Înot la Campionatele Europene de înot 2020 - Ștafetă mixtă 4x100 metri liber
Salt la navigare Salt la căutare
Înot ai Campionatele Europene de la Budapesta 2020 | ||
---|---|---|
Freestyle | ||
50 m | bărbați | femei |
100 m | bărbați | femei |
200 m | bărbați | femei |
400 m | bărbați | femei |
800 m | bărbați | femei |
1500 m | bărbați | femei |
Înapoi | ||
50 m | bărbați | femei |
100 m | bărbați | femei |
200 m | bărbați | femei |
Broască | ||
50 m | bărbați | femei |
100 m | bărbați | femei |
200 m | bărbați | femei |
Fluture | ||
50 m | bărbați | femei |
100 m | bărbați | femei |
200 m | bărbați | femei |
Amestecat | ||
200 m | bărbați | femei |
400 m | bărbați | femei |
Relee Freestyle | ||
4 × 100 m | bărbați | femei |
4 × 200 m | bărbați | femei |
Relee mixte | ||
4 × 100 m | bărbați | femei |
Relee M / F | ||
4 × 100 m | liber | amestecat |
4 × 200 m | liber |
Ștafeta mixtă 4x100m liberă a Campionatelor Europene de înot 2020 a avut loc pe 22 mai 2021 la Duna Aréna din Budapesta , Ungaria . [1] [2]
Podium
Record
Înainte de eveniment, recordul mondial (RM), recordul european (UE) și recordul campionatului (RC) erau după cum urmează.
3'19 "40 | Statele Unite | 29 iulie 2019 Gwangju | |
3'21 "81 | Olanda | 29 iulie 2017 Budapesta | |
3'22 "07 | Franţa | 8 august 2018 Glasgow |
Rezultate
Baterii
Încălzirile au început la 11:02 ( UTC + 1 ). [3]
Finala
Finala a avut loc la ora 19:31 ( UTC + 1 ). [4]
Clasă | bandă | Natione | Sportivi | Vreme | Notă |
---|---|---|---|---|---|
6 | Marea Britanie | Duncan Scott (48.20) Thomas Dean (48.11) Anna Hopkin (52,88) Freya Anderson (52,88) | 3: 22.07 | = | |
3 | Olanda | Stan Pijnenburg ( 48,55 ) Jesse Puts (48.39) Ranomi Kromowidjojo (53.59) Femke Heemskerk (51.73) | 3: 22,26 | ||
4 | Italia | Alessandro Miressi ( 47,63 ) Thomas Ceccon ( 47,59 ) Federica Pellegrini (53.58) Silvia Di Pietro (53,84) | 3: 22,64 | ||
4 | 5 | Polonia | Jakub Kraska (49.19) Kacper Majchrzak (48,41) Alicja Tchórz (54.42) Katarzyna Wasick (53.57) | 3: 25,59 | |
5 | 2 | Ungaria | Nándor Németh (48,27) Richárd Bohus (48,62) Petra Senánszky (55.20) Fanni Gyurinovics (54.18) | 3: 26,27 | |
6 | 8 | Suedia | Robin Hanson (49.53) Isak Eliasson (48,23) Louise Hansson (54,24) Sara Junevik (55.30) | 3: 27.30 | |
7 | 7 | Serbia | Andrej Barna (48,42) Velimir Stjepanović (49.11) Tanja Popović (55.98) Nina Stanisavljević (54,84) | 3: 28,35 | |
mp | 1 | Danemarca | Mathias Rysgaard (49,63) Frederik Ried Lentz Signe Bro Julie Kepp Jensen | mp |