Turneul Sud-American al Cluburilor de Futsal 2005
Salt la navigare Salt la căutare
Turneul Sud-American al Cluburilor de Futsal 2005 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Turneul sud-american al cluburilor de futsal | ||||
Sport | Fotbalul 5 | ||||
Ediție | Al 6-lea | ||||
Administrator | CONMEBOL | ||||
La tine acasa | Zona Sud: 25 - 29 iulie 2005 Zona Nord: 24 - 30 octombrie 2005 Finala: 18 - 19 decembrie 2005 | ||||
Loc | Itauguá | ||||
Participanți | 18 | ||||
Națiunilor | 9 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Jaraguá (Al doilea titlu) | ||||
Conform | UAA | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 38 | ||||
Goluri marcate | 361 (9,5 pe meci) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Turneul Sudamericano de Clubes de Futsal 2005 este a 6-a ediție a turneului continental rezervat cluburilor de fotbal cu 5 câștigători în sezonul precedent al ligii de top a federațiilor afiliate CONMEBOL . Competiția s-a desfășurat în perioada 25 iulie - 19 decembrie 2005.
Echipe participante
Toate națiunile câștigă două echipe, pentru un total de 18 echipe.
Listă
Cluburile au fost sortate alfabetic de către federație.
Rang | Echipă | Zonă |
---|---|---|
1 | Carlos Barbosa | Nord |
2 / TH | Jaraguá | |
3 | Impresionează Calderón | |
4 | Millonarios | |
5 | Agua de Oro | |
6 | Manabí | |
7 / H | Sonora | |
8 | Kansas | |
9 | Servi | |
10 | UCV | |
11 | Argentinos Juniors | Sud |
12 | Sfântul Laurențiu | |
13 | Afaceri | |
14 | Patricio Gómez | |
15 | Cerro Porteño | |
16 / H | UAA | |
17 | Malvín | |
18 | Peñarol |
- Notă
- (TH) Echipa campioană în exercițiu
- (H) - Echipa gazdă
Formulă
Cele 18 echipe se confruntă în două turnee separate. Câștigătorii trec la finală.
Etapa grupelor
Zona Nord
Grupa A
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carlos Barbosa | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 44 | 10 | +34 |
Impresionează Calderon | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 27 | 18 | +9 |
Servi | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 21 | 31 | -10 |
Kansas | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 15 | 30 | -15 |
Agua de Oro | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 12 | 31 | -19 |
Grupa B.
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jaraguá | 12 | 4 | 3 | 0 | 0 | 13 | 8 | +5 |
Milionari | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 19 | 13 | +6 |
UCV | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 23 | 19 | +4 |
Manabí | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 17 | 31 | -14 |
Sonora | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 11 | 40 | -29 |
Zona Sud
Grupa A
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Malvín | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 26 | 13 | +13 |
Argentinos Juniors | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 19 | 12 | +7 |
Cerro Porteño | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 17 | 8 | +9 |
Afaceri | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 8 | 37 | -29 |
Grupa B.
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UAA | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 14 | 7 | +7 |
Sfântul Laurențiu | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 13 | 8 | +5 |
Peñarol | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 10 | 7 | +3 |
Patricio Gómez | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | 21 | -15 |
Faza eliminatorie
Tablou de bord
Zona Nord
Semifinale | Finala | ||||||
Carlos Barbosa | 6 | ||||||
Impresionează Calderon | 4 | ||||||
Carlos Barbosa | 4 | ||||||
Jaraguá | 5 | ||||||
Locul 3 final | |||||||
Jaraguá | 8 | Impresionează Calderon | 4 (4) | ||||
Milionari | 2 | Milionari ( dcr ) | 4 (5) |
Zona Sud
Semifinale | Finala | ||||||
Malvín | 7 | ||||||
Sfântul Laurențiu | 2 | ||||||
Malvín | 1 | ||||||
UAA | 6 | ||||||
Locul 3 final | |||||||
UAA | 3 | Sfântul Laurențiu | 2 | ||||
Argentinos Juniors | 2 | Argentinos Juniors | 0 |
Finala
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
UAA | 7 - 9 | Jaraguá | 5 - 6 | 2 - 3 |
linkuri externe
- Ediția pe rsssf.com , pe rsssf.com .