De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Calificarea în semifinală a avut loc în dimineața zilei de 28 iulie 2011 , în timp ce semifinala a avut loc în seara aceleiași zile. Finala, pe de altă parte, a avut loc în seara zilei de 29 iulie 2011 .
Medalii
Record
Înainte de eveniment, recordul mondial (WR) și recordul campionatului (CR) erau după cum urmează.
Nu s-au îmbunătățit înregistrările în timpul competiției.
Baterii
Pos. | Atlet | Naţionalitate | Vreme | Baterie | bandă | Notă |
---|
1 | Giedrius Titenis | Lituania | 2: 10.33 | 5 | 2 | |
2 | Christian Vom Lehn | Germania | 2: 10.67 | 8 | 5 | |
3 | Eric Shanteau | Statele Unite | 2: 10.77 | 8 | 3 | |
4 | Dániel Gyurta | Ungaria | 2: 10.78 | 6 | 4 | |
5 | Michael Jamieson | Regatul Unit | 2: 11.06 | 7 | 3 | |
6 | Kōsuke Kitajima | Japonia | 2: 11.17 | 7 | 4 | |
7 | Mike Brown | Canada | 2: 11,51 | 6 | 8 | |
8 | Andrew Willis | Regatul Unit | 2: 11,59 | 7 | 6 | |
9 | Melquíades Álvarez Caraballo | Spania | 2: 11,86 | 6 | 3 | |
10 | Glenn Snyders | Noua Zeelanda | 2: 12.38 | 5 | 7 | |
11 | Neil Versfeld | Africa de Sud | 2: 12.54 | 8 | 2 | |
12 | Laurent Carnol | Luxemburg | 2: 12.56 | 6 | 2 | |
13 | Lennart Stekelenburg | Olanda | 2: 12,69 | 6 | 6 | |
13 | Kyu Woong Choi | Coreea de Sud | 2: 12,69 | 6 | 7 | |
15 | Naoya Tomita | Japonia | 2: 12,73 | 8 | 4 | |
16 | Akos Molnar | Ungaria | 2: 12,78 | 8 | 7 | |
17 | Chaosheng Huang | China | 2: 13.02 | 8 | 8 | |
18 | Elliott Keefer | Statele Unite | 2: 13.13 | 7 | 7 | |
19 | Igor Borysik | Ucraina | 2: 13.17 | 5 | 4 | |
20 | Maksym Shemberev | Ucraina | 2: 13.18 | 8 | 1 | |
21 | Brenton Rickard | Australia | 2: 13.51 | 7 | 5 | |
22 | Ruipeng Xue | China | 2: 13.54 | 7 | 1 | |
23 | Hugues Duboscq | Franţa | 2: 13.56 | 8 | 6 | |
24 | Slawomir Kuczko | Polonia | 2: 13.75 | 5 | 6 | |
25 | Jakob Sveinsson | Islanda | 2: 13,84 | 5 | 1 | |
26 | Craig Calder | Australia | 2: 13.90 | 6 | 1 | |
27 | Andrew Dickens | Canada | 2: 14.36 | 5 | 5 | |
28 | Nuttapong Ketin | Tailanda | 2: 14,68 | 4 | 6 | |
29 | Carlos Almeida | Portugalia | 2: 14,86 | 4 | 5 | |
30 | Anton Lobanov | Rusia | 2: 14.99 | 7 | 2 | |
31 | Jorge Murillo | Columbia | 2: 15.41 | 4 | 1 | |
32 | Hunor Mate | Austria | 2: 15.45 | 5 | 3 | |
33 | Vladislav Polyakov | Kazahstan | 2: 15.70 | 7 | 8 | |
34 | Tomas Klobucnik | Slovacia | 2: 16.53 | 3 | 3 | |
35 | Mattia Pesce | Italia | 2: 16,67 | 4 | 4 | |
36 | Edgar Crespo | Panama | 2: 17.38 | 3 | 4 | |
37 | Sofiane Daid | Algeria | 2: 18.32 | 4 | 7 | |
38 | Irakli Bolkvadze | Georgia | 2: 18.42 | 3 | 7 | |
39 | Martti Aljand | Estonia | 2: 18.65 | 4 | 2 | |
40 | David Oliver Mercado | Mexic | 2: 18,72 | 4 | 3 | |
41 | Indra Gunawan | Indonezia | 2: 18,89 | 4 | 8 | |
42 | Azad Albarazi | Siria | 2: 19,71 | 3 | 2 | |
43 | Aleksandrov Dmitrii | Kârgâzstan | 2: 21,51 | 3 | 5 | |
44 | Pedro Pinotes | Angola | 2: 21.65 | 3 | 8 | |
45 | Juan Guerra | El Salvador | 2: 22,82 | 3 | 6 | |
46 | Eli Ebenezer Wong | Insulele Marianelor de Nord | 2: 23.35 | 2 | 3 | |
47 | Genaro Britez | Paraguay | 2: 23,78 | 2 | 4 | |
48 | Timothy Ferris | Zimbabwe | 2: 23,96 | 3 | 1 | |
49 | Jordy Groters | Aruba | 2: 24.60 | 2 | 5 | |
50 | Wael Koubrousli | Liban | 2: 27.08 | 2 | 7 | |
51 | Diguan Pigot | Surinam | 2: 27,71 | 2 | 6 | |
52 | Benjamin Schulte | Guam | 2: 28,21 | 1 | 5 | |
53 | Andrew Rutherfurd | Bolivia | 2: 30,78 | 1 | 4 | |
54 | Tarco Liobet | Bolivia | 2: 30,98 | 2 | 2 | |
55 | T. Mamitina Ramanantsoa | Madagascar | 2: 35,35 | 1 | 3 | |
- | Panagiōtīs Samilidīs | Grecia | | 5 | 8 | nu a plecat |
- | Alexander Dale Oen | Norvegia | | 6 | 5 | nu a plecat |
Semifinale
Finala
linkuri externe