Campionatele europene de triatlon la distanță 2016
Salt la navigare Salt la căutare
Campionatele europene de triatlon la distanță 2016 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Campionatele Europene de Triatlon la Distanță | ||||
Sport | Triatlon | ||||
Ediție | 23 ° | ||||
Administrator | ETU - Uniunea Europeană de Triatlon | ||||
La tine acasa | 24 iulie 2016 | ||||
Loc | Polonia , Poznań | ||||
Site-ul web | Site-ul oficial | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Denis Sketako Ewa Bugdol | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
În 2016 European Long Distance Triatlon Campionatele (ediția a 23 - ) au avut loc la Poznań , Polonia , la 24 iulie 2016 [1] .
Dintre bărbați, slovenul Denis Sketako a câștigat, în timp ce cursa feminină a revenit polonezei Ewa Bugdol [2] .
Rezultate
Bărbați de elită
Pos. | Pos. | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Denis Sketako | Slovenia | 00:43:02 | 04:21:27 | 02:48:37 | 07:56:55 | |
Sergio Marques | Portugalia | 00:43:03 | 04:21:53 | 02:48:30 | 07:57:11 | |
Dirk Wijnalda | Olanda | 00:42:58 | 04:22:31 | 02:49:58 | 07:58:54 | |
4 | Anders Christensen | Danemarca | 00:43:01 | 04:20:03 | 02:56:13 | 08:03:23 |
5 | Anton Blokhin | Bielorusia | 00:39:50 | 04:23:25 | 02:59:44 | 08:06:44 |
6 | Andrey Lyatskiy | Rusia | 00:39:43 | 04:29:22 | 02:56:49 | 08:09:47 |
7 | Karol Dzalaj | Slovacia | 00:43:00 | 04:19:10 | 03:07:35 | 08:13:55 |
8 | Mikita Hrygoryeu | Bielorusia | 00:41:43 | 04:27:12 | 03:03:26 | 08:16:41 |
9 | Georgy Kaurov | Rusia | 00:39:20 | 04:38:46 | 03:02:22 | 08:24:27 |
10 | Matija Avirović | Croaţia | 00:42:07 | 04:43:51 | 03:00:10 | 08:30:26 |
11 | Massimo Cigana | Italia | 00:43:07 | 04:27:20 | 03:21:39 | 08:35:47 |
12 | Grigoris Souvatzoglou | Grecia | 00:39:22 | 04:32:42 | 03:21:43 | 08:38:54 |
13 | Petr Vabrousek | Republica Cehă | 00:43:14 | 04:48:37 | 03:05:34 | 08:41:56 |
14 | Petr Minarik | Republica Cehă | 00:47:40 | 04:50:05 | 03:10:08 | 08:52:13 |
Femeile de elită
Pos. | Pos. | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Ewa Bugdol | Polonia | 00:43:43 | 04:57:27 | 03:16:50 | 09:02:08 | |
Simona Krivankova | Republica Cehă | 00:50:01 | 05:07:20 | 03:05:15 | 09:06:54 | |
Anne Jensen | Danemarca | 00:49:42 | 04:49:38 | 03:26:36 | 09:10:40 | |
4 | Hanna Maksimava | Bielorusia | 00:45:39 | 05:12:13 | 03:25:12 | 09:27:42 |
5 | Alena Stevens | Slovacia | 00:49:35 | 05:07:30 | 03:28:29 | 09:30:09 |
6 | Vanessa Pereira | Portugalia | 00:49:43 | 05:15:48 | 03:21:03 | 09:32:20 |
7 | Martina Dogana | Italia | 00:45:20 | 05:20:21 | 03:36:23 | 09:47:01 |
8 | Sonja Skevin | Croaţia | 00:45:51 | 05:20:49 | 03:51:44 | 10:02:48 |
Notă
- ^ ( EN ) Raport de cursă pe site-ul web al Federației Internaționale de Triatlon - UIT
- ^ ( RO ) Rezultate oficiale pe site-ul Federației Internaționale de Triatlon - UIT