Excelența toscană 2001-2002
Salt la navigare Salt la căutare
Excelența toscană 2001-2002 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Excelența toscană | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 11 | ||||
Administrator | FIGC - LND Comitetul regional Toscana | ||||
Loc | Italia | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Campionatul de fotbal italian 2001-2002 de excelență regională a fost al unsprezecelea organizat în Italia . Reprezintă al șaselea nivel al fotbalului italian.
Acestea sunt rundele organizate de comitetul regional al regiunii Toscana .
Grupa A
Echipe participante
Echipă | Oraș |
---|---|
AC Alabastri Volterra | Volterra (PI) |
Armando Picchi Calcio | Livorno (LI) |
ASD Camaiore Calcio | Camaiore (LU) |
SS Castelfiorentino | Castelfiorentino (FI) |
AS Cecina | Cecina (LI) |
AC Piele și piele | Santa Croce sull'Arno (PI) |
Forcoli SUA | Forcoli (PI) |
US Forte dei Marmi | Forte dei Marmi (LU) |
FC Marina La Portuale | Marina di Carrara (MS) |
SUA Massese 1919 | Masă (MS) |
FC Montecatini Calcio | Montecatini Terme (PT) |
ACC Perignanolaricevoli | Perignano (PI) |
SUA Pontedera 1912 | Pontedera (PI) |
GSPA Pontremolese ASD | Pontremoli (MS) |
AC Quarrata Olimpia | Quarrata (PT) |
Pol. Uzzanese | Uzzano (PT) |
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Massese | 60 | 30 | 16 | 12 | 2 | 46 | 19 | +27 | |
2. | Forcoli | 54 | 30 | 15 | 9 | 6 | 42 | 20 | +22 | |
3. | Armando Picchi Calcio | 49 | 30 | 12 | 13 | 5 | 50 | 34 | +16 | |
4. | Forte dei Marmi | 47 | 30 | 12 | 11 | 7 | 43 | 30 | +13 | |
5. | Pontedera | 46 | 30 | 11 | 13 | 6 | 37 | 32 | +5 | |
6. | PA Pontremolese | 43 | 30 | 10 | 13 | 7 | 35 | 29 | +6 | |
7. | plăcintă cu făină de năut | 42 | 30 | 11 | 9 | 10 | 33 | 38 | -5 | |
8. | Castelfiorentino | 40 | 30 | 9 | 13 | 8 | 30 | 31 | -1 | |
9. | Quarrata Olimpia | 38 | 30 | 8 | 14 | 8 | 29 | 29 | 0 | |
10. | Camaiore | 38 | 30 | 9 | 11 | 10 | 30 | 34 | -4 | |
11. | Pol. Uzzanese, Uzzano | 34 | 30 | 6 | 16 | 8 | 28 | 36 | -8 | |
12. | Ascunde piele | 33 | 30 | 7 | 12 | 11 | 40 | 41 | -1 | |
13. | Marina La Portuale | 32 | 30 | 5 | 17 | 8 | 35 | 33 | +2 | |
14. | Alabastri Volterra | 32 | 30 | 8 | 8 | 14 | 27 | 36 | -9 | |
15. | Perignanolaricevoli | 27 | 30 | 6 | 9 | 15 | 34 | 41 | -7 | |
16. | Montecatini | 11 | 30 | 1 | 8 | 21 | 13 | 69 | -56 |
Rezultate
Tablou de bord
Aripa | BRAŢ | CAM | CAS | CEC | CUO | PENTRU | PENTRU | MAR | MAS | LUN | PA | PENTRU | PON | AICI | UZZ | |
Alabastri Volterra | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 2-3 | 1-0 | 1-0 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 4-2 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | |
Armando Picchi | 1-1 | 1-0 | 2-3 | 3-1 | 1-1 | 2-2 | 4-0 | 3-1 | 3-3 | 2-1 | 0-1 | 2-2 | 0-0 | 2-1 | 5-2 | |
Camaiore | 1-1 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 0-3 | 0-2 | 1-1 | 2-0 | 1-3 | 2-0 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 2-1 | 2-2 | |
Castelfiorentino | 3-3 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 2-3 | 0-2 | 2-2 | |
plăcintă cu făină de năut | 1-0 | 1-2 | 0-0 | 0-2 | 2-1 | 2-1 | 2-2 | 3-3 | 1-2 | 2-0 | 0-1 | 2-1 | 0-2 | 2-1 | 0-1 | |
Piele de piele | 2-1 | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 4-0 | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 4-4 | 1-1 | 3-2 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 0-0 | |
Forcoli | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 4-0 | 1-0 | 3-1 | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 0-2 | 1-1 | 1-1 | 2-1 | |
Forte Dei Marmi | 1-0 | 0-2 | 1-2 | 4-1 | 0-1 | 1-0 | 2-3 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 6-3 | 1-0 | 3-0 | |
Marina La Portuale | 3-0 | 0-1 | 3-1 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 6-0 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 0-1 | 2-0 | |
Massese | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 3-0 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 5-1 | 0-1 | 1-0 | 5-1 | 0-0 | 2-0 | |
Montecatini | 1-0 | 1-7 | 3-3 | 0-2 | 1-1 | 1-5 | 0-3 | 0-4 | 0-0 | 0-2 | 1-4 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 0-2 [1] | |
PA Pontremolese | 1-0 | 4-2 | 1-3 | 0-1 | 0-0 | 3-2 | 0-0 | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 4-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | |
Perignanolaricevoli | 1-1 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 3-2 | 0-1 | 2-1 | 2-2 | 2-2 | 5-0 | 2-3 | 0-3 | 0-0 | 3-0 | |
Pontedera | 2-0 | 2-2 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-4 | 1-1 | 2-2 | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | |
Quarrata Olimpia | 3-2 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | 2-1 | 0-1 [2] | 1-1 | |
Uzzanese | 4-1 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 0-0 | 1-1 | 1-3 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | 3-1 | 1-1 | 2-2 |
Play-out
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Alabastri Volterra | 4 - 2 | Marina La Portuale | 0 - 1 | 4 - 1 |
Perignanolaricevoli | 1 - 3 | Ascunde piele | 1 - 1 | 0 - 2 |
Plecat
2002 | Alabastri Volterra | 0 - 1 | Marina La Portuale |
2002 | Perignanolaricevoli | 1 - 1 | Ascunde piele |
Întoarcere
2002 | Marina La Portuale | 1 - 4 | Alabastri Volterra |
2002 | Ascunde piele | 2 - 0 | Perignanolaricevoli |
Grupa B
Echipe participante
Echipă | Oraș |
---|---|
AC Barberino Mugello | Barberino del Mugello (FI) |
US Castelnuovese | Castelnuovo dei Sabbioni (AR) |
US Castiglionese | Castiglion Fiorentino (AR) |
US Fiesolecaldine | Fiesole (FI) |
Pol. Florence West | Florența (FI) |
BC Lanciotto Campi | Campi Bisenzio (FI) |
AC Montemurlo | Montemurlo (PO) |
AC Monteriggioni ASD | Monteriggioni (SI) |
Pol. Companie nouă închisă | Închis (DA) |
SUA Pontassieve | Pontassieve (FI) |
SUA Rosia | Sovicille (SI) |
ASD San Donato Tavarnelle | San Donato in Poggio (FI) |
GS San Quirico | San Quirico d'Orcia (SI) |
ACV Scandicci ASD | Scandicci (FI) |
UC Sinalunghese | Sinalunga (SI) |
AC Valdema | Grassina (FI) |
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Noua companie închisă | 56 | 30 | 15 | 11 | 4 | 49 | 23 | +26 | |
2. | San Donato | 51 | 30 | 14 | 9 | 7 | 38 | 22 | +16 | |
3. | Valdema | 50 | 30 | 13 | 11 | 6 | 44 | 27 | +17 | |
4. | Scandicci | 47 | 30 | 13 | 8 | 9 | 39 | 34 | +5 | |
5. | Jolly Montemurlo | 41 | 30 | 10 | 11 | 9 | 34 | 34 | 0 | |
6. | Castiglionese | 41 | 30 | 11 | 8 | 11 | 25 | 26 | -1 | |
7. | Fiesolecaldină | 39 | 30 | 9 | 12 | 9 | 24 | 32 | -8 | |
8. | Monteriggioni | 39 | 30 | 8 | 15 | 7 | 35 | 29 | +6 | |
9. | Barberino Mugello | 38 | 30 | 9 | 11 | 10 | 25 | 28 | -3 | |
10. | Lanciotto Campi Bisenzio | 37 | 30 | 9 | 10 | 11 | 25 | 26 | -1 | |
11. | Rosia | 37 | 30 | 10 | 7 | 13 | 26 | 31 | -5 | |
12. | Pontassieve | 35 | 30 | 7 | 14 | 9 | 26 | 28 | -2 | |
13. | Sinalunghese | 35 | 30 | 7 | 14 | 9 | 23 | 34 | -11 | |
14. | Castelnuovese | 35 | 30 | 8 | 11 | 11 | 27 | 38 | -11 | |
15. | Florența de Vest | 32 | 30 | 5 | 17 | 8 | 27 | 34 | -7 | |
16. | San Quirico | 19 | 30 | 4 | 7 | 19 | 22 | 43 | -21 |
Rezultate
Tablou de bord
BAR | CAS | CAS | FIE | BRAD | LAN | LUN | LUN | NOU | PON | ROS | SD | SQ | SCA | PĂCAT | VAL | |
Barberino Mugello | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 0-0 [3] | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | |
Castelnuovese | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 3-2 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 4-3 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | 1-1 | |
Castiglionese | 2-0 | 3-2 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 2-2 | 0-2 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 0-4 | 3-0 | 0-0 | |
Fiesolecaldină | 0-2 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 1-4 | 1-0 | 2-1 | 2-2 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | 1-3 | 1-1 | 0-3 | |
Florența de Vest | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-3 | 2-2 | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 2-4 | 0-0 | 1-1 | |
Lanciotto Campi | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 0-1 | |
Montemurlo | 1-4 | 3-0 | 0-0 | 1-0 | 0-2 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 0-1 | 3-3 | |
Monteriggioni | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 3-0 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 3-0 | 4-3 | 5-1 | 3-2 | |
Noua companie închisă | 2-0 | 3-0 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 4-1 | 3-1 | 5-2 | |
Pontassieve | 0-0 | 3-0 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 0-1 | 2-2 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | |
Rosia | 3-2 | 0-0 | 0-1 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 1-3 | |
S. Donato | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 2-0 | 1-2 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 1-2 | |
S.Quirico | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 2-0 | 1-2 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 0-4 | 4-1 | 0-1 | 0-1 | |
Scandicci | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 3-1 | 3-2 | 0-2 | 1-1 | 3-1 | 1-1 | 0-2 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | |
Sinalunghese | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 0-3 | 3-0 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 2-4 | 3-2 | 1-0 | 0-0 | |
Valdema | 1-1 | 4-1 | 2-1 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 2-0 | 2-0 | 1-1 | 3-1 | 0-0 | 1-1 | 3-0 | 2-0 | 3-1 |
Play-out
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Castelnuovese | 4 - 2 | Sinalunghese | 2 - 1 | 2 - 1 |
Florența de Vest | 2 - 2 | Pontassieve | 2 - 0 | 0 - 2 |
Plecat
2002 | Castelnuovese | 2 - 1 | Sinalunghese |
2002 | Florența de Vest | 2 - 0 | Pontassieve |
Întoarcere
2002 | Sinalunghese | 1-2 | Castelnuovese |
2002 | Pontassieve | 2 - 0 | Florența de Vest |
Notă
Bibliografie
Anuarul FIGC 2001 - 02 , Roma (2002) păstrat la:
- toate comitetele regionale FIGC - LND ;
- Liga Națională Profesională din Milano ;
- Biblioteca Națională Centrală din Florența ;
- Biblioteca Centrală Națională a Romei .
- ANNOGOL 2003 de Carlo Fontanelli - GEO Editions