Cupa CEV 1992-1993 (feminin)
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa feminină CEV 1992-1993 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa CEV | ||||
Sport | Volei | ||||
Ediție | XIII | ||||
Administrator | CEV | ||||
La tine acasa | din 3 octombrie 1992 începând cu 21 februarie 1993 | ||||
Participanți | 44 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Clubul de canotaj Aniene (Primul titlu) | ||||
Conform | Eczacıbașı | ||||
Al treilea | Uraločka | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 86 | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Cupa de volei feminin CEV din 1992-1993 a fost a 13-a ediție a celui de-al treilea turneu european de volei pentru echipele de club; a început cu prima rundă pe 3 octombrie 1992 și s-a încheiat cu finala patru pe 21 februarie 1993 . 44 de echipe au participat la turneu, iar victoria finală a revenit pentru prima dată la Colli Aniene din Roma, sponsorizat de Fincres.
Echipe participante
Prima runda
Runda - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
03-10-92 | Güneș Sigorta - Janvarka-Krajan | 1 - 3 | 6:15 am | 15: 7 | 13:15 | 6:15 am | 40 - 52 | - | - | |
03-10-92 | Stal Mielec - Shvesia Vilnius | 3 - 0 | 15: 0 | 15: 3 | 15: 3 | 45 - 6 | - | - | ||
03-10-92 | Uraločka - Araks Armavir | 3 - 0 | 15: 0 | 15: 0 | 15: 0 | 45 - 0 | - | - | ||
03-10-92 | Ponsi Koria - BSI | 3 - 0 | 15: 0 | 15: 0 | 15: 0 | 45 - 0 | - | - | ||
03-10-92 | Bartréng - Universität Basel | 0 - 3 | 0:15 | 5:15 | 6:15 am | 11 - 45 | - | - | ||
03-10-92 | VC São Miguel - CV Portuense | 3 - 2 | 13:15 | 15:13 | 7:15 am | 15: 7 | 17:15 | 67 - 65 | - | - |
03-10-92 | Celje - Flacara Roșie București | 0 - 3 | 10:15 | 14:16 | 4:15 | 28 - 46 | - | - | ||
03-10-92 | Olomouc - Pleavă | 3 - 0 | 15:13 | 15: 7 | 15:13 | 45 - 33 | - | - | ||
03-10-92 | Budapesta VSC - Ionikos Atena | 3 - 0 | 17:15 | 15: 3 | 15: 6 | 47 - 24 | - | - | ||
03-10-92 | Clamart - Klagenfurt | 3 - 0 | 15: 7 | 15: 6 | 15: 9 | 45 - 22 | - | - | ||
03-10-92 | TDK Brevok Breda - Hermanas Wervik | 1 - 3 | 11:15 | 15:13 | 9:15 am | 2:15 | 37 - 58 | - | - | |
03-10-92 | Banga Kaunas - Kajo Valkeala | 1 - 3 | 15:12 | 8:15 | 2:15 | 12:15 | 37 - 57 | - | - | |
03-10-92 | MOK Kočevje - Lok. Dnipropetrovs'k | 0 - 3 | 7:15 am | 2:15 | 6:15 am | 15 - 45 | - | - | ||
03-10-92 | TSG Tübingen - Sporting Lisabona | 3 - 0 | 15: 5 | 15: 2 | 15:12 | 45 - 19 | - | - | ||
03-10-92 | Genève-Elite - Neman Grodno | 3 - 0 | 15:11 | 15: 8 | 17:16 | 47 - 35 | - | - | ||
03-10-92 | Hakiryatim Kiryat Haim - Volei Braila | 1 - 3 | 9:15 am | 3:15 | 15:12 | 4:15 | 31 - 57 | - | - |
Returnare - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
04-10-92 | Neman Grodno - Genève-Elite | 1 - 3 | 16:14 | 4:15 | 5:15 | 12:15 | 37 - 59 | - | - | |
10-10-92 | Janvarka-Krajan -Güneș Sigorta | 3 - 0 | 15:13 | 15: 7 | 15:10 | 45 - 30 | - | - | ||
10-10-92 | Shvesia Vilnius - Stal Mielec | 0 - 3 | 3:15 | 2:15 | 1:15 | 6 - 45 | - | - | ||
10-10-92 | Araks Armavir - Uraločka | 0 - 3 | 0:15 | 0:15 | 0:15 | 0 - 45 | - | - | ||
10-10-92 | BSI - Ponsi Koria | 0 - 3 | 0:15 | 0:15 | 0:15 | 0 - 45 | - | - | ||
10-10-92 | Universitatea Basel - Bartréng | 3 - 0 | 15: 0 | 15: 4 | 15: 2 | 45 - 6 | - | - | ||
10-10-92 | CV Portuense - VC São Miguel | 3 - 0 | 15: 4 | 15: 8 | 15: 7 | 45 - 19 | - | - | ||
10-10-92 | Flacara Roșie București - Celje | 3 - 0 | 15: 2 | 15: 6 | 15: 5 | 45 - 13 | - | - | ||
10-10-92 | Pula - Olomouc | 0 - 3 | 10:15 | 14:16 | 9:15 am | 33 - 46 | - | - | ||
10-10-92 | Ionikos Atena - Budapesta VSC | 3 - 1 | 16:17 | 15: 4 | 15: 1 | 15: 9 | 61 - 31 | - | - | |
10-10-92 | Klagenfurt - Clamart | 2 - 3 , | 8:15 | 15: 3 | 10:15 | 15:11 | 12:15 | 60 - 59 | - | - |
10-10-92 | Hermanas Wervik - TDK Brevok Breda | 3 - 0 | 15:10 | 15: 4 | 15: 3 | 45 - 17 | - | - | ||
10-10-92 | Kajo Valkeala - Banga Kaunas | 3 - 0 | 15: 3 | 15: 6 | 15: 7 | 45 - 16 | - | - | ||
10-10-92 | Lok. Dnipropetrovs'k - MOK Kočevje | 3 - 0 | 15: 8 | 15: 1 | 15: 3 | 45 - 12 | - | - | ||
10-10-92 | Sporting Lisabona - TSG Tübingen | 0 - 3 | 13:15 | 1:15 | 4:15 | 18 - 45 | - | - | ||
10-10-92 | Volei Braila - Hakiryatim Kiryat Haim | 3 - 0 | 15: 4 | 15: 2 | 15: 6 | 45 - 12 | - | - |
Echipe calificate
Runda a doua
Runda - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
11-07-92 | VC Temse - Īraklīs Kīfisias | 3 - 0 | 15:11 | 15: 9 | 15: 3 | 45 - 23 | - | - | ||
11-07-92 | Eger SE - Janvarka-Krajan | 3 - 0 | 15:10 | 15: 7 | 15:11 | 45 - 28 | - | - | ||
11-07-92 | Stal Mielec - RC Cannes | 1 - 3 | 7:15 am | 10:15 | 16:14 | 9:15 am | 42 - 59 | - | - | |
11-07-92 | Uraločka - Ponsi Koria | 3 - 0 | 15:12 | 16:14 | 15: 1 | 46 - 27 | - | - | ||
11-07-92 | Universitatea Basel - CV Portuense | 2 - 3 , | 5:15 | 10:15 | 15: 5 | 15: 7 | 12:15 | 57 - 57 | - | - |
11-07-92 | Flacara Roșie București - Olomouc | 1 - 3 | 11:15 | 16:14 | 7:15 am | 10:15 | 44 - 59 | - | - | |
11-07-92 | Budapesta VSC - Clamart | 3 - 1 | 15:12 | 9:15 am | 15: 3 | 15: 6 | 54 - 36 | - | - | |
11-07-92 | Slavia Praga - Hermanas Wervik | 3 - 0 | 15: 6 | 15:11 | 15: 2 | 45 - 19 | - | - | ||
11-07-92 | BKS - Kajo Valkeala | 0 - 3 | 8:15 | 13:15 | 3:15 | 24 - 45 | - | - | ||
11-07-92 | Geas - Lok. Dnipropetrovs'k | 3 - 0 | 15: 5 | 15:11 | 15: 3 | 45 - 19 | - | - | ||
11-07-92 | TSG Tübingen - ČMS | 1 - 3 | 14:16 | 15: 7 | 12:15 | 11:15 | 52 - 53 | - | - | |
11-07-92 | Genève-Elite - Volei Braila | 3 - 0 | 15: 3 | 16:14 | 15:13 | 46 - 30 | - | - |
Returnare - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
08-11-92 | Lok. Dnipropetrovs'k - Geas | 0 - 3 | 10:15 | 9:15 am | 8:15 | 27 - 45 | - | - | ||
08-11-92 | ČMS - TSG Tübingen | 1 - 3 | 7:15 am | 15: 7 | 12:15 | 9:15 am | 43 - 52 | - | - | |
14-11-92 | Īraklīs Kīfisias - VC Temse | 2 - 3 , | 5:15 | 15:13 | 15: 6 | 4:15 | 7:15 am | 46 - 64 | - | - |
14-11-92 | Janvarka-Krajan - Eger SE | 1 - 3 | 15: 9 | 10:15 | 16:17 | 9:15 am | 50 - 56 | - | - | |
14-11-92 | RC Cannes - Stal Mielec | 0 - 3 | 12:15 | 15:17 | 11:15 | 38 - 47 | - | - | ||
14-11-92 | Ponsi Koria - Uraločka | 1 - 3 | 6:15 am | 15:13 | 4:15 | 2:15 | 27 - 58 | - | - | |
14-11-92 | CV Portuense - Universitatea Basel | 3 - 1 | 13:15 | 15: 8 | 15: 5 | 15: 9 | 58 - 37 | - | - | |
14-11-92 | Olomouc - Flacara Roșie București | 3 - 0 | 15: 9 | 16:14 | 15: 8 | 46 - 31 | - | - | ||
14-11-92 | Clamart - Budapesta VSC | 3 - 1 | 16:14 | 10:15 | 15: 8 | 17:16 | 58 - 53 | - | - | |
14-11-92 | Hermanas Wervik - Slavia Praga | 1 - 3 | 2:15 | 15: 4 | 6:15 am | 10:15 | 33 - 49 | - | - | |
14-11-92 | Kajo Valkeala - BKS | 1 - 3 | 10:15 | 5:15 | 15: 8 | 10:15 | 40 - 53 | - | - | |
14-11-92 | Volei Braila - Genève-Elite | 3 - 0 | 15: 1 | 16:14 | 15:12 | 46 - 27 | - | - |
Echipe calificate
Optimi
Runda - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
12-05-92 | CJD Feuerbach - VC Temse | 3 - 0 | 15: 4 | 15: 1 | 15: 3 | 45 - 8 | - | - | ||
12-05-92 | Eger SE - Stal Mielec | 3 - 2 | 15:17 | 15:11 | 15: 8 | 12:15 | 21:19 | 78 - 70 | - | - |
12-05-92 | Uraločka - CV Portuense | 3 - 0 | 15: 0 | 15: 0 | 15: 0 | 45 - 0 | - | - | ||
12-05-92 | Geas - TSG Tübingen | 3 - 0 | 15: 3 | 15:11 | 15: 8 | 45 - 22 | - | - | ||
12-05-92 | Volei Braila - Eczacıbașı | 1 - 3 | 8:15 | 15:13 | 10:15 | 14:16 | 47 - 59 | - | - | |
06-12-92 | Murcia - Budapesta VSC | 3 - 1 | 15: 8 | 15:17 | 16:14 | 15:10 | 61 - 49 | - | - | |
12-12-92 | Olomouc - Canottieri Aniene | 0 - 3 | 10:15 | 7:15 am | 7:15 am | 24 - 45 | - | - | ||
12-12-92 | Slavia Praga - Kajo Valkeala | 3 - 0 | 15:12 | 15: 4 | 15: 8 | 45 - 24 | - | - |
Returnare - Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
12-12-92 | VC Temse - CJD Feuerbach | 1 - 3 | 12:15 | 6:15 am | 17:16 | 7:15 am | 42 - 61 | - | - | |
12-12-92 | Stal Mielec - Eger SE | 2 - 3 , | 15:12 | 15:11 | 13:15 | 5:15 | 12:15 | 60 - 68 | - | - |
12-12-92 | CV Portuense - Uraločka | 0 - 3 | 0:15 | 0:15 | 0:15 | 0 - 45 | - | - | ||
12-12-92 | Eczacıbașı - Volei Braila | 3 - 0 | 15: 4 | 15: 7 | 15: 7 | 45 - 18 | - | - | ||
13-12-92 | Canottieri Aniene } - Olomouc | 3 - 0 | 15: 7 | 15: 4 | 15: 5 | 45 - 16 | - | - | ||
13-12-92 | Budapesta VSC - Murcia | 3 - 0 | 15: 7 | 15:10 | 15:12 | 45 - 29 | - | - | ||
13-12-92 | Kajo Valkeala - Slavia Praga | 2 - 3 , | 8:15 | 15:10 | 11:15 | 15:13 | 14:16 | 63 - 69 | - | - |
13-12-92 | TSG Tübingen - Geas | 1 - 3 | 8:15 | 6:15 am | 15: 2 | 12:15 | 41 - 47 | - | - |
Echipe calificate
Sferturi de finala
Plecat
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
20-01-93 | Budapesta VSC - Uraločka | 0 - 3 | 4:15 | 4:15 | 4:15 | 12 - 45 | - | - | ||
20-01-93 | Slavia Praga - Canottieri Aniene | 0 - 3 | 10:15 | 4:15 | 5:15 | 19 - 45 | - | - | ||
20-01-93 | Eger SE - Eczacıbașı | 1 - 3 | 15:11 | 6:15 am | 13:15 | 9:15 am | 43 - 56 | - | - | |
20-01-93 | CJD Feuerbach - Geas | 2 - 3 , | 4:15 | 16:14 | 15: 4 | 14:16 | 16:18 | 65 - 67 | - | - |
Întoarcere
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
21-01-93 | Uraločka - Budapesta VSC | 3 - 0 | 15:11 | 15: 5 | 15: 5 | 45 - 21 | - | - | ||
27.01.93 | Clubul de canotaj Aniene - Slavia Praga | 3 - 0 | 15: 5 | 15:12 | 16:14 | 46 - 31 | - | - | ||
27.01.93 | Eczacıbașı - Eger SE | 3 - 0 | 15:12 | 15: 5 | 15: 6 | 45 - 23 | - | - | ||
27.01.93 | Geas - CJD Feuerbach | 3 - 2 | 11:15 | 14:16 | 15: 4 | 15:13 | 15: 9 | 70 - 57 | - | - |
Echipe calificate
Final-patru
Semifinalele s-au jucat pe 20 februarie și finalele pentru locul trei și primul pe 21 februarie.
Runda preliminară
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
19-02-93 | Clubul de canotaj Aniene - Geas | 3 - 2 | 15: 4 | 5:15 | 15:13 | 10:15 | 15:12 | 60 - 59 | - | - |
19-02-93 | Eczacıbașı - Uraločka | 3 - 1 | 15:17 | 15:11 | 15:13 | 15:10 | 60 - 51 | - | - |
Finale locul 1 - locul 3
Semifinale | Locul 1/2 final | ||||||
Clubul de canotaj Aniene | 3 | ||||||
Uraločka | 0 | ||||||
Clubul de canotaj Aniene | 3 | ||||||
Eczacıbașı | 1 | ||||||
Locul 3/4 final | |||||||
Eczacıbașı | 3 | Uraločka | 3 | ||||
Geas | 1 | Geas | 1 |
Rezultate
Data | Întâlniri | Rezultate | A stabilit | Puncte totale | Durată | Spectatori | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||
20-02-93 | Clubul de canotaj Aniene - Uraločka | 3 - 0 | 15:12 | 15:10 | 17:15 | 47 - 37 | - | - | ||
20-02-93 | Eczacıbașı - Geas | 3 - 1 | 11:15 | 17:15 | 15:12 | 15: 9 | 58 - 51 | - | - | |
21-02-93 | Uraločka - Geas | 3 - 1 | 16:14 | 16:17 | 15:11 | 15:11 | 62 - 53 | - | - | |
21-02-93 | Clubul de canotaj Aniene - Eczacıbașı | 3 - 1 | 15:10 | 2:15 | 15: 9 | 15: 1 | 47 - 35 | - | - |
linkuri externe
- ( EN ) CEV - Site oficial , pe cev.lu. Adus la 22 februarie 2013 (arhivat din original la 5 martie 2016) .