De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Calificarea pentru semifinală a avut loc în dimineața zilei de 25 iulie 2011 , în timp ce semifinala a avut loc în seara aceleiași zile. Finala, pe de altă parte, a avut loc în seara zilei de 26 iulie 2011 .
Medalii
Record
Înainte de eveniment, recordul mondial (WR) și recordul campionatului (CR) erau după cum urmează.
Nu s-au îmbunătățit înregistrările în timpul competiției.
Baterii
Pos. | Atlet | Naţionalitate | Vreme | Baterie | bandă | Notă |
---|
1 | Camille Lacourt | Franţa | 53,30 | 7 | 4 | |
2 | Jérémy Stravius | Franţa | 53,34 | 6 | 5 | |
3 | David Plummer | Statele Unite | 53,68 | 7 | 5 | |
4 | Liam Tancock | Regatul Unit | 53,84 | 6 | 4 | |
5 | Stanislav Donets | Rusia | 53,85 | 6 | 6 | |
6 | Ben Treffers | Australia | 53,89 | 5 | 6 | |
6 | Gareth Kean | Noua Zeelanda | 53,89 | 7 | 8 | |
8 | Ryōsuke Irie | Japonia | 53,99 | 5 | 4 | |
9 | Hayden Stoeckel | Australia | 54,05 | 7 | 3 | |
10 | Nicholas Thoman | Statele Unite | 54.13 | 5 | 3 | |
11 | Aschwin Wildeboer Faber | Spania | 54,14 | 7 | 6 | |
12 | Helge Meeuw | Germania | 54,15 | 5 | 5 | |
13 | Aristeidis Grigoriadis | Grecia | 54,26 | 7 | 7 | |
14 | Nick Driebergen | Olanda | 54,30 | 5 | 2 | |
15 | Junya Koga | Japonia | 54,32 | 6 | 3 | |
16 | Guy Barnea | Israel | 54,43 | 4 | 1 | |
16 | Xiaolei Soare | China | 54,43 | 6 | 1 | |
18 | Thiago Pereira | Brazilia | 54,47 | 4 | 5 | |
18 | Mirco Di Tora | Italia | 54,47 | 6 | 7 | |
20 | Feiyi Cheng | China | 54,60 | 6 | 2 | |
21 | Vitaly Borisov | Rusia | 54,66 | 7 | 2 | |
22 | Charles Francis | Canada | 54,68 | 4 | 7 | |
23 | Daniel Bell | Noua Zeelanda | 54,75 | 7 | 1 | |
24 | Omar Pinzon | Columbia | 54,88 | 2 | 4 | |
25 | Jonatan Kopelev | Israel | 54,90 | 5 | 8 | |
26 | Chris Walker-Hebborn | Regatul Unit | 54,91 | 5 | 1 | |
27 | Guilherme Guido | Brazilia | 54,93 | 4 | 4 | |
28 | Radosław Kawęcki | Polonia | 55.01 | 4 | 6 | |
29 | Bastiaan Lijesen | Olanda | 55.09 | 5 | 7 | |
30 | Charl Crous | Africa de Sud | 55.14 | 4 | 2 | |
31 | Gerhard Zandberg | Africa de Sud | 55.21 | 3 | 5 | |
32 | Tobias Oriwol | Canada | 55,27 | 4 | 8 | |
33 | Marcin Tarczynski | Polonia | 55,28 | 4 | 3 | |
34 | Péter Bernek | Ungaria | 55.32 | 3 | 3 | |
35 | Parcul Seon Kwan | Coreea de Sud | 55.39 | 6 | 8 | |
36 | Bradley Ally | Barbados | 55,88 | 3 | 1 | |
37 | Federico Grabich | Argentina | 55,93 | 3 | 6 | |
38 | Simon Sjoedin | Suedia | 56.06 | 3 | 4 | |
39 | Matas Andriekus | Lituania | 56.10 | 3 | 8 | |
40 | Flori Lang | elvețian | 56,40 | 3 | 7 | |
41 | Abdullah Altuwaini | Kuweit | 56,94 | 3 | 2 | |
42 | JeanFrancois Schneiders | Luxemburg | 57.03 | 2 | 3 | |
43 | Heshan Unamboowe | Sri Lanka | 57,95 | 2 | 7 | |
44 | Alex Hernandez Medina | Cuba | 58,15 | 2 | 5 | |
45 | Charles William Walker | Filipine | 58,82 | 2 | 6 | |
46 | Zane Jordan | Zambia | 59,33 | 1 | 4 | |
47 | Antonio Tong | Macau | 1: 00.34 | 1 | 5 | |
48 | Awse Ma'aya | Iordania | 1: 00.64 | 2 | 1 | |
49 | Boris Kirillov | Azerbaidjan | 1: 01.03 | 2 | 2 | |
50 | Andrey Molchanov | Turkmenistan | 1: 05.39 | 1 | 3 | |
Simula
Semifinale
Pos. | Atlet | Naţionalitate | Vreme | Baterie | bandă | Notă |
---|
1 | Jérémy Stravius | Franţa | 52,76 | 1 | 4 | |
2 | Ryōsuke Irie | Japonia | 53.05 | 1 | 6 | |
3 | Camille Lacourt | Franţa | 53.09 | 2 | 4 | |
4 | David Plummer | Statele Unite | 53,30 | 2 | 5 | |
5 | Helge Meeuw | Germania | 53,34 | 1 | 7 | |
6 | Nicholas Thoman | Statele Unite | 53,49 | 1 | 2 | |
7 | Liam Tancock | Regatul Unit | 53,60 | 1 | 5 | |
8 | Gareth Kean | Noua Zeelanda | 53,69 | 2 | 6 | |
9 | Hayden Stoeckel | Australia | 53,70 | 2 | 2 | |
10 | Ben Treffers | Australia | 53,87 | 1 | 3 | |
11 | Nick Driebergen | Olanda | 53,98 | 1 | 1 | |
12 | Aschwin Wildeboer Faber | Spania | 54.03 | 2 | 7 | |
13 | Stanislav Donets | Rusia | 54.10 | 2 | 3 | |
14 | Junya Koga | Japonia | 54,16 | 2 | 8 | |
15 | Xiaolei Soare | China | 54,21 | 1 | 8 | |
16 | Aristeidis Grigoriadis | Grecia | 54,22 | 2 | 1 | |
Finala
linkuri externe