Calificare pentru Campionatul European de fotbal feminin sub 19 ani din 2010
Calificarea la Campionatul European de fotbal feminin sub 19 ani din 2010 constă în două etape. În prima, 44 de echipe au fost împărțite în 11 grupe de 4. Primii doi din fiecare grupă și cel mai bun al treilea s-au calificat în faza a doua, care a fost admisă direct în Germania , prima în clasament.
Cele 24 de echipe rămase sunt împărțite în 6 grupe de 4. Câștigătorii fiecărei grupe și cel mai bun al doilea final se califică în finale.
Prima runda
Grupa 1
- Țara gazdă: Croația [1]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Irlanda | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 2 | +11 |
2. | Finlanda | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 |
3. | Croaţia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
4. | Insulele Feroe | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | -11 |
Rezultate
19 septembrie 2009 | Irlanda | 3 - 0 | Croaţia |
19 septembrie 2009 | Finlanda | 1 - 0 | Insulele Feroe |
21 septembrie 2009 | Irlanda | 7 - 0 | Insulele Feroe |
21 septembrie 2009 | Croaţia | 1-2 | Finlanda |
24 septembrie 2009 | Finlanda | 2 - 3 | Irlanda |
24 septembrie 2009 | Insulele Feroe | 0 - 3 | Croaţia |
Grupa 2
- Țara gazdă: Estonia [2]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Suedia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 2 | +9 |
2. | Republica Cehă | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 |
3. | Estonia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 11 | -9 |
4. | Slovenia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | -2 |
Rezultate
19 septembrie 2009 | Suedia | 2 - 2 | Slovenia |
19 septembrie 2009 | Republica Cehă | 3 - 1 | Estonia |
21 septembrie 2009 | Republica Cehă | 2 - 1 | Slovenia |
21 septembrie 2009 | Estonia | 0 - 8 | Suedia |
24 septembrie 2009 | Suedia | 1 - 0 | Republica Cehă |
24 septembrie 2009 | Slovenia | 0 - 1 | Estonia |
Grupa 3
- Țara gazdă: Danemarca [3]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Danemarca | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 1 | +13 |
2. | Bosnia si Hertegovina | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 9 | 0 |
3. | Țara Galilor | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 8 | 0 |
4. | Moldova | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 13 | -13 |
Rezultate
19 septembrie 2009 | Țara Galilor | 2 - 6 | Bosnia si Hertegovina |
19 septembrie 2009 | Danemarca | 5 - 0 | Moldova |
21 septembrie 2009 | Țara Galilor | 5 - 0 | Moldova |
21 septembrie 2009 | Bosnia si Hertegovina | 0 - 7 | Danemarca |
24 septembrie 2009 | Danemarca | 2 - 1 | Țara Galilor |
24 septembrie 2009 | Moldova | 0 - 3 | Bosnia si Hertegovina |
Grupa 4
- Țara gazdă: Bulgaria [4]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Italia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 0 | +14 |
2. | Scoţia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 |
3. | Bulgaria | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 11 | -9 |
4. | Irlanda de Nord | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 |
Rezultate
Albena 19 septembrie 2009 | Scoţia | 2 - 0 | Irlanda de Nord | Albena Stadium-1 |
Dobrich 19 septembrie 2009 | Italia | 6 - 0 | Bulgaria | Stadionul Druzhba |
Albena 21 septembrie 2009 | Irlanda de Nord | 0 - 6 | Italia | Albena Stadium-1 |
Dobrich 21 septembrie 2009 | Scoţia | 5 - 1 | Bulgaria | Stadionul Druzhba |
Albena 24 septembrie 2009 | Italia | 2 - 0 | Scoţia | Albena Stadium-1 |
Dobrich 24 septembrie 2009 | Bulgaria | 1 - 0 | Irlanda de Nord | Stadionul Druzhba |
Grupa 5
- Țara gazdă: Olanda [5]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olanda | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 17 | 2 | +15 |
2. | Polonia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 1 | +9 |
3. | Israel | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 16 | -12 |
4. | Lituania | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 13 | -12 |
Rezultate
19 septembrie 2009 | Polonia | 3 - 0 | Lituania |
19 septembrie 2009 | Olanda | 9 - 1 | Israel |
21 septembrie 2009 | Israel | 0 - 6 | Polonia |
21 septembrie 2009 | Olanda | 7 - 0 | Lituania |
24 septembrie 2009 | Polonia | 1 - 1 | Olanda |
24 septembrie 2009 | Lituania | 1 - 3 | Israel |
Grupa 6
- Țara gazdă: Anglia [6]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norvegia | 3 | 2 | 1 | 0 | 18 | 2 | +16 | 7 |
Anglia | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +9 | 7 |
Slovacia | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 9 | -2 | 3 |
Bielorusia | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 21 | -20 | 0 |
19 septembrie 2009 | Norvegia | 5 - 1 | Slovacia |
19 septembrie 2009 | Anglia | 4 - 0 | Bielorusia |
21 septembrie 2009 | Bielorusia | 0 - 12 | Norvegia |
21 septembrie 2009 | Anglia | 3 - 1 | Slovacia |
24 septembrie 2009 | Norvegia | 1 - 1 | Anglia |
24 septembrie 2009 | Slovacia | 5 - 1 | Bielorusia |
Grupa 7
- Țara gazdă: Turcia [7]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Franţa | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 1 | +16 |
2. | curcan | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 15 | 6 | +9 |
3. | Serbia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | -2 |
4. | Georgia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 23 | -23 |
Rezultate
Smyrna 19 septembrie 2009 | Serbia | 3 - 0 raport | curcan | Pit Arena
| ||||||
|
Smyrna 19 septembrie 2009, ora 16:00 | Franţa | 7 - 0 raport | Georgia | Arena Buca (50 spect.)
| ||||||
|
Smyrna 21 septembrie 2009, ora 15:00 | Franţa | 5 - 1 raport | curcan | Arena Buca (300 spect.)
| ||||||
|
Smyrna 21 septembrie 2009 | Georgia | 0 - 3 | Serbia | Pit Arena |
Smyrna 24 septembrie 2009, ora 16:00 | Franţa | 5 - 0 raport | Serbia | Buca Arena (47 spect.)
| ||||||
|
Smyrna 24 septembrie 2009 | curcan | 13 - 0 raport | Georgia | Pit Arena
| ||||||
|
Grupa 8
- Țara gazdă: Ungaria [8]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgia | 3 | 2 | 1 | 0 | 14 | 2 | +12 | 7 |
Ungaria | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 0 | +11 | 7 |
Letonia | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 13 | -5 | 3 |
Armenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 20 | -18 | 0 |
19 septembrie 2009 | Ungaria | 7 - 0 | Letonia |
19 septembrie 2009 | Belgia | 10 - 0 | Armenia |
21 septembrie 2009 | Letonia | 2 - 4 | Belgia |
21 septembrie 2009 | Ungaria | 4 - 0 | Armenia |
24 septembrie 2009 | Belgia | 0 - 0 | Ungaria |
24 septembrie 2009 | Armenia | 2 - 6 | Letonia |
Grupa 9
- Țara gazdă: Austria [9]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusia | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
Austria | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 |
Kazahstan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 |
Grecia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 0 |
19 septembrie 2009 | Rusia | 5 - 1 | Grecia |
19 septembrie 2009 | Austria | 2 - 1 | Kazahstan |
21 septembrie 2009 | Kazahstan | 0 - 3 | Rusia |
21 septembrie 2009 | Austria | 2 - 0 | Grecia |
24 septembrie 2009 | Rusia | 1 - 0 | Austria |
24 septembrie 2009 | Grecia | 1-2 | Kazahstan |
Grupa 10
- Țara gazdă: Azerbaidjan [10]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spania | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 | 9 |
Ucraina | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Cipru | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 |
Azerbaidjan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 | 0 |
19 septembrie 2009 | Ucraina | 2 - 0 | Cipru |
19 septembrie 2009 | Spania | 3 - 0 [f 1] | Azerbaidjan |
21 septembrie 2009 | Spania | 4 - 1 | Cipru |
21 septembrie 2009 | Azerbaidjan | 0 - 3 [f 2] | Ucraina |
24 septembrie 2009 | Ucraina | 0 - 4 | Spania |
24 septembrie 2009 | Cipru | 3 - 0 [f 3] | Azerbaidjan |
Grupa 11
- Țara gazdă: Portugalia [11]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
elvețian | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 7 |
Islanda | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 |
România | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 11 | -9 | 3 |
Portugalia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 8 | -6 | 0 |
19 septembrie 2009 | elvețian | 5 - 0 | România |
19 septembrie 2009 | Portugalia | 0 - 2 | Islanda |
21 septembrie 2009 | Islanda | 1 - 1 | elvețian |
21 septembrie 2009 | Portugalia | 1-2 | România |
24 septembrie 2009 | elvețian | 4 - 1 | Portugalia |
24 septembrie 2009 | România | 0 - 5 | Islanda |
Comparație între locul trei
Se iau în considerare doar rezultatele obținute împotriva primilor doi din grupă.
Serbia trece runda ca cel mai bun loc al treilea, deoarece este singura echipă care a remizat unul dintre cele două meciuri împotriva primilor doi ai grupei.
NS. | Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | Serbia | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6 | -5 | 1 |
1 | Croaţia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 0 |
9 | Kazahstan | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 0 |
3 | Țara Galilor | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 8 | -5 | 0 |
10 | Cipru | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 0 |
6 | Slovacia | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 | -6 | 0 |
8 | Letonia | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 11 | -9 | 0 |
4 | Bulgaria | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | -10 | 0 |
11 | România | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 10 | -10 | 0 |
2 | Estonia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | -11 | 0 |
5 | Israel | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 15 | -14 | 0 |
Runda a doua
Tragerea la sorți a avut loc la Nyon la 11 noiembrie 2009 la ora 9.30 CET.
Grupa 1
- Țara gazdă: Suedia [12]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglia | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 |
Suedia | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 |
Irlanda | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | -6 | 3 |
curcan | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 0 |
Örebro 27 martie 2010 | Suedia | 3 - 0 | curcan | Behrn Arena |
Örebro 27 martie 2010 | Irlanda | 0 - 3 | Anglia | Behrn Arena |
Eskilstuna 29 martie 2010 | Irlanda | 3 - 2 raport | curcan | Tunavallen | ||||||
|
Västerås 29 martie 2010 | Anglia | 3 - 2 | Suedia | Parcul Swedbank |
Eskilstuna 1 aprilie 2010 | Suedia | 4 - 0 | Irlanda | Tunavallen |
Västerås 1 aprilie 2010 | curcan | 0 - 3 | Anglia | Parcul Swedbank |
Grupa 2
- Țara gazdă: Ungaria [13]
Pos | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Franţa | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 |
2. | Austria | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 |
3. | elvețian | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 |
4. | Ungaria | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | -10 |
Rezultate
Tatabánya 27 martie 2010 | Ungaria | 1 - 3 | Austria | Városi Stadion |
Telki 27 martie 2010, ora 17.30 | Franţa | 1 - 0 raport | elvețian | Globall Football Park (50 spect.)
| ||||||
|
Tatabánya 29 martie 2010 | elvețian | 5 - 1 | Ungaria | Városi Stadion |
Telki 29 martie 2010, ora 17.30 | Franţa | 0 - 0 raport | Austria | Globall Football Park (60 spect.)
|
Tatabánya 1 aprilie 2010, ora 14.30 | Ungaria | 0 - 4 raport | Franţa | Városi Stadion (200 spect.)
| ||||||
|
Telki 1 aprilie 2010 | Austria | 1 - 1 | elvețian | Globall Football Park |
Grupa 3
- Țara gazdă: Serbia [14]
Echipă | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Germania | 3 | 3 | 0 | 0 | 18 | 0 | +18 | 9 |
Norvegia | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 4 | +6 | 6 |
Polonia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 14 | -12 | 1 |
Serbia | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 13 | -12 | 1 |
Donji Tavankut 27 martie 2010 | Germania | 7 - 0 | Polonia | Stadionul FK Tavankut |
Subotica 27 martie 2010 | Norvegia | 4 - 0 | Serbia | Stadionul Bačka |
Subotica 29 martie 2010 | Germania | 8 - 0 | Serbia | Stadionul Bačka |
Subotica 29 martie 2010 | Polonia | 1 - 6 | Norvegia | City Stadium |
Subotica 1º aprile 2010 | Norvegia | 0 – 3 | Germania | Bačka Stadium |
Subotica 1º aprile 2010 | Serbia | 1 – 1 | Polonia | City Stadium |
Gruppo 4
- Paese ospitante: Russia [15]
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spagna | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 |
2. | Russia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 1 | +6 |
3. | Rep. Ceca | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 12 | -10 |
4. | Islanda | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
Risultati
Soči 27 marzo 2010, ore 09:00 | Spagna | 2 – 3 referto | Islanda | Sputnik-Sport | ||||||
|
Soči 27 marzo 2010 | Russia | 6 – 0 | Rep. Ceca | Sputnik-Sport |
Soči 29 marzo 2010 | Spagna | 5 – 0 | Rep. Ceca | Sputnik-Sport |
Soči 29 marzo 2010 | Islanda | 0 – 1 | Russia | Sputnik-Sport | ||||||
|
Soči 1º aprile 2010, ore 11:00 | Russia | 0 – 1 | Spagna | South-Sport |
Soči 1º aprile 2010, ore 11:00 | Rep. Ceca | 2 – 1 | Islanda | Sputnik-Sport | ||||||
|
Gruppo 5
- Paese ospitante: Paesi Bassi [16]
Squadra | G | V | N | P | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Paesi Bassi | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 |
Scozia | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Danimarca | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 | 3 |
Finlandia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 0 |
Harderwijk 27 marzo 2010 | Paesi Bassi | 4 – 0 | Finlandia | De Strokel |
Apeldoorn 27 marzo 2010 | Danimarca | 1 – 2 | Scozia | Oderbos |
Apeldoorn 29 marzo 2010 | Danimarca | 2 – 1 | Finlandia | Oderbos |
Harderwijk 29 marzo 2010 | Scozia | 0 – 0 | Paesi Bassi | De Strokel |
Apeldoorn 1º aprile 2010 | Paesi Bassi | 2 – 1 | Danimarca | Oderbos |
Harderwijk 1º aprile 2010 | Finlandia | 1 – 3 | Scozia | De Strokel |
Gruppo 6
- Paese ospitante: Belgio [17]
Pos | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Italia | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 |
2. | Belgio | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 6 | -2 |
3. | Ucraina | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 |
4. | Bosnia ed Erzegovina | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | -10 |
Risultati
Maasmechelen 27 marzo 2010 | Italia | 3 – 0 | Ucraina | Gemeentelijk |
Beringen 27 marzo 2010 | Belgio | 2 – 0 | Bosnia ed Erzegovina | Mijnstadion |
Tongeren 29 marzo 2010 | Ucraina | 1 – 2 | Belgio | Eburons Dome |
Beringen 29 marzo 2010 | Italia | 3 – 1 | Bosnia ed Erzegovina | Mijnstadion |
Maasmechelen 1º aprile 2010 | Belgio | 0 – 5 | Italia | Gemeentelijk |
Tongeren 1º aprile 2010 | Bosnia ed Erzegovina | 0 – 6 | Ucraina | Eburons Dome |
Confronto tra le seconde classificate
Si tiene conto solo dei risultati ottenuti contro la prima e la terza classificata del girone.
Gr. | Squadra | G | V | N | P | GF | GS | DR | Pt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | Scozia | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 |
4 | Russia | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | 3 |
1 | Svezia | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 3 |
3 | Norvegia | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 3 |
6 | Belgio | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 6 | -4 | 3 |
2 | Austria | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | +0 | 2 |
Note
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 1 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 2 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 3 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 4 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 5 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 6 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 7 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 8 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 9 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 10 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Primo turno - Gruppo 11 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 1 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 2 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 3 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 4 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 5 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
- ^ ( EN ) Secondo turno - Risultati Gruppo 6 Archiviato il 13 aprile 2014 in Archive.is .
Collegamenti esterni
- UEFA.com .