DBU Landspokalturnering 2016-2017
Salt la navigare Salt la căutare
DBU Landspokalturnering 2016-2017 DBU Pokalen 2016-2017 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa Danemarcei | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 63ª | ||||
Administrator | DBU | ||||
La tine acasa | din 9 august 2016 începând cu 25 mai 2017 | ||||
Loc | Danemarca | ||||
Participanți | 128 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Copenhaga (Titlul 8) | ||||
Conform | Brøndby | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
DBUs Landspokalturnering 2016-2017 a fost a 63-a ediție a cupei daneze de fotbal . Competiția a început la 9 august 2016. Echipa câștigătoare a competiției este Copenhaga , care a câștigat turneul pentru a opta oară în istoria sa.
Prima runda
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
9-10-11-16 august 2016 | ||
Aalborg Freja | 1-1 dts (4-3 dcr ) | Thisted |
Aarhus Fremad | 1-1 dts (4-5 dcr ) | Skovbakken |
Arslev | 0-2 | Marienlyst |
B 1913 | 0-4 | Kolding |
Birkerod | 2-0 | Jægersborg |
NB Bornholm | 2–1 | Taastrup |
Føroyar | 1-2 | VB 1968 |
Frederiksvaerk | 1-0 | Brønshøj |
Herlufsholm | - | Nykøbing |
Jyderup | 1-7 | Roskilde |
Morud | 3-4 dts (3-5 dcr ) | Otterup |
Nakskov | 0-5 | Holbæk |
Norre Aaby | 1-6 | Dalum |
NUĂRI | 3-4 dts (4-5 dcr ) | Jammerbugt |
OKS Odense | 2–1 | Næsby |
Ringkøbing | 0-2 | Hobro |
Rosenhoj BK | 1–3 | Ledøje-Smørum |
Saeby IF Skjold | 0–3 | Nørresundby |
Silkeborg KFUM | 2-6 | Brabrand |
Tarnby FF | 3–2 | Fremad Valby |
Vanløse | 3-4 | BK Frem |
Vatanspor | 1–5 | Odder IGF |
Holstebro B | 3-4 dts (3-5 dcr ) | Lyseng |
Aabyhoj | 2-0 | Skanderborg |
Avedøre | 1–3 | B 1908 |
B 1909 | 1-0 | Sønderborg |
B 93 | 3-1 | AB Tårnby |
Birkelse | 0-9 | Vendsyssel FF |
Braedstrup | 0–3 | Lystrup |
Christiansbjerg | 0-9 | Kjellerup |
F. Amager | 2–1 | Avarta |
Gentofte-Vangede | 2-2 dts (5-6 dcr ) | Hellerup |
Herlev | 2-3 dts | Hvidovre |
Karlslunde | 0-2 | Køge BK |
Logstor IF | 0-4 | Skive |
Malov | 0-6 | Fredensborg |
Maribo BK | 0-4 | Roskilde |
Skovlunde | 1–4 | Skovshoved |
Svendborg | 1–4 | Fredericia |
Tarm | 1–3 | Horsens |
Varde | 1-0 | Marstal / Rise |
Graesrödderne | 1-2 | AB Copenhaga |
Middelfart | 0-1 | Esbjerg |
Christiania SC | - | Helsingør |
Tjaereborg IF | - | Vejle |
A treizeci și a doua de finală
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
30 august 2016 | ||
Aabyhoj | 0-9 | Silkeborg |
Aalborg Freja | 0 - 5 | Aarhus |
B 1908 | 1–5 | Marienlyst |
B 1909 | 0 - 6 | Skive |
Birkerod | 0–3 | Hellerup |
NB Bornholm | 0-4 | Frem |
Dalum | 0-1 | Holbæk |
Frederikshavn | 1–3 | Lyngby |
Kjellerup | 2-0 | Odder IGF |
Ledøje-Smørum | 2 - 7 | AB |
Lyseng | 1–4 dts | Horsens |
Lystrup | 2 - 6 | Randers |
OKS Odense | 0 - 2 | Viborg |
Otterup | 0-4 | Hvidovre |
AB Tårnby | 1–4 | Nordsjælland |
Roskilde KFUM's | 1–4 | B 93 |
Varde | 1-2 | Jammerbugt |
VB 1968 | 0-2 | Amager |
VSK Aarhus | 4–3 | Kolding |
Ledøje-Smørum | 2-7 | Șablon: Soccer Akademisk |
31 august 2016 | ||
Harby Flemlose | 0 - 5 | Esbjerg |
7 septembrie 2016 | ||
Brabrand | 2 - 4 | Fredericia |
Dollefjelde-Musse | 0 - 3 | Køge BK |
Nørresundby | 1 - 5 | Aalborg |
Skovshoved | 1 - 3 | Roskilde |
Vendsyssel | 2 - 0 | Hobro |
Tjaereborg \ Vejle | 0 - 4 | Odense |
Herlufsholm \ Nykøbing | 2 - 3 | Næstved |
Christiania SC \ Helsingør | 4 - 0 | Fredensborg |
Runda a 32-a
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
11 octombrie 2016 | ||
Hellerup | 1 - 3 | Randers |
12 octombrie 2016 | ||
Skive | 1 - 3 | Silkeborg |
13 octombrie 2016 | ||
B 93 | 1 - 0 | Esbjerg |
19 octombrie 2016 | ||
Vendsyssel | 2 - 1 | Odense |
25 octombrie 2016 | ||
Hvidovre | 0 - 2 | SønderjyskE |
Kjellerup | 4 - 3 | Lyngby |
26 octombrie 2016 | ||
Roskilde | 2 - 1 | Fredericia |
VSK Aarhus | 0 - 1 | Aalborg |
Helsingør | 0 - 1 | Horsens |
Holbæk | 1 - 3 | Aarhus |
Jammerbugt | 1 - 6 | Copenhaga |
Marienlyst | 3 - 2 | AB Copenhaga |
Frem | 1-2 | Brøndby |
27 octombrie 2016 | ||
Amager | 1 - 3 | Midtjylland |
2 noiembrie 2016 | ||
Næstved | 1 - 0 | Nordsjælland |
Køge BK | 2 - 1 | Viborg |
Optimi
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
28 februarie 2017 | ||
Vendsyssel | 4 - 0 | Køge BK |
1 martie 2017 | ||
B 93 | 0 - 3 | Copenhaga |
2 martie 2017 | ||
Aalborg | 5 - 0 | Silkeborg |
7 martie 2017 | ||
Kjellerup | 0 - 3 | Midtjylland |
8 martie 2017 | ||
Næstved | 3 - 2 | Roskilde |
Marienlyst | 1 - 4 | Brøndby |
15 martie 2017 | ||
Randers | 1 - 0 | SønderjyskE |
Horsens | 1 - 3 | Aarhus |
Sferturi de finala
Tragerea la sorți a avut loc pe 6 decembrie 2016.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
5 aprilie 2017 | ||
Næstved | 1-2 | Vendsyssel |
Aalborg | 2 - 3 | Midtjylland |
6 aprilie 2017 | ||
Copenhaga | 2 - 1 | Aarhus |
13 aprilie 2017 | ||
Randers | 2 - 4 dts | Brøndby |
Semifinale
Tragerea la sorți a avut loc pe 14 aprilie 2017.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 | ||
---|---|---|---|---|
26 aprilie 2017 | ||||
Vendsyssel | 0 - 2 | Copenhaga | ||
4 mai 2017 | ||||
Brøndby | 2 - 1 | Midtjylland |
Finala
Copenhaga 25 mai 2017, ora 17:00 | Copenhaga | 3 - 1 raport | Brøndby | Stadionul Parken |
Notă
Elemente conexe
linkuri externe
- Site-ul oficial , pe dbu.dk.