Campionatele Mondiale de Atletism Indoor 1991 - 60 metri obstacole masculine
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Mondială de interior atletismul de Sevilla 1991 | ||||
---|---|---|---|---|
Plimbări plate | ||||
Etaje de 60 m | bărbați | femei | ||
Etaj 200 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 400 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 800 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 1500 m | bărbați | femei | ||
Etaje de 3000 m | bărbați | femei | ||
Curse de obstacole | ||||
60 m hs | bărbați | femei | ||
Angrenaj | ||||
3000 m mars | femei | |||
5000 m de mers pe jos | bărbați | |||
Salturi | ||||
Săritură mare | bărbați | femei | ||
Boltă cu stâlp | bărbați | |||
Saritura lunga | bărbați | femei | ||
Salt triplu | bărbați | femei | ||
Lansa | ||||
Shot de greutate | bărbați | femei | ||
Relee | ||||
Releu 4 × 400 m | bărbați | femei |
60 m obstacole masculine au avut loc pe 9 martie.
Medaliști
Aur | Argint | Bronz |
Greg Foster Statele Unite | Igor Kazanov Uniunea Sovietică | Mark McKoy Canada |
Rezultate
Baterii
În semifinală primele 3 din fiecare manșă și cele mai bune de 4 ori nu s-au calificat direct. [1]
Pos | Baterii | Nume | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Greg Foster | Statele Unite | 7.52 | Î |
2 | 1 | Mark McKoy | Canada | 7.58 | Î |
2 | 3 | Emilio Valle | Cuba | 7.58 | Q, NR |
4 | 4 | Jack Pierce | Statele Unite | 7,62 | Î |
5 | 4 | Philippe Tourret | Franţa | 7,66 | Î |
6 | 2 | George Boroi | România | 7.68 | Î |
7 | 3 | Piotr Wójcik | Polonia | 7,70 | Q, PB |
8 | 3 | Jiří Hudec | Cehoslovacia | 7.71 | q |
9 | 2 | Igor Kazanov | Uniunea Sovietică | 7,72 | Î |
9 | 4 | Nigel Walker | Marea Britanie | 7,72 | Î |
11 | 2 | Holger Pohland | Germania | 7,73 | Î |
12 | 1 | Serghei Usov | Uniunea Sovietică | 7,75 | Î |
12 | 3 | Dan Philibert | Franţa | 7,75 | q |
14 | 4 | Herwig Röttl | Austria | 7,77 | q, = NR |
14 | 1 | Andrew Parker | Jamaica | 7,77 | Î |
16 | 1 | Thomas J. Kearns | Irlanda | 7,78 | q, NR |
17 | 1 | Carlos Sala | Spania | 7,78 | |
18 | 2 | Laurent Ottoz | Italia | 7.81 | |
19 | 2 | Rafał Cieśla | Polonia | 7,84 | |
20 | 4 | Stefan Mattern | Germania | 7,85 | |
21 | 2 | Kimihiro Kaneko | Japonia | 7,89 | |
22 | 4 | Tim Kroeker | Canada | 7,93 | |
23 | 3 | Toshihiko Iwasaki | Japonia | 7,94 | |
24 | 2 | Nur Herman Majid | Malaezia | 8.33 | NU |
1 | Robert Změlík | Cehoslovacia | DNF |
Semifinale
Primii 4 din fiecare semifinală merg în finală. [2]
Rang | Căldură | Nume | Naţionalitate | Timp | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Greg Foster | Statele Unite | 7.44 | Î |
2 | 2 | Mark McKoy | Canada | 7.49 | Î |
3 | 2 | Igor Kazanov | Uniunea Sovietică | 7.56 | Î |
4 | 2 | Philippe Tourret | Franţa | 7.59 | Î |
5 | 1 | Emilio Valle | Cuba | 7,60 | Î |
6 | 1 | George Boroi | România | 7,60 | Î |
7 | 2 | Jack Pierce | Statele Unite | 7.61 | Î |
8 | 2 | Nigel Walker | Regatul Unit | 7,65 | |
9 | 1 | Serghei Usov | Uniunea Sovietică | 7,66 | Î |
10 | 2 | Jiří Hudec | Cehoslovacia | 7,67 | |
11 | 1 | Thomas J. Kearns | Irlanda | 7,69 | NU |
12 | 1 | Piotr Wójcik | Polonia | 7,73 | |
12 | 2 | Holger Pohland | Germania | 7,73 | |
14 | 2 | Herwig Röttl | Austria | 7.76 | NU |
15 | 1 | Dan Philibert | Franţa | 7,77 | |
16 | 1 | Andrew Parker | Jamaica | 7,84 |
Finala
Pos | bandă | Nume | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Greg Foster | Statele Unite | 7.45 | |
2 | 6 | Igor Kazanov | Uniunea Sovietică | 7.47 | |
3 | 5 | Mark McKoy | Canada | 7.49 | |
4 | 3 | Emilio Valle | Cuba | 7,60 | |
5 | 1 | Serghei Usov | Uniunea Sovietică | 7,66 | |
6 | 7 | Philippe Tourret | Franţa | 7,66 | |
7 | 2 | George Boroi | România | 7,67 | |
8 | 8 | Jack Pierce | Statele Unite | 7.68 |
Notă
- ^ Încalzeste rezultatele , pe iaaf.org .
- ^ Rezultate semifinale , pe iaaf.org .
- ^ Rezultate finale , la iaaf.org .