Bauhaus-Galan 2019
Salt la navigare Salt la căutare
Bauhaus-Galan 2019 a fost a 53-a ediție a întâlnirii anuale de atletism care a avut loc în orașul Stockholm din Suedia , pe stadionul olimpic din 30 mai 2019 . Întâlnirea a fost, de asemenea, a treia etapă a Ligii Diamantului IAAF din 2019 .
Program [1]
# | Ore | Specialitate |
---|---|---|
1 | 16:30 | Shot de greutate |
2 | 19:35 | Saritura lunga |
3 | 19:40 | Boltă cu stâlp |
4 | 20:03 | 400 de metri |
5 | 20:22 | 200 de metri |
6 | 20:56 | Aruncare de disc |
7 | 21:02 | 800 de metri |
8 | 21:40 | 1500 de metri |
9 | 21:52 | 400 metri obstacole |
10 | 22:05 | 10000 metri |
# | Ore | Specialitate |
---|---|---|
1 | 16:30 | Shot de greutate |
2 | Ora 17:00 | Boltă cu stâlp |
3 | 18:25 | Aruncare de disc |
4 | 20:08 | Săritură mare |
5 | 20:11 | 1500 de metri |
6 | 20:30 | 5000 de metri |
7 | 20:52 | 100 de metri obstacole |
8 | 21:15 | 800 de metri |
9 | 21:30 | 200 de metri |
Specialități valabile pentru Liga Diamantului
Rezultate [2]
Bărbați
Specialitate | Performanţă | Locul 2 | Performanţă | Locul 3 | Performanţă | |
200 m | Aaron Brown | 20 "06 | Ramil Guliyev | 20 "40 | Jereem Richards | 20 "45 |
400 m | Michael Norman | 44 "53 | Rai Benjamin | 45 "13 | Michael Cherry | 46 "30 |
800 m | Amel Tuka | 1'46 "68 | Ryan Sanchez | 1'46 "77 | Marcin Lewandowski | 1'46 "79 |
1500 m | Timothy Cheruiyot | 3'35 "79 | Ayanleh Souleiman | 3'37 "30 | Jakob Ingebrigtsen | 3'37 "30 |
10000 m | Rhonex Kipruto | 26'50 "16 | Hagos Gebrhiwet | 27'01 "02 | Aron Kifle | 27'27 "68 |
400 m obstacole | Karsten Warholm | 47 "85 | TJ Holmes | 49 "25 | Thomas Barr | 50 "28 |
Boltă cu stâlp | Sam Kendricks | 5,72 m | Piotr Lisek | 5,60 m | Seito Yamamoto | 5,48 m |
Saritura lunga | Thobias Montler | 8,22 m | Juan Miguel Echevarria | 8,12 m | Jeff Henderson | 8,09 m |
Aruncare de disc | Daniel Ståhl | 69,57 m | Fedrick Dacres | 68,96 m | Lukas Weißhaidinger | 66,97 m |
Shot de greutate | Wictor Petersson | 20,11 m | Maksim Afonin | 19,78 m | Joe Kovacs | 19,77 m |
Performanță care stabilește noul record de întâlnire .
femei
Specialitate | Performanţă | Locul 2 | Performanţă | Locul 3 | Performanţă | |
200 m | Dina Asher-Smith | 22 "18 | Elaine Thompson | 22 "66 | Dafne Schippers | 22 "78 |
800 m | Ajeé Wilson | 2'00 "87 | Habitam Alemu | 2'01 "26 | Nelly Jepkosgei | 2'01 "98 |
1500 m | Laura Muir | 4'05 "37 | Malika Akkaoui | 4'09 "70 | Yolanda Ngarambe | 4'10 "05 |
5000 m | Agnes Tirop | 14'50 "82 | Fantu Worku | 14'51 "31 | Lilian Kasait Rengeruk | 14'51 "34 |
100 m obstacole | Kendra Harrison | 12 "52 | Sharika Nelvis | 12 "69 | Tobi Amusan | 12 "85 |
Săritură mare | Mariya Lasitskene | 1,92 m | Yuliya Levchenko | 1,90 m | Erika Kinsey | 1,90 m |
Boltă cu stâlp | Angelica Bengtsson | 4,57 m | Michaela Meijer | 4,47 m | Olga Mullina | 4,35 m |
Aruncare de disc | Denia Caballero | 65,10 m | Yaime Perez | 65,09 m | Yang Chen | 64,25 m |
Shot de greutate | Aliona Dubitskaya | 18,49 m | Fanny Roos | 18,36 m | Brittany Crew | 18,28 m |