De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Calificarea pentru Campionatul European de fotbal feminin sub 19 ani din 2011 constă în două etape. În prima, 44 de echipe au fost împărțite în 11 grupe de 4. Primii doi din fiecare grupă și cel mai bun al treilea s-au calificat în faza a doua, care a fost admisă direct în Germania , prima în clasament.
Cele 24 de echipe rămase sunt împărțite în 6 grupe de 4. Câștigătorii fiecărei grupe și cel mai bun al doilea final se califică în finale.
Prima runda Echipa națională a cărei țară găzduiește grupul este indicată cu caractere cursive .
Grupa 1 [1]
Pos Echipă Pt G. V. Nu. P. GF GS DR 1. Anglia 9 3 3 0 0 15 0 +15 2. Finlanda 6 3 2 0 1 9 2 +7 3. Moldova 3 3 1 0 2 2 8 -6 4. Armenia 0 3 0 0 3 0 16 -16
Rezultate Chișinău 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Anglia 4 - 0 raport Moldova Stadionul Zimbru Arbitru: Marija Margareta Damjanović
Orhei 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Finlanda 5 - 0 raport Armenia Complex sportiv raional Arbitru: Laurence Zeien
Orhei 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Anglia 9 - 0 raport Armenia Complex sportiv raional Arbitru: Kadriye Gökcek
Chișinău 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Moldova 0 - 4 raport Finlanda Stadionul Zimbru Arbitru: Marija Margareta Damjanović
Orhei 16 septembrie, 16:00 CET Finlanda 0 - 2 raport Anglia Complex sportiv raional Arbitru: Laurence Zeien
Chișinău 16 septembrie 2010, 16:00 CET Armenia 0 - 2 raport Moldova Stadionul Zimbru Arbitru: Kadriye Gökcek
Grupa 2 Azerbaidjanul s-a retras înainte de a juca vreun meci. [2]
Rezultate Marijampolė 11 septembrie 2010, ora 14:00 CET Belgia 4 - 0 raport Lituania Stadionul Sūduva Arbitru: Amy Rayner
Kneževi Vinogradi 11 septembrie 2010, ora 16:00 CET Estonia Întâlnire - anulată raport Azerbaidjan Stadionul NK Borac
13 septembrie 2010 Belgia Întâlnire - anulată Azerbaidjan
Marijampolė 13 septembrie 2010, ora 14:00 CET Lituania 1 - 0 raport Estonia Stadionul Sūduva Arbitru: Márcia Monteiro Pejapes
Marijampolė 16 septembrie 2010, ora 14:00 CET Estonia 0 - 6 raport Belgia Stadionul Sūduva Arbitru: Márcia Monteiro Pejapes
16 septembrie 2010 Azerbaidjan Întâlnire - anulată Lituania
Grupa 3 [3]
Rezultate Grbavica 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Danemarca 4 - 0 raport Grecia Stadion Grbavica Arbitru: Tanja Subotič
Grbavica 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Grecia 0 - 6 raport Spania Stadion Grbavica Arbitru: Un Hong
Sarajevo 16 septembrie 2010, ora 15:00 CET Spania 1 - 1 raport Danemarca Stadionul Asim Ferhatović Hase Arbitru: Tanja Subotič
Grbavica 16 septembrie 2010, ora 15:00 CET Bosnia si Hertegovina 0 - 3 raport Grecia Stadion Grbavica Arbitru: Donka Jeleva-Terzieva
Grupa 4 [4]
Pos Echipă Pt G. V. Nu. P. GF GS DR 1. Austria 9 3 3 0 0 21 0 +21 2. Portugalia 6 3 2 0 1 8 4 +4 3. Ungaria 3 3 1 0 2 7 10 -3 4. Letonia 0 3 0 0 3 0 22 -22
Rezultate Telki 11 septembrie 2010, ora 16:00 CET Ungaria 7 - 0 raport Letonia Globall Football Park Arbitru: Caroline De Boeck
Tatabánya 13 septembrie 2010, ora 16:00 CET Austria 10 - 0 raport Letonia Tatabánya Városi Arbitru: Mihaela Gurdon-Basimamovic
Telki 13 septembrie 2010, ora 16:00 CET Portugalia 3 - 0 raport Ungaria Globall Football Park Arbitru: Caroline De Boeck
Telki 16 septembrie 2010, 16:00 CET Ungaria 0 - 7 raport Austria Globall Football Park
Tatabánya 16 septembrie 2010, 16:00 CET Letonia 0 - 5 raport Portugalia Tatabánya Városi Arbitru: Mihaela Gurdon-Basimamovic
Grupa 5 [5]
Rezultate Strumica 11 septembrie 2010, ora 15.30 CET elvețian 3 - 2 raport salata de fructe Stadionul Mladost Arbitru: Morag Pirie
Strumica 11 septembrie 2010, ora 15.30 CET Polonia 5 - 0 raport Kazahstan Stadionul FC Turnovo Arbitru: Betina Norman
Strumica 13 septembrie 2010, ora 15.30 CET elvețian 4 - 0 raport Kazahstan Stadionul Mladost Arbitru: Marte Sørø
Strumica 13 septembrie 2010, ora 15.30 CET salata de fructe 1 - 3 raport Polonia Stadionul FC Turnovo Arbitru: Morag Pirie
Strumica 16 septembrie 2010, ora 15.30 CET Polonia 0 - 4 raport elvețian Stadionul Mladost Arbitru: Betina Norman
Strumica 16 septembrie 2010, ora 15.30 CET Kazahstan 1-2 raport salata de fructe Stadionul FC Turnovo Arbitru: Marte Sørø
Grupa 6 [6]
Rezultate Stojnci 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Țara Galilor 21 - 0 raport Georgia Parcul Sportiv Stojnci Arbitru: Monica Larsen
Wynne 4 ' , 88 ' Passariello 6 ' Maro 9 ' , 31 ' , 46 ' , 58 ' Keryakoplis 25 ' , 77 '( rig. ) , 87 ' , 90 + 3 ' Dutton 34 ' Tabatadze 51 '( aut. ) Sutidzee 62 '( aut. ) Verde 68 ' , 81 ' , 83 ' N. Meskhidze 72 '( aut. ) Atkins 85 ' Jones 90 + 3 ' , 90 + 5 ' Marcatori
Velenje 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Franţa 1 - 0 raport Slovenia Stadionul Municipal Ob Jezeru Arbitru: Knarik Grigoryan
Šmartno ob Paki 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Țara Galilor 4 - 2 raport Slovenia Stadionul Šmartno Arbitru: Elia Martinez
Velenje 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Georgia 0 - 11 raport Franţa Stadionul Municipal Ob Jezeru Arbitru: Knarik Grigoryan
Stojnci 16 septembrie 2010, ora 15:00 CET Franţa 5 - 1 raport Țara Galilor SD Stojnci Arbitru: Monica Larsen
Šmartno ob Paki 16 septembrie 2010, ora 15:00 CET Slovenia 15 - 0 raport Georgia Stadionul Šmartno Arbitru: Elia Martinez
Grupa 7 [7]
Rezultate Sarpsborg 11 septembrie 2010, ora 13:00 CET Olanda 9 - 1 raport Insulele Feroe Sarpsborg Stadion Arbitru: Zuzana Kováčová
Sarpsborg 11 septembrie 2010, ora 17:00 CET Norvegia 8 - 0 raport Bielorusia Sarpsborg Stadion Arbitru: Sabine Bonnin
Sarpsborg 13 septembrie 2010, ora 15:00 CET Bielorusia 0 - 9 raport Olanda Sarpsborg Stadion Arbitru: Zuzana Kováčová
mușchi 16 septembrie 2010, ora 17:00 CET Olanda 1 - 1 raport Norvegia Melløs Stadion Arbitru: Sabine Bonnin
Fredrikstad 16 septembrie 2010, ora 17:00 CET Insulele Feroe 0 - 0 raport Bielorusia Stadionul Lisleby
Grupa 8 [8]
Pos Echipă Pt G. V. Nu. P. GF GS DR 1. Scoţia 7 3 2 1 0 8 3 +5 2. Suedia 6 3 2 0 1 6 1 +5 3. Serbia 4 3 1 1 1 7 8 -1 4. Slovacia 0 3 0 0 3 3 12 -9
Rezultate Skövde 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Scoţia 3 - 3 raport Serbia Södermalms IP Arbitru: Riem Hussein
Lidköping 11 septembrie 2010, ora 15:00 CET Suedia 4 - 0 raport Slovacia Framnas IP Arbitru: Olga Tanschi
Lidköping 13 septembrie 2010, ora 13:00 CET Scoţia 4 - 0 raport Slovacia Framnas IP Arbitru: Natalia Aleksakhina
Tidaholm 13 septembrie 2010, ora 19:00 CET Serbia 0 - 2 raport Suedia Ulvesborg IP Arbitru: Riem Hussein
Skövde 16 septembrie 2010, ora 19:00 CET Suedia 0 - 1 raport Scozia Södermalms IP Arbitro: Olga Tanschi
Tidaholm 16 settembre 2010, ore 19:00 CET Slovacchia 3 – 4 referto Serbia Ulvesborg IP Arbitro: Natalia Aleksakhina
Gruppo 9 [9]
Risultati Slaný 11 settembre 2010, ore 17:00 CET Romania 3 – 2 referto Turchia Víceúcelová sportovní hala Arbitro: Sjoukje de Jong
Praga 11 settembre 2010, ore 17:00 CET Rep. Ceca 4 – 2 referto Irlanda del Nord SK Aritma Arbitro: Paula Thörn
Praga 13 settembre 2010, ore 17:00 CET Romania 1 – 2 referto Irlanda del Nord Stadion Motorlet Arbitro: Hirahi Hernández
Praga 13 settembre 2010, ore 17:00 CET Turchia 1 – 1 referto Rep. Ceca SK Aritma Arbitro: Sjoukje de Jong
Praga 16 settembre 2010, ore 16:00 CET Rep. Ceca 4 – 0 referto Romania Stadion Motorlet Arbitro: Paula Thörn
Praga 16 settembre 2010, ore 16:00 CET Irlanda del Nord 0 – 1 referto Turchia Loko Vlatvin Arbitro: Hirahi Hernández
Gruppo 10 [10]
Risultati Teteven 11 settembre 2010, ore 16:00 CET Islanda 2 – 0 referto Bulgaria Georgi Benkovski Arbitro: Dilan Gökçek
Mezdra 11 settembre 2010, ore 16:00 CET Ucraina 2 – 1 Israele Lokomotiv Stadium Arbitro: Lina Lehtovaara
Mezdra 13 settembre 2010, ore 16:00 CET Islanda 2 – 0 referto Israele Lokomotiv Stadium Arbitro: Dilan Gökçek
Teteven 13 settembre 2010, ore 16:00 CET Bulgaria 0 – 1 referto Ucraina Georgi Benkovski Arbitro: Leen Martens
Mezdra 16 settembre 2010, ore 10:30 CET Ucraina 0 – 4 referto Islanda Lokomotiv Stadium Arbitro: Leen Martens
Teteven 16 settembre 2010, ore 10:30 CET Israele 4 – 1 referto Bulgaria Georgi Benkovski Arbitro: Lina Lehtovaara
Gruppo 11 [11]
Pos Squadra Pt G V N P GF GS DR 1. Russia 9 3 3 0 0 11 0 +11 2. Croazia 6 3 2 0 1 9 1 +8 3. Irlanda 3 3 1 0 2 5 4 +1 4. Cipro 0 3 0 0 3 0 20 -20
Risultati Osijek 11 settembre 2010, ore 16:00 CET Irlanda 5 – 0 referto Cipro Stadio Gradski vrt Arbitro: Nelli Stepanyan
Osijek 13 settembre 2010, ore 16:00 CET Irlanda 0 – 1 referto Croazia Stadio Gradski vrt Arbitro: Lilach Asulin
Osijek 16 settembre 2010, ore 17:00 CET Russia 3 – 0 referto Irlanda Stadio Gradski vrt Arbitro: Lilach Asulin
Osijek 16 settembre 2010, ore 17:00 CET Croazia 8 – 0 referto Cipro Olimpija Arbitro: Nelli Stepanyan
Confronto tra le terze classificate Si tiene conto solo dei risultati ottenuti contro le prime due classificate del girone. [12] La Serbia passa il turno come migliore terza classificata essendo l'unica squadra a pareggiare un incontro contro le prime due. [13]
Secondo turno La Nazionale il cui Paese ospita il gruppo è indicata in corsivo .
Gruppo 1 [14]
Risultati Odense 31 marzo 2011, ore 11:00 CET Paesi Bassi 11 – 0 referto Lituania Odense Atletikstadion Arbitro: Olga Tanschi
Odense 31 marzo 2011, ore 15:00 CET Francia 0 – 3 referto Danimarca Stadio Fionia Park Arbitro: Esther Azzopardi
Haderslev 2 aprile 2011, ore 12:30 CET Francia 7 – 0 referto Lituania Haderslev Fodboldstadion Arbitro: Sofia Karagiorgi
Odense 2 aprile 2011, ore 15:00 CET Danimarca 0 – 3 referto Paesi Bassi Stadio Fionia Park Arbitro: Esther Azzopardi
Vejle 5 aprile 2011, ore 15:00 CET Paesi Bassi 0 – 1 referto Francia Vejle Stadion Arbitro: Sofia Karagiorgi
Odense 5 aprile 2011, ore 15:00 CET Lituania 0 – 9 referto Danimarca Stadio Fionia Park Arbitro: Olga Tanschi
Gruppo 2 Pos Squadra Pt G V N P GF GS DR 1. Russia 6 3 2 0 1 3 2 +1 2. Belgio 5 3 1 2 0 6 5 +1 3. Finlandia 4 3 1 1 1 9 8 +1 4. Serbia 1 3 0 1 2 7 10 -3
[15]
Risultati Soči 31 marzo 2011, ore 14:00 CET Belgio 2 – 2 referto Serbia Sputnik-Sport Center Arbitro: Morag Pirie
Soči 2 aprile 2011, ore 10:00 CET Russia 2 – 1 referto Serbia Sputnik-Sport Center Arbitro: Rhona Daly
Soči 2 aprile 2011, ore 14:00 CET Finlandia 3 – 3 referto Belgio Sputnik-Sport Center Arbitro: Morag Pirie
Soči 5 aprile 2011, ore 14:00 CET Serbia 4 – 6 referto Finlandia Sputnik-Sport Center Arbitro: Rhona Daly
Gruppo 3 Pos Squadra Pt G V N P GF GS DR 1. Germania 7 3 2 1 0 6 1 +5 2. Galles 4 3 1 1 1 2 3 -1 3. Turchia 3 3 1 0 2 3 4 -1 4. Islanda 3 3 1 0 2 3 6 -3
[16]
Risultati Llanelli 31 marzo 2011, ore 15:00 CET Islanda 1 – 3 referto Turchia Parc y Scarlets Arbitro: Donka Želeva-Terceva
Llanelli 2 aprile 2011, ore 16:00 CET Galles 0 – 2 referto Islanda Stebonheath Park Arbitro: Donka Jeleva-Terzieva
Gruppo 4 [17]
Risultati Cittanova 31 marzo 2011, ore 15:30 CEST Inghilterra 3 – 0 referto Croazia FC Novigrad Arbitro: Riem Hussein
Umago 31 marzo 2011 Norvegia 2 – 0 referto Portogallo Gradski
Umago 2 aprile 2011 Inghilterra 3 – 0 referto Portogallo Gradski Arbitro: Florence Guillemin
Cittanova 2 aprile 2011 Croazia 0 – 2 referto Norvegia Laco Stadion Arbitro: Riem Hussein
Umago 5 aprile 2011 Portogallo 2 – 1 referto Croazia Gradski Arbitro: Florence Guillemin
Gruppo 5 [18]
Risultati Sinferopoli 31 marzo 2011 Rep. Ceca 4 – 1 referto Ucraina Sport KT Arena Arbitro: Mihaela Gurdon Basimamovic
Sinferopoli 2 aprile 2011 Svizzera 1 – 0 referto Ucraina Sport KT Arena Arbitro: Knarik Grigoryan
Sinferopoli 5 aprile 2011 Rep. Ceca 1 – 4 referto Svizzera Fiolent Stadium Arbitro: Mihaela Gurdon Basimamovic
Sinferopoli 5 aprile 2011 Ucraina 1 – 7 referto Svezia Sport KT Arena Arbitro: Knarik Grigoryan
Gruppo 6 Pos Squadra Pt G V N P GF GS DR 1. Spagna 9 3 3 0 0 9 1 +8 2. Austria 4 3 1 1 1 8 7 +1 3. Scozia 2 3 0 2 1 6 7 -1 4. Polonia 1 3 0 1 2 2 10 -8
[19]
Risultati Graz 31 marzo 2011 Spagna 3 – 0 referto Polonia StFV Anlage Murauer Bier Arena
Anger 31 marzo 2011 Austria 3 – 3 referto Scozia ADA Stadion Anger
Anger 2 aprile 2011 Austria 5 – 0 referto Polonia ADA Stadion Anger
Anger 5 aprile 2011 Spagna 4 – 0 referto Austria ADA Stadion Anger
Graz 5 aprile 2011 Polonia 2 – 2 referto Scozia StFV Anlage Murauer Bier Arena
Confronto tra le seconde classificate Si tiene conto solo dei risultati ottenuti contro la prima e la terza classificata del girone.
Note ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 1 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 2 , su UEFA.com . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 3 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 4 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 5 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 6 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 7 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 8 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 9 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 10 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) Primo turno di qualificazione, Gruppo 11 , su en.uefa.com , UEFA . URL consultato l'8 giugno 2011 . ^ ( EN ) 2011 Regulations ( PDF ), su en.uefa.com , UEFA . URL consultato il 31 marzo 2011 . ^ ( EN ) Ten more confirm places in draw , su en.uefa.com , UEFA , 16 settembre 2010. URL consultato il 31 marzo 2011 . ^ ( EN ) Secondo turno di qualificazione, Gruppo 1 ^ ( EN ) Secondo turno di qualificazione, Gruppo 2 ^ ( EN ) Secondo turno di qualificazione, Gruppo 3 ^ ( EN ) turno di qualificazione, Gruppo 4 ^ ( EN ) Secondo turno di qualificazione, Gruppo 5 ^ ( EN ) Secondo turno di qualificazione, Gruppo 6 Collegamenti esterni