Campionatele Europene de Atletism 2014 - 400 metri obstacole feminin
Salt la navigare Salt la căutare
Europeni din atletismul de Zurich 2014 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plimbări plate | |||||
Etaje de 100 m | bărbați | femei | |||
Etaj 200 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 400 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 800 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 1500 m | bărbați | femei | |||
Etaje de 5000 m | bărbați | femei | |||
10000 m etaje | bărbați | femei | |||
Curse de obstacole | |||||
110/100 m hs | bărbați | femei | |||
400 m hs | bărbați | femei | |||
Garduri de 3000 m | bărbați | femei | |||
Încercări rutiere | |||||
Maraton | bărbați | femei | |||
Mergeți 20 km | bărbați | femei | |||
Mergeți 50 km | bărbați | ||||
Salturi | |||||
Săritură mare | bărbați | femei | |||
Boltă cu stâlp | bărbați | femei | |||
Saritura lunga | bărbați | femei | |||
Salt triplu | bărbați | femei | |||
Lansa | |||||
Shot de greutate | bărbați | femei | |||
Aruncare de disc | bărbați | femei | |||
Aruncare cu ciocanul | bărbați | femei | |||
Aruncare cu javelină | bărbați | femei | |||
Teste multiple | |||||
Decatlon | bărbați | ||||
Heptathlon | femei | ||||
Relee | |||||
Releu 4 × 100 m | bărbați | femei | |||
Releu 4 × 400 m | bărbați | femei |
400 m obstacole feminin s-au desfășurat pe 13, 14 și 16 august 2014.
Rezultate
Baterii
În semifinală s-au recuperat primele 3 din fiecare manșă și cele mai bune 4 ori.
Semifinale
Pos | Batt. | bandă | Nume | Țară | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Copilul Eilidh | Regatul Unit | 54,71 | Î |
2 | 1 | 5 | Anna Titimets | Ucraina | 54,90 | Î, SB |
3 | 2 | 6 | Denisa Rosolová | Republica Cehă | 54,96 | Î |
4 | 2 | 4 | Axelle Dauwens | Belgia | 55,63 | Q, PB |
5 | 1 | 7 | Irina Davydova | Rusia | 55,69 | Î |
6 | 2 | 5 | Joanna Linkiewicz | Polonia | 55,89 | q, PB |
7 | 2 | 8 | Vera Rudakova | Rusia | 55,98 | q |
8 | 1 | 8 | Yadisleidy Pedroso | Italia | 56.07 | Î |
9 | 1 | 6 | Christiane Klopsch | Germania | 56,28 | |
10 | 1 | 4 | Vera Barbosa | Portugalia | 56,33 | |
11 | 2 | 1 | Egle Staisiunaite | Lituania | 56,39 | PB |
12 | 1 | 1 | Stina Troest | Danemarca | 56,81 | |
13 | 1 | 2 | Līga Velvere | Letonia | 56,87 | PB |
14 | 2 | 2 | Valentine Arrieta | elvețian | 57,00 | |
15 | 2 | 7 | Christine McMahon | Irlanda | 57,31 | |
16 | 1 | 3 | Petra Fontanive | elvețian | 57,53 |
Finala
Pos | bandă | Nume | Țară | Timp | Notă |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Copilul Eilidh | Regatul Unit | 54,48 | |
2 | 6 | Anna Titimets | Ucraina | 54,56 | PB |
3 | 5 | Irina Davydova | Rusia | 54,60 | SB |
4 | 4 | Denisa Rosolová | Republica Cehă | 54,70 | |
5 | 7 | Yadisleidy Pedroso | Italia | 55,90 | |
6 | 2 | Vera Rudakova | Rusia | 56,22 | |
7 | 8 | Axelle Dauwens | Belgia | 56,29 | |
8 | 1 | Joanna Linkiewicz | Polonia | 56,59 |