Cupa echipelor de top 2005-2006 (feminin)
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa echipelor de top 2005-2006 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa echipelor de top | ||||
Sport | Volei | ||||
Ediție | Al 34-lea | ||||
Administrator | CEV | ||||
La tine acasa | din 17 septembrie 2005 începând cu 12 martie 2006 | ||||
Participanți | 40 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Asistel (Primul titlu) | ||||
Conform | Dinamo Moscova | ||||
Al treilea | Longa'59 | ||||
Statistici | |||||
Jucator de top | Taismary Agüero | ||||
Cel mai bun marcator | Taismary Agüero | ||||
Meciuri organizate | 108 | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Cupa pentru echipe de volei feminin de top 2005-2006 a fost cea de-a 27-a ediție a celui de-al doilea turneu european de volei pentru cluburi; a început pe 19 septembrie 2005 și s-a încheiat cu finala patru la Moscova , Rusia , pe 12 martie 2006 . 40 de echipe au participat la competiție, iar victoria finală a fost pentru Asystel Volley pentru prima dată.
Echipe participante
Turneu
Faza de calificare
Prima runda
Plecat
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05-09-05 | Troon VC | 2 - 3 | Aalborg | 20-25 | 15-25 | 25-23 | 25-14 | 10-15 |
Întoarcere
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05-09-05 | Aalborg | 3 - 0 | Troon VC | 26-24 | 25-21 | 26-24 |
Echipa calificată
Runda a doua
Grupa 1 - La Klagenfurt
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Știința Bacău | 3 - 0 | Vasas | 25-14 | 25-16 | 25-19 | ||
05.07.05 | Klagenfurt | 3 - 0 | AEL Limassol | 25-17 | 25-14 | 25-21 | ||
05.08.08 | AEL Limassol | 0 - 3 | Știința Bacău | 7-25 | 13-25 | 17-25 | ||
05-08-08 | Vasas | 0 - 3 | Klagenfurt | 15-25 | 14-25 | 20-25 | ||
05.09.05 | AEL Limassol | 0 - 3 | Vasas | 11-25 | 18-25 | 15-25 | ||
05.09.05 | Știința Bacău | 3 - 1 | Klagenfurt | 22-25 | 25-20 | 25-11 | 25-23 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Știința Bacău | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9.000 | 247 | 165 | 1.497 |
2 | Klagenfurt | 5 | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | 2.333 | 229 | 198 | 1.156 |
3 | Vasas | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0,500 | 173 | 194 | 0,891 |
4 | AEL Limassol | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0,000 | 133 | 225 | 0,591 |
Grupa 2 - La Charleroi
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Filathlītikos Salonic | 0 - 3 | Albacete | 17-25 | 21-25 | 15-25 | ||
05.07.05 | AMVJ | 2 - 3 | Dauphines Charleroi | 25-23 | 21-25 | 25-20 | 14-25 | 9-15 |
05-08-08 | Albacete | 3 - 0 | AMVJ | 25-17 | 25-16 | 25-9 | ||
05-08-08 | Dauphines Charleroi | 3 - 0 | Filathlītikos Salonic | 25-23 | 32-20 | 28-26 | ||
05.09.05 | AMVJ | 3 - 2 | Filathlītikos Salonic | 25-16 | 25-17 | 23-25 | 19-25 | 16-14 |
05.09.05 | Dauphines Charleroi | 3 - 2 | Albacete | 25-16 | 23-25 | 25-15 | 16-25 | 15-13 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Dauphines Charleroi | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 4 | 2.250 | 297 | 267 | 1.112 |
2 | Albacete | 5 | 3 | 2 | 1 | 8 | 3 | 2,666 | 244 | 199 | 1.226 |
3 | AMVJ | 4 | 3 | 1 | 2 | 5 | 8 | 0,625 | 244 | 280 | 0,871 |
4 | Filathlītikos Salonic | 3 | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 0,222 | 229 | 268 | 0,854 |
Grupa 3 - A Köniz
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Volei Edinburgh | 0 - 3 | Slávia Bratislava | 8-25 | 23-25 | 9-25 | ||
05.07.05 | Köniz | 3 - 0 | Escher | 25-11 | 25-10 | 25-11 | ||
05-08-08 | Escher | 0 - 3 | Slávia Bratislava | 10-25 | 16-25 | 11-25 | ||
05.08.08 | Köniz | 3 - 0 | Volei Edinburgh | 25-14 | 25-9 | 25-10 | ||
05.09.05 | Volei Edinburgh | 3 - 1 | Escher | 20-25 | 25-21 | 25-20 | 25-20 | |
05.09.05 | Slávia Bratislava | 0 - 3 | Köniz | 19-25 | 18-25 | 15-25 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Köniz | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX | 225 | 117 | 1.923 |
2 | Slávia Bratislava | 5 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | 2.000 | 202 | 141 | 1,432 |
3 | Volei Edinburgh | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 7 | 0,428 | 157 | 236 | 0,665 |
4 | Escher | 3 | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 0,111 | 155 | 245 | 0,632 |
Grupa 4 - În Famalicão
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Famalicense AC | 3 - 2 | Lyngby Volley | 26-24 | 25-20 | 21-25 | 15-25 | 16-14 |
05.07.05 | Minčanka | 3 - 1 | Kaštela | 25-17 | 25-8 | 21-25 | 25-12 | |
05-08-08 | Kaštela | 3 - 2 | Famalicense AC | 22-25 | 18-25 | 25-12 | 25-15 | 15-13 |
05-08-08 | Minčanka | 3 - 0 | Lyngby Volley | 25-18 | 25-15 | 25-16 | ||
05.09.05 | Lyngby Volley | 1 - 3 | Kaštela | 22-25 | 25-18 | 18-25 | 13-25 | |
05.09.05 | Famalicense AC | 0 - 3 | Minčanka | 18-25 | 18-25 | 17-25 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Minčanka | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9.000 | 246 | 164 | 1.500 |
2 | Kaštela | 5 | 3 | 2 | 1 | 7 | 6 | 1.166 | 260 | 264 | 0,984 |
3 | Famalicense AC | 4 | 3 | 1 | 2 | 5 | 8 | 0,625 | 246 | 288 | 0,854 |
4 | Lyngby Volley | 3 | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 235 | 271 | 0,867 |
Grupa 5 - În Brno
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Schwechat Post | 0 - 3 | Senica | 20-25 | 18-25 | 14-26 | ||
05.07.05 | Polul Královo | 3 - 0 | Anorthōsīs | 25-9 | 25-9 | 25-9 | ||
05-08-08 | Anorthōsīs | 0 - 3 | Schwechat Post | 12-25 | 20-25 | 13-25 | ||
05.08.08 | Polul Královo | 1 - 3 | Senica | 25-20 | 26-28 | 11-25 | 16-25 | |
05.09.05 | Senica | 3 - 0 | Anorthōsīs | 25-14 | 25-13 | 25-9 | ||
05.09.05 | Schwechat Post | 0 - 3 | Polul Královo | 20-25 | 19-25 | 26-28 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Senica | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9.000 | 251 | 176 | 1.426 |
2 | Polul Královo | 5 | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | 2.333 | 231 | 192 | 1.203 |
3 | Schwechat Post | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0,500 | 202 | 199 | 1,015 |
4 | Anorthōsīs | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0,000 | 108 | 225 | 0,480 |
Grupa 6 - În Nyíregyháza
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Slavyanka Minsk | 0 - 3 | Dinamo Moscova | 21-25 | 16-25 | 18-25 | ||
05.07.05 | Nyíregyháza | 3 - 1 | HIT Nova Gorica | 23-25 | 25-22 | 25-17 | 25-16 | |
05.08.08 | Dinamo Moscova | 3 - 1 | HIT Nova Gorica | 25-12 | 16-25 | 25-20 | 25-14 | |
05-08-08 | Slavyanka Minsk | 3 - 2 | Nyíregyháza | 18-25 | 17-25 | 25-16 | 25-20 | 20-18 |
05.09.05 | HIT Nova Gorica | 1 - 3 | Slavyanka Minsk | 23-25 | 25-18 | 19-25 | 20-25 | |
05.09.05 | Nyíregyháza | 0 - 3 | Dinamo Moscova | 19-25 | 13-25 | 17-25 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Dinamo Moscova | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9.000 | 241 | 175 | 1.377 |
2 | Slavyanka Minsk | 5 | 3 | 2 | 1 | 6 | 6 | 1.000 | 253 | 266 | 0,951 |
3 | Nyíregyháza | 4 | 3 | 1 | 2 | 5 | 7 | 0,714 | 251 | 260 | 0,965 |
4 | HIT Nova Gorica | 3 | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 238 | 282 | 0,844 |
Grupa 7 - La Zurich
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Vanajan | 0 - 3 | Voléro Zurich | 22-25 | 16-25 | 11-25 | ||
05.07.05 | Minerii Rrëshen | 0 - 3 | Panathīnaïkos | 10-25 | 12-25 | 10-25 | ||
05-08-08 | Panathīnaïkos | 3 - 0 | Vanajan | 25-22 | 25-17 | 25-22 | ||
05.08.08 | Minerii Rrëshen | 0 - 3 | Voléro Zurich | 10-25 | 13-25 | 15-25 | ||
05.09.05 | Vanajan | 3 - 0 | Minerii Rrëshen | 25-14 | 25-13 | 25-22 | ||
05.09.05 | Voléro Zurich | 3 - 0 | Panathīnaïkos | 25-20 | 25-19 | 25-13 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Voléro Zurich | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX | 225 | 139 | 1.618 |
2 | Panathīnaïkos | 5 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | 2.000 | 202 | 168 | 1.202 |
3 | Vanajan | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0,500 | 185 | 199 | 0,929 |
4 | Minerii Rrëshen | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0,000 | 119 | 225 | 0,528 |
Grupa 8 - În Galați
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05.07.05 | Aalborg | 0 - 3 | Poštar | 7-25 | 10-25 | 15-25 | ||
05.07.05 | Metal Galați | 3 - 0 | 80 Pétange | 25-6 | 25-8 | 25-10 | ||
05-08-08 | Poštar | 3 - 0 | 80 Pétange | 25-14 | 25-16 | 25-16 | ||
05.08.08 | Aalborg | 0 - 3 | Metal Galați | 17-25 | 10-25 | 6-25 | ||
05.09.05 | 80 Pétange | 3 - 1 | Aalborg | 25-22 | 25-22 | 21-25 | 25-22 | |
05.09.05 | Metal Galați | 0 - 3 | Poštar | 17-25 | 20-25 | 25-27 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Poštar | 6 | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX | 227 | 140 | 1.621 |
2 | Metal Galați | 5 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | 2.000 | 212 | 134 | 1.582 |
3 | 80 Pétange | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 7 | 0,428 | 166 | 241 | 0,688 |
4 | Aalborg | 3 | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 0,111 | 156 | 246 | 0,634 |
Etapa grupelor
Grupa A
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26-10-05 | Datovoc Tongeren | 3 - 1 | Pałac Bydgoszcz | 25-23 | 11-25 | 25-17 | 25-18 | |
26-10-05 | Știința Bacău | 0 - 3 | Voléro Zurich | 23-25 | 17-25 | 20-25 | ||
01-11-05 | Voléro Zurich | 3 - 0 | Datovoc Tongeren | 25-16 | 25-18 | 25-17 | ||
05.03.05 | Pałac Bydgoszcz | 2 - 3 | Știința Bacău | 25-27 | 19-25 | 28-26 | 25-18 | 12-15 |
30-11-05 | Datovoc Tongeren | 1 - 3 | Știința Bacău | 21-25 | 25-21 | 21-25 | 18-25 | |
30-11-05 | Pałac Bydgoszcz | 2 - 3 | Voléro Zurich | 25-22 | 20-25 | 22-25 | 25-20 | 10-15 |
06-06-05 | Voléro Zurich | 2 - 3 | Pałac Bydgoszcz | 21-25 | 25-22 | 15-25 | 25-22 | 11-15 |
05.07.05 | Știința Bacău | 3 - 0 | Datovoc Tongeren | 25-23 | 25-12 | 25-23 | ||
14-12-05 | Știința Bacău | 1 - 3 | Pałac Bydgoszcz | 25-17 | 23-25 | 23-25 | 27-29 | |
30-11-05 | Datovoc Tongeren | 3 - 1 | Voléro Zurich | 28-26 | 25-23 | 15-25 | 25-14 | |
20-12-05 | Voléro Zurich | 3 - 2 | Știința Bacău | 23-25 | 19-25 | 26-24 | 25-16 | 15-4 |
20-12-05 | Pałac Bydgoszcz | 3 - 0 | Datovoc Tongeren | 25-20 | 25-16 | 25-14 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Voléro Zurich | 10 | 6 | 4 | 2 | 15 | 10 | 1.500 | 550 | 509 | 1.080 |
2 | Pałac Bydgoszcz | 9 | 6 | 3 | 3 | 14 | 12 | 1.166 | 574 | 549 | 1.045 |
3 | Știința Bacău | 9 | 6 | 3 | 3 | 12 | 12 | 1.000 | 534 | 531 | 1.005 |
4 | Datovoc Tongeren | 8 | 6 | 2 | 4 | 7 | 14 | 0,500 | 423 | 492 | 0,859 |
Grupa B.
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26-10-05 | Poštar | 1 - 3 | Dinamo Moscova | 24-26 | 25-23 | 12-25 | 14-25 | |
25-10-05 | Metal Galați | 1 - 3 | Asistel | 26-24 | 19-25 | 18-25 | 21-25 | |
05.03.05 | Asistel | 2 - 3 | Poštar | 22-25 | 25-22 | 25-27 | 25-18 | 14-16 |
05.03.05 | Dinamo Moscova | 3 - 0 | Metal Galați | 25-12 | 25-12 | 25-12 | ||
30-11-05 | Poštar | 3 - 0 | Metal Galați | 25-22 | 25-23 | 25-22 | ||
30-11-05 | Dinamo Moscova | 1 - 3 | Asistel | 22-25 | 21-25 | 25-22 | 22-25 | |
06-06-05 | Asistel | 3 - 0 | Dinamo Moscova | 27-25 | 25-21 | 25-20 | ||
05.07.05 | Metal Galați | 3 - 1 | Poštar | 18-25 | 25-18 | 25-18 | 25-14 | |
15-12-05 | Metal Galați | 0 - 3 | Dinamo Moscova | 11-25 | 14-25 | 13-25 | ||
14-12-05 | Poštar | 0 - 3 | Asistel | 22-25 | 28-30 | 22-25 | ||
20-12-05 | Asistel | 3 - 0 | Metal Galați | 25-15 | 25-15 | 25-15 | ||
20-12-05 | Dinamo Moscova | 3 - 0 | Poštar | 25-21 | 25-23 | 25-18 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Asistel | 11 | 6 | 5 | 1 | 17 | 5 | 3.400 | 539 | 472 | 1.141 |
2 | Dinamo Moscova | 10 | 6 | 4 | 2 | 13 | 7 | 1.857 | 480 | 392 | 1.224 |
3 | Poštar | 8 | 6 | 2 | 4 | 8 | 14 | 0,571 | 467 | 525 | 0,889 |
4 | Metal Galați | 7 | 6 | 1 | 5 | 4 | 16 | 0,250 | 377 | 474 | 0,795 |
Grupa C
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26-10-05 | Senica | 3 - 0 | Kruh Cherkasy | 25-16 | 25-17 | 25-16 | ||
25-10-05 | Jedinstvo Užice | 3 - 0 | Dauphines Charleroi | 25-22 | 25-23 | 25-11 | ||
05.11.02 | Dauphines Charleroi | 3 - 0 | Senica | 25-18 | 25-17 | 25-22 | ||
01-11-05 | Kruh Cherkasy | 3 - 1 | Jedinstvo Užice | 24-26 | 25-16 | 25-21 | 25-21 | |
30-11-05 | Senica | 3 - 1 | Jedinstvo Užice | 25-16 | 26-24 | 22-25 | 25-13 | |
01-12-05 | Kruh Cherkasy | 2 - 3 | Dauphines Charleroi | 27-29 | 17-25 | 25-22 | 25-19 | 7-15 |
05-08-08 | Dauphines Charleroi | 3 - 0 | Kruh Cherkasy | 25-20 | 25-22 | 25-22 | ||
05.07.05 | Jedinstvo Užice | 0 - 3 | Senica | 17-25 | 25-27 | 23-25 | ||
14-12-05 | Jedinstvo Užice | 2 - 3 | Kruh Cherkasy | 25-20 | 25-23 | 23-25 | 23-25 | 11-15 |
14-12-05 | Senica | 3 - 1 | Dauphines Charleroi | 25-21 | 26-24 | 22-25 | 25-14 | |
20-12-05 | Dauphines Charleroi | 3 - 1 | Jedinstvo Užice | 25-22 | 25-22 | 20-25 | 25-19 | |
20-12-05 | Kruh Cherkasy | 3 - 0 | Senica | 25-21 | 25-17 | 25-15 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | Senica | 10 | 6 | 4 | 2 | 12 | 8 | 1.500 | 458 | 426 | 1.075 |
2 | Dauphines Charleroi | 10 | 6 | 4 | 2 | 13 | 9 | 1.444 | 495 | 483 | 1.024 |
3 | Kruh Cherkasy | 9 | 6 | 3 | 3 | 11 | 12 | 0,916 | 496 | 504 | 0,984 |
4 | Jedinstvo Užice | 7 | 6 | 1 | 5 | 8 | 15 | 0,533 | 497 | 533 | 0,932 |
Grupa D
Rezultate
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26-10-05 | Longa'59 | 1 - 3 | La Rochette | 21-25 | 13-25 | 25-20 | 15-25 | |
27-10-05 | Minčanka | 1 - 3 | Köniz | 17-25 | 25-21 | 23-25 | 19-25 | |
05.03.05 | Köniz | 2 - 3 | Longa'59 | 25-20 | 24-26 | 19-25 | 25-22 | 11-15 |
05.11.02 | La Rochette | 3 - 0 | Minčanka | 25-10 | 25-21 | 25-20 | ||
30-11-05 | Longa'59 | 3 - 0 | Minčanka | 25-10 | 25-16 | 25-16 | ||
30-11-05 | La Rochette | 3 - 0 | Köniz | 25-16 | 27-25 | 30-28 | ||
05.07.05 | Köniz | 3 - 1 | La Rochette | 25-19 | 25-19 | 19-25 | 25-23 | |
05-08-08 | Minčanka | 0 - 3 | Longa'59 | 17-25 | 17-25 | 13-25 | ||
15-12-05 | Minčanka | 0 - 3 | La Rochette | 20-25 | 17-25 | 19-25 | ||
14-12-05 | Longa'59 | 3 - 1 | Köniz | 25-21 | 25-21 | 23-25 | 27-25 | |
20-12-05 | Köniz | 3 - 0 | Minčanka | 25-7 | 25-12 | 29-27 | ||
20-12-05 | La Rochette | 3 - 1 | Longa'59 | 27-29 | 25-22 | 25-14 | 25-20 |
Clasament
Pos | Echipe | Puncte | Chibrituri | A stabilit | Raport | Puncte | Raport | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joaca | Castigat | Pierdut | Castigat | Pierdut | Fapte | Imediat | |||||
1 | La Rochette | 11 | 6 | 5 | 1 | 16 | 5 | 3.200 | 515 | 429 | 1.200 |
2 | Longa'59 | 10 | 6 | 4 | 2 | 14 | 9 | 1.555 | 517 | 484 | 1.072 |
3 | Köniz | 9 | 6 | 3 | 3 | 12 | 11 | 0,090 | 534 | 506 | 1,055 |
4 | Minčanka | 6 | 6 | 0 | 6 | 1 | 18 | 0,556 | 326 | 475 | 0,686 |
Sferturi de finala
Plecat
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06-01-06 | Pałac Bydgoszcz | 3 - 1 | Senica | 21-25 | 25-18 | 25-20 | 25-18 | |
06-01-06 | Asistel | 3 - 0 | Dauphines Charleroi | 25-16 | 25-8 | 25-11 | ||
06-01-06 | La Rochette | 0 - 3 | Dinamo Moscova | 20-25 | 23-25 | 23-25 | ||
06-01-06 | Voléro Zurich | 2 - 3 | Longa'59 | 19-25 | 25-16 | 24-26 | 25-21 | 7-15 |
Întoarcere
Data | Rezultate | 1 sept. | 2 sept. | 3 sept. | 4 sept. | 5 sept. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06-01-06 | Senica | 3 - 2 | Pałac Bydgoszcz | 16-25 | 25-13 | 23-25 | 31-29 | 17-15 |
06-01-06 | Dauphines Charleroi | 1 - 3 | Asistel | 20-25 | 23-25 | 25-23 | 15-25 | |
06-01-06 | Dinamo Moscova | 3 - 0 | La Rochette | 25-17 | 25-11 | 25-16 | ||
06-01-06 | Longa'59 | 2 - 3 | Voléro Zurich | 25-27 | 25-22 | 25-22 | 24-26 | 10-15 |
Echipe calificate
Final-four
La final four si è disputata a Mosca ( Russia ).
Le semifinali si sono giocate l'11 marzo, mentre le finali per il terzo e il primo posto il 12 marzo.
Semifinali | Finale | ||||||
Pałac Bydgoszcz | 0 | ||||||
Asystel | 3 | ||||||
Asystel | 3 | ||||||
Dinamo Mosca | 0 | ||||||
Finale 3º/4º posto | |||||||
Dinamo Mosca | 3 | Pałac Bydgoszcz | 0 | ||||
Longa'59 | 0 | Longa'59 | 3 |
Semifinali
Data | Risultati | 1° Set | 2° Set | 3° Set | 4° Set | 5° Set | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11-03-06 | Pałac Bydgoszcz | 0 - 3 | Asystel | 21-25 | 15-25 | 23-25 | ||
11-03-06 | Dinamo Mosca | 3 - 0 | Longa'59 | 25-17 | 25-21 | 25-16 |
Finale 3º/4º posto
Data | Risultato | 1° Set | 2° Set | 3° Set | 4° Set | 5° Set | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12-03-06 | Pałac Bydgoszcz | 0 - 3 | Longa'59 | 23-25 | 16-25 | 21-25 |
Finale
Data | Risultato | 1° Set | 2° Set | 3° Set | 4° Set | 5° Set | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12-03-06 | Asystel | 3 - 0 | Dinamo Mosca | 25-17 | 25-21 | 28-26 |
Premi individuali
Premio | Giocatrice | Squadra |
---|---|---|
MVP | Taismary Agüero | Asystel |
Miglior realizzatrice | Taismary Agüero | Asystel |
Miglior attaccante | Natalia Hanikoğlu | Dinamo Mosca |
Miglior muro | Marija Borodakova | Dinamo Mosca |
Miglior servizio | Elles Leferink | Longa'59 |
Miglior palleggiatrice | He Qui | Asystel |
Migliore libero | Paola Cardullo | Asystel |
Collegamenti esterni
- Sito ufficiale della federazione , su cev.lu .