Campionatul Mondial de fotbal de masă 2004
Salt la navigare Salt la căutare
Această intrare sau secțiune despre subiectul jocurilor de masă nu citează sursele necesare sau cei prezenți sunt insuficienți . |
Campionatul mondial de fotbal de masă | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | |||||
Sport | fotbal de masă | ||||
Ediție | |||||
La tine acasa | 2004 | ||||
Loc | Italia Bologna | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Campionatul Mondial de Fotbal de Masă 2004 a avut loc la Bologna .
Tabel de medalii
Pos. | țară | Aur | Argint | Bronz | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italia | 6 | 1 | 5 | 12 |
2 | Belgia | 2 | 5 | 0 | 7 |
3 | Portugalia | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Germania | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Olanda | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Danemarca | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Franţa | 0 | 0 | 4 | 4 |
8 | Anglia | 0 | 0 | 3 | 3 |
9 | Grecia | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Spania | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Țara Galilor | 0 | 0 | 1 | 1 |
Categorie deschisă
Rezultate
Individual
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Giancarlo Giulianini | Italia |
Argint | Eric Verhagen | Olanda |
Bronz | Stefano De Francesco Massimiliano Nastasi | Italia Italia |
Echipe
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Categoria sub 19 ani
Rezultate
Individual
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Daniele Bertelli | Italia |
Argint | Arnaud Nullens | Belgia |
Bronz | Stefano Buono Phil Dacey | Italia Țara Galilor |
Echipe
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Categoria sub 15 ani
Rezultate
Individual
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Daniel Wienbrandt | Germania |
Argint | Ricardo Barros | Portugalia |
Bronz | Luis Ferreira Benjamin Garnier | Portugalia Franţa |
Echipe
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Portugalia Ricardo Barros , Bruno Fonseca , Luis Ferreira , Ricardo Margarido | Portugalia |
Argint | Belgia Michaël Denooz , Thibaut Buron , Maxime Castel , Justin Leroy , Emilien Liard | Belgia |
Bronz | Franţa Tommy Neyron , Benjamin Garnier , Joris Bois , Johan Fouquet | Franţa |
Categoria veteranilor
Rezultate
Individual
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Renzo Frignani | Italia |
Argint | Martijn Bom | Olanda |
Bronz | Bob Varney Corrado Trenta | Anglia Italia |
Echipe
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Italia Renzo Frignani , Corrado Trenta , Enrico Tecchiati , Massimo Conti , Mauro Nardini | Italia |
Argint | Belgia Marcel Lange , Jos Ceulemans , Fabrice Mazzaglia , Steve Grégoire , Francis Frédérick , Benoît Jadot | Belgia |
Bronz | Germania Michael Kappl , Hans Ruf , Thorsten Büsing , Janue Gersie , Fred Vulpes | Anglia |
Categorie feminină
Rezultate
Individual
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Delphine Dieudonné | Belgia |
Argint | Kamilla Kristensen | Danemarca |
Bronz | Stéphanie Garnier Loredana Ferri | Franţa Italia |
Echipe
Prima etapă a grupelor și eliminarea directă
Aur | Belgia Elodie Bertholet , Delphine Dieudonné , Cynthia Bouchez , Aurélie Lucq | Belgia |
Argint | Italia Loredana Ferri , Laura Petti , Laura Panza , Laura Mura , C. Marinucci | Italia |
Bronz | Austria Jennifer Radic , Jennifer Kastner , Michaela Scherbaum | Franţa |