UEFA Champions League 2014-2015 (calificări)
În faza inițială a UEFA Champions League 2014-2015, vor exista runde preliminare și play-off-uri care vor decide 10 dintre cele 32 de echipe care vor juca faza grupelor.
Prima runda
A desena
Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate |
---|---|
Rezultate
Plecat
Andorra la Vella 1 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | FC Santa Coloma | 1 - 0 raport | Bananți | Estadi Comunal d'Aixovall
| ||||||
|
Serravalle 1 iulie 2014, 20:30 UTC + 2 | La Fiorita | 0 - 1 raport | Levadia Tallinn | stadion olimpic
| ||||||
|
Gibraltar 2 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Lincoln | 1 - 1 raport | HB Tórshavn | Stadionul Victoria
| ||||||
|
Întoarcere
Erevan 8 iulie 2014, ora 18:00 UTC + 4 | Bananți | 3 - 2 raport | FC Santa Coloma | Stadionul Academiei de Fotbal
| ||||||
|
Tallinn 8 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | Levadia Tallinn | 7 - 0 raport | La Fiorita | Stadionul Kadriorg
| ||||||
|
Tórshavn 8 iulie 2014, 19:00 UTC + 1 | HB Tórshavn | 5 - 2 raport | Lincoln | Tórsvøllur
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
FC Santa Coloma | 3-3 ( gfc ) | Bananți | 1 - 0 | 2 - 3 |
Lincoln | 3 - 6 | HB Tórshavn | 1 - 1 | 2 - 5 |
La Fiorita | 0 - 8 | Levadia Tallinn | 0 - 1 | 0 - 7 |
Runda a doua
A desena
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | |||
---|---|---|---|---|---|
Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate | Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate | Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate |
BATĖ Borisov | Dynamo Tbilisi | celtic | Malmö FF | Steaua Bucuresti | F91 Dudelange |
Rezultate
Plecat
Ta 'Qali 15 iulie 2014, ora 18:30 UTC + 2 | Valletta | 0 - 1 raport | Qarabağ | Stadionul Ta 'Qali
| ||||||
|
Bratislava 15 iulie 2014, ora 18:45 UTC + 2 | Slovan Bratislava | 1 - 0 raport | Sfinții noi | Štadión Pasienky
| ||||||
|
Barysaŭ 15 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | BATĖ Borisov | 0 - 0 raport | Skënderbeu Korçë | Noua Borisov Arena
|
Tiraspol 15 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | Șeriful Tiraspol | 2 - 0 raport | Sutjeska Nikšić | Stadionul Sheriff
| ||||||
|
Mostar 15 iulie 2014, 19:30 UTC + 2 | Zrinjski Mostar | 0 - 0 raport | Maribor | Stadion pod Bijelim Brijegom
|
Skopje 15 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Rabotnički | 0 - 0 raport | HJK | Arena Filip II
|
Andorra la Vella 15 iulie 2014, 19:30 UTC + 3 | FC Santa Coloma | 0 - 1 raport | Maccabi Tel Aviv | Estadi Comunal d'Aixovall
| ||||||
|
Praga 15 iulie 2014, 20:45 UTC + 2 | Sparta Praga | 7 - 0 raport | Levadia Tallinn | Generali Arena
| ||||||
|
Belfast 15 iulie 2014, 20:45 UTC + 1 | Cliftonville | 0 - 0 raport | Debrecen | Singurătate
|
Belgrad 15 iulie 2014, 20:45 UTC + 2 | Partizan | 3 - 0 raport | HB Tórshavn | Stadionul Partizan
| ||||||
|
Zagreb 15 iulie 2014, 20:45 UTC + 2 | Dinamo Zagreb | 2 - 0 raport | Žalgiris Vilnius | Stadionul Maksimir
| ||||||
|
Reykjavík 15 iulie 2014, ora 21:00 UTC | KR | 0 - 1 raport | celtic | KR-völlur
| ||||||
|
Tbilisi 16 iulie 2014, 19:00 UTC + 4 | Dynamo Tbilisi | 0 - 1 raport | Aqtöbe | Dinamo Arena
| ||||||
|
Malmö 16 iulie 2014, 19:00 UTC + 2 | Malmö FF | 0 - 0 raport | Ventspils | Swedbank Stadion
|
Razgrad 16 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | Ludogorec | 4 - 0 raport | F91 Dudelange | Ludogorets Arena
| ||||||
|
Drammen 16 iulie 2014, 19:30 UTC + 2 | Strømsgodset | 0 - 1 raport | Steaua Bucuresti | Marienlyst Stadion
| ||||||
|
Varşovia 16 iulie 2014, 20:45 UTC + 2 | Legia Varșovia | 1 - 1 raport | Sf Patrick | Pepsi Arena
| ||||||
|
Întoarcere
Nikšić 22 iulie 2014, ora 17:30 UTC + 2 | Sutjeska Nikšić | 0 - 3 raport | Șeriful Tiraspol | Stadionul Gradski
| ||||||
|
Tallin 22 iulie 2014, ora 18:00 UTC + 3 | Levadia Tallinn | 1 - 1 raport | Sparta Praga | Stadionul Kadriorg
| ||||||
|
Dudelange 22 iulie 2014, ora 18:00 UTC + 2 | F91 Dudelange | 1 - 1 raport | Ludogorec | Stadionul Jos Nosbaum
| ||||||
|
Baku 22 iulie 2014, ora 18:30 UTC + 4 | Qarabağ | 4 - 0 raport | Valletta | Stadionul republican Tofig Bahramov
| ||||||
|
Rhyl 22 iulie 2014, 19:45 UTC + 0 | Sfinții noi | 0 - 2 raport | Slovan Bratislava | Stadionul sportiv Corbett
| ||||||
|
Korçë 22 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Skënderbeu Korçë | 1 - 1 raport | BATĖ Borisov | Stadionul Skënderbeu
| ||||||
|
Tel Aviv 22 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Maccabi Tel Aviv | 2 - 0 raport | FC Santa Coloma | Stadionul Bloomfield
| ||||||
|
Tórshavn 22 iulie 2014, 20:00 UTC + 0 | HB Tórshavn | 1 - 3 raport | Partizan | Tórsvøllur
| ||||||
|
Vilnius 22 iulie 2014, 20:15 UTC + 3 | Žalgiris Vilnius | 0 - 2 raport | Dinamo Zagreb | Stadionul LFF
| ||||||
|
Debrecen 22 iulie 2014, 20:30 UTC + 2 | Debrecen | 2 - 0 raport | Cliftonville | Stadionul Debrecen
| ||||||
|
Edinburgh 22 iulie 2014, 20:45 UTC + 1 | celtic | 4 - 0 raport | KR | Stadionul Murrayfield
| ||||||
|
Aktobe 23 iulie 2014, ora 17:00 UTC + 5 | Aqtöbe | 3 - 0 raport | Dynamo Tbilisi | Stadionul Central Aktobe
| ||||||
|
Ventspils 23 iulie 2014, ora 18:00 UTC + 3 | Ventspils | 0 - 1 raport | Malmö FF | Ventspils Olimpiskais Centrs
| ||||||
|
Helsinki 23 iulie 2014, ora 18:00 UTC + 3 | HJK | 2 - 1 raport | Rabotnički | Stadionul Sonera
| ||||||
|
Bucureşti 23 iulie 2014, 19:30 UTC + 2 | Steaua Bucuresti | 2 - 0 raport | Strømsgodset | Arena Națională
| ||||||
|
Maribor 23 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Maribor | 2 - 0 raport | Zrinjski Mostar | Stadion Ljudski vrt
| ||||||
|
Dublin 23 iulie 2014, 20:45 UTC + 1 | Sf Patrick | 0 - 5 raport | Legia Varșovia | Stadionul Tallaght
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
BATĖ Borisov | 1 - 1 ( gfc ) | Skënderbeu Korçë | 0 - 0 | 1 - 1 |
FC Santa Coloma | 0 - 3 | Maccabi Tel Aviv | 0 - 1 | 0 - 2 |
Dynamo Tbilisi | 0 - 4 | Aqtöbe | 0 - 1 | 0 - 3 |
Zrinjski Mostar | 0 - 2 | Maribor | 0 - 0 | 0 - 2 |
Șeriful Tiraspol | 5 - 0 | Sutjeska Nikšić | 2 - 0 | 3 - 0 |
Sparta Praga | 8 - 1 | Levadia Tallinn | 7 - 0 | 1 - 1 |
Malmö | 1 - 0 | Ventspils | 0 - 0 | 1 - 0 |
Slovan Bratislava | 3 - 0 | Sfinții noi | 1 - 0 | 2 - 0 |
KR | 0 - 5 | celtic | 0 - 1 | 0 - 4 |
Cliftonville | 0 - 2 | Debrecen | 0 - 0 | 0 - 2 |
Partizan | 6 - 1 | HB Tórshavn | 3 - 0 | 3 - 1 |
Legia Varșovia | 6 - 1 | Sf Patrick | 1 - 1 | 5 - 0 |
Rabotnički | 1-2 | HJK | 0 - 0 | 1-2 |
Dinamo Zagreb | 4 - 0 | Žalgiris Vilnius | 2 - 0 | 2 - 0 |
Ludogorec | 5 - 1 | F91 Dudelange | 4 - 0 | 1 - 1 |
Valletta | 0 - 5 | Qarabağ | 0 - 1 | 0 - 4 |
Strømsgodset | 0 - 3 | Steaua Bucuresti | 0 - 1 | 0 - 2 |
A treia rundă
A desena
Campioni | Plasați-vă | ||||
---|---|---|---|---|---|
Grupa 1 | Grupa 2 | ||||
Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate | Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate | Capete însămânțate | Nu sunt însămânțate |
Steaua Bucuresti | Zenit St. Petersburg |
Rezultate
Plecat
Praga 29 iulie 2014, 19:30 UTC + 2 | Sparta Praga | 4 - 2 raport | Malmö FF | Stadion Letná
| ||||||
|
Bratislava 29 iulie 2014, 20:15 UTC + 2 | Slovan Bratislava | 2 - 1 raport | Șeriful Tiraspol | Štadión Pasienky
| ||||||
|
Debrecen 29 iulie 2014, 20:30 UTC + 2 | Debrecen | 1 - 0 raport | BATĖ Borisov | Nagyerdei Stadion
| ||||||
|
Aqtöbe 30 iulie 2014, 20:00 UTC + 5 | Aqtöbe | 2 - 2 raport | Steaua Bucuresti | Stadionul Central Aktobe
| ||||||
|
Baku 30 iulie 2014, 19:30 UTC + 4 | Qarabağ | 2 - 1 raport | Salzburg | Stadionul republican Tofig Bahramov
| ||||||
|
Larnaca 30 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | AEL | 1 - 0 raport | Zenit St. Petersburg | Stadionul Antōnīs Papadopoulos
| ||||||
|
Kiev 30 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | Dnipro | 0 - 0 raport | Copenhaga | NSK Olimpiyskyi
|
Helsinki 30 iulie 2014, 19:00 UTC + 3 | HJK | 2 - 2 raport | APOEL | Stadionul Sonera
| ||||||
|
Zurich 30 iulie 2014, ora 19:00 UTC + 2 | Lăcustele | 0 - 2 raport | Liliac | Letzigrund Stadion
| ||||||
|
Liege 30 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Standard Liege | 0 - 0 raport | Panathīnaïkos | Stade Maurice Dufrasne
|
Rotterdam 30 iulie 2014, 20:00 UTC + 2 | Feyenoord | 1-2 raport | Beșiktaș | Stadion Feijenoord
| ||||||
|
Razgrad 30 iulie 2014, ora 21:00 UTC + 3 | Ludogorec | 0 - 0 raport | Partizan | Ludogorets Arena
|
Aalborg 30 iulie 2014, 20:15 UTC + 2 | Aalborg | 0 - 1 raport | Dinamo Zagreb | Aalborg Stadion
| ||||||
|
Maribor 30 iulie 2014, 20:30 UTC + 2 | Maribor | 1 - 0 raport | Maccabi Tel Aviv | Stadion Ljudski vrt
| ||||||
|
Varşovia 30 iulie 2014, 20:45 UTC + 2 | Legia Varșovia | 4 - 1 raport | celtic | Pepsi Arena
| ||||||
|
Întoarcere
Barysaŭ 5 august 2014, 20:30 UTC + 3 | BATĖ Borisov | 3 - 1 raport | Debrecen | Borisov Arena
| ||||||
|
Larnaca 5 august 2014, ora 21:00 UTC + 3 | Maccabi Tel Aviv | 2 - 2 raport | Maribor | Stadionul Antōnīs Papadopoulos
| ||||||
|
Atena 5 august 2014, ora 21:00 UTC + 3 | Panathīnaïkos | 1-2 raport | Standard Liege | Stadionul Apostolos Nikolaidis
| ||||||
|
Villeneuve d'Ascq 5 august 2014, 20:30 UTC + 2 | Liliac | 1 - 1 raport | Lăcustele | Grand Stade Lille Métropole
| ||||||
|
Sf. Pietroburgo 6 august 2014, 20:00 UTC + 4 | Zenit St. Petersburg | 3 - 0 raport | AEL | Stadionul Petrovsky
| ||||||
|
Nicosia 6 august 2014, 19:30 UTC + 3 | APOEL | 2 - 0 raport | HJK | Stadionul Neo GSP
| ||||||
|
Malmö 6 august 2014, 19:00 UTC + 2 | Malmö FF | 2 - 0 raport | Sparta Praga | Swedbank Stadion
| ||||||
|
Tiraspol 6 august 2014, 20:00 UTC + 3 | Șeriful Tiraspol | 0 - 0 raport | Slovan Bratislava | Stadionul Sheriff
|
Bucureşti 6 august 2014, 20:30 UTC + 3 | Steaua Bucuresti | 2 - 1 raport | Aqtöbe | Stadionul Steaua
| ||||||
|
Istanbul 6 august 2014, 20:30 UTC + 3 | Beșiktaș | 3 - 1 raport | Feyenoord | Stadionele Atatürk Olimpiyat
| ||||||
|
Copenhaga 6 august 2014, 20:00 UTC + 2 | Copenhaga | 2 - 0 raport | Dnipro | Stadionul Parken
| ||||||
|
Salzburg 6 august 2014, 20:30 UTC + 2 | Salzburg | 2 – 0 referto | Qarabağ | Red Bull Arena
| ||||||
|
Zagabria 6 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Dinamo Zagabria | 0 – 2 referto | Aalborg | Stadio Maksimir
| ||||||
|
Edimburgo 6 agosto 2014, ore 19:45 UTC+1 | Celtic | 3 – 0 (a tav. [1] ) referto | Legia Varsavia | Murrayfield Stadium
| ||||||
|
Belgrado 6 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Partizan | 2 – 2 referto | Ludogorec | Stadio Partizan
| ||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Totale | Squadra 2 | Andata | Ritorno | |
---|---|---|---|---|---|
Campioni | |||||
Qarabağ | 2 - 3 | Salisburgo | 2 - 1 | 0 - 2 | |
Debrecen | 2 - 3 | BATĖ Borisov | 1 - 0 | 1 - 3 | |
Slovan Bratislava | 2 - 1 | Sheriff Tiraspol | 2 - 1 | 0 - 0 | |
Aalborg | 2 - 1 | Dinamo Zagabria | 0 - 1 | 2 - 0 | |
Legia Varsavia | 4 - 4 ( gfc ) | Celtic | 4 - 1 | 0 - 3 (tav.) | |
Aqtöbe | 3 - 4 | Steaua Bucarest | 2 - 2 | 1 - 2 | |
Maribor | 3 - 2 | Maccabi Tel Aviv | 1 - 0 | 2 - 2 | |
HJK | 2 - 4 | APOEL | 2 - 2 | 0 - 2 | |
Sparta Praga | 4 - 4 ( gfc ) | Malmö FF | 4 - 2 | 0 - 2 | |
Ludogorec | 2 - 2 ( gfc ) | Partizan | 0 - 0 | 2 - 2 | |
Piazzate | |||||
AEL | 1 - 3 | Zenit | 1 - 0 | 0 - 3 | |
Dnipro | 0 - 2 | Copenaghen | 0 - 0 | 0 - 2 | |
Feyenoord | 2 - 5 | Beşiktaş | 1 - 2 | 1 - 3 | |
Grasshoppers | 1 - 3 | Lilla | 0 - 2 | 1 - 1 | |
Standard Liegi | 2 - 1 | Panathīnaïkos | 0 - 0 | 2 - 1 |
Play-off
Sorteggio
Campioni | Piazzati | ||
---|---|---|---|
Teste di serie | Non teste di serie | Teste di serie | Non teste di serie |
Risultati
Andata
Salisburgo 19 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Salisburgo | 2 – 1 referto | Malmö | Stadion Wals-Siezenheim
| ||||||
|
Bucarest 19 agosto 2014, ore 21:45 UTC+3 | Steaua Bucarest | 1 – 0 referto | Ludogorec | Arena Națională
| ||||||
|
Istanbul 19 agosto 2014, ore 21:45 UTC+3 | Beşiktaş | 0 – 0 referto | Arsenal | Stadio Olimpico Atatürk
|
Copenaghen 19 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Copenaghen | 2 – 3 referto | Bayer Leverkusen | Parken Stadium
| ||||||
|
Napoli 19 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Napoli | 1 – 1 referto | Athletic Bilbao | Stadio San Paolo
| ||||||
|
Lilla 20 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Lilla | 0 – 1 referto | Porto | Stade Pierre-Mauroy
| ||||||
|
Liegi 20 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Standard Liegi | 0 – 1 referto | Zenit | Sclessin Stadion
| ||||||
|
Bratislava 20 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Slovan Bratislava | 1 – 1 referto | BATE | Štadión Pasienky
| ||||||
|
Aalborg 20 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Aalborg | 1 – 1 referto | APOEL | Aalborg Stadion
| ||||||
|
Maribor 20 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Maribor | 1 – 1 referto | Celtic | Stadion Ljudski vrt
| ||||||
|
Ritorno
San Pietroburgo 26 agosto 2014, ore 20:00 UTC+4 | Zenit | 3 – 0 referto | Standard Liegi | Stadio Petrovskij
| ||||||
|
Barysaŭ 26 agosto 2014, ore 21:45 UTC+3 | BATE | 3 – 0 referto | Slovan Bratislava | Stadio Haradzki
| ||||||
|
Porto 26 agosto 2014, ore 19:45 UTC+1 | Porto | 2 – 0 referto | Lilla | Estádio do Dragão
| ||||||
|
Glasgow 26 agosto 2014, ore 19:45 UTC+1 | Celtic | 0 – 1 referto | Maribor | Celtic Park
| ||||||
|
Nicosia 26 agosto 2014, ore 21:45 UTC+3 | APOEL | 4 – 0 referto | Aalborg | Stadio Neo GSP
| ||||||
|
Sofia 27 agosto 2014, ore 21:45 UTC+3 | Ludogorec | 1 – 0 ( dts ) referto | Steaua Bucarest | Stadio Nazionale Vasil Levski
| |||||||||
|
Malmö 27 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Malmö | 3 – 0 referto | Salisburgo | Swedbank Stadion
| ||||||
|
Bilbao 27 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Athletic Bilbao | 3 – 1 referto | Napoli | Estadio de San Mamés
| ||||||
|
Londra 27 agosto 2014, ore 19:45 UTC+1 | Arsenal | 1 – 0 referto | Beşiktaş | Emirates Stadium
| ||||||
|
Leverkusen 27 agosto 2014, ore 20:45 UTC+2 | Bayer Leverkusen | 4 – 0 referto | Copenaghen | BayArena
| ||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Totale | Squadra 2 | Andata | Ritorno | |
---|---|---|---|---|---|
Campioni | |||||
Maribor | 2 - 1 | Celtic | 1 - 1 | 1 - 0 | |
Salisburgo | 2 - 4 | Malmö | 2 - 1 | 0 - 3 | |
Aalborg | 1 - 5 | APOEL | 1 - 1 | 0 - 4 | |
Steaua Bucarest | 1 - 1 (5-6 dtr ) | Ludogorec | 1 - 0 | 0 - 1 ( dts ) | |
Slovan Bratislava | 1 - 4 | BATE | 1 - 1 | 0 - 3 | |
Piazzate | |||||
Beşiktaş | 0 - 1 | Arsenal | 0 - 0 | 0 - 1 | |
Standard Liegi | 0 - 4 | Zenit | 0 - 1 | 0 - 3 | |
Copenaghen | 2 - 7 | Bayer Leverkusen | 2 - 3 | 0 - 4 | |
Lilla | 0 - 3 | Porto | 0 - 1 | 0 - 2 | |
Napoli | 2 - 4 | Athletic Bilbao | 1 - 1 | 1 - 3 |
Note
- ^ La gara si è conclusa con il punteggio di 0-2, prima dell'assegnazione di una vittoria d'ufficio.
Voci correlate
Collegamenti esterni
- UEFA Champions League - Sito ufficiale , su it.uefa.com .