Atletism la XXIX Universiadă - Ștafetă 4 × 400 metri feminin
Salt la navigare Salt la căutare
Atletism la Taipei Universiada 2017 | ||||
---|---|---|---|---|
Plimbări plate | ||||
Etaje de 100 m | bărbați | femei | ||
Etaj 200 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 400 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 800 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 1500 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 5000 m | bărbați | femei | ||
10000 m etaje | bărbați | femei | ||
Curse de obstacole | ||||
110/100 m hs | bărbați | femei | ||
400 m hs | bărbați | femei | ||
Garduri de 3000 m | bărbați | femei | ||
Încercări rutiere | ||||
Jumătate de maraton | bărbați | femei | ||
Mergeți 20 km | bărbați | femei | ||
Salturi | ||||
Săritură mare | bărbați | femei | ||
Boltă cu stâlp | bărbați | femei | ||
Saritura lunga | bărbați | femei | ||
Salt triplu | bărbați | femei | ||
Lansa | ||||
Shot de greutate | bărbați | femei | ||
Aruncare de disc | bărbați | femei | ||
Aruncare cu ciocanul | bărbați | femei | ||
Aruncare cu javelină | bărbați | femei | ||
Teste multiple | ||||
Decatlon | bărbați | |||
Heptathlon | femei | |||
Relee | ||||
Releu 4 × 100 m | bărbați | femei | ||
Releu 4 × 400 m | bărbați | femei |
Ștafeta feminină de 4 × 400 metri la Universiada XXIX a avut loc în perioada 27-28 august 2017.
Podium
Rezultate
Prima rundă
Primele trei echipe din fiecare manșă ( Q ) și cele două echipe cu cele mai bune timpi dintre excluse ( q ) trec în finală. [1]
Poziţie | Baterie | Țară | Sportivi | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Ucraina | Olena Kolesnychenko , Anastasiia Bryzgina , Olha Bibik , Tetiana Melnyk | 3: 31.76 | Î |
2 | 2 | Polonia | Aleksandra Gaworska , Martyna Dąbrowska , Patrycja Wyciszkiewicz , Justyna Święty | 3: 32,62 | Î |
3 | 2 | Canada | Kelsey Balkwill , Jenna Westaway , Aiyanna Stiverne , Micha Powell | 3: 34,80 | Q, |
4 | 1 | Mexic | Dania Aguillón , Natali Brito , Leticia Cook , Paola Morán | 3: 38.16 | Q, |
5 | 1 | România | Camelia Florina Gal , Sanda Belgyan , Anamaria Nesteriuc , Bianca Răzor | 3: 38,78 | Î |
6 | 2 | Australia | Gabriella O'Grady , Alexandra Bartholomew , Jessie Stafford , Alicia Keir | 3: 39,67 | q |
7 | 1 | Uganda | Leni Shida , Docus Ajok , Agnes Amuron , Scovia Ayikoru | 3: 45,73 | Î |
8 | 1 | Tailanda | Pornpan Hoemhuk , Atchima Eng-Chuan , Thanphimon Kaeodi , Supanich Poolkerd | 3: 50,55 | q |
9 | 1 | Slovenia | Tamara Zupanič , Aneja Kodrič , Eva Kavka , Anja Plaznik | 3: 55,54 |
Finala
Poziţie | Țară | Sportivi | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|
Polonia | Małgorzata Hołub , Iga Baumgart , Patrycja Wyciszkiewicz , Justyna Święty | 3'26 "75 | ||
Mexic | Dania Aguillón , Natali Brito , Leticia Cook , Paola Morán | 3'33 "98 | ||
România | Anamaria Nesteriuc , Sanda Belgyan , Camelia Florina Gal , Bianca Răzor | 3'34 "16 | ||
4 | Canada | Kelsey Balkwill , Jenna Westaway , Aiyanna Stiverne , Micha Powell | 3'36 "44 | |
5 | Australia | Gabriella O'Grady , Jessie Stafford , Alexandra Bartholomew , Alicia Keir | 3'41 "08 | |
6 | Uganda | Cercetașii Ayikoru , Leni Shida , Agnes Amuron , Docus Ajok | 3'43 "38 | |
7 | Tailanda | Pornpan Hoemhuk , Atchima Eng-Chuan , Thanphimon Kaeodi , Supanich Poolkerd | 3'43 "53 | |
Ucraina | Kateryna Klymiuk , Olha Bibik , Anastasiia Bryzgina , Tetiana Melnyk | DQ | R170.11 |