Înot la Campionatele Mondiale de acvatică din 2011 - ștafetă masculină 4x100m
Salt la navigare Salt la căutare
Înot la Campionatele Mondiale Shanghai 2011 | ||||
---|---|---|---|---|
Freestyle | ||||
50 m | bărbați | femei | ||
100 m | bărbați | femei | ||
200 m | bărbați | femei | ||
400 m | bărbați | femei | ||
800 m | bărbați | femei | ||
1500 m | bărbați | femei | ||
Înapoi | ||||
50 m | bărbați | femei | ||
100 m | bărbați | femei | ||
200 m | bărbați | femei | ||
Broască | ||||
50 m | bărbați | femei | ||
100 m | bărbați | femei | ||
200 m | bărbați | femei | ||
Fluture | ||||
50 m | bărbați | femei | ||
100 m | bărbați | femei | ||
200 m | bărbați | femei | ||
Amestecat | ||||
200 m | bărbați | femei | ||
400 m | bărbați | femei | ||
Relee Freestyle | ||||
4x100 m | bărbați | femei | ||
4x200 m | bărbați | femei | ||
Relee mixte | ||||
4x100 m | bărbați | femei |
Calificarea pentru finală a avut loc în dimineața zilei de 31 iulie 2011 , în timp ce finala a avut loc în seara aceleiași zile.
Medalii
Record
Înainte de eveniment, recordul mondial (RM) și recordul campionatului (RC) erau după cum urmează.
3'27 "28 | Statele Unite | 2 august 2009 Roma , Italia | |
3'27 "28 | Statele Unite | 2 august 2009 Roma , Italia |
Nu s-au îmbunătățit înregistrările în timpul competiției.
Rezultatele bateriei
Pos. | Țară | Sportivi | Vreme | Baterie | bandă | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Statele Unite | David Plummer (53,97) Eric Shanteau (1: 54.10) Tyler McGill (2: 45.10) Garrett Weber-Gale (3: 32.42) | 3: 32.42 | 2 | 4 | |
2 | Germania | Helge Meeuw (53.22) Hendrik Feldwehr (1: 53.20) Benjamin Starke (2: 44,99) Markus Deibler (3: 33.69) | 3: 33,69 | 1 | 6 | |
3 | Olanda | Nick Driebergen (54,64) Lennart Stekelenburg (1: 55.06) Joeri Verlinden (2: 46,85) Sebastiaan Verschuren (3: 34.59) | 3: 34.59 | 1 | 5 | |
4 | Japonia | Ryōsuke Irie (53.59) Ryo Tateishi (1: 54.11) Takeshi Matsuda (2: 45,90) Takuro Fujii (3: 34.82) | 3: 34,82 | 2 | 5 | |
5 | Australia | Ben Treffers (54.09) Christian Sprenger (1: 54.30) Sam Ashby (2: 46.36) James Roberts (3: 34.88) | 3: 34,88 | 1 | 4 | |
6 | Canada | Charles Francis (54,19) Andrew Dickens (1: 55.41) Joseph Bartoch (2: 47.72) Brent Hayden (3: 35.36) | 3: 35.36 | 2 | 6 | |
7 | Polonia | Radosław Kawęcki (55.20) Dawid Szulich (1: 56.02) Paweł Korzeniowski (2: 48.27) Konrad Czerniak (3: 36.13) | 3: 36.13 | 3 | 2 | |
8 | Marea Britanie | Liam Tancock (54,41) Michael Jamieson (1: 54,88) Antony James (2: 47,83) Adam Brown (3: 36.19) | 3: 36.19 | 3 | 3 | |
9 | Franţa | Jérémy Stravius (53,28) Hugues Duboscq (1: 53.42) Florent Manaudou (2: 47.44) Fabien Gilot (3: 36.21) | 3: 36.21 | 3 | 4 | |
10 | Africa de Sud | Charl Crous ( 55,60 ) Cameron van der Burgh (1: 55.94) Chad le Clos (2: 48.22) Graeme Moore (3: 36.47) | 3: 36.47 | 2 | 3 | |
11 | Italia | Mirco Di Tora (54,64) Fabio Scozzoli (1: 54.27) Marco Belotti (2: 48.06) Luca Dotto (3: 36.74) | 3: 36,74 | 1 | 3 | |
12 | Rusia | Stanislav Donets (54,25) Roman Sludnov (1: 54,86) Evgeny Korotyshkin (2: 47.33) Serghei Fesikov (3: 36.82) | 3: 36,82 | 3 | 5 | |
13 | China | Xiaolei Sun (54.71) Zhi Xie (1: 55.30) Jiawei Zhou (2: 47,82) Zhiwu Lu (3: 36.92) | 3: 36.92 | 3 | 7 | |
14 | Brazilia | Guilherme Guido (55.12) Felipe Alves Franca Da Silva (1: 55.23) Kaio Almeida (2: 48.72) Bruno Fratus (3: 36.99) | 3: 36,99 | 3 | 6 | |
15 | Ungaria | Péter Bernek (55.07) Dániel Gyurta (1: 55.02) Bence Biczó (2: 49.10) Dominik Kozma (3: 38.24) | 3: 38.24 | 1 | 2 | |
16 | Suedia | Simon Sjoedin (55,70) Jakob Dorch (1: 57.64) Lars Froelander (2: 49.29) Petter Stymne (3: 38.34) | 3: 38.34 | 3 | 1 | |
17 | Lituania | Matas Andriekus (56.19) Giedrius Titenis (1: 56,51) Vytautas Janušaitis (2: 49.78) Mindaugas Sadauskas (3: 38.57) | 3: 38.57 | 1 | 7 | |
- | Coreea de Sud | nu joc | 2 | 2 | ||
- | Grecia | nu joc | 2 | 7 |
Finala
linkuri externe
- ( RO ) Lista oficială de început ( PDF ), pe omegatiming.com .
- ( RO ) Rezultate oficiale ale bateriei ( PDF ), pe omegatiming.com .
- ( RO ) Rezultate finale oficiale ( PDF ), pe omegatiming.com .