Trofeul Regiunilor 2010 - Feminin Indoor
Salt la navigare Salt la căutare
Turneul feminin are loc în perioada 27 iunie - 2 iulie 2010 .
Primul stagiu
Pe baza clasamentului național FIPAV referitor la ultimele două ediții ale Trofeului (în caz de egalitate, se ia în considerare cea mai bună plasare din ediția trecută) au fost întocmite grupele din prima fază:
Grupa A | Grupa B. | Grupa C | Grupa D | Grupa E | Grupa G | Grupa H |
---|---|---|---|---|---|---|
Grupa A
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lombardia | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Sicilia | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Valle d'Aosta | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Valle d'Aosta | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Valle d'Aosta | 0 - 3 | Sicilia | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Sicilia | PalaBrillia |
Grupa B.
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Piemont | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Calabria | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Molise | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 28 iunie 2010 | Piemont | 3 - 0 | Molise | PalaITIS |
Rossano 28 iunie 2010 | Molise | 0 - 3 | Calabria | PalaITIS |
Rossano 28 iunie 2010 | Piemont | 3 - 0 | Calabria | PalaITIS |
Grupa C
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emilia Romagna | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Puglia | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 0,5 | |
Sardinia | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Rossano 28 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Sardinia | PalaNormanni |
Rossano 28 iunie 2010 | Sardinia | 1-2 | Puglia | PalaNormanni |
Rossano 28 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Puglia | PalaNormanni |
Grupa D
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Veneto | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Umbria | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Basilicata | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 28 iunie 2010 | Veneto | 3 - 0 | Basilicata | PalaSant'Angelo |
Rossano 28 iunie 2010 | Basilicata | 0 - 3 | Umbria | PalaSant'Angelo |
Rossano 28 iunie 2010 | Veneto | 3 - 0 | Umbria | PalaSant'Angelo |
Grupa E
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Campania | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Liguria | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 0,5 | |
Trentino | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Rossano 28 iunie 2010 | Liguria | 0 - 3 | Campania | PalaL. Științific |
Rossano 28 iunie 2010 | Liguria | 2 - 1 | Trentino | PalaL. Științific |
Rossano 28 iunie 2010 | Campania | 3 - 0 | Trentino | PalaL. Științific |
Grupa G
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tirolul de Sud | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Lazio | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Friuli Venezia Giulia | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 0,5 |
Rossano 28 iunie 2010 | Friuli Venezia Giulia | 0 - 3 | Tirolul de Sud | PalaITC |
Rossano 28 iunie 2010 | Friuli Venezia Giulia | 2 - 1 | Lazio | PalaITC |
Rossano 28 iunie 2010 | Tirolul de Sud | 1-2 | Lazio | PalaITC |
Grupa H
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marche | 5 | 0 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Abruzzo | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Toscana | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Marche | 2 - 1 | Abruzzo | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Abruzzo | 0 - 3 | Toscana | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 28 iunie 2010 | Marche | 3 - 0 | Toscana | Clubul PalaSporting |
A doua fază
Pe baza rezultatelor primei faze, se întocmește un clasament care generează următoarele grupuri (între paranteze poziția în clasament după prima fază):
Grupa A1 | Grupa B1 | Grupa C1 | Grupa D1 | Grupa E1 | Grupa G1 | Grupa H1 |
---|---|---|---|---|---|---|
Lombardia (1) | Tirolul de Sud (7) |
Grupa A1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lombardia | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Puglia | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Basilicata | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Basilicata | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Basilicata | 0 - 3 | Puglia | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Puglia | PalaBrillia |
Grupa B1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Veneto | 5 | 2 | 2 | 0 | 5 | 4 | 5 | |
Liguria | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Valle d'Aosta | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 29 iunie 2010 | Veneto | 3 - 0 | Valle d'Aosta | PalaSant'Angelo |
Rossano 29 iunie 2010 | Valle d'Aosta | 0 - 3 | Liguria | PalaSant'Angelo |
Rossano 29 iunie 2010 | Veneto | 2 - 1 | Liguria | PalaSant'Angelo |
Grupa C1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emilia Romagna | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Lazio | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Molise | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 00 |
Rossano 29 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Molise | PalaNormanni |
Rossano 29 iunie 2010 | Molise | 0 - 3 | Lazio | PalaNormanni |
Rossano 29 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Lazio | PalaNormanni |
Grupa D1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toscana | 6 | 2 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Piemont | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Sardinia | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 29 iunie 2010 | Piemont | 3 - 0 | Sardinia | PalaITIS |
Rossano 29 iunie 2010 | Sardinia | 0 - 3 | Toscana | PalaITIS |
Rossano 29 iunie 2010 | Piemont | 1-2 | Toscana | PalaITIS |
Grupa E1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Trentino | 4 | 2 | 2 | 0 | 4 | 2 | 2 | |
Campania | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Sicilia | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 4 | 0,5 |
Rossano 29 iunie 2010 | Campania | 1-2 | Trentino | PalaL. Științific |
Rossano 29 iunie 2010 | Campania | 2 - 1 | Sicilia | PalaL. Științific |
Rossano 29 iunie 2010 | Trentino | 2 - 1 | Sicilia | PalaL. Științific |
Grupa G1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marche | 5 | 0 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Abruzzo | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Umbria | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Marche | 2 - 1 | Abruzzo | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Abruzzo | 3 - 0 | Umbria | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 29 iunie 2010 | Marche | 3 - 0 | Umbria | Clubul PalaSporting |
Grupa H1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friuli Venezia Giulia | 6 | 2 | 1 | 1 | 6 | 0 | 6 | |
Calabria | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Tirolul de Sud | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 29 iunie 2010 | Tirolul de Sud | 0 - 3 | Friuli Venezia Giulia | PalaITC |
Rossano 29 iunie 2010 | Tirolul de Sud | 2 - 1 | Calabria | PalaITC |
Rossano 29 iunie 2010 | Friuli Venezia Giulia | 1-2 | Calabria | PalaITC |
Runda finală câștigătoare
Grupa V1
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emilia Romagna | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Puglia | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Toscana | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 30 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Puglia | PalaNormanni |
Rossano 30 iunie 2010 | Puglia | 3 - 0 | Toscana | PalaNormanni |
Rossano 30 iunie 2010 | Emilia Romagna | 3 - 0 | Toscana | PalaNormanni |
Grupa V2
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lombardia | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Friuli Venezia Giulia | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Lazio | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Lazio | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Lazio | 0 - 3 | Friuli Venezia Giulia | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Lombardia | 3 - 0 | Friuli Venezia Giulia | PalaBrillia |
Grupa V3
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Veneto | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | |
Calabria | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 0,5 | |
Campania | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Rossano 30 iunie 2010 | Veneto | 3 - 0 | Calabria | PalaSant'Angelo |
Rossano 30 iunie 2010 | Calabria | 2 - 1 | Campania | PalaSant'Angelo |
Rossano 30 iunie 2010 | Veneto | 3 - 0 | Campania | PalaSant'Angelo |
Grupa V4
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Piemont | 5 | 0 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Marche | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Liguria | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Marche | 3 - 0 | Liguria | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Liguria | 1-2 | Piemont | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 30 iunie 2010 | Marche | 1-2 | Piemont | Clubul PalaSporting |
Etapa finală Pierdători
Grupa P5
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Trentino | 5 | 2 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Sardinia | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Valle d'Aosta | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 30 iunie 2010 | Trentino | 3 - 0 | Valle d'Aosta | PalaL. Științific |
Rossano 30 iunie 2010 | Valle d'Aosta | 0 - 3 | Sardinia | PalaL. Științific |
Rossano 30 iunie 2010 | Trentino | 2 - 1 | Sardinia | PalaL. Științific |
Grupa P6
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sicilia | 5 | 2 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Umbria | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Basilicata | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Rossano 30 iunie 2010 | Sicilia | 3 - 0 | Basilicata | PalaITIS |
Rossano 30 iunie 2010 | Basilicata | 1-2 | Umbria | PalaITIS |
Rossano 30 iunie 2010 | Sicilia | 2 - 1 | Umbria | PalaITIS |
Grupa P7
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tirolul de Sud | 5 | 2 | 1 | 1 | 5 | 1 | 5 | |
Abruzzo | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Molise | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 0 |
Rossano 30 iunie 2010 | Abruzzo | 3 - 0 | Molise | PalaITC |
Rossano 30 iunie 2010 | Molise | 0 - 3 | Tirolul de Sud | PalaITC |
Rossano 30 iunie 2010 | Abruzzo | 1-2 | Tirolul de Sud | PalaITC |
Finale locul 19-21
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Molise | 5 | 0 | 2 | 0 | 5 | 1 | 5 | |
Basilicata | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Valle d'Aosta | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0,2 |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Basilicata | 0 - 3 | Molise | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Basilicata | 3 - 0 | Valle d'Aosta | Clubul PalaSporting |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Molise | 2 - 1 | Valle d'Aosta | Clubul PalaSporting |
Finale locul 16-18
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Umbria | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | 2 | |
Abruzzo | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Sardinia | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 4 | 0,5 |
Rossano 1 iulie 2010 | Abruzzo | 1-2 | Umbria | PalaITC |
Rossano 1 iulie 2010 | Abruzzo | 2 - 1 | Sardinia | PalaITC |
Rossano 1 iulie 2010 | Umbria | 2 - 1 | Sardinia | PalaITC |
Finale locul 13-15
echipă | P.ti | G. | V. | P. | SV | SP | QS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sicilia | 4 | 2 | 2 | 0 | 4 | 2 | 2 | |
Trentino | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | |
Tirolul de Sud | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 4 | 0,5 |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Sicilia | 2 - 1 | Tirolul de Sud | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Tirolul de Sud | 1-2 | Trentino | PalaBrillia |
Corigliano Calabro 1 iulie 2010 | Sicilia | 2 - 1 | Trentino | PalaBrillia |
Tabloul de bord locul 9-12
Semifinale | Finala | |||||||
9 | Campania | 0 | ||||||
12 | Lazio | 2 | ||||||
Lazio | 2 | |||||||
Liguria | 1 | |||||||
10 | Liguria | 2 | ||||||
11 | Toscana | 1 | ||||||
Semifinale
Rossano 1 iulie 2010 | Campania | 0 - 2 | Lazio | PalaITIS |
Rossano 1 iulie 2010 | Liguria | 2 - 1 | Toscana | PalaNormanni |
Finala locului 11-12
Rossano 1 iulie 2010 | Campania | 1-2 | Toscana | PalaL. Științific |
Locul 9-10 final
Rossano 1 iulie 2010 | Lazio | 2 - 1 | Liguria | PalaITIS |
Tabloul de bord locul 5-8
Semifinale | Finala | |||||||
5 | Marche | 2 | ||||||
8 | Calabria | 1 | ||||||
Marche | 0 | |||||||
Friuli Venezia Giulia | 2 | |||||||
6 | Puglia | 0 | ||||||
7 | Friuli Venezia Giulia | 2 | ||||||
Semifinale
Rossano 1 iulie 2010 | Marche | 2 - 1 | Calabria | PalaITIS |
Rossano 1 iulie 2010 | Puglia | 0 - 2 | Friuli Venezia Giulia | PalaNormanni |
Locul 7-8 final
Rossano 1 iulie 2010 | Calabria | 1-2 | Puglia | PalaL. Științific |
Finala locului 5-6
Rossano 1 iulie 2010 | Marche | 0 - 2 | Friuli Venezia Giulia | PalaNormanni |
Tabloul de bord pe locul 1
Semifinale | Finala | |||||||
1 | Lombardia | 2 | ||||||
4 | Piemont | 0 | ||||||
Lombardia | 2 | |||||||
Emilia Romagna | 3 | |||||||
2 | Emilia Romagna | 2 | ||||||
3 | Veneto | 1 | ||||||
Semifinale
Rossano 1 iulie 2010 | Lombardia | 2 - 0 (25-19) (25-20) | Piemont | PalaSant'Angelo |
Rossano 1 iulie 2010 | Emilia Romagna | 2 - 1 (25-16) (21-25) (26-24) | Veneto | PalaNormanni |
Final 3 - 4 loc
Rossano 1 iulie 2010 | Piemont | 1-2 (27-25) (20-25) (22-25) | Veneto | PalaSant'Angelo |
Finala
Corigliano Calabro 2 iulie 2010 | Lombardia | 2 - 3 (25-15) (19-25) (22-25) (25-23) (8-15) | Emilia Romagna | PalaBrillia |
Campion al Regiunilor
Roz
Nu. | Nume | An | Rol |
---|---|---|---|
1 | Sara Coriani | 1995 | Liber |
2 | Debora Carini | 1995 | Concasor |
3 | Anna Gaddi | 1995 | Dribbler |
4 | Alice Ferrari | 1995 | Concasor |
5 | Francesca Galli Venturelli | 1995 | Central |
6 | Alice Gennari | 1995 | Concasor |
7 | Caterina Errichiello | 1995 | Central |
8 | Chiara Scacchetti | 1995 | Dribbler |
9 | Chiara Magnani | 1995 | Concasor |
10 | Farida Bandaogo | 1995 | Central |
11 | Chiara Ferrari | 1995 | Concasor |
12 | Laura Melandri | 1995 | Central |
Nume | Rol |
---|---|
Marco Paglialunga | Antrenor |
Elio Vallicelli | Asistent antrenor |
Clasament final
Clasament final feminin Kinderiadi 2010 | |||
---|---|---|---|
1. | Emilia Romagna | ||
2. | Lombardia | ||
3. | Veneto | ||
4. | Piemont | ||
5. | Friuli Venezia Giulia | ||
6. | Marche | ||
7. | Puglia | ||
8. | Calabria | ||
9. | Lazio | ||
10. | Liguria | ||
11. | Toscana | ||
12. | Campania | ||
13. | Sicilia | ||
14. | Trentino | ||
15. | Tirolul de Sud | ||
16. | Umbria | ||
17. | Abruzzo | ||
18. | Sardinia | ||
19. | Molise | ||
20. | Basilicata | ||
21. | Valle d'Aosta |