Cupa Danezei 2018-2019 (volei masculin)
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Danezei 2018-2019 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa Danemarcei | ||||
Sport | Volei | ||||
Ediție | XLIII | ||||
Administrator | DVF | ||||
La tine acasa | din 20 octombrie 2018 începând cu 15 decembrie 2018 | ||||
Loc | Danemarca | ||||
Participanți | 12 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Gentofte (Titlul 6) | ||||
Conform | Hvidovre | ||||
Al treilea | Marienlyst | ||||
Statistici | |||||
Cel mai bun marcator | Quentin Moore (81) | ||||
Meciuri organizate | 12 | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Cupa daneză 2018-2019 a avut loc în perioada 20 octombrie - 15 decembrie 2018: douăsprezece echipe daneze de cluburi au participat la turneu, iar victoria finală a fost pentru a șasea oară la Gentofte .
Regulament
Echipele au jucat în optimile de finală, sferturi de finală, semifinale și finală.
Echipe participante
Turnee
Tablou de bord
Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Finala | |||||||||||
Vestsjælland | 3 | |||||||||||||
Køge | 0 | |||||||||||||
Vestsjælland | 2 | |||||||||||||
Marienlyst | 3 | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
Marienlyst | 0 | |||||||||||||
' Gentofte | 3 | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
Gentofte | 3 | |||||||||||||
Ikast | 0 | |||||||||||||
Aalborg | 1 | |||||||||||||
Ikast | 3 | |||||||||||||
Gentofte | 3 | |||||||||||||
Hvidovre | 1 | |||||||||||||
Nordenskov | 3 | |||||||||||||
Ishøj | 1 | |||||||||||||
Nordenskov | 0 | |||||||||||||
Hvidovre | 3 | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
Hvidovre | 3 | |||||||||||||
ASV Aarhus | 1 | Locul 3 final | ||||||||||||
- | - | |||||||||||||
- | - | |||||||||||||
Middelfart | 2 | ASV Aarhus | 3 | |||||||||||
ASV Aarhus | 3 | Marienlyst | 0 | |||||||||||
ASV Aarhus | 3 | |||||||||||||
Amager | 0 | |||||||||||||
Rezultate
Optimi
20 octombrie 2018 Århus Gl. Stadionhal , Aarhus Durata: 1h: 02 - Spectatori: 135 | ASV Aarhus | 3 - 0 | Amager | 25-10, 25-22, 25-20 |
27 octombrie 2018 Helle Hallen , Årre Durata: 1h: 43 - Spectatori: 115 | Nordenskov | 3 - 1 | Ishøj | 21-25, 25-23, 25-23, 25-23 |
30 octombrie 2018 Korsørhallen , Slagelse Durata: 0h: 58 - Spectatori: 90 | Vestsjælland | 3 - 0 | Køge | 25-20, 25-17, 25-11 |
1 noiembrie 2018 Aalborg Stadionhal , Aalborg Durata: 1h: 37 - Spectatori: 70 | Aalborg | 1 - 3 | Ikast | 26-24, 20-25, 18-25, 21-25 |
Sferturi de finala
22 noiembrie 2018 Korsørhallen , Slagelse Durată: 1 oră: 49 - Spectatori: 110 | Vestsjælland | 2 - 3 | Marienlyst | 25-17, 23-25, 25-21, 18-25, 8-15 |
24 noiembrie 2018 Kildeskovshal 1 , Gentofte Durata: 1h: 03 - Spectatori: 65 | Gentofte | 3 - 0 | Ikast | 25-16, 25-12, 25-19 |
25 noiembrie 2018 Helle Hallen , Årre Durata: 1h: 02 - Spectatori: 125 | Nordenskov | 0 - 3 | Hvidovre | 18-25, 17-25, 17-25 |
25 noiembrie 2018 Lillebæltshallen , Middelfart Durată: 1 oră: 56 - Spectatori: 102 | Middelfart | 2 - 3 | ASV Aarhus | 25-11, 25-23, 21-25, 17-25, 12-15 |
Semifinale
14 decembrie 2018 Brøndbyhallen , Brøndby Durata: 2h: 06 - Spectatori: 325 | Marienlyst | 0 - 3 | Gentofte | 22-25, 18-25, 16-25 |
14 decembrie 2018 Brøndbyhallen , Brøndby Durata: 2h: 28 - Spectatori: 350 | Hvidovre | 3 - 1 | ASV Aarhus | 27-25, 25-20, 29-31, 25-14 |
Locul 3 final
15 decembrie 2018 Brøndbyhallen , Brøndby Durata: 1h: 38 - Spectatori: 150 | ASV Aarhus | 3 - 0 | Marienlyst | 25-21, 29-27, 25-22 |
Finala
15 decembrie 2018 Brøndbyhallen , Brøndby Durata: 2h: 02 - Spectatori: 525 | Gentofte | 3 - 1 | Hvidovre | 23-25, 25-20, 25-18, 25-22 |
Statistici
Performanță individuală | |||
---|---|---|---|
Pos. | Nume | Puncte | Echipă |
1 | Quentin Moore | 81 | ASV Aarhus |
2 | Peter Bonnesen | 53 | Gentofte |
3 | Mathias Pedersen | 47 | ASV Aarhus |
4 | Kristoffer Abell | 45 | Marienlyst |
5 | Nicolai Houmann | 38 | Hvidovre |
6 | Peter Jensen | 37 | Hvidovre |
7 | Mads Møllgaard | 35 | Gentofte |
8 | Simon Bitsch | 33 | Marienlyst |
8 | Sigurd Varming | 33 | Marienlyst |
10 | Rasmus Mikelsons | 28 | Gentofte |
10 | Jonas Pedersen | 28 | ASV Aarhus |
Atacuri câștigătoare | |||
---|---|---|---|
Pos. | Nume | Puncte | Echipă |
1 | Quentin Moore | 68 | ASV Aarhus |
2 | Mathias Pedersen | 41 | ASV Aarhus |
3 | Peter Bonnesen | 40 | Gentofte |
4 | Kristoffer Abell | 39 | Marienlyst |
5 | Peter Jensen | 35 | Hvidovre |
6 | Mads Møllgaard | 29 | Gentofte |
7 | Sigurd Varming | 28 | Marienlyst |
8 | Simon Bitsch | 25 | Marienlyst |
9 | Nicolai Houmann | 23 | Hvidovre |
10 | Rian Plante | 22 | Ishøj |
Ziduri câștigătoare | |||
---|---|---|---|
Pos. | Nume | Puncte | Echipă |
1 | Nicolai Houmann | 12 | Hvidovre |
2 | Jonas Pedersen | 11 | ASV Aarhus |
3 | Rasmus Mikelsons | 9 | Gentofte |
3 | Tomasz Stańczuk | 9 | Hvidovre |
3 | Martjin van der Aa | 9 | Marienlyst |
6 | Quentin Moore | 8 | ASV Aarhus |
7 | Benjamin Nygaard | 6 | ASV Aarhus |
8 | Peter Bonnesen | 5 | Gentofte |
8 | Mads Jensen | 5 | Gentofte |
10 | Simon Bitsch | 4 | Marienlyst |
10 | Thomas Heptinstall | 4 | Nordenskov |
10 | Mathias Pedersen | 4 | ASV Aarhus |
10 | Daniel Thomsen | 4 | Marienlyst |
Bătăi câștigătoare | |||
---|---|---|---|
Pos. | Nume | Puncte | Echipă |
1 | Peter Bonnesen | 8 | Gentofte |
1 | Mads Jensen | 8 | Gentofte |
3 | Rasmus Mikelsons | 7 | Gentofte |
4 | Mikkel Andersen | 5 | Hvidovre |
4 | Daniel Gordon | 5 | Vestsjælland |
4 | Quentin Moore | 5 | ASV Aarhus |
7 | Kristoffer Abell | 4 | Marienlyst |
7 | Simon Bitsch | 4 | Marienlyst |
7 | Mads Møllgaard | 4 | Gentofte |
7 | Fraser Smith | 4 | Vestsjælland |
7 | Steen Sørensen | 4 | Hvidovre |
linkuri externe
- ( DA ) DVF - Site oficial , pe volleyball.dk .