De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Campionatul de fotbal 5 la San Marino 2016-2017 a fost a unsprezecea ediție a turneului și a început la 26 septembrie 2016 și apoi s-a încheiat la 18 aprilie 2017 cu play-off-urile care se vor încheia cu finala din 23 mai 2017. echipele sunt împărțite în două grupe, campionatul regulat a avut loc cu acasă și în deplasare ciocniri între echipele aceluiași grup intercalate cu o fază de meci direct cu echipele grupei opuse numite „intergirone”. La sfârșitul sezonului regulat, primii trei din fiecare grupă au avut acces la play-off, formula prin care Tre Fiori Futsal a primit titlul învingându-l pe San Giovanni Futsal în finală pe 23 mai 2017, învingându-l 1 la 0. Această competiție i-a dat lui Tre Fiori Futsal, pentru al doilea an consecutiv, șansa de a participa la Cupa UEFA .
Echipe participante Clasament Grupa A Grupa B Rezultate și program Dus-întors plecat
Prima zi retur (15)
26 de săptămâni 1-3 Pennarossa-San Giovanni 4-0 20 mar. 3-1 Murata-Juvenes / Vamă 4-0 2-0 La Fiorita-Virtus 0-3 1-3 Tre Penne-Fiorentino 1-7 3-4 Cosmos-Libertas 5-2 8-1 Tre Fiori-Faetano 11-0
plecat
A doua zi retur (16)
29 săptămâni 3-2 Domagnano-Libertas 10-0 23 mar. 3-3 Cosmos-Faetano 7-2 1-7 Virtus-Trei Flori 1-4 Doar Gir. B. - - - Doar Gir. B. - - - - - -
plecat
A 3-a zi retur (17)
3 oct 1-6 Faetano-La Fiorita 0-7 27 mar. 6-1 San Giovanni-Murata 0-5 0-3 Tre Penne-Pennarossa 3-2 9-2 Trei Flori-Cosmos 9-0 1-5 Virtus-Domagnano 0-4 3-2 Juvenes / Dogana-Fiorentino 2-4
plecat
A 4-a zi retur (18)
10 oct 1-1 Pennarossa-Murata 0-1 3 apr. 1-1 Juvenes / Dogana-Tre Penne 4-3 0-1 Fiorentino-San Giovanni 4-2 1-2 Domagnano-La Fiorita 0-1 11-1 Trei Flori-Libertas 7-2 3-3 Faetano-Virtus 1-5
plecat
A 5-a zi retur (20ª)
17 octombrie 6-3 Fiorentino-Pennarossa 0-2 10 apr. 3-0 San Giovanni-Juvenes / Vama 1-1 2-1 Murata-Tre Penne 6-0 2-2 La Fiorita-Tre Fiori 4-1 1-4 Libertas-Virtus 2-10 3-7 Cosmos-Domagnano 0-7
plecat
A 6-a zi retur (21)
24 oct 4-6 Libertas-Faetano 1-0 18 apr. 4-1 Pennarossa-Juvenes / Vamă 5-2 1-4 Tre Penne-San Giovanni 0-3 2-5 Domagnano-Tre Fiori 2-4 4-1 Fiorita-Cosmos 2-1 2-0 Fiorentino-Murata 1-2
plecat
A 7-a zi retur (19)
27 oct 5-4 Virtus-Cosmos 4-5 6 apr. 0-9 Faetano-Domagnano 0-6 3-5 Libertas-La Fiorita 0-5 Doar Gir. B. - - - Doar Gir. B. - - - - - -
InterGirone InterGirone
A 8-a zi 31 oct 2-3 Tre Fiori-Fiorentino 4-1 Pennarossa-La Fiorita 2-0 Sf. Ioan-Virtus 2-7 Libertas-Tre Penne 3-1 Murata-Faetano 3-7 Cosmos-Juvenes / Vamă
InterGirone
A 9-a zi 7 nov. 0-5 Juvenes / Dogana-Tre Fiori 0-0 Domagnano-Pennarossa 6-7 Florentin-Cosmos 6-2 Tre Penne-Faetano 4-1 Murata-Libertas 0-2 La Fiorita-San Giovanni
InterGirone
A 10-a zi 14 nov. 3-1 Domagnano-San Giovanni 2-3 Virtus-Pennarossa 0-3 La Fiorita-Juvenes / Dogana 5-1 Tre Fiori-Tre Penne 2-4 Cosmos-Murata 1-10 Faetano-Fiorentino
InterGirone
Ziua a 11-a 21 nov. 3-2 Pennarossa-Trei Flori 2-1 Domagnano-Murata 7-4 Juvenes / Dogana-Faetano 2-6 La Fiorita-Tre Penne 2-2 Virtus-Fiorentino 1-6 Libertas-San Giovanni
InterGirone
A 12-a zi 28 nov. 1-4 Libertas-Juvenes / Customs 6-1 Murata-La Fiorita 2-9 Faetano-San Giovanni 3-4 Trei Penne-Virtus 2-4 Fiorentino-Domagnano 1-4 Cosmos-Pennarossa
InterGirone
A 13-a zi 6 mar. 1-0 San Giovanni-Tre Fiori 2-1 Juvenes / Dogana-Domagnano 0-1 La Fiorita-Fiorentino 3-3 Virtus-Murata 1-4 Cosmos-Tre Penne 11-2 Pennarossa-Libertas
InterGirone
Ziua a 14-a 13 mar. 1-1 Virtus-Juvenes / Vamă 0-7 Faetano-Pennarossa 9-3 Fiorentino-Libertas 6-1 San Giovanni-Cosmos 1-1 Tre Fiori-Murata 1-4 Tre Penne-Domagnano
Lideri singuratici Grupa A Între a 3-a și a 21-a zi : San Giovanni Grupa B Între a 3-a și a 7-a zi : Tre Fiori Între a 9-a și a 12-a zi : Tre Fiori În perioada 14 - 15 : Domagnano Între 15 și 20 de zile : Tre Fiori De la 20 la 21 de zile : Domagnano Din ziua a 21-a : Tre Fiori Golgheteri
Simula Primele trei echipe din fiecare grupă se califică în play-off. O echipă este eliminată atunci când pierde două jocuri. Câștigătorii fiecărei curse urmează linia spre dreapta, în timp ce învinșii urmează linia în jos.
Prima runda florentin 27 aprilie 2017, ora 21:45 CEST Domagnano 0 - 3 raport stilou roșu Teren de sport Fiorentino Marcatori 22 ' Barducci 48 ' Ciacci 59 ' Rastelli
Runda a doua florentin 2 mai 2017, ora 21:45 CEST Murata 3 - 2 raport Domagnano Teren de sport Fiorentino Angelini A. 48 ' Casadei A. 60 ' Albani 60 + 2 ' Marcatori 3 ', 59 ' Casadei P.
A treia rundă florentin 4 mai 2017, ora 21:00 CEST Trei Flori 3 - 1 raport Sfântul Ioan Teren de sport Fiorentino Gerloni 18 ' Busignani 24 ', 60 + 5 '( rig. ) Marcatori 54 ' Pasqualini
florentin 8 mai 2017, ora 21:00 CEST stilou roșu 2 - 0 raport Murata Teren de sport Fiorentino Macină 60 ' Ciacci 60 + 5 ' Marcatori
A patra rundă florentin 17 mai 2017, ora 21:00 CEST Sfântul Ioan 2 - 1 raport stilou roșu Teren de sport Fiorentino Gasperoni 2 ' Pasqualini 60 + 8 ' Marcatori 43 ' Macina A.
Semi finala Finala Probă
Elemente conexe