Campionatele Europene de Triatlon 2003
Salt la navigare Salt la căutare
Campionatele Europene de Triatlon 2003 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Campionatele Europene de Triatlon | ||||
Sport | Triatlon | ||||
Ediție | 19 ° | ||||
Administrator | ETU - Uniunea Europeană de Triatlon | ||||
La tine acasa | 21 iunie 2003 | ||||
Loc | Rep. Cehă , Karlovy Vary | ||||
Site-ul web | Site-ul oficial | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | Iván Raña Ana Burgos | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Campionatele europene de triatlon din 2003 s-au desfășurat la Karlovy Vary (Carlsbad), Republica Cehă pe 21 iunie 2003. [1]
În cursa masculină a câștigat spaniolul Iván Raña , în timp ce în cea feminină spaniola Ana Burgos . [2]
În cursa juniorilor , belgianul Peter Croes și portugheza Vanessa Fernandes au triumfat pentru a doua oară consecutiv.
Rezultate
Bărbați de elită
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Iván Raña | Spania | 00:17:58 | 01:05:12 | 00:31:52 | 01:56:08 | |
Filip Ospalý | Republica Cehă | 00:17:45 | 01:05:23 | 00:31:57 | 01:56:18 | |
Martin Krňávek | Republica Cehă | 00:17:54 | 01:05:17 | 00:32:17 | 01:56:37 | |
4 | Rasmus Henning | Danemarca | 00:17:40 | 01:05:29 | 00:32:30 | 01:56:50 |
5 | Sven Riederer | elvețian | 00:17:43 | 01:05:28 | 00:32:40 | 01:57:01 |
6 | Paul Amey | Regatul Unit | 00:17:43 | 01:05:26 | 00:32:47 | 01:57:09 |
7 | Joachim Willen | Suedia | 00:17:48 | 01:05:28 | 00:32:44 | 01:57:12 |
8 | Andreas Raelert | Germania | 00:17:41 | 01:05:31 | 00:32:50 | 01:57:13 |
9 | Richard Allen | Regatul Unit | 00:17:50 | 01:05:20 | 00:32:58 | 01:57:17 |
10 | Frédéric Belaubre | Franţa | 00:17:39 | 01:05:33 | 00:32:58 | 01:57:23 |
11 | Marko Albert | Estonia | 00:17:36 | 01:05:36 | 00:33:02 | 01:57:31 |
12 | Dirk Bockel | Luxemburg | 00:17:48 | 01:05:23 | 00:33:31 | 01:57:54 |
13 | Olivier Marceau | elvețian | 00:18:04 | 01:05:08 | 00:33:34 | 01:58:02 |
14 | Richard Stannard | Regatul Unit | 00:17:38 | 01:05:36 | 00:33:41 | 01:58:06 |
15 | Mike Aigroz | elvețian | 00:18:37 | 01:05:36 | 00:32:47 | 01:58:15 |
16 | Andrea D'Aquino | Italia | 00:17:54 | 01:05:20 | 00:33:55 | 01:58:21 |
17 | Tim Don | Regatul Unit | 00:18:17 | 01:07:27 | 00:31:50 | 01:58:40 |
18 | Dennis Looze | Olanda | 00:17:44 | 01:05:27 | 00:34:23 | 01:58:48 |
19 | Evgeny Morozov | Rusia | 00:17:56 | 01:05:13 | 00:34:31 | 01:58:50 |
20 | Eneko Llanos | Spania | 00:18:08 | 01:05:03 | 00:34:24 | 01:58:53 |
21 | Axel Zeebroek | Belgia | 00:18:16 | 01:05:46 | 00:34:03 | 01:59:28 |
22 | Viktor Zyemtsev | Ucraina | 00:19:01 | 01:06:44 | 00:32:31 | 01:59:32 |
23 | Daniel Unger | Germania | 00:18:27 | 01:07:23 | 00:32:39 | 02:08:01 |
24 | Dominik Rechsteiner | elvețian | 00:18:38 | 01:07:08 | 00:32:53 | 01:59:54 |
25 | Csaba Kuttor | Ungaria | 00:18:01 | 01:07:44 | 00:33:29 | 02:00:28 |
26 | Marc Jenkins | Regatul Unit | 00:18:11 | 01:07:33 | 00:33:45 | 02:00:41 |
27 | Alessandro De Gasperi | Italia | 00:17:55 | 01:05:16 | 00:36:29 | 02:00:50 |
28 | Jose Merchan | Spania | 00:18:27 | 01:07:19 | 00:34:03 | 02:01:05 |
29 | Didier Brocard | elvețian | 00:18:40 | 01:07:07 | 00:34:28 | 02:01:24 |
30 | Bruno Pais | Portugalia | 00:18:43 | 01:07:00 | 00:34:38 | 02:01:32 |
31 | Milan Kulman | Republica Cehă | 00:18:34 | 01:07:09 | 00:35:22 | 02:02:16 |
32 | Stefan Perg | Austria | 00:19:03 | 01:06:37 | 00:35:40 | 02:02:34 |
33 | Duarte Silva Marques | Portugalia | 00:17:58 | 01:07:48 | 00:36:22 | 02:03:22 |
34 | Vladimir Turbaevskiy | Rusia | 00:17:57 | 01:09:17 | 00:35:02 | 01:59:36 |
35 | Vasilis Krommidas | Grecia | 00:18:25 | 01:08:50 | 00:35:19 | 02:03:52 |
36 | Raymond Lotz | Olanda | 00:18:02 | 01:10:50 | 00:34:04 | 02:04:15 |
37 | Bas Diederen | Olanda | 00:18:08 | 01:10:50 | 00:34:15 | 02:04:27 |
38 | Jarmo Hast | Finlanda | 00:17:45 | 01:11:11 | 00:34:41 | 02:04:54 |
39 | Dan Alterman | Israel | 00:18:31 | 01:08:50 | 00:36:36 | 02:05:14 |
40 | Balazs Pocsai | Ungaria | 00:17:59 | 01:10:49 | 00:35:33 | 02:05:37 |
41 | Marek Jaskolka | Polonia | 00:18:30 | 01:10:33 | 00:35:26 | 02:05:42 |
42 | Andrei Orlicky | Slovacia | 00:18:29 | 01:10:29 | 00:35:42 | 02:05:59 |
43 | Uros Seed | Slovenia | 00:18:39 | 01:10:05 | 00:35:57 | 02:06:02 |
44 | Tomas Klima | Republica Cehă | 00:18:07 | 01:10:49 | 00:35:50 | 02:06:04 |
45 | Sander Berk | Olanda | 00:18:10 | 01:10:34 | 00:36:08 | 02:06:09 |
46 | Tamas Liptak | Ungaria | 00:18:07 | 01:11:45 | 00:35:06 | 02:06:13 |
47 | Kostas Dovanas | Grecia | 00:17:57 | 01:10:47 | 00:36:17 | 02:06:17 |
48 | Ran Alterman | Israel | 00:18:14 | 01:10:28 | 00:37:20 | 02:07:19 |
49 | Szabolcs Varga | Ungaria | 00:17:52 | 01:11:06 | 00:37:36 | 02:07:30 |
50 | Frederik Van Lierde | Belgia | 00:18:34 | 01:10:22 | 00:37:46 | 02:07:51 |
51 | Rasmus Ahlfors | Danemarca | 00:18:48 | 01:11:54 | 00:37:02 | 02:09:00 |
52 | Dimitris Kasimis | Grecia | 00:18:28 | 01:13:14 | 00:36:57 | 02:10:00 |
53 | Mirko Tisljar | Croaţia | 00:21:15 | 01:11:32 | 00:36:10 | 02:03:36 |
54 | Atanas Zlatkov | Bulgaria | 00:18:15 | 01:13:28 | 00:38:24 | 02:11:32 |
55 | Dejan Patrcevic | Croaţia | 00:18:59 | 01:13:45 | 00:38:40 | 02:12:00 |
56 | Eyvind Kartveit | Norvegia | 00:19:42 | 01:12:01 | 00:39:56 | 02:12:59 |
57 | Gustavo Caraca | Portugalia | 00:18:42 | 01:13:01 | 00:40:44 | 02:13:43 |
Femeile de elită
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Ana Burgos | Spania | 00:19:24 | 01:13:55 | 00:35:29 | 02:10:11 | |
Nadia Cortassa | Italia | 00:19:11 | 01:14:10 | 00:35:49 | 02:10:30 | |
Kathleen Smet | Belgia | 00:18:55 | 01:13:10 | 00:37:08 | 02:10:35 | |
4 | Andrea Whitcombe | Regatul Unit | 00:18:53 | 01:14:30 | 00:36:10 | 02:10:54 |
5 | Julie Dibens | Regatul Unit | 00:18:30 | 01:13:34 | 00:37:51 | 02:11:12 |
6 | Joelle Franzmann | Germania | 00:18:54 | 01:14:12 | 00:37:04 | 02:11:25 |
7 | Olga Zausaylova | Rusia | 00:19:59 | 01:13:22 | 00:37:03 | 02:11:46 |
8 | Tanja Allen | Regatul Unit | 00:18:40 | 01:13:29 | 00:38:23 | 02:11:50 |
9 | Beatrice Lanza | Italia | 00:19:21 | 01:13:56 | 00:37:26 | 02:12:06 |
10 | Jessica Harrison | Franţa | 00:18:37 | 01:13:33 | 00:39:00 | 02:12:26 |
11 | Delphine Pelletier | Franţa | 00:20:01 | 01:13:18 | 00:37:55 | 02:12:33 |
12 | Nicola Spirig | elvețian | 00:20:15 | 01:13:03 | 00:38:02 | 02:12:39 |
13 | Mieke Suys | Belgia | 00:19:51 | 01:13:26 | 00:38:16 | 02:12:57 |
14 | Renata Berkova | Republica Cehă | 00:19:24 | 01:15:55 | 00:36:35 | 02:13:13 |
15 | Erika Molnar | Ungaria | 00:19:48 | 01:15:32 | 00:36:49 | 02:13:28 |
16 | Ewa Dederko | Polonia | 00:19:57 | 01:15:14 | 00:36:54 | 02:13:33 |
17 | Peștera Leanda | Regatul Unit | 00:18:35 | 01:14:34 | 00:40:03 | 02:14:25 |
18 | Pilar Hidalgo | Spania | 00:18:55 | 01:16:22 | 00:38:00 | 02:14:33 |
19 | Ainhoa Murua | Spania | 00:19:53 | 01:15:23 | 00:38:19 | 02:15:02 |
20 | Tania Haiboeck | Austria | 00:20:19 | 01:14:59 | 00:38:26 | 02:15:02 |
21 | Elizabeth May | Luxemburg | 00:19:33 | 01:15:47 | 00:38:27 | 02:15:08 |
22 | Simone Buerli | elvețian | 00:19:21 | 01:16:00 | 00:38:39 | 02:15:18 |
23 | Anja Dittmer | Germania | 00:18:40 | 01:16:17 | 00:39:20 | 02:15:31 |
24 | Virginia Berasategi | Spania | 00:20:16 | 01:14:56 | 00:39:00 | 02:15:43 |
25 | Marion Lorblanchet | Franţa | 00:19:12 | 01:16:06 | 00:40:07 | 02:16:51 |
26 | Carole Péon | Franţa | 00:19:08 | 01:16:15 | 00:40:16 | 02:16:56 |
27 | Tamara Kozulina | Ucraina | 00:22:27 | 01:15:37 | 00:37:32 | 02:17:01 |
28 | Merja Kiviranta | Finlanda | 00:22:21 | 01:15:40 | 00:38:36 | 02:17:57 |
29 | Tracy Looze | Olanda | 00:20:17 | 01:17:29 | 00:39:30 | 02:18:43 |
30 | Nathalie Daumas | Franţa | 00:19:57 | 01:18:07 | 00:39:40 | 02:19:16 |
31 | Wendy de Boer | Olanda | 00:20:10 | 01:17:54 | 00:40:33 | 02:19:57 |
32 | Caroline Kearney | Irlanda | 00:19:58 | 01:16:58 | 00:42:04 | 02:20:31 |
33 | Maria Czesnik | Polonia | 00:20:19 | 01:20:34 | 00:39:59 | 02:22:16 |
34 | Sibylle Matter | elvețian | 00:20:18 | 01:21:17 | 00:39:49 | 02:22:48 |
35 | Anna Supinova | Republica Cehă | 00:19:15 | 01:16:06 | 00:46:34 | 02:23:21 |
36 | Andrea Walko | Ungaria | 00:19:23 | 01:21:30 | 00:41:41 | 02:24:05 |
37 | Glumă Coysman | Belgia | 00:20:24 | 01:20:31 | 00:41:56 | 02:24:19 |
38 | Jenette Tolhoek van Dalen | Olanda | 00:19:46 | 01:20:46 | 00:43:13 | 02:25:11 |
Bărbați juniori
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Peter Croes | Belgia | 00:10:19 | 00:33:40 | 00:16:35 | 01:01:51 | |
Thomas Springer | Germania | 00:10:07 | 00:33:56 | 00:16:47 | 01:02:00 | |
Oliver Freeman | Regatul Unit | 00:10:19 | 00:34:28 | 00:16:19 | 01:02:16 | |
4 | Helge Muetschard | Germania | 00:10:11 | 00:34:36 | 00:16:40 | 01:02:42 |
5 | Maxim Kryat | Ucraina | 00:10:42 | 00:34:08 | 00:16:41 | 01:02:46 |
6 | Marc Widmer | elvețian | 00:10:26 | 00:34:25 | 00:16:52 | 01:02:49 |
7 | William Clarke | Regatul Unit | 00:10:15 | 00:34:29 | 00:17:14 | 01:03:08 |
8 | Andrey Mesheriakov | Rusia | 00:10:18 | 00:34:27 | 00:17:09 | 01:03:16 |
9 | Nicolas Vacher | Franţa | 00:09:59 | 00:34:46 | 00:17:17 | 01:03:24 |
10 | Ivan Vasiliev | Rusia | 00:10:04 | 00:00:00 | 00:16:06 | 01:03:26 |
11 | Cyrill Moreau | Franţa | 00:10:03 | 00:34:38 | 00:17:34 | 01:03:31 |
12 | Andreas Giglmayr | Austria | 00:10:23 | 00:35:09 | 00:17:00 | 01:03:37 |
13 | Christian Nairz | Austria | 00:10:22 | 00:34:24 | 00:17:42 | 01:03:42 |
14 | Laurent Vidal | Franţa | 00:10:27 | 00:35:38 | 00:16:25 | 01:03:45 |
15 | Jonathan Zipf | Germania | 00:10:50 | 00:35:15 | 00:16:22 | 01:03:46 |
16 | Joe Rafferty | Regatul Unit | 00:10:21 | 00:35:07 | 00:17:17 | 01:03:55 |
17 | Alberto Leon | Spania | 00:10:29 | 00:34:57 | 00:17:10 | 01:03:59 |
18 | Leonardo Ballerini | Italia | 00:10:12 | 00:34:30 | 00:18:03 | 01:04:07 |
19 | Edo Van der Meer | Olanda | 00:10:35 | 00:34:49 | 00:17:34 | 01:04:16 |
20 | Stuart Brown | Regatul Unit | 00:10:14 | 00:35:13 | 00:17:35 | 01:04:18 |
21 | Petr Slamiak | Republica Cehă | 00:10:16 | 00:35:13 | 00:17:32 | 01:04:20 |
22 | Tamas Nogradi | Ungaria | 00:10:25 | 00:35:40 | 00:17:05 | 01:04:30 |
23 | Francesco Cecchin | Italia | 00:10:46 | 00:35:19 | 00:17:06 | 01:04:34 |
24 | Roland Eskuedt | Ungaria | 00:10:03 | 00:35:23 | 00:17:49 | 01:04:34 |
25 | Alberto Tartaglia | Italia | 00:10:27 | 00:34:57 | 00:18:02 | 01:04: __ |
26 | Aron Rudolf | elvețian | 00:10:35 | 00:35:31 | 00:17:22 | 01:04:52 |
27 | Marc Geerts | Belgia | 00:10:46 | 00:35:18 | 00:17:34 | 01:04:55 |
28 | Evgeny Polyanskiy | Rusia | 00:10:39 | 00:35:22 | 00:17:36 | 01:04:59 |
29 | Peter Homostrei | Ungaria | 00:10:31 | 00:36:05 | 00:17:06 | 01:05:04 |
30 | Peter Viana | Italia | 00:10:33 | 00:34:53 | 00:18:53 | 01:05:36 |
31 | Tiago Neves | Portugalia | 00:10:18 | 00:36:17 | 00:17:47 | 01:05:43 |
32 | Tomas Kypta | Republica Cehă | 00:10:38 | 00:35:58 | 00:17:47 | 01:05:46 |
33 | Bojan Cebin | Slovenia | 00:11:09 | 00:36:50 | 00:16:11 | 01:05:52 |
34 | Dimitri Damlik | Bielorusia | 00:10:42 | 00:35:22 | 00:18:31 | 01:05:55 |
35 | Alberto Casadei | Italia | 00:10:22 | 00:35:36 | 00:18:29 | 01:06:00 |
36 | Filip Szolowski | Polonia | 00:10:38 | 00:35:56 | 00:18:18 | 01:06:09 |
37 | Isaac López | Spania | 00:10:12 | 00:37:28 | 00:16:36 | 01:06:14 |
38 | Jonatan Cruz | Spania | 00:10:42 | 00:36:51 | 00:17:28 | 01:06:20 |
39 | Premysl Svarc | Republica Cehă | 00:10:04 | 00:37:28 | 00:17:24 | 01:06:22 |
40 | Pagina Pierrick | Franţa | 00:10:45 | 00:36:43 | 00:17:48 | 01:06:39 |
41 | João Silva | Portugalia | 00:10:26 | 00:37:09 | 00:17:44 | 01:06:40 |
42 | Romain Cadiere | Franţa | 00:10:29 | 00:37:06 | 00:18:01 | 01:06:58 |
43 | Vladimir Pospichal | Republica Cehă | 00:10:34 | 00:36:01 | 00:19:06 | 01:07:01 |
44 | David Kovacs | Ungaria | 00:10:38 | 00:37:52 | 00:17:32 | 01:07:16 |
45 | Jan Van Berkel | Olanda | 00:10:37 | 00:34:52 | 00:20:56 | 01:07:43 |
46 | Hristo Todorov | Bulgaria | 00:10:35 | 00:36:35 | 00:19:07 | 01:07:54 |
47 | Attila Fecskovics | Ungaria | 00:10:26 | 00:39:21 | 00:17:28 | 01:08:34 |
48 | Maarten Vanpamelen | Olanda | 00:10:47 | 00:38:12 | 00:18:17 | 01:08:37 |
49 | Arjan Schilder | Olanda | 00:10:15 | 00:36:18 | 00:20:51 | 01:08:39 |
50 | Andrei Shutseyev | Bielorusia | 00:10:34 | 00:38:59 | 00:17:38 | 01:08:49 |
51 | Michal Gondek | Republica Cehă | 00:10:27 | 00:36:09 | 00:21:05 | 01:09:09 |
52 | Pavel Kozlov | Bielorusia | 00:11:20 | 00:38:27 | 00:18:10 | 01:09:14 |
53 | Gediminas Kaleckas | Lituania | 00:10:54 | 00:38:50 | 00:18:22 | 01:09:32 |
54 | Sylwester Kuster | Polonia | 00:10:38 | 00:39:06 | 00:18:29 | 01:09:33 |
55 | Tiago Marques | Portugalia | 00:10:25 | 00:39:16 | 00:18:51 | 01:09:54 |
56 | Simon Pogorelc | Slovacia | 00:11:16 | 00:37:37 | 00:20:04 | 01:10:25 |
57 | Stoyan Zaykov | Bulgaria | 00:10:11 | 00:41:16 | 00:17:49 | 01:10:52 |
58 | Karl-Johan Danielsson | Suedia | 00:10:52 | 00:38:05 | 00:21:05 | 01:11:22 |
59 | Milos Matic | Serbia | 00:10:35 | 00:41:23 | 00:19:47 | 01:13:13 |
60 | Vuk Vuckovic | Serbia | 00:11:06 | 00:42:01 | 00:19:40 | 01:14:14 |
61 | Kirill Goldovsky | Rusia | 00:10:22 | 00:38:15 | 00:25:29 | 01:15:41 |
Femei juniori
Pos. | Nume | țară | Eu înot | Biciclete | Rasă | Total |
---|---|---|---|---|---|---|
Vanessa Fernandes | Portugalia | 00:10:25 | 00:38:01 | 00:17:42 | 01:07:29 | |
Anna Boikova | Rusia | 00:10:34 | 00:38:01 | 00:18:34 | 01:08:37 | |
Marta Jimenez | Spania | 00:11:00 | 00:39:17 | 00:17:55 | 01:09:40 | |
4 | Daniela Ryf | elvețian | 00:11:20 | 00:38:58 | 00:18:22 | 01:09:57 |
5 | Radka Vodickova | Republica Cehă | 00:11:02 | 00:39:14 | 00:18:25 | 01:10:06 |
6 | Renata Koch | Ungaria | 00:11:17 | 00:39:58 | 00:17:32 | 01:10:11 |
7 | Camille Cierpik | Franţa | 00:10:34 | 00:39:38 | 00:18:40 | 01:10:14 |
8 | Anina Stampfli | elvețian | 00:10:52 | 00:39:23 | 00:18:40 | 01:10:22 |
9 | Juliette Benedicto | Franţa | 00:12:00 | 00:38:49 | 00:18:15 | 01:10:31 |
10 | Carina Prinz | Austria | 00:11:05 | 00:39:10 | 00:18:55 | 01:10:38 |
11 | Jana Veldscholten | Germania | 00:11:47 | 00:39:00 | 00:18:48 | 01:11:09 |
12 | Kathrin Muller | Germania | 00:10:43 | 00:39:33 | 00:19:39 | 01:11:21 |
13 | Helen Jenkins | Regatul Unit | 00:10:26 | 00:40:27 | 00:19:24 | 01:11:43 |
14 | Lisa Nordén | Suedia | 00:11:37 | 00:39:12 | 00:19:34 | 01:11:51 |
15 | Anastasiya Polyanskaya | Rusia | 00:10:30 | 00:40:44 | 00:19:37 | 01:12:09 |
16 | Cassandre Pelcef | Franţa | 00:11:10 | 00:40:04 | 00:19:21 | 01:12:17 |
17 | Sabrina Schulz | Germania | 00:10:38 | 00:41:54 | 00:18:27 | 01:12:26 |
18 | Melanie Waser | elvețian | 00:11:51 | 00:39:00 | 00:20:14 | 01:12:29 |
19 | Charlotte Bonin | Italia | 00:11:23 | 00:41:08 | 00:18:48 | 01:12:46 |
20 | Rosie Clarke | Regatul Unit | 00:11:20 | 00:41:18 | 00:18:48 | 01:12:52 |
21 | Monika Fuerholz | elvețian | 00:11:51 | 00:39:49 | 00:19:45 | 01:13:12 |
22 | Gitta Arany | Ungaria | 00:12:14 | 00:41:16 | 00:18:21 | 01:13:18 |
23 | Lina Karlsson | Suedia | 00:11:42 | 00:40:05 | 00:20:12 | 01:13:29 |
24 | Sara Wish | Italia | 00:11:27 | 00:41:55 | 00:19:39 | 01:14:28 |
25 | Olga Selekhova | Rusia | 00:10:47 | 00:42:57 | 00:19:20 | 01:14:31 |
26 | Inna Tsyganok | Ucraina | 00:10:46 | 00:42:54 | 00:19:50 | 01:14:58 |
27 | Alexandra Veit | Germania | 00:12:52 | 00:41:35 | 00:18:54 | 01:15:05 |
28 | Anita Motta | Italia | 00:10:33 | 00:41:50 | 00:21:28 | 01:15:26 |
29 | Sarah Moniz | Portugalia | 00:10:49 | 00:42:49 | 00:20:57 | 01:16:02 |
30 | Timea Poros | Ungaria | 00:10:34 | 00:43:16 | 00:21:05 | 01:16:22 |
31 | Aurelie Paul | Franţa | 00:12:49 | 00:42:45 | 00:19:31 | 01:16:27 |
32 | Galyna Makedon | Ucraina | 00:10:57 | 00:44:41 | 00:19:56 | 01:17:18 |
33 | Tamara Toumpazi | Grecia | 00:12:50 | 00:42:26 | 00:21:08 | 01:17:59 |
34 | Ewa Komander | Polonia | 00:11:43 | 00:43:50 | 00:20:56 | 01:18:26 |
35 | Tanya Ten Velden | Olanda | 00:12:02 | 00:45:34 | 00:19:34 | 01:18:37 |
36 | Zuzana Duranova | Slovacia | 00:11:55 | 00:44:16 | 00:20:57 | 01:18:42 |
37 | Anita Inhoff | Ungaria | 00:11:01 | 00:43:17 | 00:22:55 | 01:18:47 |
38 | Lenka Hampejsova | Republica Cehă | 00:10:56 | 00:42:53 | 00:23:38 | 01:19:04 |
39 | Michala Lukesova | Republica Cehă | 00:10:27 | 00:44:11 | 00:23:51 | 01:19:52 |
Notă
- ^ ( EN ) Raport de cursă pe site-ul web al Federației Internaționale de Triatlon - UIT .
- ^ ( RO ) Rezultate oficiale pe site-ul Federației Internaționale de Triatlon - UIT .