Pohár FAČR 2019-2020
Pohár FAČR 2019-2020 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Pohár FAČR | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 27 | ||||
Administrator | FAČR | ||||
La tine acasa | din 26 iulie 2019 până la 1 iulie 2020 | ||||
Loc | Republica Cehă | ||||
Participanți | 141 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Sparta Praga (Titlul 7) | ||||
Conform | Slovan Liberec | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Cupa Republicii Cehe 2019-2020 de fotbal (în limba cehă Pohár české pošty ) a fost cea de-a 27-a ediție a turneului , care a început la 26 iulie 2019 și s-a încheiat la 1 iulie 2020. Slavia Praga a fost campioana actuală. Sparta Praga a luat trofeul pentru a șaptea oară în istoria lor.
Runda preliminară
108 runde participă la runda preliminară, din liga Česka fotbalová , liga Moravskoslezská fotbalová și nivelul IV și liga de fotbal cehă .
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
26 iulie 2019 | ||
FC Vsetín | 3 - 5 | Valašské Meziříčí |
27 iulie 2019 | ||
Olesnice | 1 - 0 | Nové Sady |
Polanka nad Odrou | 0 - 3 | Nový Jičín |
Skaštice | 2 - 2 (3-2 dcr ) | Blansko |
Porniți Brno | 1 - 5 | Vrchovina |
Zdar na Sazavou | 1-2 | Humpolec |
Sokol Želetava | 2 - 4 ( dts ) | Tasovice |
Frýdlant nad Ostravicí | 0 - 2 | Dolní Benešov |
28 iulie 2019 | ||
Unie Hlubina | 3 - 1 | České Heřmanice |
Broumov | 0 - 4 | FC Strání |
Bruntal | 2 - 3 | Jiskra Rýmařov |
TJ Slovan Bzenec | 0 - 2 | Rosice |
Detmarovice | 2 - 1 | TJ ŽD Bohumín |
Beskyd Frenštát | 3 - 0 | Kozlovice |
Havířov | 1-2 | Hlučín |
1. HFK Olomouc | 2 - 0 | Vyškov |
Lanzhot | 3 - 1 | Hodonín-Šardice |
Sokol Nevšová | 0 - 9 | Slavičín |
Prerov | 0 - 5 | Viktoria Otrokovice |
Slavoj Polná | 1 - 3 | Stará Říše |
Šumperk | 1 - 6 | Hanácká |
FC Spartak Velká Bíteš | 1 - 3 | Velké Meziříčí |
Tatran Všechovice | 3 - 2 | Hranice |
SK Tatran Ždírec nad Doubravou | 1 - 0 | Slovan Havlíčkův Brod |
31 iulie 2019 | ||
FK Spartak Soběslav | 3 - 0 | Jindrichuv Hradec |
2 august 2019 | ||
MFK Dobříš | 5 - 2 | Klatovy |
3 august 2019 | ||
Dvůr Králové | 3 - 1 | SK Benátky nad Jizerou |
Kladno | 2 - 0 | Ostrov |
Sparta Kutná Hora | 0 - 1 | Meteor Praga VIII |
FK Seko Louny | 0 - 2 | FK Brandýs nad Labem |
Chomutov | 1 - 0 | Neratovice-Byškovice |
FK Komárov | 1 - 0 | Hořovicko |
SK Petřín Plzeň | 1-2 | Hostoun |
Admira Praga | 2 - 1 | Sokol Živanice |
Beroun | 3 - 0 | TJ Tatran Rakovník |
Brezova | 3 - 2 | Senco Doubravka |
Arsenal Česká Lípa | 2 - 2 (2-3 dcr ) | Motorlet Praga |
Hlinsko | 0 - 1 | Kolín |
Union Cheb | 3 - 5 | FK Zbuzany 1953 |
OEZ Letohrad | 1 - 0 | Čáslav |
Libcany | 3 - 2 | Nymburk |
FC Viktoria Mariánské Lázně | 2 - 0 | Rakovník |
Slovan Moravská Třebová | 0 - 5 | Vysoké Mýto |
Náchod-Deštné | 3 - 0 | Horky nad Jizerou |
TJ Nová Včelnice | 0-10 | TJ Tatran Sedlčany |
Nouă Sedlo | 0 - 5 | Baník Souš |
Poříčany | 2 - 4 | Český Brod |
Přední Kopanina | 1 - 3 | SS Ostrá |
Rokycany | 1-2 | Aritma Praga |
Skalice | 0 - 2 | Sokol Libiš |
Slaný | 3 - 2 | TJ Přeštice |
Sokol Srbice | 2 - 2 (3-2 dcr ) | Sokol Brozany |
Lumile Štětí | 3-4 ( dts ) | Velke Hamry |
7 august 2019 | ||
Trutnov | 0 - 3 | Prepere |
Prima runda
Cele 54 de echipe câștigătoare din runda preliminară și 32 de echipe din Druhá liga , Česka fotbalová liga și Moravskoslezská fotbalová liga intră în prima rundă.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
7 august 2019 | ||
Náchod-Deštné | 0 - 5 | Viktoria Žižkov |
13 august 2019 | ||
Kladno | 1-2 | Štěchovice |
FK Brandýs nad Labem | 0-10 | Ústí nad Labem |
Brezova | 0 - 3 | FC Viktoria Mariánské Lázně |
Meteor Praga VIII | 1 - 3 | Chrudim |
14 august 2019 | ||
Aritma Praga | 0 - 1 | Admira Praga |
Beroun | 0 - 7 | Dukla Praga |
Český Brod | 1 - 3 | FC Slovan Velvary |
Detmarovice | 1 - 7 | Fotbal Třinec |
FK Komárov | 0 - 1 | Loko Vltavín |
Beskyd Frenštát | 1-2 | Hlučín |
1. HFK Olomouc | 0 - 3 | Zbrojovka Brno |
Unie Hlubina | 1-2 | Dolní Benešov |
Hostoun | 2 - 1 | Karlovy Vary |
Humpolec | 0 - 9 | Vysočina Jihlava |
Kolín | 0 - 1 | Jiskra Ústí nad Orlicí |
Hanácká | 2 - 2 (3-4 dcr ) | Vítkovice |
Lanzhot | 1 - 1 (3-1 dcr ) | Znojmo |
OEZ Letohrad | 0 - 3 | Hradec Králové |
Sokol Libiš | 0 - 2 | Zápy |
Motorlet Praga | 4 - 0 | Chomutov |
Nový Jičín | 2 - 3 | Frýdek-Místek |
Olesnice | 2 - 1 | Viktoria Otrokovice |
Prepere | 6 - 2 | Dvůr Králové |
Rosice | 4 - 2 | Velké Meziříčí |
Jiskra Rýmařov | 2 - 3 | Unichov |
TJ Tatran Sedlčany | 0 - 4 | Táborsko |
Skaštice | 3 - 5 | Líšeň |
FK Spartak Soběslav | 0 - 2 | Benešov |
Baník Souš | 0 - 3 | Baník Sokolov |
Sokol Srbice | 1-2 | Králův Dvůr |
FC Strání | 1 - 3 | Prostějov |
Valašské Meziříčí | 4 - 2 ( dts ) | Slavičín |
Velke Hamry | 0 - 4 | Varnsdorf |
Tatran Všechovice | 0 - 4 | FC Odra Petřkovice |
FK Zbuzany 1953 | 1 - 3 | Jiskra Domažlice |
SK Tatran Ždírec nad Doubravou | 3 - 1 ( dts ) | Stará Říše |
Libcany | 0 - 3 | Chlumec nad Cidlino |
SS Ostrá | 1 - 3 | Graffin Vlašim |
Slaný | 0 - 4 | Slavoj Vyšehrad |
MFK Dobříš | 0 - 2 | Písek |
20 august 2019 | ||
Tasovice | 0 - 1 | Vrchovina |
Vysoké Mýto | 0 - 2 | Pardubice |
Runda a doua
Cele 43 de echipe câștigătoare din primul tur și 11 echipe militante din 1. liga intră în runda a doua.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
27 august 2019 | ||
Dolní Benešov | 2 - 3 | Prostějov |
Rosice | 1 - 5 | Sigma Olomouc |
Valašské Meziříčí | 0 - 5 | Fotbal Třinec |
Vrchovina | 0 - 5 | Slovácko |
28 august 2019 | ||
Chlumec nad Cidlino | 2 - 1 | Příbram |
Jiskra Domažlice | 2 - 2 (4-3 dcr ) | Ústí nad Labem |
Frýdek-Místek | 1 - 3 | Karviná |
Králův Dvůr | 0 - 2 | Dukla Praga |
Lanzhot | 1 - 3 | Baník Ostrava |
FC Viktoria Mariánské Lázně | 2 - 5 | Slovan Liberec |
Táborsko | 4 - 4 (3-5 dcr ) | Varnsdorf |
Motorlet Praga | 0 - 5 | Slavoj Vyšehrad |
FC Odra Petřkovice | 3-4 ( dts ) | Zbrojovka Brno |
Olesnice | 0 - 6 | Opava |
Písek | 1 - 3 | Teplice |
Prepere | 0 - 1 | Chrudim |
Unichov | 1 - 4 | Fastav Zlín |
Jiskra Ústí nad Orlicí | 0 - 2 | Dyn. Este. Budějovice |
FC Slovan Velvary | 0 - 1 | Viktoria Žižkov |
Loko Vltavín | 2 - 1 | Graffin Vlašim |
Zápy | 2 - 3 | Boemi 1905 |
SK Tatran Ždírec nad Doubravou | 0 - 4 | Líšeň |
Štěchovice | 1 - 4 | Baník Sokolov |
3 septembrie 2019 | ||
Benešov | 2 - 1 | Pardubice |
4 septembrie 2019 | ||
Admira Praga | 1-2 | Hradec Králové |
Hostoun | 1 - 6 | Vysočina Jihlava |
10 septembrie 2019 | ||
Hlučín | 4 - 2 | Vítkovice |
A treia rundă
Cele 27 de echipe câștigătoare din runda a doua și cele 5 echipe cele mai bine clasate din 1. liga 2018-2019 intră în runda a treia.
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
24 septembrie 2019 | ||
Benešov | 1 - 3 | Slovácko |
Baník Sokolov | 0 - 1 | Opava |
Varnsdorf | 1-2 | Fastav Zlín |
25 septembrie 2019 | ||
Jiskra Domažlice | 1 - 3 | Dukla Praga |
Hlučín | 1 - 3 | Viktoria Plzeň |
Karviná | 0 - 2 | Viktoria Žižkov |
Slavia Praga | 8 - 0 | Slavoj Vyšehrad |
Loko Vltavín | 1 - 4 | Lok. Este. Budějovice |
Vysočina Jihlava | 1-2 | Sparta Praga |
Slovan Liberec | 3 - 1 | Prostějov |
Baník Ostrava | 2 - 0 | Hradec Králové |
1 octombrie 2019 | ||
Mladá Boleslav | 4 - 2 | Chrudim |
Jablonec | 3 - 2 | Zbrojovka Brno |
Sigma Olomouc | 4 - 2 | Líšeň |
Teplice | 2 - 1 | Fotbal Třinec |
2 octombrie 2019 | ||
Chlumec nad Cidlino | 2 - 1 | Boemi 1905 |
Optimi
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
29 octombrie 2019 | ||
Opava | 0 - 2 ( dts ) | Jablonec |
Sigma Olomouc | 4 - 0 | Dukla Praga |
30 octombrie 2019 | ||
Chlumec nad Cidlino | 3-4 ( dts ) | Viktoria Plzeň |
Mladá Boleslav | 3 - 1 | Fastav Zlín |
Lok. Este. Budějovice | 0 - 4 | Sparta Praga |
Baník Ostrava | 2 - 0 ( dts ) | Slavia Praga |
Slovan Liberec | 2 - 0 | Teplice |
6 noiembrie 2019 | ||
Slovácko | 3 - 1 ( dts ) | Viktoria Žižkov |
Sferturi de finala
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
4 martie 2020 | ||
Sigma Olomouc | 3 - 1 | Jablonec |
Viktoria Plzeň | 4 - 2 | Mladá Boleslav |
Slovácko | 0 - 0 (2-4 dcr ) | Slovan Liberec |
Sparta Praga | 5 - 0 | Baník Ostrava |
Semifinale
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
17 iunie 2020 | ||
Sigma Olomouc | 1-2 | Slovan Liberec |
Sparta Praga | 2 - 1 | Viktoria Plzeň |
Finala
Liberec 1 iulie 2020, ora 20:15 CEST | Slovan Liberec | 1-2 raport | Sparta Praga | Stadion u Nisy (2 351 spect .)
| ||||||
|
linkuri externe
- ( CS ) Site oficial , pe fotbal.cz . Adus la 30 iulie 2018 (arhivat de la adresa URL originală la 8 iulie 2009) .
- Filă pe SoccerWay , la it.soccerway.com .