Cupa Italiei Amatori Umbria 2020-2021
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Italiei Amatori Umbria 2020-2021 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa Italiei Amatori Umbria | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 30 | ||||
Administrator | FIGC - LND Comitetul regional Umbria | ||||
Loc | Umbria | ||||
Participanți | 18 | ||||
Formulă | Turneu mixt | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Faza regională umbrică a Cupei Italiene de Amatori 2020-2021 a fost întreruptă după etapa grupelor din cauza urgenței de sănătate provocată de pandemia Covid-19 . [1] [2]
Formulă
Cei optsprezece participanți au fost împărțiți în șase grupe a câte trei echipe. Primii clasificați din fiecare grupă se califică pentru cele două triunghiuri semifinale care îi promovează pe cei doi câștigători la finala unică și pe un teren neutru. [3]
Etapa grupelor
Din cauza urgenței de sănătate provocată de pandemia Covid-19 , meciurile din faza grupelor s-au jucat cu ușile închise.
Triunghiular A
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Lama [4] | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 |
2. Castiglione del Lago | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 |
3. VA Sansepolcro | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 |
4 octombrie 2020 Prima zi | Lama | 1 - 1 | Experimentați Altotevere Sansepolcro |
7 octombrie 2020 A doua zi | Castiglione del Lago | 1 - 1 | Lama |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Experimentați Altotevere Sansepolcro | 0 - 0 | Castiglione del Lago |
Triunghiular B.
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Castel del Piano [5] [6] | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 |
2. | Ellera4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 |
3. San Sisto | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | -2 |
3 octombrie 2020 Prima zi | San Sisto | 0 - 1 | Castel del Piano |
7 octombrie 2020 A doua zi | Ellera | 1 - 0 | San Sisto |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Castel del Piano | 1 - 1 | Ellera |
C. triunghiular
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Pontevalleceppi | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 |
2. Ramură | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
3. Gualdo Casacastalda | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 |
3 octombrie 2020 Prima zi | Ramură | 0 - 2 | Pontevalleceppi |
7 octombrie 2020 A doua zi | Gualdo Casacastalda | 1 - 3 | Ramură |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Pontevalleceppi | 2 - 0 | Gualdo Casacastalda |
D triunghiular
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Angelana [4] | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 |
2. Assisi Subasio | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 |
3. Bastia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 |
4 octombrie 2020 Prima zi | Bastia | 1-2 | Angelana |
7 octombrie 2020 A doua zi | Assisi Subasio | 1 - 0 | Bastia |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Angelana | 1 - 1 | Assisi Subasio |
E triunghiulară
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Massa Martana | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 |
2. Ducatul Spoleto | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 |
3. | Nestor1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 |
4 octombrie 2020 Prima zi | Massa Martana | 2 - 0 | Ducatul Spoleto |
7 octombrie 2020 A doua zi | Ducatul Spoleto | 2 - 1 | Nestor |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Nestor | 1 - 1 | Massa Martana |
Triangular F.
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Olympia Thyrus SV [4] | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
2. Narnese | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
3. Orvietana | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
4 octombrie 2020 Prima zi | Narnese | 0 - 1 | Orvietana |
7 octombrie 2020 A doua zi | Olympia Thyrus SV | 1-2 | Narnese |
11 octombrie 2020 A 3-a zi | Orvietana | 1-2 | Olympia Thyrus SV |
Semifinală triunghiulară
Triunghiular 1
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Castel del Piano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. Lama | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. Massa Martana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prima zi | Lama | - | Castel del Piano |
A doua zi | - |
A 3-a zi | - |
Triunghiular 2
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Angelana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. Olympia Thyrus SV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. Pontevalleceppi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Prima zi | Pontevalleceppi | - | Olympia Thyrus SV |
A doua zi | - |
A 3-a zi | - |
Notă
- ^ Excelență nouă amânare. Umbria se retrage. , pe excellenzacalcio.it , 10 martie 2021.
- ^ Comunicări ale secretariatului, Declarație oficială nr. 89 ( PDF ), pe figc-cru.com , 15 martie 2021.
- ^ Cupa Italiei de Excelență. Regulamente și grupuri pentru sezonul 2020-2021, Notificare oficială nr. 24 ( PDF ), pe figc-cru.com , 24 septembrie 2020.
- ^ a b c Calificat pentru cel mai mare număr de goluri marcate cu aceeași diferență de goluri.
- ^ Calificat pentru sotegiu.
- ^ Cupă: extragerea recompensează Castel del Piano , pe excellenzacalcio.it , 23 octombrie 2020.
Elemente conexe
linkuri externe
- FIGC UMBRIA - Federația Italiană de Fotbal - Portalul regional Umbria , pe figc-cru.it .
- Excellence Calcio Umbria , pe excellenzacalcio.it .
- Settecalcio portalul fotbalului din Umbria , pe settecalcio.it .
- Italian Amateur Cup Umbria tuttocampo.it , pe tuttocampo.it .