Atletism la XXIX Universiadă - 400 metri plat masculin
Salt la navigare Salt la căutare
Atletism la Taipei Universiada 2017 | ||||
---|---|---|---|---|
Plimbări plate | ||||
Etaje de 100 m | bărbați | femei | ||
Etaj 200 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 400 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 800 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 1500 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 5000 m | bărbați | femei | ||
10000 m etaje | bărbați | femei | ||
Curse de obstacole | ||||
110/100 m hs | bărbați | femei | ||
400 m hs | bărbați | femei | ||
Garduri de 3000 m | bărbați | femei | ||
Încercări rutiere | ||||
Jumătate de maraton | bărbați | femei | ||
Mergeți 20 km | bărbați | femei | ||
Salturi | ||||
Săritură mare | bărbați | femei | ||
Boltă cu stâlp | bărbați | femei | ||
Saritura lunga | bărbați | femei | ||
Salt triplu | bărbați | femei | ||
Lansa | ||||
Shot de greutate | bărbați | femei | ||
Aruncare de disc | bărbați | femei | ||
Aruncare cu ciocanul | bărbați | femei | ||
Aruncare cu javelină | bărbați | femei | ||
Teste multiple | ||||
Decatlon | bărbați | |||
Heptathlon | femei | |||
Relee | ||||
Releu 4 × 100 m | bărbați | femei | ||
Releu 4 × 400 m | bărbați | femei |
Masculinul de 400 de metri plat de la XXIX Universiada a avut loc în perioada 23-25 august 2017.
Podium
Aur | Luguelín Santos Rep. Dominicane |
Argint | Yoandys Lescay Cuba |
Bronz | Rafał Omelko Polonia |
Rezultate
Prima rundă
Primii doi sportivi din fiecare manșă ( Q ) și cei șase sportivi cu cele mai bune momente dintre cei excluși ( q ) trec în semifinale. [1]
Semifinale
Primii doi sportivi din fiecare manșă ( Q ) și cei doi sportivi cu cele mai bune timpi dintre cei excluși ( q ) trec în finală. [3]
Poziţie | Baterie | Nume | Naţionalitate | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Luguelín Santos | Rep. Dominicane | 45,85 | Î |
2 | 2 | Yoandys Lescay | Cuba | 46.02 | Q, |
3 | 2 | Benjamin Ayesu-Attah | Canada | 46,23 | Q, |
4 | 1 | Kajetan Duszyński | Polonia | 46,30 | Q, |
5 | 2 | Davide Re | Italia | 46,32 | q |
6 | 2 | Mihail Litvin | Kazahstan | 46,40 | q, |
7 | 1 | Nathaniel George | Canada | 46,47 | |
8 | 2 | Zakithi Nene | Africa de Sud | 46,55 | |
9 | 1 | Daniele Corsa | Italia | 46,56 | |
10 | 3 | Rafał Omelko | Polonia | 46,73 | Î |
11 | 1 | Jan Tesař | Republica Cehă | 46,77 | |
12 | 2 | Batuhan Altıntaș | curcan | 46,86 | |
13 | 1 | Silvan Lutz | elvețian | 46,89 | |
14 | 1 | Mateo Ružić | Croaţia | 46,90 | |
15 | 3 | Darren Alfred | Trinidad și Tobago | 47,15 | Î |
16 | 3 | Othman Al-Busaidi | Oman | 47,20 | |
17 | 3 | Luis Charles | Rep. Dominicane | 47,33 | |
18 | 3 | Li Runyu | China | 47,53 | |
19 | 1 | Ibrahima Mbengue | Senegal | 47,61 | |
20 | 3 | Ayodeji Akinkuowo | Nigeria | 47,75 | |
21 | 3 | Daniele Angelella | elvețian | 47,75 | |
22 | 3 | Jordan Clarke | Statele Unite | 47,76 | |
23 | 2 | Denis Danáč | Slovacia | 47,82 | |
24 | 2 | Bienvenu Sawadogo | Burkina Faso | 48,15 |
Finala
Pos. | bandă | Nume | Naţionalitate | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
3 | Luguelín Santos | Rep. Dominicane | 45 "24 | ||
5 | Yoandys Lescay | Cuba | 45 "31 | ||
4 | Rafał Omelko | Polonia | 45 "56 | ||
4 | 7 | Kajetan Duszyński | Polonia | 46 "50 | |
5 | 6 | Benjamin Ayesu-Attah | Canada | 46 "53 | |
6 | 1 | Davide Re | Italia | 46 "87 | |
7 | 2 | Mihail Litvin | Kazahstan | 46 "93 | |
8 | 8 | Darren Alfred | Trinidad și Tobago | 47 "93 |
Notă
- ^ Rezultatele primei runde
- ^ a b Trecerea liniei
- ^ Rezultate semifinale ( PDF ), pe data.2017.gov.taipei .