres Samourgachev | F. | ||||||||||||||||||||||||||||
Ilgar Abdulov | 2 | 1 | Ilgar Abdulov | |||||||||||||||||||||||||||||
Șeref Tüfenk | 1 | 1 | Varteres Samourgachev | 2 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
Arsen Julfalakyan | 1 | 1 | 1 | Péter Bácsi | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Volodimir Șhatskykh | 1 | 1 | 1 | Arsen Julfalakyan | 1 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Péter Bácsi | 5 | 2 | 3 | Péter Bácsi | 3 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
TC Dantzler | 1 | 2 | 0 |
Repescare
Sportivii eliminați de cei 2 finaliști în primele runde ale extragerii principale au trecut la repescare: aceste meciuri au stabilit câștigătorii medaliilor de bronz.
Prima rundă | Sferturi | Semifinale | Finale | ||||||||||
Ianakiev | 0 22 | ||||||||||||
Mihalovici | 3 00 | ||||||||||||
Barrera | 0 0 | ||||||||||||
Ianakiev | 3 4 | ||||||||||||
Ianakiev | pa | ||||||||||||
Bácsi | 1 4 2 | ||||||||||||
Guenot | 3 0 4 | ||||||||||||
Schneider | 1 1 | ||||||||||||
Guenot | 2 2 | ||||||||||||
Guenot | pa | ||||||||||||