Coupe de Luxembourg 2014-2015
Salt la navigare Salt la căutare
Coupe de Luxembourg 2014-2015 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa de Luxemburg | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 93ª | ||||
Administrator | FLF | ||||
La tine acasa | din 30 august 2014 începând cu 31 mai 2015 | ||||
Loc | Luxemburg | ||||
Formulă | Eliminare directă | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Differdange 03 (Titlul 19) | ||||
Conform | F91 Dudelange | ||||
Semifinalisti | Jeunesse Canach Etzella Ettelbruck | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Cupa Luxemburgului 2014-2015 a fost cea de-a 93-a ediție a Cupei naționale a Luxemburgului disputată între 30 august 2014 și 31 mai 2015.
Differdange 03 a luat trofeul pentru a 19-a oară în istoria sa, stabilind astfel recordul de victorii în competiție.
Formulă
Echipe din primele cinci serii participă la cupă. Cluburile din divizia de vârf intră în competiție începând cu optimi. Toate rundele se joacă în curse cu sens unic.
Prima runda
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
30 august 2014 | ||
Pratzerthal-Redange | 2 - 4 | Hosingen |
31 august 2014 | ||
Moutfort / Medingen | 3 - 2 | Jeunesse Gilsdorf |
Ell | 1 - 0 ( dts ) | Sporting Mertzig |
Les Aiglons Dalheim | 2 - 0 | Vinesca Ehnen |
Tricolor Gasperich | 1 - 13 | Munsbach |
Bourscheid | 0 - 4 | Feulen |
Syra Mensdorf | 2 - 0 | Les Ardoisiers Perlé |
Young Boys Diekirch | 5 - 0 | Jeunesse Biwer |
Belvaux Belval | 2 - 0 | Olympia Christnach Waldbillig |
Racing Troisvierges | 5 - 3 | Blo-Wäiss Izeg |
Koerich / Simmern | 1 - 4 | Ehlerange |
CeBra | 0 - 2 | Luxemburg-Porto |
Îndrăzneț Echternach | 5 - 1 | Schouweiler |
Alisontia Steinsel | 12 - 0 | Claravallis Clervaux |
Colmar-Berg | 3 - 1 | Kischpelt Wilwerwiltz |
Steaua Roșie Merl-Belair | 2 - 1 | Red Boys Aspelt |
Noertzange HF | 3 - 0 | Rupensia Lusitanos - Larochette |
Runda a doua
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
14 septembrie 2014 | ||
Heiderscheid / Eschdorf | 3 - 7 | Steaua Roșie Merl-Belair |
Feulen | 4 - 2 | Ehlerange |
Rambrouch | 0 - 4 | Colmar-Berg |
Young Boys Diekirch | 4 - 1 | Îndrăzneț Echternach |
Kopstal 33 | 0 - 8 | Sanem |
Syra Mensdorf | 1 - 0 | Clemenţă |
Sporting Beckerich | 2 - 4 ( dts ) | Schengen |
Excelsior Grevels | 2 - 2 (4 - 5 dcr ) | Jeunesse Useldange |
Moutfort / Medingen | 0 - 8 | Munsbach |
Ell | 4 - 0 | Racing Troisvierges |
Blo-Weiss Medernach | 5 - 0 | Folschette |
Noertzange HF | 3 - 0 | Les Aiglons Dalheim |
Luxemburg-Porto | 0 - 0 (3 - 2 dcr ) | Minière Lasauvage |
Roșu Negru-Egalité | 1 - 3 | Hosingen |
Reisdorf | 0 - 0 (1 - 4 dcr ) | Belvaux Belval |
Alisontia Steinsel | 7 - 1 | Brouch |
A treia rundă
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
5 octombrie 2014 | ||
Young Boys Diekirch | 2 - 1 | Koeppchen Wormeldange |
Jeunesse Schifflingen | 2 - 1 ( dts ) | Esch |
Colmar-Berg | 2 - 5 | Berdorf-Consdorf |
Syra Mensdorf | 2 - 4 | Orania Vianden |
Belvaux Belval | 1-2 | Sporting Bertrange |
Munsbach | 1 - 0 ( dts ) | Sanem |
Ell | 0 - 4 ( dts ) | Alisontia Steinsel |
Berdenia Berbourg | 4 - 1 ( dts ) | Bastendorf |
Lorentzweiler | 6 - 6 (3-5 dcr ) | Union Remich / Bous |
Norden | 3 - 4 | Jeunesse Junglinster |
Avenir Beggen | 7 - 0 | Schengen |
Marisca Miersch | 4 - 0 | Bettembourg |
Luxemburg-Porto | 1-2 | Hosingen |
Kehlen | 1 - 0 | Feulen |
Băieți galbeni | 3 - 1 | Jeunesse Schieren |
Steaua Roșie Merl-Belair | 1 - 3 | Blo-Weiss Medernach |
Jeunesse Useldange | 0 - 3 | Oberkorn |
Wincrange | 1 - 0 | Green-Boys |
Boevange / Attert | 0 - 2 | Atert Bissen |
Luna Obercorn | 0 - 4 | Résidence Walferdange |
Steinfort | 1 - 4 | Alliance Äischdall |
Union Mertert-Wasserbillig | 5 - 1 | Noertzange HF |
A patra rundă
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
31 octombrie 2014 | ||
Swift Hesperange | 5 - 0 | Young Boys Diekirch |
91 | 3 - 0 | Uniunea 05 Kayl-Tétange |
1 noiembrie 2014 | ||
Sporting Bertrange | 3 - 2 | Jeunesse Junglinster |
2 noiembrie 2014 | ||
Un Strassen | 2 - 1 | Alisontia Steinsel |
Titus Lamadelaine | 4 - 0 | Blo-Weiss Medernach |
Mamer 32 | 2 - 5 | Minerva Lëntgen |
Sandweiler | 3 - 2 | Union Mertert-Wasserbillig |
Băieți galbeni | 1 - 4 | Union Remich / Bous |
Orania Vianden | 1-2 | Wincrange |
Kehlen | 0 - 2 | Berdenia Berbourg |
Marisca Miersch | 3 - 1 | Résidence Walferdange |
Oberkorn | 2 - 2 (4-5 dcr ) | Munsbach |
Avenir Beggen | 3 - 0 | Hosingen |
RM Hamm Benfica | 3 - 0 | Pétange |
Blue Boys | 3 - 2 | Mondercange |
Alliance Äischdall | 2 - 4 | RU Luxemburg |
Erpeldange 72 | 0 - 1 | Atert Bissen |
Jeunesse Schifflingen | 2 - 1 | Berdorf-Consdorf |
Runda a 32-a
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
28 noiembrie 2014 | ||
Jeunesse Schifflingen | 0 - 1 ( dts ) | Rumelange |
Munsbach | 0 - 2 | Mondorf |
29 noiembrie 2014 | ||
Berdenia Berbourg | 0 - 4 | F91 Dudelange |
30 noiembrie 2014 | ||
Union Remich / Bous | 1 - 4 | Differdange 03 |
Un Strassen | 4 - 2 | Progrès Niedercorn |
Avenir Beggen | 1 - 1 (2-3 dcr ) | Jeunesse Canach |
Sporting Bertrange | 1 - 3 | Grevenmacher |
Marisca Miersch | 2 - 2 (2-4 dcr ) | Käerjeng 97 |
RM Hamm Benfica | 2 - 1 | Jeunesse Esch |
Sandweiler | 0 - 5 | Hostert |
RU Luxemburg | 3 - 0 | Victoria Rosport |
Minerva Lëntgen | 1 - 4 | Wiltz 71 |
Blue Boys | 0 - 4 | 91 |
Swift Hesperange | 1 - 0 | Titus Lamadelaine |
Atert Bissen | 1 - 4 | Fola Esch |
Wincrange | 1-2 | Etzella Ettelbruck |
Optimi
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
7 decembrie 2014 | ||
Wiltz 71 | 3-4 ( dts ) | Rumelange |
Un Strassen | 0 - 1 | F91 Dudelange |
91 | 0 - 3 | Differdange 03 |
Swift Hesperange | 0 - 3 | Grevenmacher |
RU Luxemburg | 0 - 2 | RM Hamm Benfica |
Hostert | 0 - 2 | Etzella Ettelbruck |
Mondorf | 2 - 4 ( dts ) | Fola Esch |
Jeunesse Canach | 3 - 1 | Käerjeng 97 |
Sferturi de finala
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
4 martie 2014 | ||
Rumelange | 2 - 5 | Differdange 03 |
Grevenmacher | 1-2 ( dts ) | Etzella Ettelbruck |
Jeunesse Canach | 0 - 0 (4 - 2 dcr ) | RM Hamm Benfica |
Fola Esch | 1 - 3 | F91 Dudelange |
Semifinale
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
15 mai 2014 | ||
Differdange 03 | 3 - 2 | Jeunesse Canach |
F91 Dudelange | 4 - 0 | Etzella Ettelbruck |
Finala
Luxemburg 31 mai 2015, ora 17:00 UTC + 1 | Differdange 03 | 1 - 1 ( dts ) raport | F91 Dudelange | Stadionul Josy Barthel | ||||||
|
Notă
Elemente conexe
linkuri externe
- ( FR ) Site oficial , pe flf.lu. Adus la 22 mai 2015 (arhivat din original la 11 octombrie 2008) .
- Card pe Soccerway , pe it.soccerway.com .