Campionatele Europene de Triatlon 1989
Salt la navigare Salt la căutare
Campionatele Europene de Triatlon 1989 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Campionatele Europene de Triatlon | ||||
Sport | Triatlon | ||||
Ediție | Al 5-lea | ||||
Administrator | ETU - Uniunea Europeană de Triatlon | ||||
La tine acasa | 11 iunie 1989 | ||||
Loc | Portugalia , Cascais | ||||
Site-ul web | Site-ul oficial | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Yves Cordier Simone Mortier | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Campionatele Europene de triatlon din 1989 s-au desfășurat la Cascais , Portugalia la 11 iunie 1989. [1]
Rezultate
Bărbați de elită
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Yves Cordier | Franţa | 00:20:51 | 01:04:47 | 00:36:29 | 02:02:08 | |
Rob Barel | Olanda | 00:20:49 | 01:06:22 | 00:35:38 | 02:02:54 | |
Juergen Zaeck | Germania | 00:21:53 | 01:06:18 | 00:34:52 | 02:03:04 | |
4 | Pim Van Den Bos | Olanda | 00:23:10 | 01:05:33 | 00:35:32 | 02:04:16 |
5 | Wolfgang Dittrich | Germania | 00:20:40 | 01:06:49 | 00:37:07 | 02:04:38 |
6 | H. Kiens | Olanda | 00:20:54 | 01:09:16 | 00:34:31 | 02:04:41 |
7 | T. Leutenegger | elvețian | 00:21:52 | 01:06:35 | 00:37:07 | 02:05:34 |
8 | Gerd Amrhein | Germania | 00:22:55 | 01:07:57 | 00:34:58 | 02:05:50 |
9 | Jochen Basting | Germania | 00:21:54 | 01:08:34 | 00:35:36 | 02:06:01 |
10 | Didier Volckaert | Belgia | 00:21:50 | 01:07:52 | 00:35:56 | 02:06:13 |
Femeile de elită
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Simone Mortier | Germania | 00:23:20 | 01:14:43 | 00:38:55 | 02:16:59 | |
Kirsten Ullrich | Germania | 00:23:00 | 01:17:38 | 00:41:37 | 02:22:17 | |
Sarah Springman | Regatul Unit | 00:24:42 | 01:17:45 | 00:40:08 | 02:22:36 | |
4 | Sarah Coope | Regatul Unit | 00:25:46 | 01:17:23 | 00:39:36 | 02:22:44 |
5 | C. Jay-Gabel | Franţa | 00:27:09 | 01:16:07 | 00:39:37 | 02:22:54 |
6 | Thea Sijbesma | Olanda | 00:24:39 | 01:18:06 | 00:41:06 | 02:23:51 |
7 | Birgit Rosberg-Seubert | Germania | 00:23:24 | 01:19:47 | 00:41:18 | 02:24:29 |
8 | D. Trueman | Regatul Unit | 00:25:25 | 01:19:53 | 00:40:03 | 02:25:23 |
9 | Ute Schaefer | Germania | 00:28:30 | 01:17:08 | 00:40:30 | 02:26:07 |
10 | I. Zwartkruis | Olanda | 00:27:00 | 01:18:39 | 00:41:06 | 02:26:46 |
Notă
- ^ ( RO ) Rezultate oficiale pe site-ul Federației Internaționale de Triatlon - UIT .