Scrimă la Jocurile Olimpiadei XXIX - Folie individuală pentru femei
Salt la navigare Salt la căutare
Folie individuală pentru femei Beijing 2008 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Informații generale | ||||||||||
Loc | Olympic Green Convention Center | |||||||||
Perioadă | 11 august | |||||||||
Participanți | 41 | |||||||||
Podium | ||||||||||
| ||||||||||
Ediția anterioară și următoarea | ||||||||||
|
Scrimă a Beijing 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Sabie ind | bărbați | femei | ||
Sword sq | bărbați | |||
Folie ind | bărbați | femei | ||
Folie pătrată | femei | |||
Ind. Sabre | bărbați | femei | ||
Sabre sq | bărbați | femei |
Au participat 41 de sportivi; a avut loc o rundă preliminară pentru a reduce sportivii la 32.
Rezultate
- Luni 11 august
Preliminarii
Compania Misleydis ( Cuba ) | 15—13 | Joanna Halls ( Australia ) |
Katja Wächter ( Germania ) | 15—4 | Maria Luisa Doig ( Peru ) |
Erinn Smart ( Statele Unite ) | 15—7 | Martina Emanuel ( Regatul Unit ) |
Hanna Thompson ( Statele Unite ) | 11-2 | Anissa Khelfaoui ( Algeria ) |
Iman Shaban ( Egipt ) | 15-12 | Shaimaa El Gammal ( Egipt ) |
Indra Angad-Gaur ( Olanda ) | 13-4 | Iman El Gammal ( Egipt ) |
Luan Jujie ( Canada ) | 13-9 | Ines Boubarki ( Tunisia ) |
Pe Wanwen ( China ) | 15-4 | Debora Nogueira ( Portugalia ) |
Magdalena Mroczkiewicz ( Polonia ) | 15-9 | Olga Leleiko ( Ucraina ) |
Tablou de bord
Al șaisprezecelea | Optimi | Sferturi | Semifinale | Finala | |||||||||||||
Trillini | 15 | ||||||||||||||||
Companie | 7 | Trillini | 15 | ||||||||||||||
Šanaeva | 12 | Šanaeva | 3 | ||||||||||||||
Gruchala | 11 | Trillini | 15 | ||||||||||||||
Wachter | 15 | Wachter | 8 | ||||||||||||||
Stahl | 6 | Wachter | 15 | ||||||||||||||
Maitrejean | 15 | Maitrejean | 10 | ||||||||||||||
Inteligent | 9 | Trillini | 10 | ||||||||||||||
Wutz-Golubitsky | 13 | Nam | 15 | ||||||||||||||
Thompson | 5 | Wutz-Golubitsky | 5 | ||||||||||||||
Sugawara | 11 | Sugawara | 6 | ||||||||||||||
Jung | 9 | Sugawara | 10 | ||||||||||||||
Varga | 15 | Nam | 15 | ||||||||||||||
Gonzalez | 2 | Varga | 4 | ||||||||||||||
Nam | 15 | Nam | 15 | ||||||||||||||
Shaban | 6 | Nam | 5 | ||||||||||||||
Granbassi | 11 | Vezzali | 6 | ||||||||||||||
Angad-Gaur | 6 | Granbassi | 11 | ||||||||||||||
Nikišina | 10 | Nikišina | 4 | ||||||||||||||
Hatuel | 9 | Granbassi | 12 | ||||||||||||||
Lamonova | 15 | Lamonova | 7 | ||||||||||||||
Schache | 2 | Lamonova | 15 | ||||||||||||||
Mohamed | 15 | Mohamed | 5 | ||||||||||||||
Jujie | 7 | Granbassi | 3 | ||||||||||||||
Pe | 15 | Vezzali | 12 | ||||||||||||||
Traversa | 7 | Pe | 10 | ||||||||||||||
Knapek | 15 | Knapek | 15 | Locul 3/4 final | |||||||||||||
Soare | 13 | Knapek | 3 | ||||||||||||||
Zhang | 15 | Vezzali | 15 | Trillini | 12 | ||||||||||||
Wojtkowiak | 8 | Zhang | 7 | Granbassi | 15 | ||||||||||||
Vezzali | 15 | Vezzali | 10 | ||||||||||||||
Mroczkiewicz | 3 |