KNVB beker 1998-1999
Salt la navigare Salt la căutare
KNVB beker 1998-1999 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | KNVB beker | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 81ª | ||||
Administrator | KNVB | ||||
Loc | Olanda | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Beerul KNVB din 1999-2000 (numit Cupa Amstel din motive de sponsorizare) a fost a 81- a ediție a Cupei olandeze de fotbal .
Etapa grupelor
Meciuri disputate între 11 august și 2 septembrie 1998.
Grupa 1
Echipă | Pct |
---|---|
1. FC Den Bosch 1 | 10 |
2. RKC Waalwijk E | 7 |
3. VV Katwijk A | 7 |
4. SC Feyenoord A | 3 |
5. WSC A | 0 |
Grupa 2
Echipă | Pct |
---|---|
1. Fortuna Sittard E | 9 |
2. UDI'19 A | 4 |
3. Helmond Sport 1 | 4 |
4. RKSV Halsteren A | 0 |
Grupa 3
Echipă | Pct |
---|---|
1. NEC E | 9 |
2. Go Ahead Eagles 1 | 6 |
3. De Treffers A | 3 |
4. IJsselmeervogels A | 0 |
Grupa 4
Echipă | Pct |
---|---|
1. Twente E | 9 |
2. Heracles Almelo 1 | 4 |
3. Tânărul Vitesse | 3 |
4. AGOVV Apeldoorn A | 1 |
Grupa 6
Echipă | Pct |
---|---|
1. De Graafschap E | 9 |
2. FC Zwolle 1 | 4 |
3. ACV A | 4 |
4. VV Drachten A | 0 |
Grupa 7
Echipă | Pct |
---|---|
1. NAC Breda E | 12 |
2. VSV TONEGIDO A | 7 |
3. Obs. TOP 1 | 6 |
4. Dordrecht'90 1 | 4 |
5. SHO A | 0 |
Grupa 8
Echipă | Pct |
---|---|
1. Sparta E | 9 |
2. ADO Den Haag 1 | 6 |
3. ARC A | 3 |
4. BVV Barendrecht A | 0 |
Grupa 9
Echipă | Pct |
---|---|
1. Roda JC E | 9 |
2. FC Eindhoven 1 | 6 |
3. RBC Roosendaal 1 | 3 |
4. Schijndel A | 0 |
Grupa 12
Echipă | Pct |
---|---|
1. Cambuur Leeuw. ȘI | 9 |
2. FC Volendam 1 | 4 |
3. HVV Hollandia A | 4 |
4. VV Nijenrodes A | 0 |
Grupa 13
Echipă | Pct |
---|---|
1. AZ Alkmaar E | 9 |
2. Veendam 1 | 8 |
3. HFC Haarlem 1 | 7 |
4. FC Lisse A | 2 |
5. Stormvogels A | 1 |
Și Eredivisie; 1 Eerste Divisie; A Echipe de amatori
Faza eliminatorie
Prima rundă
Meciuri disputate pe 27, 28 și 29 octombrie 1998.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Ajax | 9 - 0 | UDI '19 |
Eindhoven | 3 - 1 | Den Bosch |
Sparta Rotterdam | 1 - 1 (3-4 dcr ) | Cambuur |
Utrecht | 2 - 2 (5-4 dcr ) | NEC |
Heracles Almelo | 0 - 0 (4-5 dcr ) | CNA Breda |
Groningen | 2 - 0 | VSV Tonegido |
Emmen | 3 - 2 | Heerenveen |
Excelsior | 0 - 5 | PSV |
Feyenoord | 2 - 1 ( dts ) | ADO Den Haag |
AZ Alkmaar | 3 - 1 | MVV |
Douăzeci | 2 - 1 | VVV-Venlo |
Fortuna Sittard | 5 - 0 | RKC Waalwijk |
Vitesse | 3 - 0 | Volendam |
Roda JC | 2 - 1 | Veendam |
Go Ahead Eagles | 3 - 2 | De Graafschap |
Willem II | 0 - 2 | Zwolle |
Optimi
Jucat pe 2, 3 și 4 februarie 1999.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Vitesse | 4 - 0 | CNA Breda |
Douăzeci | 2 - 5 | Fortuna Sittard |
Emmen | 2 - 0 | Cambuur |
PSV | 2 - 0 | AZ Alkmaar |
Zwolle | 5 - 2 | Go Ahead Eagles |
Eindhoven | 2 - 1 | Groningen |
Utrecht | 1-2 | Feyenoord |
Roda JC | 0 - 3 | Ajax |
Sferturi
Jucat pe 9 și 10 martie 1999.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Fortuna Sittard | 3 - 1 | Emmen |
Eindhoven | 0 - 5 | PSV |
Feyenoord | 2 - 1 ( dts ) | Vitesse |
Zwolle | 1-2 | Ajax |
Semifinale
Jucat în perioada 13-14 aprilie 1999.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
PSV | 1 - 3 | Fortuna Sittard |
Ajax | 2 - 1 | Feyenoord |
Finala
Jucat pe 13 mai 1999.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Ajax | 2 - 0 | Fortuna Sittard |
Ajax | 2 - 0 | Fortuna Sittard |
linkuri externe
- ( NL ) Rezultate pe ronaldzwiers.0catch.com