Gala de Aur Pietro Mennea 2018
Salt la navigare Salt la căutare
Gala de Aur Pietro Mennea 2018 a fost a 38-a ediție a Galei de Aur Pietro Mennea , o întâlnire internațională de atletism care are loc în fiecare an la Stadionul Olimpic din Roma .
Întâlnirea a avut loc joi, 31 mai și a fost a patra etapă a circuitului Diamond League 2018 .
Program
# | Ore | Specialitate |
---|---|---|
1 | 19:20 | Aruncare de disc |
2 | 19:30 | Boltă cu stâlp |
3 | 20:13 | 400 metri obstacole |
4 | 20:38 | 800 de metri |
5 | 20:40 | Saritura lunga |
6 | 21:16 | 400 de metri |
7 | 21:35 | 100 de metri |
8 | 21:50 | 1500 de metri |
9 | 22:02 | Garduri de 3000 de metri |
# | Ore | Specialitate |
---|---|---|
1 | 17:40 | Aruncare de disc |
2 | 20:03 | 400 metri obstacole |
3 | 20:10 | Săritură mare |
4 | 20:23 | Garduri de 3000 de metri |
5 | 20:53 | 100 de metri obstacole |
6 | 21:07 | 400 de metri |
7 | 21:25 | 200 de metri |
Specialități valabile pentru Liga Diamantului
Rezultate
Bărbați
Specialitate | Performanţă | Locul 2 | Performanţă | Locul 3 | Performanţă | |
100 m | Ronnie Baker | 9 "93 | Jimmy Vicaut | 10 "02 | Filippo Tortu | 10 "04 |
400 m | Fred Kerley | 44 "33 | Abdalelah Haroun | 44 "37 | Paul Dedewo | 44 "58 |
800 m | Wyclife Kinyamal | 1'44 "65 | Ferguson Rotich | 1'44 "74 | Jonathan Kitilit | 1'44 "78 |
1500 m | Timothy Cheruiyot | 3'31 "22 | Ilie Manangoi | 3'33 "79 | Samuel Tefera | 3'34 "84 |
Garduri de 3000 m | Conseslus Kipruto | 8'08 "40 | Benjamin Kigen | 8'10 "01 | Chala Beyo | 8'11 "22 |
400 m obstacole | Abderrahman Samba | 47 "48 DLR | Karsten Warholm | 47 "82 | Yasmani Copello | 48 "63 |
Boltă cu stâlp | Sam Kendricks | 5,84 m | Paweł Wojciechowski | 5,78 m | Raphael Holzdeppe | 5,62 m |
Saritura lunga | Luvo Manyonga | 8,58 m | Juan Miguel Echevarría | 8,53 m | Ruswahl Samaai | 8,34 m |
Aruncare de disc | Fedrick Dacres | 68,51 m | Andrius Gudžius | 68,17 m | Ehsan Hadadi | 65,93 m |
Specialități valabile pentru Liga Diamantului 2018 .
Performanță care stabilește noul record de întâlnire .
femei
Specialitate | Performanţă | Locul 2 | Performanţă | Locul 3 | Performanţă | |
200 m | Marie-Josée Ta Lou | 22 "49 | Ivet Lalova-Collio | 22 "64 | Mujinga Kambundji | 22 "76 |
400 m | Salwa Eid Naser | 50 "51 | Stephenie Ann McPherson | 50 "69 | Jaide Stepter | 51 "47 |
100 m obstacole | Sharika Nelvis | 12 "76 | Danielle Williams | 12 "82 | Tobi Amusan | 12 "86 |
400 m obstacole | Georganne Moline | 53 "97 | Janieve Russell | 54 "08 | Dalilah Muhammad | 54 "65 |
Garduri de 3000 m | Hyvin Kiyeng | 9'04 "96 | Celliphine Chespol | 9'05 "14 | Norah Jeruto | 9'07 "17 |
Săritură mare | Marija Lasickene | 2,02 m | Mirela Demireva | 1,94 m | Elena Vallortigara | 1,94 m |
Aruncare de disc | Sandra Perković | 68,93 m | Yaimé Pérez | 66,62 m | Denia Caballero | 63,48 m |
Specialități valabile pentru Liga Diamantului 2018 .
Performanță care stabilește noul record de întâlnire .