UEFA Champions League 2019-2020 (calificări)
UEFA Champions League 2019-2020 - Runda de calificare UEFA Champions League 2019-2020 - Faza de calificare | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | UEFA Liga Campionilor | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | |||||
Administrator | UEFA | ||||
La tine acasa | din 25 iunie 2019 până la 13 august 2019 | ||||
Participanți | 51 | ||||
Formulă | 1 mini-turneu (semifinale + finală) + 3 runde eliminatorii | ||||
Statistici | |||||
Cel mai bun marcator | Billel Omrani (6) | ||||
Meciuri organizate | 79 | ||||
Goluri marcate | 215 (2,72 per meci) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Faza de calificare a UEFA Champions League 2019-2020 a avut loc în perioada 25 iunie - 13 august 2019. 51 de cluburi au participat la această primă fază a competiției: 10 dintre ele s-au calificat în următoarea rundă de play-off , formată din 12 echipe.
La tine acasa
Fază | Schimb | A desena | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Runda preliminară | Semifinale | 11 iunie 2019 la 12:00 CEST [1] ( Nyon ) | 25 iunie 2019 | |
Finala | 28 iunie 2019 | |||
Runde de calificare | Prima runda | 18 iunie 2019 la 14:30 CEST [2] ( Nyon ) | 9-10 iulie 2019 | 16-17 iulie 2019 |
Runda a doua | 19 iunie 2019 la 12:00 CEST [3] ( Nyon ) | 23-24 iulie 2019 | 30-31 iulie 2019 | |
A treia rundă | 22 iulie 2019 la 12:00 CEST [4] ( Nyon ) | 6-7 august 2019 | 13 august 2019 |
Participanți
Legendă | |||
---|---|---|---|
Cluburile câștigătoare din runda a treia avansează în runda play-off | |||
Cluburile învinse în runda a treia intră în play-off (dacă participă la Liga Campionilor) sau în faza grupelor (dacă participă la ligă) din Europa League. | |||
Cluburile învinse în runda a doua sunt transferate în runda a treia de calificare a UEFA Europa League | |||
Cluburile învinse în runda preliminară și prima rundă sunt transferate în runda a doua de calificare a UEFA Europa League |
Rezultate
Runda preliminară
Patru echipe participă la runda preliminară, trasă în două perechi unidirecționale, cu cei doi câștigători față în față pentru accesul la prima rundă într-un meci drept. Toate meciurile „mini-turneului” se joacă la Stadiumi Fadil Vokrri din Pristina .
Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff |
---|---|---|---|
Lincoln Red Imps | 4.250 | Trei pixuri | 0,750 |
FC Santa Coloma | 4.000 | Feronikeli | 0,500 |
Semifinale
Pristina 25 iunie 2019, ora 15:00 CEST | Trei pixuri | 0 - 1 raport | FC Santa Coloma | Stadiumi Fadil Vokrri (35 spect.)
| ||||||
|
Pristina 25 iunie 2019, 20:45 CEST | Feronikeli | 1 - 0 raport | Lincoln Red Imps | Stadiumi Fadil Vokrri (3.000 spect.)
| ||||||
|
Finala
Pristina 28 iunie 2019, 20:45 CEST | Feronikeli | 2 - 1 raport | FC Santa Coloma | Stadiumi Fadil Vokrri (1 900 spect.)
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Semifinale | ||
Feronikeli | 1 - 0 | Lincoln Red Imps |
Trei pixuri | 0 - 1 | FC Santa Coloma |
Finala | ||
Feronikeli | 2 - 1 | FC Santa Coloma |
Prima runda
Câștigătorul finalei rundei preliminare se adaugă celor 31 de echipe care intră în această fază. În sensul extragerii, cele 32 de echipe au fost împărțite în trei grupe (două din 10 echipe și una din 12), cu o subdiviziune suplimentară între semințe și nesămânțate.
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff | Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff | Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff |
27.500 | Sūduva | 4.250 | celtic | 31.000 | Valletta | 4.250 | BATĖ Borisov | 27.500 | Feronikeli | 4.250 | |
Ludogorec | 27.000 | CFR Cluj | 3.500 | Qarabağ | 22.000 | Sarajevo | 4.250 | Maribor | 18.500 | Piast Gliwice | 3.850 |
stea roșie | 16.750 | Ferencváros | 3.500 | Șeriful Tiraspol | 12.250 | Sutjeska | 3.000 | Rosenborg | 11.500 | Valur | 2.750 |
Škendija | 6.000 | Nõmme Kalju | 3.500 | F91 Dudelange | 6.250 | Partizani Tirana | 3.000 | HJK | 9.000 | Linfield | 2.250 |
AIK | 5.500 | Ararat-Armenia | 1.050 | Slovan Bratislava | 6.000 | Saburtalo Tbilisi | 0,950 | Dundalk | 7.000 | HB Tórshavn | 1.500 |
Sfinții noi | 6.000 | Riga FC | 1.125 |
Rezultate
Plecat
Astana 9 iulie 2019, ora 15:00 CEST | Astana | 1 - 0 raport | CFR Cluj | Astana Arena (18 587 spect.)
| ||||||
|
Erevan 9 iulie 2019, ora 16:00 CEST | Ararat-Armenia | 2 - 1 raport | AIK | FFA Academy Stadium (1 497 spect.)
| ||||||
|
Helsinki 9 iulie 2019, ora 18:00 CEST | HJK | 3 - 0 raport | HB Tórshavn | Stadionul de fotbal Helsinki (4 719 spect.)
| ||||||
|
Tallinn 9 iulie 2019, ora 18:00 CEST | Nõmme Kalju | 0 - 1 raport | Škendija | Kadriorg (1 640 spect.)
| ||||||
|
Sarajevo 9 iulie 2019, 19:45 CEST | Sarajevo | 1 - 3 raport | celtic | Asim Ferhatović Hase Stadion (24 723 spect.)
| ||||||
|
Oswestry 9 iulie 2019, 20:00 CEST | Sfinții noi | 2 - 2 raport | Feronikeli | Park Hall (1 140 spect.)
| ||||||
|
Luxemburg 9 iulie 2019, 20:00 CEST | F91 Dudelange | 2 - 2 raport | Valletta | Stade Josy Barthel (1 152 spect.)
| ||||||
|
Marijampolė 9 iulie 2019, 20:00 CEST | Sūduva | 0 - 0 raport | stea roșie | Stadionul Sūduva (3 200 spect.)
|
Tirana 10 iulie 2019, 17:30 CEST | Partizani Tirana | 0 - 0 raport | Qarabağ | Selman Stërmasi (2 120 spect.)
|
Barysaŭ 10 iulie 2019, ora 19:00 CEST | BATĖ Borisov | 1 - 1 raport | Piast Gliwice | Borisov Arena (11 529 spect.)
| ||||||
|
Tiraspol 10 iulie 2019, ora 19:00 CEST | Șeriful Tiraspol | 0 - 3 raport | Saburtalo Tbilisi | Stadionul Sheriff (5 706 spect.)
| ||||||
|
Budapesta 10 iulie 2019, 20:00 CEST | Ferencváros | 2 - 1 raport | Ludogorec | Ferencváros Stadion (18 115 spect.)
| ||||||
|
Bratislava 10 iulie 2019, 20:15 CEST | Slovan Bratislava | 1 - 1 raport | Sutjeska | Národný futbalový štadión (11 250 spect.)
| ||||||
|
Dundalk 10 iulie 2019, 20:45 CEST | Dundalk | 0 - 0 raport | Riga FC | Oriel Park (3 100 spect.)
|
Belfast 10 iulie 2019, 20:45 CEST | Linfield | 0 - 2 raport | Rosenborg | Parcul Windsor (2 710 spect.)
| ||||||
|
Reykjavík 10 iulie 2019, 22:00 CEST | Valur | 0 - 3 raport | Maribor | Hlíðarendi (1 201 spect.)
| ||||||
|
Întoarcere
Skopje 16 iulie 2019, ora 17:00 CEST | Škendija | 1-2 raport | Nõmme Kalju | National Arena Todor Proeski (2 546 spect.)
| ||||||
|
Tbilisi 16 iulie 2019, ora 19:00 CEST | Saburtalo Tbilisi | 1 - 3 raport | Șeriful Tiraspol | Stadioanele Mikheil Meskhi (7 560 spect .)
| ||||||
|
Torshavn 16 iulie 2019, ora 20:00 CEST | HB Tórshavn | 2 - 2 raport | HJK | Gundadalur (620 spect.)
| ||||||
|
Ta 'Qali 16 iulie 2019, ora 20:00 CEST | Valletta | 1 - 1 raport | F91 Dudelange | Centenar (1 512 spect.)
| ||||||
|
Pristina 16 iulie 2019, 20:45 CEST | Feronikeli | 0 - 1 raport | Sfinții noi | Stadiumi Fadil Vokrri (7 800 spect.)
| ||||||
|
Belgrad 16 iulie 2019, 20:45 CEST | stea roșie | 2 - 1 raport | Sūduva | Stadion Rajko Mitić (23 751 spect.)
| ||||||
|
Linia 17 iulie 2019, 18:30 CEST | Riga FC | 0 - 0 ( dts ) raport | Dundalk | Skonto Stadions (6 050 spect.)
| ||||||
|
Trondheim 17 iulie 2019, ora 19:00 CEST | Rosenborg | 4 - 0 raport | Linfield | Lerkendal Stadion (11 904 spect.)
| ||||||
|
Baku 17 iulie 2019, ora 19:00 CEST | Qarabağ | 2 - 0 raport | Partizani Tirana | Stadionul Dalga (5 932 spect.)
| ||||||
|
Solna 17 iulie 2019, ora 19:00 CEST | AIK | 3 - 1 raport | Ararat-Armenia | Solna Arena (11 382 spect.)
| ||||||
|
Razgrad 17 iulie 2019, ora 19:30 CEST | Ludogorec | 2 - 3 raport | Ferencváros | Ludogorec Arena (7 365 spect.)
| ||||||
|
Gliwice 17 iulie 2019, 20:00 CEST | Piast Gliwice | 1-2 raport | BATĖ Borisov | Piast (9 312 spect.)
| ||||||
|
Cluj-Napoca 17 iulie 2019, 20:00 CEST | CFR Cluj | 3 - 1 raport | Astana | Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (8 092 spect.)
| ||||||
|
Maribor 17 iulie 2019, 20:15 CEST | Maribor | 2 - 0 raport | Valur | Stadionul Ljudski vrt (6 716 spect.)
| ||||||
|
Niksic 17 iulie 2019, 20:15 CEST | Sutjeska | 1 - 1 ( dts ) raport | Slovan Bratislava | Gradski (4 764 spect.)
| |||||||||
|
Sarajevo 17 iulie 2019, 20:45 CEST | celtic | 2 - 1 raport | Sarajevo | Celtic Park (58 662 spect.)
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Nõmme Kalju | 2 - 2 ( gfc ) | Škendija | 0 - 1 | 1-2 |
Sūduva | 1-2 | stea roșie | 0 - 0 | 1-2 |
Ararat-Armenia | 3 - 4 | AIK | 2 - 1 | 1 - 3 |
Astana | 2 - 3 | CFR Cluj | 1 - 0 | 1 - 3 |
Ferencváros | 5 - 3 [A] | Ludogorec | 2 - 1 | 3 - 2 |
Partizani Tirana | 0 - 2 | Qarabağ | 0 - 0 | 0 - 2 |
Slovan Bratislava | 2 - 2 (2-3 dcr ) | Sutjeska | 1 - 1 | 1 - 1 ( dts ) |
Sarajevo | 2 - 5 [B] | celtic | 1 - 3 | 1-2 |
Șeriful Tiraspol | 3 - 4 | Saburtalo Tbilisi | 0 - 3 | 3 - 1 |
F91 Dudelange | 3 - 3 ( gfc ) | Valletta | 2 - 2 | 1 - 1 |
Linfield | 0 - 6 | Rosenborg | 0 - 2 | 0 - 4 |
Valur | 0 - 5 | Maribor | 0 - 3 | 0 - 2 |
Dundalk | 0 - 0 (5-4 dcr ) | Riga FC | 0 - 0 | 0 - 0 ( dts ) |
Sfinții noi | 3 - 2 | Feronikeli | 2 - 2 | 1 - 0 |
HJK | 5 - 2 | HB Tórshavn | 3 - 0 | 2 - 2 |
BATĖ Borisov | 3 - 2 | Piast Gliwice | 1 - 1 | 2 - 1 |
- Notă
- ^ În urma unei erori privind procedura de tragere la sorți a echipei care ar fi jucat acasă în prima etapă a acestei perechi, UEFA a decis să efectueze din nou această remiză și, ca rezultat, terenul a fost inversat în ceea ce privește meci.rezultatul extragerii originale. [6]
- ^ Inversarea terenului cu privire la rezultatul extragerii.
A doua rundă de calificare
În sensul extragerii, cele 20 de echipe din calea Campionilor care au participat la această rundă au fost împărțite în două urne de câte zece pe baza coeficientului (câștigătorii primei runde de calificare au luat coeficientul echipei de la rând), în timp ce restul 4 din calea Piazzati au fost împărțite în două urne din două, fiind clasată cea cu cea mai mare clasificare.
Campioni | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa 1 | Grupa 2 | ||||||
Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff | Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff |
Copenhaga | 31.000 | Maccabi Tel Aviv | 16.000 | celtic | 31.000 | Saburtalo Tbilisi | 12.250 |
BATĖ Borisov | 27.500 | Rosenborg | 11.500 | Dinamo Zagreb | 29.500 | HJK | 9.000 |
CFR Cluj | 27.500 | Dundalk | 7.000 | APOEL | 25.500 | Nõmme Kalju | 6.000 |
Ferencváros | 27.000 | Valletta | 6.250 | Maribor | 18.500 | Sutjeska | 6.000 |
Qarabağ | 22.000 | Sfinții noi | 6.000 | stea roșie | 16.750 | AIK | 5.500 |
Loc | |||||||
Capete însămânțate | Coeff | Nu sunt însămânțate | Coeff | ||||
Basel | 54.500 | PSV | 37.000 | ||||
Olympiakos | 44.000 | Viktoria Plzeň | 33.000 |
Rezultate
Plecat
Campioni
Tbilisi 23 iulie 2019, 19:30 CEST | Saburtalo Tbilisi | 0 - 2 raport | Dinamo Zagabria | Mikheil Meskhi Stadioni (15 165 spett.)
| ||||||
|
Oswestry 23 luglio 2019, ore 20:00 CEST | The New Saints | 0 – 2 referto | Copenaghen | Park Hall (1 230 spett.)
| ||||||
|
Niksic 23 luglio 2019, ore 20:15 CEST | Sutjeska | 0 – 1 referto | APOEL | Gradski (5 500 spett.)
| ||||||
|
Barysaŭ 24 luglio 2019, ore 19:00 CEST | BATĖ Borisov | 2 – 1 referto | Rosenborg | Borisov Arena (12 696 spett.)
| ||||||
|
Budapest 24 luglio 2019, ore 20:00 CEST | Ferencváros | 3 – 1 referto | Valletta | Ferencváros Stadion (18 603 spett.)
| ||||||
|
Cluj-Napoca 24 luglio 2019, ore 20:00 CEST | CFR Cluj | 1 – 0 referto | Maccabi Tel Aviv | Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (11 150 spett.)
| ||||||
|
Maribor 24 luglio 2019, ore 20:15 CEST | Maribor | 2 – 1 referto | AIK | Stadionul Ljudski vrt (7 816 spett.)
| ||||||
|
Belgrado 24 luglio 2019, ore 20:45 CEST | Stella Rossa | 2 – 0 referto | HJK | Stadion Rajko Mitić (36 289 spett.)
| ||||||
|
Glasgow 24 luglio 2019, ore 20:45 CEST | Celtic | 5 – 0 referto | Nõmme Kalju | Celtic Park (41 872 spett.)
| ||||||
|
Dundalk 24 luglio 2019, ore 20:45 CEST | Dundalk | 1 – 1 referto | Qarabağ | Oriel Park (3 100 spett.)
| ||||||
|
Piazzate
Plzeň 23 luglio 2019, ore 19:00 CEST | Viktoria Plzeň | 0 – 0 referto | Olympiakos | Štruncovy Sady Stadion Plzeň (10 632 spett.)
|
Eindhoven 23 luglio 2019, ore 20:00 CEST | PSV | 3 – 2 referto | Basilea | PSV Stadion (31 000 spett.)
| ||||||
|
Ritorno
Campioni
Nicosia 30 luglio 2019, ore 19:00 CEST | APOEL | 3 – 0 referto | Sutjeska | GSP (8 297 spett.)
| ||||||
|
Tallinn 30 luglio 2019, ore 19:00 CEST | Nõmme Kalju | 0 – 2 referto | Celtic | Lilleküla Stadium (4 014 spett.)
| ||||||
|
Netanya 30 luglio 2019, ore 19:00 CEST | Maccabi Tel Aviv | 2 – 2 referto | CFR Cluj | Netanya Municipal Stadium (11 947 spett.)
| ||||||
|
Zagabria 30 luglio 2019, ore 20:00 CEST | Dinamo Zagabria | 3 – 0 referto | Saburtalo Tbilisi | Stadion Maksimir (0 [7] spett.)
| ||||||
|
Ta' Qali 30 luglio 2019, ore 20:00 CEST | Valletta | 1 – 1 referto | Ferencváros | Centenary (1 108 spett.)
| ||||||
|
Helsinki 31 luglio 2019, ore 18:00 CEST | HJK | 2 – 1 referto | Stella Rossa | Helsinki Football Stadium (9 107 spett.)
| ||||||
|
Solna 31 luglio 2019, ore 19:00 CEST | AIK | 3 – 2 ( dts ) referto | Maribor | Solna Arena (19 179 spett.)
| ||||||
|
Baku 31 luglio 2019, ore 19:00 CEST | Qarabağ | 3 – 0 referto | Dundalk | Dalga Arena (5 832 spett.)
| ||||||
|
Trondheim 31 luglio 2019, ore 19:00 CEST | Rosenborg | 2 – 0 referto | BATĖ Borisov | Lerkendal Stadion (14 875 spett.)
| ||||||
|
Copenaghen 31 luglio 2019, ore 19:45 CEST | Copenaghen | 1 – 0 referto | The New Saints | Parken Stadium (12 523 spett.)
| ||||||
|
Piazzate
Basilea 30 luglio 2019, ore 20:00 CEST | Basilea | 2 – 1 referto | PSV | St. Jakob-Park (29 216 spett.)
| ||||||
|
Il Pireo 30 luglio 2019, ore 20:30 CEST | Olympiakos | 4 – 0 referto | Viktoria Plzeň | Stadio Georgios Karaiskakis (30 123 spett.)
| ||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Totale | Squadra 2 | Andata | Ritorno |
---|---|---|---|---|
Campioni | ||||
CFR Cluj | 3 - 2 | Maccabi Tel Aviv | 1 - 0 | 2 - 2 |
BATĖ Borisov | 2 - 3 | Rosenborg | 2 - 1 | 0 - 2 |
The New Saints | 0 - 3 | Copenaghen | 0 - 2 | 0 - 1 |
Ferencváros | 4 - 2 | Valletta | 3 - 1 | 1 - 1 |
Dundalk | 1 - 4 | Qarabağ | 1 - 1 | 0 - 3 |
Saburtalo Tbilisi | 0 - 5 | Dinamo Zagabria | 0 - 2 | 0 - 3 |
Celtic | 7 - 0 | Nõmme Kalju | 5 - 0 | 2 - 0 |
Stella Rossa | 3 - 2 | HJK | 2 - 0 | 1 - 2 |
Sutjeska | 0 - 4 | APOEL | 0 - 1 | 0 - 3 |
Maribor | 4 - 4 ( gfc ) | AIK | 2 - 1 | 2 - 3 ( dts ) |
Piazzate | ||||
Viktoria Plzeň | 0 - 4 | Olympiakos | 0 - 0 | 0 - 4 |
PSV | 4 - 4 ( gfc ) | Basilea | 3 - 2 | 1 - 2 |
Terzo turno
Ai fini del sorteggio, le squadre col coefficiente UEFA più alto sono state designate come teste di serie (le vincenti del secondo turno di qualificazione hanno preso il coefficiente della squadra testa di serie del rispettivo confronto).
Teste di serie | Coeff | Non teste di serie | Coeff |
---|---|---|---|
Campioni | |||
Ajax | 70.500 | PAOK | 23.500 |
Celtic | 31.000 | Qarabağ | 22.000 |
Copenaghen | 31.000 | Maribor | 18.500 |
Dinamo Zagabria | 29.500 | Stella Rossa | 16.750 |
Rosenborg | 27.500 | CFR Cluj | 16.000 |
APOEL | 25.000 | Ferencváros | 4.250 |
Piazzate | |||
Porto | 93.000 | Club Bruges | 39.500 |
Dinamo Kiev | 65.000 | Krasnodar | 34.500 |
Basilea | 54.500 | İstanbul Başakşehir | 10.500 |
Olympiakos | 44.000 | LASK | 6.250 |
Partite
Andata
Campioni
Salonicco 6 agosto 2019, ore 19:00 CEST | PAOK | 2 – 2 referto | Ajax | Stadio Toumba (23 418 spett.)
| ||||||
|
Nicosia 6 agosto 2019, ore 19:00 CEST | APOEL | 1 – 2 referto | Qarabağ | GSP (9 481 spett.)
| ||||||
|
Zagabria 6 agosto 2019, ore 20:00 CEST | Dinamo Zagabria | 1 – 1 referto | Ferencváros | Stadion Maksimir (14 283 spett.)
| ||||||
|
Belgrado 6 agosto 2019, ore 20:45 CEST | Stella Rossa | 1 – 1 referto | Copenaghen | Stadion Rajko Mitić (40 812 spett.)
| ||||||
|
Cluj-Napoca 7 agosto 2019, ore 20:00 CEST | CFR Cluj | 1 – 1 referto | Celtic | Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (13 055 spett.)
| ||||||
|
Maribor 7 agosto 2019, ore 20:15 CEST | Maribor | 1 – 3 referto | Rosenborg | Stadion Ljudski vrt (10 316 spett.)
| ||||||
|
Piazzate
Bruges 6 agosto 2019, ore 20:30 CEST | Club Bruges | 1 – 0 referto | Dinamo Kiev | Jan Breydelstadion (27 018 spett.)
| ||||||
|
Krasnodar 7 agosto 2019, ore 19:00 CEST | Krasnodar | 0 – 1 referto | Porto | Stadium Krasnodar (34 874 spett.)
| ||||||
|
Istanbul 7 agosto 2019, ore 19:45 CEST | İstanbul Başakşehir | 0 – 1 referto | Olympiakos | Başakşehir Fatih Terim Stadyumu (4 301 spett.)
| ||||||
|
Basilea 7 agosto 2019, ore 20:00 CEST | Basilea | 1 – 2 referto | LASK | St. Jakob-Park (20 470 spett.)
| ||||||
|
Ritorno
Campioni
Baku 13 agosto 2019, ore 18:30 CEST | Qarabağ | 0 – 2 referto | APOEL | Tofig Bahramov Republican stadium (31 531 spett.)
| ||||||
|
Trondheim 13 agosto 2019, ore 19:00 CEST | Rosenborg | 3 – 1 referto | Maribor | Lerkendal Stadion (18 564 spett.)
| ||||||
|
Copenaghen 13 agosto 2019, ore 20:00 CEST | Copenaghen | 1 – 1 ( dts ) referto | Stella Rossa | Parken Stadium (29 872 spett.)
| |||||||||
|
Budapest 13 agosto 2019, ore 20:00 CEST | Ferencváros | 0 – 4 referto | Dinamo Zagabria | Ferencváros Stadion (20 321 spett.)
| ||||||
|
Amsterdam 13 agosto 2019, ore 20:30 CEST | Ajax | 3 – 2 referto | PAOK | Johan Cruijff ArenA (53 942 spett.)
| ||||||
|
Glasgow 13 agosto 2019, ore 20:45 CEST | Celtic | 3 – 4 referto | CFR Cluj | Celtic Park (50 964 spett.)
| ||||||
|
Piazzate
Kiev 13 agosto 2019, ore 19:30 CEST | Dinamo Kiev | 3 – 3 referto | Club Bruges | NSK Olimpiyskyi (42 152 spett.)
| ||||||
|
Linz 13 agosto 2019, ore 20:30 CEST | LASK | 3 – 1 referto | Basilea | Linzer (12 966 spett.)
| ||||||
|
Il Pireo 13 agosto 2019, ore 20:30 CEST | Olympiakos | 2 – 0 referto | İstanbul Başakşehir | Stadio Georgios Karaiskakis (28 521 spett.)
| ||||||
|
Oporto 13 agosto 2019, ore 21:00 CEST | Porto | 2 – 3 referto | Krasnodar | Estádio do Dragão (48 520 spett.)
| ||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Totale | Squadra 2 | Andata | Ritorno |
---|---|---|---|---|
Campioni | ||||
CFR Cluj | 5 - 4 | Celtic | 1 - 1 | 4 - 3 |
APOEL | 3 - 2 | Qarabağ | 1 - 2 | 2 - 0 |
PAOK | 4 - 5 | Ajax | 2 - 2 | 2 - 3 |
Dinamo Zagabria | 5 - 1 | Ferencváros | 1 - 1 | 4 - 0 |
Stella Rossa | 2 - 2 (7-6 dcr ) | Copenaghen | 1 - 1 | 1 - 1 ( dts ) |
Maribor | 2 - 6 | Rosenborg | 1 - 3 | 1 - 3 |
Piazzate | ||||
İstanbul Başakşehir | 0 - 3 | Olympiakos | 0 - 1 | 0 - 2 |
Krasnodar | 3 - 3 ( gfc ) | Porto | 0 - 1 | 3 - 2 |
Club Bruges | 4 - 3 | Dinamo Kiev | 1 - 0 | 3 - 3 |
Basilea | 2 - 5 | LASK | 1 - 2 | 1 - 3 |
Note
- ^ Sorteggio turno preliminare , su it.uefa.com , UEFA.com, 10 giugno 2019. URL consultato l'11 giugno 2019 .
- ^ Sorteggio primo turno di qualificazione di UEFA Champions League , su it.uefa.com , UEFA.com, 17 giugno 2019. URL consultato il 17 giugno 2019 .
- ^ Sorteggio secondo turno di qualificazione UEFA Champions League , su it.uefa.com , UEFA.com, 18 giugno 2019. URL consultato il 18 giugno 2019 .
- ^ Sorteggio terzo turno di qualificazione di UEFA Champions League , su it.uefa.com , UEFA.com, 18 luglio 2019. URL consultato il 18 luglio 2019 .
- ^ a b durante il sorteggio per il primo turno, l'accoppiamento Celtic - Sarajevo è stato sorteggiato per saltare il secondo turno delle qualificazioni di Europa League e passare direttamente al terzo turno.
- ^ UEFA-botrány: Üres teremben sorsolták újra a Fradi-Ludogorecet , su origo.hu , Lantor Gábor, 19 giugno 2019. URL consultato il 25 giugno 2019 .
- ^ Partita giocata a porte chiuse.