Tir cu arcul la Jocurile Olimpiadei XXXI - Echipe feminine
Salt la navigare Salt la căutare
Echipe feminine Rio de Janeiro 2016 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pictogramă de tir cu arcul în Rio 2016 | ||||||||||
Informații generale | ||||||||||
Loc | Rio de Janeiro - Sambadrome Marquês de Sapucaí | |||||||||
Perioadă | 5 și 7 august 2016 | |||||||||
Participanți | 64 din 12 națiuni | |||||||||
Podium | ||||||||||
| ||||||||||
Ediția anterioară și următoarea | ||||||||||
|
Tir cu arcul a Rio 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Individual | bărbați | femei | ||
În echipe | bărbați | femei |
Tirul cu arme feminin al Jocurilor Olimpice de la Rio 2016 a avut loc pe 5 și 7 august la Sambadrome Marquês de Sapucaí .
Formatul cursei
Echipele s-au clasat de la 1 la 12 pe baza rezultatelor celor trei membri ai fiecărei echipe din runda de calificare, urmând apoi să compună un singur turneu de eliminare. Fiecare membru avea 8 săgeți pe cursă (pentru un total de 24 pe echipă). Câștigătorii au trecut la runda următoare, în timp ce învinșii au fost eliminați.
Program
Data | Acum | Schimb |
---|---|---|
Vineri, 5 august 2016 | 09: 00-17: 45 | calificare |
Duminică, 7 august 2016 | 09: 00-17: 45 | optimi |
Duminică, 7 august 2016 | 09: 00-17: 45 | sferturi |
Duminică, 7 august 2016 | 09: 00-17: 45 | semi finala |
Duminică, 7 august 2016 | 09: 00-17: 45 | finala |
Rezultate
Calificare [1]
Poziţie | Țară | Arcaş | Scor |
---|---|---|---|
1 | Coreea de Sud | Choi Mi-sun Chang Hye-jin Ki Bo-bae | 1998 |
2 | Rusia | Tuyana Dashidorzhieva Ksenija Perova Inna Stepanova | 1938 |
3 | China | Qi Yuhong Cao Hui Wu Jiaxin | 1933 |
4 | Taipei-ul chinezesc | Lin Shih-chia Tan Ya-ting Le Chien-ying | 1932 |
5 | Mexic | Gabriela Bayardo Aída Romàn Alejandra Valencia | 1922 |
6 | Italia | Lucilla Boari Claudia Mandia Guendalina Sartori | 1911 |
7 | India | Laxmirani Majhi Bombayla Devi Laishram Deepika Kumari | 1892 |
8 | Ucraina | Veronika Marchenko Anastasia Pavlova Lidila Sichenikova | 1890 |
9 | Japonia | Saori Nagamine Yūki Hayashi Kaori Kawanaka | 1862 |
10 | Columbia | Carolina Aguirre Natalia Sánchez Ana María Rendón | 1855 |
11 | Brazilia | Ane Marcelle dos Santos Marina Canetti Gobbi Sarah Nikitin | 1845 |
12 | Georgia | Yulia Lobzhenide Khatuna Narimanidze Kristine Esebua | 1831 |
Tablou de bord
Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Finala | |||||||||||
Coreea de Sud | - | |||||||||||||
PA | - | |||||||||||||
Coreea de Sud | 5 | |||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||
Japonia | 6 | |||||||||||||
Ucraina | 2 | |||||||||||||
Coreea de Sud | 5 | |||||||||||||
Taipei-ul chinezesc | 1 | |||||||||||||
Mexic | 6 | |||||||||||||
Georgia | 0 | |||||||||||||
Mexic | 4 | |||||||||||||
Taipei-ul chinezesc | 5 | |||||||||||||
PA | - | |||||||||||||
Taipei-ul chinezesc | - | |||||||||||||
Coreea de Sud | 5 | |||||||||||||
Rusia | 1 | |||||||||||||
China | - | |||||||||||||
PA | - | |||||||||||||
China | 3 | |||||||||||||
Italia | 5 | |||||||||||||
Brazilia | 0 | |||||||||||||
Italia | 6 | |||||||||||||
Italia | 3 | |||||||||||||
Rusia | 5 | Locul 3 final | ||||||||||||
India | 5 | |||||||||||||
Columbia | 3 | |||||||||||||
India | 4 | Taipei-ul chinezesc | 5 | |||||||||||
Rusia | 5 | Italia | 3 | |||||||||||
PA | - | |||||||||||||
Rusia | - | |||||||||||||