Cupa Italiei Amatori Molise 2014-2015
Salt la navigare Salt la căutare
Cupa Italiei Amatori Molise 2014-2015 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa Italiei Amator Molise | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 23 | ||||
Administrator | LND | ||||
La tine acasa | din 31 august 2014 începând cu 1 februarie 2015 | ||||
Loc | Molise | ||||
Participanți | 32 | ||||
Formulă | Turneu mixt | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Faza regională Molise a Cupei Italiene de Amatori 2014-2015 a inclus participarea a 16 echipe de excelență și 16 echipe de promovare.
Echipe participante
Prima runda
Grupa A
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spinete | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 |
Venafro | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 |
Montenero | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Roccaravindola | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Montenero di Bisaccia 31 august 2014 Prima zi | Montenero | 1-2 | Venafro |
Montaquila 31 august 2014 Prima zi | Roccaravindola | 0 - 1 | Spinete |
Montenero di Bisaccia 7 septembrie 2014 A doua zi | Montenero | 1 - 1 | Roccaravindola |
Spinete 7 septembrie 2014 A doua zi | Spinete | 2 - 0 | Venafro |
Venafro 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Venafro | 1 - 1 | Roccaravindola |
Spinete 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Spinete | 1 - 3 | Montenero |
Grupa B
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Orașul Isernia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 3 | +9 |
Pata | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 |
Castelmauro | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 10 | -6 |
Casalnuovo Monterotaro | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 |
Casalnuovo Monterotaro 31 august 2014 Prima zi | Casalnuovo Monterotaro | 1 - 1 | Pata |
Castelmauro 31 august 2014 Prima zi | Castelmauro | 0 - 6 | Orașul Isernia |
Castelmauro 7 septembrie 2014 A doua zi | Castelmauro | 2 - 1 | Casalnuovo Monterotaro |
Macchia d'Isernia 7 septembrie 2014 A doua zi | Pata | 1 - 1 | Orașul Isernia |
Isernia 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Orașul Isernia | 5 - 2 | Casalnuovo Monterotaro |
Macchia d'Isernia 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Pata | 3 - 2 | Castelmauro |
Grupa C
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tre Pini Sp. Matese | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Petacciato | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 |
San Martino real | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Gradina de trandafiri | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | -4 |
San Martino in Pensilis 31 august 2014 Prima zi | San Martino real | 1 - 0 | Gradina de trandafiri |
Piedimonte Matese 31 august 2014 Prima zi | Tre Pini Sporting Matese | 2 - 1 | Petacciato |
Petacciato 7 septembrie 2014 A doua zi | Petacciato | 2 - 0 | Gradina de trandafiri |
San Martino in Pensilis 7 septembrie 2014 A doua zi | San Martino real | 1-2 | Tre Pini Sporting Matese |
Petacciato 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Petacciato | 0 - 0 | San Martino real |
Rose Garden Valfortore 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Gradina de trandafiri | 1-2 | Tre Pini Sporting Matese |
Grupa D
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olimpia Riccia | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Cuptor | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 4 | +2 |
Vinchiaturo nou | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 |
Quercus Cercemaggiore | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 6 | 9 | -3 |
Vinchiaturo 31 august 2014 Prima zi | Vinchiaturo nou | 0 - 2 | Cuptor |
creț 31 august 2014 Prima zi | Olimpia Riccia | 4 - 1 | Quercus Cercemaggiore |
Vinchiaturo 7 septembrie 2014 A doua zi | Vinchiaturo nou | 1 - 1 | Olimpia Riccia |
Cercemaggiore 7 septembrie 2014 A doua zi | Quercus Cercemaggiore | 3 - 3 | Cuptor |
Cercemaggiore 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Quercus Cercemaggiore | 2 - 2 | Vinchiaturo nou |
Cuptor 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Cuptor | 1 - 1 | Olimpia Riccia |
Grupa E
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noua Montaquila | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 |
Campodipietra | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Santeliana | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 | -4 |
Hermes Toro | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | -6 |
Taur 31 august 2014 Prima zi | Hermes Toro | 0 - 3 | Noua Montaquila |
Sant'Elia a Pianisi 31 august 2014 Prima zi | Santeliana | 0 - 0 | Campodipietra |
Campodipietra 7 septembrie 2014 A doua zi | Campodipietra | 0 - 1 | Noua Montaquila |
Taur 7 septembrie 2014 A doua zi | Hermes Toro | 0 - 1 | Santeliana |
Campodipietra 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Campodipietra | 2 - 0 | Hermes Toro |
Montaquila 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Noua Montaquila | 7 - 2 | Santeliana |
Grupa F
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vastogirardi | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 |
Sesto Campano | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 |
Turnul Magliano | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 |
Prata adevărată | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 10 | -8 |
Prata Sannita 31 august 2014 Prima zi | Prata adevărată | 0 - 4 | Sesto Campano |
Vastogirardi 31 august 2014 Prima zi | Vastogirardi | 3 - 0 | Turnul Magliano |
Prata Sannita 7 septembrie 2014 A doua zi | Prata adevărată | 0 - 4 | Vastogirardi |
Santa Croce di Magliano 7 septembrie 2014 A doua zi | Turnul Magliano | 0 - 1 | Sesto Campano |
Santa Croce di Magliano 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Turnul Magliano | 2 - 2 | Prata adevărată |
Sesto Campano 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Sesto Campano | 0 - 1 | Vastogirardi |
Grupa G
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frentania | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 7 | +5 |
Zona Vairano | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 6 | +2 |
Gambatesa | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 |
Ripalimosani | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 | -9 |
Vairano Patenora 31 august 2014 Prima zi | Zona Vairano | 4 - 1 | Frentania |
Ripalimosani 31 august 2014 Prima zi | Ripalimosani | 0 - 1 | Gambatesa |
Ripalimosani 7 septembrie 2014 A doua zi | Ripalimosani | 2 - 4 | Zona Vairano |
Serracapriola 7 septembrie 2014 A doua zi | Frentania | 5 - 3 | Gambatesa |
Gambatesa 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Gambatesa | 3 - 0 | Zona Vairano |
Serracapriola 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Frentania | 6 - 0 | Ripalimosani |
Grupa H
Echipă | P.ti | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fotbal pentru tineret Dauna | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 |
Pietramontecorvino | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 |
Cliternina | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 |
O viata | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | -7 |
O viata 31 august 2014 Prima zi | O viata | 0 - 1 | Fotbal pentru tineret Dauna |
Campomarino 31 august 2014 Prima zi | Cliternina | 0 - 0 | Pietramontecorvino |
O viata 7 septembrie 2014 A doua zi | O viata | 0 - 1 | Cliternina |
Pietramontecorvino 7 septembrie 2014 A doua zi | Pietramontecorvino | 0 - 5 | Fotbal pentru tineret Dauna |
Pietramontecorvino 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Pietramontecorvino | 5 - 0 | O viata |
Casalnuovo Monterotaro 24 septembrie 2014 A 3-a zi | Fotbal pentru tineret Dauna | 2 - 0 | Cliternina |
Optimi
Plecare 15 octombrie - Întoarcere 29 octombrie
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Pata | 3 - 3 | Spinete | 2 - 1 | 1-2 (5-4 dcr ) |
Zona Vairano | 2 - 9 | Fotbal pentru tineret Dauna | 2 - 5 | 0 - 4 |
Petacciato | 2 - 6 | Olimpia Riccia | 0 - 5 | 2 - 1 |
Sesto Campano | 5 - 3 | Noua Montaquila | 2 - 2 | 3 - 1 |
Venafro | 1 - 3 | Orașul Isernia | 0 - 1 | 1-2 |
Pietramontecorvino | 3 - 2 | Frentania | 3 - 0 | 0 - 2 |
Cuptor | 4 - 8 | Tre Pini Sporting Matese | 4 - 5 | 0 - 3 |
Campodipietra | 0 - 5 | Vastogirardi | 0 - 2 | 0 - 3 |
Sferturi de finala
Ieșire 12 noiembrie - întoarcere 26 noiembrie
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Pata | 1 - 7 | Fotbal pentru tineret Dauna | 0 - 2 | 1 - 5 |
Olimpia Riccia | 3 - 3 ( gfc ) | Sesto Campano | 1 - 1 | 2 - 2 |
Pietramontecorvino | 0 - 5 | Orașul Isernia | 0 - 4 | 0 - 1 |
Tre Pini Sporting Matese | 4 - 3 | Vastogirardi | 2 - 1 | 2 - 2 |
Semifinale
Plecare 10 decembrie - Întoarcere 14 ianuarie
Echipa 1 | Total | Echipa 2 | Plecat | Întoarcere |
---|---|---|---|---|
Olimpia Riccia | 4 - 3 | Fotbal pentru tineret Dauna | 3 - 2 | 1 - 1 |
Orașul Isernia | 6 - 3 | Tre Pini Sporting Matese | 5 - 2 | 1 - 1 |
Finala
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
Olimpia Riccia | 2-3 ( dts ) | Orașul Isernia |
Campobasso 1 februarie 2015, ora 15:00 CEST Finala | Olimpia Riccia | 2 - 3 ( dts ) | Orașul Isernia | Noul stadion Romagnoli | ||||||
|