Calificare pentru Campionatul European de fotbal feminin sub 19 ani din 2008
Salt la navigare Salt la căutare
Calificarea la Campionatul European de fotbal feminin sub 19 ani din 2008 a constat în două etape. În prima, 44 de echipe au fost împărțite în 11 grupe de 4. Primii doi din fiecare grupă și cele mai bune două treimi s-au calificat în a doua fază. Cele 24 de echipe rămase au fost împărțite în 6 grupe de 4. Câștigătorii fiecărei grupe și cel mai bun al doilea final s-au calificat în finale. [1]
Prima runda
Grupa 1
- Țara gazdă: Portugalia.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Islanda | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 3 | +8 |
2. | Portugalia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 5 | +1 |
3. | România | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 |
4. | Grecia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 8 | -6 |
Rezultate
Utilizare 27 septembrie 2007, ora 17:00 CET | Islanda | 4 - 0 raport | România | Centru de instruire
| ||||||
|
Anadia 27 septembrie 2007, ora 17:00 CET | Portugalia | 4 - 0 raport | Grecia | Estádio Municipal Engº Sílvio Henriques Cerveira
| ||||||
|
Águeda 29 septembrie 2007 | Portugalia | 0 - 2 raport | România | Estádio Municipal
| ||||||
|
Oliveira do Bairro 29 septembrie 2007, ora 17:00 CET | Grecia | 1 - 4 raport | Islanda | Estádio Municipal De Oliveira Do Bairro
| ||||||
|
Anadia 2 octombrie 2007, ora 17:00 CET | România | 0 - 1 raport | Grecia | Estádio Municipal Engº Sílvio Henriques Cerveira
| ||||||
|
Utilizare 2 octombrie 2007, ora 17:00 CET | Islanda | 3 - 2 raport | Portugalia | Centru de instruire
| ||||||
|
Grupa 2
- Țara gazdă: Polonia.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austria | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 |
2. | Polonia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 |
3. | curcan | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 10 | -3 |
4. | Bulgaria | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 10 | -7 |
Rezultate
Wolbrom 27 septembrie 2007 | Austria | 4 - 0 raport | Bulgaria | Stadionul LKS Przeboj
| ||||||
|
Proszowice 27 septembrie 2007 | Polonia | 7 - 1 raport | curcan | Stadion Miejski
| ||||||
|
Wolbrom 29 septembrie 2007, ora 15:00 CET | curcan | 2 - 3 raport | Austria | Stadionul LKS Przeboj
| ||||||
|
Proszowice 29 septembrie 2007, ora 11:00 CET | Polonia | 2 - 3 raport | Bulgaria | Stadion Miejski
| ||||||
|
Proszowice 2 octombrie 2007, ora 11:00 CET | Bulgaria | 0 - 4 raport | curcan | Stadion Miejski
| ||||||
|
Wolbrom 2 octombrie 2007 | Austria | 1 - 1 raport | Polonia | Stadionul LKS Przeboj
| ||||||
|
Grupa 3
- Țara gazdă: Suedia.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ungaria | 7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 17 | 1 | +16 |
2. | Suedia | 7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 1 | +15 |
3. | Kazahstan | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 25 | -22 |
4. | Georgia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 |
Rezultate
Falköping 26 septembrie 2007, ora 13.30 CET | Suedia | 3 - 0 (la masă) [2] raport | Georgia | Odenplan
|
Skövde 26 septembrie 2007, ora 19:00 CET | Ungaria | 13 - 0 raport | Kazahstan | Södermalms Idrottsplats
| ||||||
|
Falköping 28 septembrie 2007, ora 13.30 CET | Georgia | 0 - 3 (la masă) [2] raport | Ungaria | Odenplan
|
Tidaholm 28 septembrie 2007, ora 19:00 CET | Suedia | 12 - 0 raport | Kazahstan | Ulvesborg
| ||||||
|
Tidaholm 1 octombrie 2007, ora 19.00 CET | Kazahstan | 3 - 0 (la masă) [2] raport | Georgia | Ulvesborg
|
Skövde 1 octombrie 2007, ora 19.00 CET | Ungaria | 1 - 1 raport | Suedia | Södermalms Idrottsplats
| ||||||
|
Grupa 4
- Țara gazdă: Rusia.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Italia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 2 | +11 |
2. | Rusia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 1 | +9 |
3. | Israel | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 15 | -12 |
4. | Irlanda de Nord | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 13 | -10 |
Rezultate
Krasnoarmejsk 27 septembrie 2007, 09:00 CET | Italia | 7 - 0 raport | Irlanda de Nord |
| ||||||
|
Krasnoarmejsk 27 septembrie 2007, ora 14:00 CET | Rusia | 7 - 0 raport | Israel |
| ||||||
|
Krasnoarmejsk 29 septembrie 2007, 09:00 CET | Israel | 1 - 5 raport | Italia |
| ||||||
|
Krasnoarmejsk 29 septembrie 2007, ora 14:00 CET | Rusia | 2 - 0 raport | Irlanda de Nord |
| ||||||
|
Krasnoarmejsk 2 octombrie 2007, ora 13:00 CET | Italia | 1 - 1 raport | Rusia |
| ||||||
|
Ščëlkovo 2 octombrie 2007, ora 13:00 CET | Irlanda de Nord | 3 - 4 raport | Israel | Stadionul Podmoskovie
| ||||||
|
Grupa 5
- Țara gazdă: Belarus.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Finlanda | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 0 | +12 |
2. | Serbia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 2 | -3 |
3. | Bielorusia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 |
4. | Estonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 16 | -15 |
Rezultate
Minsk 27 septembrie 2007, ora 13:00 CET | Serbia | 0 - 0 raport | Bielorusia | Stadionul Tarpeda
|
Minsk 27 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Finlanda | 8 - 0 raport | Estonia | Stadionul Dinamo-Yuni
| ||||||
|
Minsk 29 septembrie 2007, ora 13:00 CET | Bielorusia | 0 - 3 raport | Finlanda | Stadionul Tarpeda
| ||||||
|
Minsk 29 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Serbia | 5 - 1 raport | Estonia | Stadionul Dinamo-Yuni
| ||||||
|
Minsk 2 octombrie 2007, ora 13:00 CET | Estonia | 0 - 3 raport | Bielorusia | Stadionul Tarpeda
| ||||||
|
Minsk 2 octombrie 2007, ora 13:00 CET | Finlanda | 1 - 0 raport | Serbia | Stadionul Traktar
| ||||||
|
Grupa 6
- Țara gazdă: Bosnia-Herțegovina.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Danemarca | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 1 | +13 |
2. | Belgia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 |
3. | Bosnia si Hertegovina | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 9 | -7 |
4. | Letonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 14 | -13 |
Rezultate
Kreševo 27 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Belgia | 2 - 0 raport | Letonia |
| ||||||
|
Grbavica, Sarajevo 27 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Danemarca | 2 - 0 raport | Bosnia si Hertegovina | Stadion Grbavica
| ||||||
|
Grbavica, Sarajevo 29 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Bosnia si Hertegovina | 0 - 6 raport | Belgia | Stadion Grbavica
| ||||||
|
Kreševo 29 septembrie 2007, ora 15.30 CET | Danemarca | 10 - 0 raport | Letonia |
| ||||||
|
Kreševo 2 octombrie 2007, ora 15.30 CET | Letonia | 1-2 raport | Bosnia si Hertegovina |
| ||||||
|
Grbavica, Sarajevo 2 octombrie 2007, ora 15.30 CET | Belgia | 1-2 raport | Danemarca | Stadion Grbavica
| ||||||
|
Grupa 7
- Țara gazdă: Ucraina.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Scoţia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 18 | 2 | +16 |
2. | Ucraina | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 |
3. | Azerbaidjan | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 |
4. | Armenia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 17 | -15 |
Rezultate
Lviv 27 septembrie 2007, ora 15:00 CET | Scoţia | 13 - 0 raport | Armenia | Stadionul SKA (100 spect.)
| ||||||
|
Dublyany 27 septembrie 2007, ora 15:00 CET | Ucraina | 3 - 0 raport | Azerbaidjan | Ldau
| ||||||
|
Dublyany 29 septembrie 2007, ora 15:00 CET | Ucraina | 2 - 0 raport | Armenia | Ldau
| ||||||
|
Lviv 29 septembrie 2007, ora 15:00 CET | Azerbaidjan | 0 - 3 raport | Scoţia | Stadionul Ucrainei
| ||||||
|
Dublyany 2 octombrie 2007, ora 15:00 CET | Scoţia | 2 - 2 raport | Ucraina | Ldau
| ||||||
|
Lviv 2 octombrie 2007, ora 15:00 CET | Armenia | 2 - 2 raport | Azerbaidjan | Stadionul SKA
| ||||||
|
Grupa 8
- Țara gazdă: Slovacia.
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Irlanda | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 3 | +10 |
2. | elvețian | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 5 | +6 |
3. | Croaţia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 12 | -7 |
4. | Slovacia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | -9 |
Rezultate
Nové Mesto, Bratislava 27 septembrie 2007, ora 11:00 CET | Irlanda | 5 - 1 raport | Croaţia | FK AFC
| ||||||
|
Nemšová 27 septembrie 2007, ora 11:00 CET | elvețian | 3 - 0 raport | Slovacia | Šport Areál NTS Nemšová
| ||||||
|
Nemšová 29 septembrie 2007, ora 11:00 CET | Slovacia | 0 - 5 raport | Irlanda | Šport Areál NTS Nemšová
| ||||||
|
Trenčianske Stankovce 29 septembrie 2007, ora 11:00 CET | elvețian | 6 - 2 raport | Croaţia | Oddychové centrum
| ||||||
|
Trenčianske Stankovce 2 octombrie 2007, ora 11:00 CET | Croaţia | 2 - 1 raport | Slovacia | Oddychové centrum
| ||||||
|
Nové Mesto, Bratislava 2 octombrie 2007, ora 11:00 CET | Irlanda | 3 – 2 referto | Svizzera | FK AFC
| ||||||
|
Gruppo 9
- Nazione ospitante: Macedonia.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Germania | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 25 | 0 | +25 |
2. | Rep. Ceca | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 9 | -2 |
3. | Galles | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 10 | -6 |
4. | Macedonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 18 | -17 |
Risultati
Strumica 27 settembre 2007, ore 15:00 CET | Germania | 6 – 0 referto | Rep. Ceca | Stadio Kukuš
| ||||||
|
Strumica 27 settembre 2007, ore 15:00 CET | Galles | 2 – 0 referto | Macedonia | Stadio Mladost
| ||||||
|
Strumica 29 settembre 2007, ore 15:00 CET | Macedonia | 0 – 12 referto | Germania | Stadio Kukuš
| ||||||
|
Strumica 29 settembre 2007, ore 15:00 CET | Galles | 2 – 3 referto | Rep. Ceca | Stadio Mladost
| ||||||
|
Strumica 2 ottobre 2007, ore 15:00 CET | Rep. Ceca | 4 – 1 referto | Macedonia | Stadio Kukuš
| ||||||
|
Strumica 2 ottobre 2007, ore 15:00 CET | Germania | 7 – 0 referto | Galles | Stadio Mladost
| ||||||
|
Gruppo 10
- Nazione ospitante: Slovenia.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norvegia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 19 | 0 | +19 |
2. | Paesi Bassi | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 18 | 2 | +16 |
3. | Slovenia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 10 | -5 |
4. | Moldavia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 30 | -30 |
Risultati
Lendava 27 settembre 2007, ore 16:00 CET | Norvegia | 14 – 0 referto | Moldavia | Športni park Lendava
| ||||||
|
Ptuj 27 settembre 2007, ore 16:00 CET | Paesi Bassi | 7 – 0 referto | Slovenia | Stadio Mestni
| ||||||
|
Lendava 29 settembre 2007, ore 16:00 CET | Slovenia | 0 – 3 referto | Norvegia | Športni park Lendava
| ||||||
|
Murska Sobota 29 settembre 2007, ore 16:00 CET | Paesi Bassi | 11 – 0 referto | Moldavia | Mestni stadion Fazanerija
| ||||||
|
Murska Sobota 2 ottobre 2007, ore 16:00 CET | Moldavia | 0 – 5 referto | Slovenia | Mestni stadion Fazanerija
| ||||||
|
Ptuj 2 ottobre 2007, ore 16:00 CET | Norvegia | 2 – 0 referto | Paesi Bassi | Stadio Mestni
| ||||||
|
Gruppo 11
- Nazione ospitante: Lituania.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spagna | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 26 | 0 | +26 |
2. | Inghilterra | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 17 | 1 | +16 |
3. | Fær Øer | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 21 | -18 |
4. | Lituania | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 26 | -24 |
Risultati
Marijampolė 27 settembre 2007, ore 14:00 CET | Spagna | 14 – 0 referto | Lituania | Marijampolės futbolo arena (stadionas)
| ||||||
|
Kaunas 27 settembre 2007, ore 11:00 CET | Inghilterra | 7 – 1 referto | Fær Øer | Stadio di S. Darius e S. Girėnas
| ||||||
|
Marijampolė 29 settembre 2007, ore 14:00 CET | Lituania | 0 – 10 referto | Inghilterra | Stadio Suduva
| ||||||
|
Kaunas 29 settembre 2007, ore 11:00 CET | Spagna | 12 – 0 | Fær Øer | Stadio di S. Darius e S. Girėnas
| ||||||
|
Marijampolė 2 ottobre 2007, ore 13:00 CET | Fær Øer | 2 – 2 referto | Lituania | Stadio Suduva
| ||||||
|
Kaunas 2 ottobre 2007, ore 13:00 CET | Inghilterra | 0 – 0 referto | Spagna | Stadio di S. Darius e S. Girėnas
|
Raffronto tra le terze classificate
Si tiene conto solo dei risultati ottenuti contro le prime due classificate del girone.
Pos | Gr | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Romania | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
2. | 5 | Bielorussia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 |
3. | 7 | Azerbaigian | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 |
4. | 2 | Turchia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 10 | -7 |
5. | 8 | Croazia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 11 | -8 |
6. | 9 | Galles | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 10 | -8 |
7. | 6 | Bosnia ed Erzegovina | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | -8 |
8. | 10 | Slovenia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 10 | -10 |
9. | 4 | Israele | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 12 | -11 |
10. | 11 | Fær Øer | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 19 | -18 |
11. | 3 | Kazakistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 25 | -25 |
Secondo turno
Gruppo 1
- Nazione ospitante: Austria.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Svezia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 |
2. | Rep. Ceca | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 |
3. | Austria | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 |
4. | Finlandia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 |
Risultati
Trumau 24 aprile 2008, ore 13:00 CET | Svezia | 3 – 0 referto | Rep. Ceca | Marktgemeinde Trumau Sportzentrum
| ||||||
|
Trumau 24 aprile 2008, ore 18:00 CET | Finlandia | 0 – 3 referto | Austria | Marktgemeinde Trumau Sportzentrum
|
Sankt Pölten 26 aprile 2008, ore 12:00 CET | Finlandia | 1 – 2 referto | Rep. Ceca | Sportanlage
| ||||||
|
Sankt Pölten 26 aprile 2008, ore 17:00 CET | Austria | 0 – 2 referto | Svezia | Sportanlage
| ||||||
|
Sankt Pölten 29 aprile 2008, ore 18:00 CET | Svezia | 1 – 1 referto | Finlandia | Sportanlage
| ||||||
|
Trumau 29 aprile 2008, ore 18:00 CET | Rep. Ceca | 1 – 0 referto | Austria | Marktgemeinde Trumau Sportzentrum
| ||||||
|
Gruppo 2
- Nazione ospitante: Belgio.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Inghilterra | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 0 | +12 |
2. | Belgio | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
3. | Islanda | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 |
4. | Polonia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 10 | -8 |
Risultati
Büllingen 24 aprile 2008, ore 17:00 CET | Islanda | 0 – 1 referto | Belgio | Stadio del Honsfeld SV
| ||||||
|
Eupen 24 aprile 2008, ore 19:30 CET | Inghilterra | 7 – 0 referto | Polonia | Kehrwegstadion
| ||||||
|
Rocherath, Büllingen 26 aprile 2008, ore 14:00 CET | Islanda | 2 – 2 | Polonia | Stadio del KFC Rocherath
| ||||||
|
Eupen 26 aprile 2008, ore 18:00 CET | Belgio | 0 – 4 referto | Inghilterra | Kehrwegstadion
| ||||||
|
Büllingen 29 aprile 2008, ore 18:00 CET | Inghilterra | 1 – 0 referto | Islanda | Stadio del Honsfeld SV
| ||||||
|
Rocherath, Büllingen 29 aprile 2008, ore 18:00 CET | Polonia | 0 – 1 referto | Belgio | Stadio del KFC Rocherath
| ||||||
|
Gruppo 3
- Nazione ospitante: Romania.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Germania | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 3 | +11 |
2. | Russia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 9 | -2 |
3. | Ungheria | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 |
4. | Romania | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 10 | -7 |
Risultati
Mogoșoaia 24 aprile 2008, ore 11:00 CET | Germania | 8 – 3 referto | Russia | Romanian FA Football Centre
| ||||||
|
Buftea 24 aprile 2008, ore 14:00 CET | Ungheria | 2 – 3 referto | Romania | Stadionul Orășenesc
| ||||||
|
Mogoșoaia 26 aprile 2008, ore 11:00 CET | Germania | 4 – 0 referto | Romania | Romanian FA Football Centre
| ||||||
|
Buftea 26 aprile 2008, ore 14:00 CET | Russia | 0 – 1 referto | Ungheria | Stadionul Orășenesc
| ||||||
|
Mogoșoaia 29 aprile 2008, ore 12:00 CET | Ungheria | 0 – 2 referto | Germania | Romanian FA Football Centre
| ||||||
|
Buftea 29 aprile 2008, ore 12:00 CET | Romania | 0 – 4 referto | Russia | Stadionul Orășenesc
| ||||||
|
Gruppo 4
- Nazione ospitante: Svizzera.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Scozia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 |
2. | Danimarca | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 |
3. | Svizzera | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +4 |
4. | Bielorussia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 |
Risultati
Censuy, Renens 24 aprile 2008, ore 19:00 CET | Danimarca | 2 – 0 referto | Svizzera | Centre sportif du Censuy
| ||||||
|
Yverdon-les-Bains 24 aprile 2008, ore 19:00 CET | Scozia | 3 – 1 referto | Bielorussia | Stade Municipal Yverdon-les-Bains
| ||||||
|
Losanna 26 aprile 2008, ore 15:30 CET | Svizzera | 2 – 2 referto | Scozia | Stade de Bois-Gentil
| ||||||
|
Censuy, Renens 26 aprile 2008, ore 19:00 CET | Danimarca | 2 – 0 referto | Bielorussia | Centre sportif du Censuy
| ||||||
|
Losanna 29 aprile 2008, ore 19:00 CET | Scozia | 2 – 1 referto | Danimarca | Stade de Bois-Gentil
| ||||||
|
Yverdon-les-Bains 29 aprile 2008, ore 19:00 CET | Bielorussia | 1 – 4 referto | Svizzera | Stade Municipal Yverdon-les-Bains
| ||||||
|
Gruppo 5
- Nazione ospitante: Portogallo.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norvegia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 3 | +10 |
2. | Italia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 |
3. | Portogallo | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 11 | -8 |
4. | Ucraina | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 12 | -9 |
Risultati
Maia 24 aprile 2008, ore 17:00 CET | Norvegia | 6 – 1 referto | Ucraina | Estádio Prof. Dr. José Vieira de Carvalho
| ||||||
|
Póvoa de Varzim 24 aprile 2008, ore 17:00 CET | Italia | 4 – 0 referto | Portogallo | Estádio do Varzim SC
| ||||||
|
Trofa 26 aprile 2008, ore 17:00 CET | Norvegia | 5 – 1 referto | Portogallo | Estádio do Clube Desportivo Trofense
| ||||||
|
Fão 26 aprile 2008, ore 17:00 CET | Ucraina | 0 – 4 referto | Italia | Complexo Desportivo Clube de Futebol de Fão
| ||||||
|
Póvoa de Varzim 29 aprile 2008, ore 17:00 CET | Italia | 1 – 2 referto | Norvegia | Estádio do Varzim SC
| ||||||
|
Fão 29 aprile 2008, ore 17:00 CET | Portogallo | 2 – 2 referto | Ucraina | Complexo Desportivo Clube de Futebol de Fão
| ||||||
|
Gruppo 6
- Nazione ospitante: Spagna.
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spagna | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 |
2. | Paesi Bassi | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 |
3. | Irlanda | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 5 | +3 |
4. | Serbia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 21 | -20 |
Risultati
Las Rozas de Madrid 24 aprile 2008, ore 16:00 CET | Irlanda | 0 – 2 referto | Paesi Bassi | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Las Rozas de Madrid 24 aprile 2008, ore 18:00 CET | Spagna | 7 – 0 referto | Serbia | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Las Rozas de Madrid 26 aprile 2008, ore 16:00 CET | Irlanda | 7 – 0 referto | Serbia | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Las Rozas de Madrid 26 aprile 2008, ore 18:00 CET | Paesi Bassi | 0 – 1 referto | Spagna | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Las Rozas de Madrid 29 aprile 2008, ore 12:00 CET | Spagna | 3 – 1 referto | Irlanda | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Las Rozas de Madrid 29 aprile 2008, ore 12:00 CET | Serbia | 1 – 7 referto | Paesi Bassi | Pabellón de la Ciudad del Fútbol
| ||||||
|
Raffronto tra le seconde classificate
Si tiene conto solo dei risultati ottenuti contro la prima e la terza classificata del girone.
Pos | Gr | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Italia | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 |
2. | 4 | Danimarca | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
3. | 6 | Paesi Bassi | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
4. | 1 | Rep. Ceca | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 |
5. | 2 | Belgio | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 |
6. | 3 | Russia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 9 | -6 |