lupte greco-romane la Jocurile Olimpice XXVIII - 55 kg
Salt la navigare Salt la căutare
55 kg Atena 2004 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Informații generale | ||||||||||
Loc | Ano Liosia Olympic Hall | |||||||||
Perioadă | 24-25 august | |||||||||
Participanți | 22 din 22 de națiuni | |||||||||
Podium | ||||||||||
| ||||||||||
Ediția anterioară și următoarea | ||||||||||
|
Lupta anunț Atena 2004 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liber | |||||
Masch | Femm | ||||
55 kg | 48 kg | ||||
60 kg | 55 kg | ||||
66 kg | 63 kg | ||||
74 kg | 72 kg | ||||
84 kg | |||||
96 kg | |||||
120 kg | |||||
Greco-roman | |||||
55 kg 60 kg 66 kg 74 kg | 84 kg 96 kg 120 kg |
Turneul a avut loc la 24 și 25 august.
Legendă:
- LA - Victorie prin KO
- SP - victoria Superioritatea, 10 puncte diferență, a învins cu puncte
- ST - Victoria de superioritate, 10 puncte diferență, a învins fără puncte
- PP - Victorie la puncte, a învins cu puncte tehnice
- PO - Victorie la puncte, a învins fără puncte tehnice
- PA - Victorie pentru descalificarea adversarului
- DQ - Victorie prin renunțarea la adversar
- CP - puncte în clasamentul
- Puncte tehnice - TP
Runde de calificare
Grupa 1
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Istvan Majoros | Ungaria | 2 | 0 | 6 | 8 |
2 | Masatoshi Toyota | Japonia | 1 | 1 | 5 | 14 |
3 | Jansel Ramirez | Rep. Dominicane | 0 | 2 | 0 | 0 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Masatoshi Toyota | Istvan Majoros | 1-3 | PP | 3-5 |
Jansel Ramirez | Masatoshi Toyota | 0-4 | SF | 0-11 |
Istvan Majoros | Jansel Ramirez | 3-0 | P0 | 5-0 |
Grupa 2
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lázaro Rivas | Cuba | 2 | 0 | 7 | 17 |
2 | Hassan Rangraz | Iran | 1 | 1 | 5 | 14 |
3 | Samir Benchenaf | Algeria | 0 | 2 | 0 | 0 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Lázaro Rivas | Samir Benchenaf | 4-0 | SF | 11-0 |
Hassan Rangraz | Lázaro Rivas | 1-3 | PP | 4-6 |
Samir Benchenaf | Hassan Rangraz | 0-4 | SF | 0-10 |
Grupa 3
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irakli Chochua | Cuba | 2 | 0 | 6 | 7 |
2 | Ercan Yildiz | curcan | 1 | 1 | 4 | 4 |
3 | Svajunas Adomaitis | Lituania | 0 | 2 | 2 | 2 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Irakli Chochua | Ercan Yildiz | 3-1 | PP | 4-1 |
Svajunas Adomaitis | Irakli Chochua | 1-3 | PP | 1-3 |
Ercan Yildiz | Svajunas Adomaitis | 3-1 | PP | 3-1 |
Grupa 4
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oleksiy Vakulenko | Ucraina | 2 | 0 | 6 | 7 |
2 | Dennis Hall | Statele Unite | 1 | 1 | 3 | 3 |
3 | Petr Švehla | Republica Cehă | 0 | 2 | 1 | 2 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Petr Švehla | Dennis Hall | 1-3 | PP | 2-3 |
Oleksiy Vakulenko | Petr Švehla | 3-0 | PIC | 4-0 |
Dennis Hall | Oleksiy Vakulenko | 0-3 | P0 | 0-3 |
Grupa 5
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Im Dae-Won | Coreea de Sud | 2 | 0 | 6 | 10 |
2 | Marian Sandu | România | 1 | 1 | 4 | 9 |
3 | Nurbakyt Tengizbayev | Kazahstan | 0 | 2 | 1 | 4 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Im Dae-Won | Nurbakyt Tengizbayev | 3-1 | PP | 4-4 |
Marian Sandu | Im Dae-Won | 1-3 | PP | 3-6 |
Nurbakyt Tengizbayev | Marian Sandu | 0-3 | P0 | 0-6 |
Grupa 6
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gueidar Mamedaliev | Rusia | 2 | 0 | 6 | 6 |
2 | Dariusz Jabłoński | Polonia | 1 | 1 | 3 | 3 |
3 | Mukesh Khatri | India | 0 | 2 | 0 | 0 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Gueidar Mamedaliev | Mukesh Khatri | 3-0 | PIC | 3-0 |
Dariusz Jabłoński | Gueidar Mamedaliev | 0-3 | PIC | 0-3 |
Mukesh Khatri | Dariusz Jabłoński | 0-3 | PIC | 0-3 |
Grupa 7
Poziţie | Luptător | țară | W | L | CP | TP |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Artiom Kiouregkian | Grecia | 3 | 0 | 10 | 17 |
2 | Haakan Nyblom | Danemarca | 2 | 1 | 6 | 5 |
3 | Sheng Jiang | China | 1 | 2 | 4 | 4 |
4 | Uran Kalilov | Kârgâzstan | 0 | 3 | 1 | 3 |
roșu | Albastru | CP | TP | |
---|---|---|---|---|
Haakan Nyblom | Artiom Kiouregkian | 0-3 | PIC | 0-3 |
Sheng Jiang | Uran Kalilov | 3-1 | PP | 3-3 |
Haakan Nyblom | Sheng Jiang | 3-1 | PP | 2-1 |
Artiom Kiouregkian | Uran Kalilov | 4-0 | LA | 3:31 |
Haakan Nyblom | Uran Kalilov | 3-0 | PIC | 3-0 |
Artiom Kiouregkian | Sheng Jiang | 3-0 | PIC | 8-0 |
Tablou de eliminare
Sferturi de finala | Semifinale | Finala | ||||||||
Luna august deschisă 24, 2004 de | ||||||||||
Istvan Majoros | 6 | |||||||||
Luna august de 25, 2004 de | ||||||||||
Lázaro Rivas | 1 | |||||||||
Istvan Majoros | 3 | |||||||||
Luna august deschisă 24, 2004 de | ||||||||||
Oleksiy Vakulenko | 1 | |||||||||
Irakli Chochua | 12 | |||||||||
Luna august de 25, 2004 de | ||||||||||
Oleksiy Vakulenko | 14 | |||||||||
Istvan Majoros | 3 | |||||||||
Luna august deschisă 24, 2004 de | ||||||||||
Gueidar Mamedaliev | 1 | |||||||||
Im Dae-Won | 0 | |||||||||
Luna august de 25, 2004 de | ||||||||||
Gueidar Mamedaliev | 3 | |||||||||
Gueidar Mamedaliev | 7 | Locul 3 final | ||||||||
Luna august deschisă 24, 2004 de | ||||||||||
Artiom Kiouregkian | 2 | |||||||||
Alireza Rezaei | Artiom Kiouregkian | 6 | ||||||||
pa | Oleksiy Vakulenko | 1 | ||||||||
Luna august de 25, 2004 de | ||||||||||