De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Salt la navigare Salt la căutare Campionatele italiene de înot de vară din 2004 au avut loc la Pesaro în perioada 28 iunie - 2 iulie 2004 .
Podiumuri
Bărbați
Eveniment | Aur | Vreme | Argint | Vreme | Bronz | Vreme |
Freestyle |
50 m | Lorenzo Vismara | 22,78 | Michele Descarcă | 22.80 | Giacomo Vassanelli | 23.09 |
100 m | Filippo Magnini | 49.14 | Lorenzo Vismara | 49,99 | Alessandro Calvi | 50.12 |
200 m | Filippo Magnini | 1'48.59 | Emiliano Brembilla | 1'48.62 | Federico Cappellazzo | 1'50.64 |
400 m | Emiliano Brembilla | 3'50.71 | Andrea Righi | 3'52.93 | Federico Cappellazzo | 3'56.19 |
800 m | Emiliano Brembilla | 7'59.83 | Andrea Righi | 8'03.70 | Valerio Cleri | 8'06.66 |
1500 m | Simone Ercoli | 15'19.89 | Christian Minotti | 15'20.19 | Andrea Righi | 15'39.41 |
Înapoi |
50 m | Luis Alberto Laera | 26,66 | Nicolò Dell'Andrea | 26,73 | Cesare Pizzirani | 26,87 |
100 m | Luis Alberto Laera | 56,84 | Mirko Mazzari | 57,37 | Nicolò Dell'Andrea | 57,55 |
200 m | Mirko Mazzari | 2'00.39 | Emanuele Merisi | 2'00,99 | Luca Marin | 2'01.75 |
Broască |
50 m | Alessandro Terrin | 28,55 | Fernando Mazzotta | 28,78 | Maurizio Cappone | 28,88 |
100 m | Michele Vancini | 1'02.86 | Loris Do us | 1'02.78 | Paolo Bossini | 1 03.27 |
200 m | Paolo Bossini | 2'12.98 | Davide Rummolo | 2'14.86 | Loris Do us | 2'15.25 |
Fluture |
50 m | Mattia Nalesso | 24.29 | Salvatore Cuffari | 25.04 | Giacomo Vassanelli | 25.15 |
100 m | Mattia Nalesso | 53,63 | Luca Gardonio | 54,94 | Simone Ciancarini | 54,98 |
200 m | Andrea Oriana | 1'58.94 | Francesco Vespe | 2'00.58 | Alessio Boggiatto | 2'00.69 |
Amestecat |
200 m | Alessio Boggiatto | 2'01.94 | Nicola Febbraro | 2'03.58 | Luca Marin | 2'03.94 |
400 m | Alessio Boggiatto | 4'12.80 | Luca Marin | 4'20.42 | Leonardo Tumiotto | 4'26.08 |
Relee |
4x100m liber | Centrul Sportiv Carabinieri Alessandro Calvi Giacomo Vassanelli Federico Cappellazzo Mauro Gallo | 3'24.34 | Circolo Canottieri Aniene A Pietro Deriu Simone Ciancarini Paolo Bossini Emiliano Brembilla | 3'24.44 | Grupul de înot Flăcări galbene Klaus Lanzarini Lorenzo Vismara René Gusperti Alessandro Terrin | 3'24.58 |
4x200m liber | Centrul Sportiv Carabinieri Alessandro Calvi Francesco Vespe Andrea Righi Federico Cappellazzo | 7'22.35 | Circolo Canottieri Aniene A Emiliano Brembilla Gianfranco Meschini Simone Ciancarini Paolo Bossini | 7'22.60 | DDS A Andrea Frovi Matteo Pelliciari Emanuele Merisi Thomas Proverb | 7'27.57 |
4x100 m mixt | Centrul Sportiv Carabinieri A Luis Alberto Laera Michele Vancini Mattia Nalesso Giacomo Vassanelli | 3'44.55 | Centrul Sportiv Carabinieri B Mirko Mazzari Davide Rummolo Francesco Vespe Alessandro Calvi | 3'47.20 | DDS A Emanuele Merisi Dario Nodari Matteo Pelliciari Andrea Frovi | 3'48.08 |
femei
Eveniment | Aur | Vreme | Argint | - Timpul | Bronz | Vreme |
Freestyle |
50 m | Cristina Închis | 25,54 | Federica Pellegrini | 25,65 | Cecilia Vianini | 25,98 |
100 m | Federica Pellegrini | 54,95 | Cecilia Vianini | 55,85 | Cristina Închis | 56.01 |
200 m | Federica Pellegrini | 1'58.98 - RI | Silvia Florio | 2'03.19 | Silvia Pagliarini | 2'03.53 |
400 m | Federica Pellegrini | 4'13.18 | Flavia Rigamonti | 4'14.93 | Martina Cuppone | 4'16.54 |
800 m | Flavia Rigamonti | 8'41.32 | Marina Suttora | 8'52.51 | Laura La Piana | 8'53.05 |
1500 m | Federica Vitale | 17'00.57 | Laura La Piana | 17.01.41 | Giulia Marrone | 17'15.09 |
Înapoi |
50 m | Alessandra Cappa | 29,57 | Romina Armellini | 30.23 | Nora Lanfredini | 30.37 |
100 m | Alessandra Cappa | 1 03.21 | Alessia Regli | 1.04.06 | Roberta Ioppi | 1'04.43 |
200 m | Roberta Ioppi | 2'15.89 | Alessia Regli | 2'17.16 | Romina Armellini | 2'18.41 |
Broască |
50 m | Veronica Demozzi | 32,52 | Chiara Boggiatto | 32,89 | Sara Farina | 33.02 |
100 m | Chiara Boggiatto | 1'10.08 | Veronica Demozzi | 1'10.59 | Sara Farina | 1'10.86 |
200 m | Sara Giovannoni | 2'30.23 | Chiara Boggiatto | 2'30.82 | Eleonora Minò | 2'30.84 |
Fluture |
50 m | Cristina Maccagnola | 27.07 | Amber Best | 27,48 | Elena Gemo | 27,81 |
100 m | Amber Best | 59.11 - RI | Francesca Segat | 59,50 | Cristina Maccagnola | 1'00.22 |
200 m | Francesca Segat | 2'09.75 | Paola Cavallino | 2'10.64 | Caterina Giacchetti | 2'11.20 |
Amestecat |
200 m | Alessia Filippi | 2'18.54 | Veronica Massari | 2'21.27 | Giorgia Gramillano | 2'22.02 |
400 m | Alessia Filippi | 4'49.37 | Veronica Massari | 4'53.24 | Francesca Segat | 4'53.40 |
Relee |
4x100m liber | DDS A Roberta Panara Cecilia Vianini Lara Consolandi Federica Pellegrini | 3'47.38 | AS Aurelia Swimming Flavia Zoccari Alessia Filippi Monica Bun venit Cristina Închis | 3'51.35 | AS Team Veneto Padova Alice Carpanese Renata spaniolă Martina Cuppone Maria Laura Simonetto | 3'52.57 |
4x200m liber | DDS A Cecilia Vianini Roberta Panara Serenella Parri Federica Pellegrini | 8'19,70 | AS Team Veneto Padova Alice Carpanese Renata spaniolă Martina Cuppone Giorgia Squizzato | 8'20.27 | AS Aurelia Swimming Cristina Închis Flavia Zoccari Francesca Tittone Alessia Filippi | 8'20.09 |
4x100 m mixt | DDS A Serenella Parri Cecilia Vianini Elena Gemo Federica Pellegrini | 4'14.81 | Circolo Canottieri Aniene Alessandra Cappa Ombretta Plos Amber Best Romina Armellini | 4'16.16 | Sisport FIAT Worknet A Roberta Ioppi Chiara Boggiatto Elena Prelle Alessandra Morotti | 4'16.66 |
linkuri externe