Cupa Italiei Amatori Lombardia 2020-2021
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Italiei Amatori Lombardia 2020-2021 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa amatorilor din Italia Lombardia | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 30 | ||||
Administrator | LND Comitetul regional Lombardia | ||||
La tine acasa | începând cu 13 septembrie 2020 începând cu 6 ianuarie 2021 [1] | ||||
Loc | Lombardia | ||||
Participanți | 54 [2] | ||||
Formulă | Turneu mixt | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Formulă
Prima runda
Grupa 1
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Gavirate | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 |
1. | Varesina4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 |
3. [3] [4] | Verbano0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 |
Besozzo 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Verbano | 0 - 3 La masa [3] | Gavirate |
O văd pe Olona 20 septembrie 2020, 20:30 [3] | Varesina | 1 - 1 | Gavirate |
Varesina | 3 - 0 La masa | Verbano |
Grupa 2
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Castaneză | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 |
2. Vergiatese | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
3. Sestese | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 |
Primul Brown 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Castaneză | 1 - 1 | Vergiatese |
Sesto Calende 7 octombrie 2020, ora 20.30 [3] | Sestese | 1 - 4 | Castaneză |
Vergiate 21 octombrie 2020, 15:30 [5] | Vergiatese | - | Sestese |
Grupa 3
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Club Milano [6] | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
2. | Milano City3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
3. Rhodense | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 |
Arluno 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Milano City | 1 - 0 | Rhodense |
Luminatoare 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Rhodense | 1-2 | Club Milano |
Vimodronă 30 septembrie 2020, 20:30 [7] | Club Milano | 1 - 0 | Milano City |
Grupa 4
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Al șaptelea milanez | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
2. Alcione | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
3. Calvairat | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 |
Milano 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Calvairat | 0 - 2 | Alcione |
Milano 19 septembrie 2020, 20:30 [7] | Alcione | 1-2 | Al șaptelea milanez |
Al șaptelea milanez 30 septembrie 2020, ora 15.30 | Al șaptelea milanez | 1 - 0 | Calvairat |
Grupa 5
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Orașul Sangiuliano | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 |
2. Ardor Lazzate | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 2 | +1 |
3. Mariano | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 |
4. Baza 96 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 |
Seveso 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Baza 96 | 1 - 0 | Ardor Lazzate |
Mariano Comense 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Mariano | 2 - 3 | Orașul Sangiuliano |
Verano Brianza 19 septembrie 2020, ora 20:00 [8] | Ardor Lazzate | 3 - 0 | Mariano |
San Giuliano Milanese 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Orașul Sangiuliano | 4 - 0 | Baza 96 |
Seveso 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Baza 96 | 0 - 2 | Mariano |
Tavazzano cu Villavesco 30 septembrie 2020, ora 20.45 [5] | Orașul Sangiuliano | 1 - 0 | Ardor Lazzate |
Grupa 6
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Brianza Olginatese | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 |
2. Cisanese | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 |
3. Pontelambrese | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6 | -5 |
Cisano Bergamasco 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Cisanese | 1 - 1 | Brianza Olginatese |
Olginat 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Brianza Olginatese | 5 - 0 | Pontelambrese |
Podul Lambro 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Pontelambrese | 1 - 1 | Cisanese |
Grupa 7
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Luciano Manara | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 3 | +2 |
2. Lemine Almenno | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
3. Mapello | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 |
Mapello 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Mapello | 2 - 3 | Luciano Manara |
Barzanò 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Luciano Manara | 2 - 1 | Lemine Almenno |
Almenno San Salvatore 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Lemine Almenno | 1 - 0 | Mapello |
Grupa 8
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Trevigliese | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 |
2. Zingonia Verdellino | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 |
3. Leon | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | -4 |
4. Hope Agrate | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | -5 |
Treviglio 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Trevigliese | 3 - 0 | Hope Agrate |
Verdellino 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Zingonia Verdellino | 3 - 0 La masa [3] | Leon |
Vimercate 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Leon | 0 - 3 | Trevigliese |
Agrate Brianza 19 septembrie 2020, 20:30 [8] | Hope Agrate | 0 - 0 | Zingonia Verdellino |
Vimercate 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Leon | 3 - 1 | Hope Agrate |
Treviglio 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Trevigliese | 1 - 1 | Zingonia Verdellino |
Grupa 9
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Valcalepio | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 |
2. AlbinoGandino | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 |
3. Vertovese | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 |
Albinos 13 septembrie 2020, ora 18:00 [7] | AlbinoGandino | 2 - 0 | Vertovese |
Vertova 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Vertovese | 0 - 2 | Valcalepio |
Castele Calepio 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Valcalepio | 3 - 0 | AlbinoGandino |
Grupa 10
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Atletico Castegnato | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 |
2. Rezistență și constanță | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 |
3. Pro Palazzolo | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 |
Castegnato 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Atletico Castegnato | 3 - 1 | Rezistență și constanță |
Martinengo 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Rezistență și constanță | 2 - 1 | Pro Palazzolo |
Palazzolo sull'Oglio 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Pro Palazzolo | 2 - 2 | Atletico Castegnato |
Grupa 11
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.Darfo Boario | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 |
2. Rovato | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
3. CazzagoBornato | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
Darfo Boario Terme 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Darfo Boario | 1 - 3 | Rovato |
Rovato 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Rovato | 0 - 1 | CazzagoBornato |
Bornato 30 septembrie 2020, ora 20.30 | CazzagoBornato | 1 - 4 | Darfo Boario |
Grupa 12
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ciliverghe Mazzano7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 2 | +7 |
2. Lumezzane | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 |
3. Vobarno | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 9 | -5 |
4. Prevalle | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 11 | -7 |
Mazzano 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Ciliverghe Mazzano | 3 - 1 | Prevalle |
Vobarno 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Vobarno | 1-2 | Lumezzane |
Lumezzane 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Lumezzane | 0 - 0 | Ciliverghe Mazzano |
Prevalle 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Prevalle | 1-2 | Vobarno |
Lumezzane 30 septembrie 2020, ora 15.30 | Lumezzane | 6 - 2 | Prevalle |
Mazzano 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Ciliverghe Mazzano | 6 - 1 | Vobarno |
Grupa 13
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Carpenedolo | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 |
2. Bedizzolese | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 |
3. Castiglione | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 |
4. | Guvernoleză3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 |
Bedizzole 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Bedizzolese | 2 - 1 | Castiglione |
Governolo 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Guvernoleză | 1 - 3 | Carpenedolo |
Castiglione delle Stiviere 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Castiglione | 1 - 0 | Guvernoleză |
Calvisano 20 septembrie 2020, 15:30 [7] | Carpenedolo | 1 - 1 | Bedizzolese |
Castiglione delle Stiviere 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Castiglione | 1-2 | Carpenedolo |
Governolo 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Guvernoleză | 2 - 1 | Bedizzolese |
Grupa 14
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Louisiana | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 |
2. Offanenghese | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 8 | 2 | +6 |
3. Orceana | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 10 | -3 |
4. Castelleone | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 11 | -8 |
Pandino 12 septembrie 2020, ora 20.30 [8] | Louisiana | 0 - 0 | Offanenghese |
Orzinuovi 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Orceana | 5 - 1 | Castelleone |
Castelleone 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Castelleone | 0 - 4 | Louisiana |
Offanengo 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Offanenghese | 6 - 0 | Orceana |
Offanengo 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Offanenghese | 2 - 2 | Castelleone |
Orzinuovi 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Orceana | 2 - 3 | Louisiana |
Grupa 15
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Sant'Angelo | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 |
1. Sancolombano | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 |
3. Codogno | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 |
Brembio 13 septembrie 2020, 15:30 [7] | Codogno | 2 - 3 | Sancolombano |
San Colombano al Lambro 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Sancolombano | 0 - 0 | Sant'Angelo |
Sant'Angelo Lodigiano 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Sant'Angelo | 3 - 1 | Codogno |
Grupa 16
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Pavia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 5 | +3 |
1. Varzi | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 |
3. Vogherese | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 3 | +1 |
4. Academia Pavese | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 11 | -7 |
Sant'Alessio cu Vialone 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Academia Pavese | 3 - 4 | Pavia |
Varzi 13 septembrie 2020, ora 15.30 | Varzi | 1 - 0 | Vogherese |
Pavia 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Pavia | 2 - 2 | Varzi |
Voghera 20 septembrie 2020, ora 15.30 | Vogherese | 4 - 0 | Academia Pavese |
Sant'Alessio cu Vialone 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Academia Pavese | 1 - 3 | Varzi |
Voghera 30 septembrie 2020, ora 20.30 | Vogherese | 0 - 2 | Pavia |
Optimi
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
- | ||
Club Milano | - | Al șaptelea milanez |
Brianza Olginatese | - | Orașul Sangiuliano |
Luciano Manara | - | Trevigliese |
Atletico Castegnato | - | Valcalepio |
Darfo Boario | - | Ciliverghe Mazzano |
Carpenedolo | - | Louisiana |
Pavia | - | Sant'Angelo |
Notă
- ^ COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 9 ( PDF ), privind Comitetul regional Lombardia , 20 august 2020. Accesat la 21 august 2020 .
- ^ Grupuri și calendare ale cupelor regionale ( XLS ), la Comitetul regional Lombardia , 20 august 2020. Accesat la 21 august 2020 .
- ^ a b c d e COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 14 ( PDF ), privind Comitetul regional Lombardia , 17 septembrie 2020. Accesat la 19 septembrie 2020 .
- ^ Exclus după prima cursă.
- ^ a b COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 18 ( PDF ), la Comitetul regional Lombardia , 8 octombrie 2020. Accesat la 9 octombrie 2020 .
- ^ COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 4 ( PDF ), privind Comitetul Regional Lombardia , 16 iulie 2020. Accesat pe 21 august 2020 .
- ^ a b c d e COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 11 ( PDF ), privind Comitetul regional Lombardia , 3 septembrie 2020. Accesat la 4 septembrie 2020 .
- ^ a b c COMUNICAT DE PRESĂ OFICIAL N. 12 ( PDF ), în cadrul Comitetului regional Lombardia , 10 septembrie 2020. Accesat la 10 septembrie 2020 .