Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi 2013-2014
Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi 2013-2014 Первенство Профессиональной футбольной лиги 2013-2014 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 22ª | ||||
Administrator | RFS | ||||
La tine acasa | din 12 iulie 2013 începând cu 5 iunie 2014 | ||||
Loc | Rusia | ||||
Participanți | 72 | ||||
Formulă | 5 runde italiene | ||||
Rezultate | |||||
Promoții | Tosno Sokol Saratov Volgar „Astrakhan” Tyumen Sahalin | ||||
Retrogradări | Rus 'Sankt Petersburg Metallurg-Oskol Energija Volžskij Rubin-2 | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 1088 | ||||
Goluri marcate | 2670 (2,45 pe meci) | ||||
Public | 1 408 926 (1 295 pe întâlnire) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi 2013-2014 (în limba rusă : Liga campionatului profesional de fotbal 2013-2014 ) a fost a 22-a ediție a PFN Ligi , a treia serie a campionatului rus de fotbal . A fost primul cu acest nume: anterior se numea Vtorj divizion.
Sezon
Anunțuri
Numărul de echipe a trecut de la 73 la 72; echipele din sezonul anterior nu au înregistrat Karelija Petrozavodsk , Spartak Tambov (înlocuit de nou-născutul Tambov ), Slavyanskij Slavjansk-na-Kubani (care a acordat titlul sportiv lui Vitjaz 'Krymsk ), Gornjak Učaly , Akademija Dimitrovgrad , Dinamo Barnaul și Kavazk - 2005 (care a vândut titlul sportiv către Gazprom-Transgaz-Stavropol ' .
Dintre cei retrocedați Orël ,SKA Rostov (care și-a schimbat numele), Spartak Yoshkar- Ola și Sibir'-2 au fost readmise, doar Piter St. Petersburg fiind de fapt retrogradat. Echipele menționate anterior împreună cu Chimik Dzeržinsk , Arsenal Tula , Angušt Nazran ' , Gazovik Orenburg șiLuč-Ėnergija , promovate în PFN Ligi , au fost înlocuite de Chimki și Volgar „Astrachan” , retrogradate din PFN Ligi și de doar două echipe promovate de amatori ( câștigătorii celorlalte grupuri, așa cum s-a întâmplat adesea, au renunțat la profesioniști): Kolomna și Dinamo Bryansk .
Celelalte noi înregistrate, pe lângă cele patru menționate anterior retrogradate și readmise, au fost pescuitele printre amatorii Strogino Mosca , Torpedo Vladimir , Tosno , Zenit-2 și Spartak-2 Moscova , pe lângă formațiunile de rezervă nou formate: Terek Groznyj -2 și Krasnodar-2 .
Formulă
Numărul de participanți a variat în funcție de grup: în special în grupul de Est au fost doar nouă echipe la start, în Urali-Volga doisprezece. În toate grupele, s-au acordat trei puncte pentru victorie, una pentru remiză și zero pentru înfrângere.
În grupurile Vest, Centru și Sud, au existat runde acasă și în deplasare, promovarea la a doua serie a fost rezervată doar primilor clasificați din fiecare grupă, în timp ce ultimul clasificat din fiecare grupă a fost retrogradat la amatori.
În grupa Ural-Volga, campionatul a fost împărțit în două etape: în primele runde s-au jucat dus-întors între cei doisprezece participanți. Primii șase clasificați din prima fază au jucat o rundă într-un singur sens în grupa de promovare (alte cinci meciuri pe echipă): primul a fost promovat în seria a doua. Ultimii șase clasificați din prima fază au jucat o rundă într-un singur sens în Runda Salvării (alte cinci meciuri pe echipă): ultimul clasificat a fost retrogradat la amatori. Punctele din prima fază au fost păstrate în a doua.
Trei runde de competiție au fost disputate în grupa estică (dus-întors): primul clasificat a fost promovat în seria a doua, în timp ce nu erau prevăzute retrogradări.
Evenimente
În lunga pauză de iarnă au existat două defecțiuni: în grupul de vest Rus, S. Petersburg, s-a retras după 25 de zile; în grupul de centru Metallurg-Oskol s -a retras după 20 de runde; în ambele cazuri pentru meciurile rămase victoria cu 3-0 a fost atribuită adversarilor.
Grupul de vest
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tosno | 71 | 32 | 21 | 8 | 3 | 51 | 16 | +35 | |
2. | Tekstilščik Ivanovo | 67 | 32 | 20 | 7 | 5 | 58 | 32 | +26 | |
3. | Khimki | 58 | 32 | 16 | 10 | 6 | 67 | 37 | +30 | |
4. | Pskov-747 | 56 | 32 | 17 | 5 | 10 | 44 | 31 | +13 | |
5. | Dnepr Smolensk | 52 | 32 | 15 | 7 | 10 | 48 | 43 | +5 | |
6. | Torpila Vladimir | 49 | 32 | 14 | 7 | 11 | 48 | 38 | +10 | |
7. | Sever Murmansk | 48 | 32 | 13 | 9 | 10 | 39 | 34 | +5 | |
8. | Dolgoprudnyj | 45 | 32 | 12 | 9 | 11 | 40 | 32 | +8 | |
9. | Lokomotiv-2 Moscova | 45 | 32 | 11 | 12 | 9 | 49 | 40 | +9 | |
10. | Zenit-2 | 43 | 32 | 11 | 10 | 11 | 43 | 43 | +0 | |
11. | Strogino Moscova | 39 | 32 | 11 | 6 | 15 | 37 | 39 | -2 | |
12. | Spartak Kostroma | 36 | 32 | 10 | 6 | 16 | 31 | 33 | -2 | |
13. | Kolomna | 35 | 32 | 10 | 5 | 17 | 32 | 56 | -24 | |
14. | Znamja Truda | 30 | 32 | 7 | 9 | 16 | 19 | 52 | -33 | |
15. | Vologda | 29 | 32 | 7 | 8 | 17 | 34 | 49 | -15 | |
16. | Volga Tver ' | 26 | 32 | 6 | 8 | 18 | 28 | 52 | -24 | |
17. | Sankt Petersburg Rus ' [4] | 20 | 32 | 4 | 8 | 20 | 16 | 57 | -41 |
Verdicte
- Tosno a promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2014-2015 .
- Sankt Petersburgul Rus a retrogradat printre amatori.
Rezultate
TOS | TEI | CARE | P47 | DNS | TOV | SEM | DOL | L2M | ZE2 | STM | SPK | KOL | ZNT | VOL | VOT | RSP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tosno | ---- | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 6-1 | 1-0 | 0-1 | 0-0 | 3-3 | 1-0 | 1-0 | 4-1 | 5-0 | 2-0 | 1-0 | 3-0 |
Tekstilščik Ivanovo | 0-0 | ---- | 2-1 | 3-0 | 3-2 | 2-0 | 0-0 | 2-2 | 3-2 | 2-2 | 1-0 | 0-0 | 4-1 | 3-1 | 3-1 | 3-3 | 2-0 |
Khimki | 0-1 | 2-3 | ---- | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 1-3 | 2-2 | 6-0 | 2-0 | 1-0 | 3-1 | 6-1 | 1-1 | 4-1 | 1-2 | 4-0 |
Pskov-747 | 1-3 | 2-3 | 1-1 | ---- | 2-0 | 3-0 | 2-0 | 1-0 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 3-1 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 3-1 | 3-0 |
Dnepr Smolensk | 2-2 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | ---- | 1-1 | 2-0 | 3-2 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 1-2 | 3-0 |
Torpila Vladimir | 0-1 | 2-1 | 2-2 | 0-0 | 2-3 | ---- | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 4-1 | 1-0 | 2-3 | 4-0 | 1-0 |
Sever Murmansk | 0-0 | 2-1 | 2-2 | 2-1 | 4-1 | 1-0 | ---- | 1-1 | 1-1 | 2-4 | 4-0 | 3-1 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 |
Dolgoprudnyj | 0-0 | 1-3 | 1-2 | 0-2 | 2-1 | 1-0 | 3-1 | ---- | 1-1 | 1-2 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | 3-0 | 4-1 | 4-0 | 0-0 |
Lokomotiv-2 Moscova | 0-1 | 2-0 | 2-2 | 3-1 | 2-1 | 0-2 | 0-1 | 3-0 | ---- | 1-1 | 2-2 | 0-1 | 2-2 | 4-0 | 2-1 | 0-0 | 3-0 |
Zenit-2 | 3-1 | 2-3 | 1-3 | 0-3 | 3-0 | 1-6 | 1-1 | 0-1 | 1-0 | ---- | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 4-0 | 0-0 | 1-0 | 0-0 |
Strogino Moscova | 0-1 | 1-2 | 2-2 | 2-3 | 0-0 | 0-3 | 3-0 | 1-0 | 4-1 | 2-2 | ---- | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 0-3 | 1-2 | 2-1 |
Spartak Kostroma | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 2-4 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | 0-2 | 2-1 | 0-0 | ---- | 3-0 | 6-0 | 1-0 | 1-0 | 3-0 |
Kolomna | 0-2 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 0-3 | 3-3 | 3-0 | 0-2 | 2-4 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | ---- | 1-0 | 3-1 | 2-1 | 0-0 |
Znamja Truda | 1-0 | 0-3 | 2-5 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 1-5 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | 0-0 | ---- | 1-0 | 1-1 | 1-0 |
Vologda | 1-2 | 0-0 | 2-3 | 1-2 | 1-1 | 1-3 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | ---- | 2-1 | 3-0 |
Volga Tver ' | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 1-3 | 0-2 | 0-2 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | 1-4 | 0-1 | 1-1 | 4-1 | 0-2 | 2-2 | ---- | 1-0 |
Rus 'Sankt Petersburg | 1-4 | 0-1 | 2-2 | 0-1 | 2-2 | 1-0 | 0-3 | 0-3 | 1-1 | 1-1 | 0-3 | 2-0 | 0-3 | 0-3 | 2-0 | 3-1 | ---- |
Grupul central
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sokol Saratov | 69 | 30 | 21 | 6 | 3 | 62 | 24 | +38 | |
2. | Vitjaz 'Podolsk | 60 | 30 | 19 | 3 | 8 | 51 | 32 | +19 | |
3. | Fakel Voronezh | 60 | 30 | 17 | 9 | 4 | 47 | 21 | +26 | |
4. | Spartak-2 Moscova | 50 | 30 | 15 | 5 | 10 | 58 | 40 | +18 | |
5. | Dynamo Bryansk | 48 | 30 | 14 | 6 | 10 | 35 | 32 | +3 | |
6. | Kaluga | 45 | 30 | 12 | 9 | 9 | 44 | 36 | +8 | |
7. | Podol'e | 42 | 30 | 13 | 3 | 14 | 41 | 52 | -11 | |
8. | Avangard Kursk | 42 | 30 | 12 | 6 | 12 | 37 | 39 | -2 | |
9. | Metallurg Lipetsk | 40 | 30 | 11 | 7 | 12 | 35 | 36 | -1 | |
10. | Zenit Penza | 35 | 30 | 7 | 14 | 9 | 28 | 29 | -1 | |
11. | Zvezda Ryazan ' | 33 | 30 | 7 | 12 | 11 | 20 | 30 | -10 | |
12. | Tambov | 31 | 30 | 8 | 7 | 15 | 38 | 44 | -6 | |
13. | Orël | 29 | 30 | 8 | 5 | 17 | 30 | 41 | -11 | |
14. | Lokomotiv Liski | 29 | 30 | 7 | 8 | 15 | 31 | 42 | -11 | |
15. | Metallurg Vyksa | 29 | 30 | 6 | 11 | 13 | 25 | 40 | -15 | |
16. | Metallurg-Oskol [6] | 19 | 30 | 4 | 7 | 19 | 22 | 66 | -44 |
Verdicte
- Sokol Saratov a promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2014-2015 .
- Metallurg-Oskol a retrogradat printre amatori.
Rezultate
SOS | VIP | FAV | S2M | DIB | KAL | POD | AVK | MEL | ZEP | ZVR | TAM | ORE | laugh out Loud | MEV | MEO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sokol Saratov | ---- | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 4-0 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 2-2 | 2-1 | 3-0 | 5-0 | 3-1 | 3-1 | 1-0 | 1-1 |
Vitjaz 'Podolsk | 4-2 | ---- | 0-1 | 3-2 | 3-1 | 1-0 | 4-3 | 0-1 | 3-1 | 1-2 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 3-0 |
Fakel Voronezh | 2-1 | 1-1 | ---- | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 5-1 | 1-1 | 0-0 |
Spartak-2 Moscova | 0-3 | 2-3 | 1-2 | ---- | 3-2 | 3-2 | 6-2 | 5-1 | 4-1 | 0-0 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 3-0 | 3-1 | 2-0 |
Dynamo Bryansk | 2-2 | 0-0 | 1-0 | 1-2 | ---- | 1-0 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 2-0 | 3-0 |
Kaluga | 0-0 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 3-1 | ---- | 3-3 | 0-1 | 2-2 | 1-0 | 2-4 | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 3-0 |
Podol'e | 1-2 | 1-2 | 1-1 | 1-3 | 0-1 | 2-2 | ---- | 0-1 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | 3-2 | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 3-0 |
Avangard Kursk | 2-3 | 0-1 | 2-2 | 2-3 | 2-3 | 0-1 | 2-0 | ---- | 1-0 | 3-1 | 1-1 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 1-1 | 0-1 |
Metallurg Lipetsk | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 2-0 | ---- | 0-0 | 2-0 | 0-2 | 2-1 | 2-0 | 1-1 | 2-0 |
Zenit Penza | 0-0 | 1-2 | 0-3 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 3-0 | 2-1 | 0-1 | ---- | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 2-2 | 3-0 |
Zvezda Ryazan ' | 0-1 | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 1-3 | 0-1 | 1-0 | 1-3 | 0-0 | ---- | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | 0-0 |
Tambov | 1-2 | 2-1 | 0-2 | 2-1 | 1-1 | 2-2 | 3-1 | 3-4 | 0-0 | 2-3 | 1-2 | ---- | 4-2 | 2-0 | 3-1 | 1-2 |
Orël | 2-2 | 1-0 | 1-3 | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 5-1 | 0-1 | 3-1 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | ---- | 0-1 | 0-1 | 3-0 |
Lokomotiv Liski | 0-1 | 2-0 | 1-1 | 2-1 | 3-1 | 2-2 | 2-3 | 1-1 | 3-0 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 0-1 | ---- | 0-0 | 3-0 |
Metallurg Vyksa | 0-3 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 0-0 | 1-1 | 0-2 | 0-0 | 0-1 | 3-2 | ---- | 3-1 |
Metallurg-Oskol | 0-3 | 2-4 | 2-2 | 0-3 | 2-1 | 1-4 | 1-2 | 0-3 | 0-3 | 2-2 | 1-2 | 0-3 | 2-0 | 2-2 | 2-2 | ---- |
Grupul sudic
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Volgar „Astrakhan” | 90 | 34 | 28 | 6 | 0 | 73 | 15 | +58 | |
2. | Čern. Novorossijsk | 85 | 34 | 27 | 4 | 3 | 74 | 19 | +55 | |
3. | Vitjaz 'Krymsk | 60 | 34 | 17 | 9 | 8 | 48 | 31 | +17 | |
4. | Olimpija Volgograd | 58 | 34 | 17 | 7 | 10 | 51 | 35 | +16 | |
5. | Dagdizel 'Kaspijsk | 55 | 34 | 16 | 7 | 11 | 41 | 36 | +5 | |
6. | MITOS Novočerkassk | 54 | 34 | 15 | 9 | 10 | 42 | 27 | +15 | |
7. | Astrakhan ' | 51 | 34 | 14 | 9 | 11 | 43 | 36 | +7 | |
8. | SKVO Rostov | 50 | 34 | 13 | 11 | 10 | 39 | 30 | +9 | |
9. | Gazprom-Transgaz-Stavropol ' | 47 | 34 | 13 | 8 | 13 | 37 | 32 | +5 | |
10. | Torpedo Armavir | 46 | 34 | 12 | 10 | 12 | 41 | 41 | +0 | |
11. | Taganrog | 43 | 34 | 12 | 7 | 15 | 38 | 47 | -9 | |
12. | Masuk-KMV Pyatigorsk | 34 | 34 | 9 | 7 | 18 | 28 | 54 | -26 | |
13. | Alanija-d Vladikavkaz | 33 | 34 | 10 | 3 | 21 | 43 | 65 | -22 | |
14. | Biolog-Novokubansk | 33 | 34 | 7 | 12 | 15 | 37 | 53 | -16 | |
15. | Družba Majkop | 32 | 34 | 8 | 8 | 18 | 26 | 47 | -21 | |
16. | Terek Groznyj-2 | 30 | 34 | 7 | 9 | 18 | 30 | 53 | -23 | |
17. | Krasnodar-2 | 27 | 34 | 7 | 6 | 21 | 35 | 66 | -31 | |
18. | Energija Volžskij | 21 | 34 | 5 | 6 | 23 | 31 | 70 | -39 |
Verdicte
- Volgar 'Astrachan' promovat în Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2014-2015 .
- Energija Volžskij a retrogradat printre amatori.
Rezultate
VOA | CEN | VIK | OLV | DAK | MIN | AST | SKR | GTS | TOA | ETICHETĂ | MKP | ADV | COS | DRM | TG2 | KR2 | ENV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Volgar „Astrakhan” | ---- | 3-0 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | 3-1 | 5-1 | 1-0 | 2-1 | 6-0 | 2-2 |
Čern. Novorossijsk | 1-1 | ---- | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 3-0 | 5-0 | 4-0 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 4-0 | 4-0 |
Vitjaz 'Krymsk | 0-1 | 2-1 | ---- | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 3-1 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 5-1 | 3-1 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 2-0 |
Olimpija Volgograd | 0-3 | 1-2 | 1-1 | ---- | 0-1 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 0-1 | 0-3 | 1-1 | 4-1 | 0-1 | 5-2 | 2-0 | 4-1 | 2-1 |
Dagdizel 'Kaspijsk | 1-2 | 1-4 | 2-2 | 1-0 | ---- | 0-2 | 4-1 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 2-1 |
MITOS Novočerkassk | 1-3 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | ---- | 0-1 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 1-0 | 3-1 | 3-0 | 4-0 | 2-1 | 5-1 |
Astrakhan ' | 2-4 | 0-2 | 3-1 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | ---- | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 4-0 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 3-1 | 0-1 |
SKVO Rostov | 0-0 | 1-4 | 0-0 | 1-1 | 3-0 | 1-2 | 1-0 | ---- | 2-1 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 3-0 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 2-0 |
Gazprom-Transgaz-Stavropol | 0-2 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | ---- | 0-0 | 3-2 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 1-2 | 1-0 | 6-1 |
Torpedo Armavir | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 0-3 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 0-1 | 2-0 | ---- | 1-0 | 1-2 | 5-2 | 1-4 | 0-0 | 2-2 | 4-1 | 2-2 |
Taganrog | 0-3 | 2-1 | 1-1 | 1-3 | 3-2 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | ---- | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 4-0 | 3-0 | 0-2 |
Masuk-KMV Pyatigorsk | 0-2 | 0-2 | 0-2 | 0-4 | 0-2 | 2-0 | 3-2 | 0-0 | 1-2 | 2-4 | 1-0 | ---- | 1-2 | 2-2 | 1-0 | 2-0 | 1-3 | 2-0 |
Alania-d Vladikavkaz | 0-1 | 2-4 | 1-2 | 1-3 | 1-0 | 1-2 | 1-1 | 3-4 | 2-2 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | ---- | 1-2 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 4-1 |
Biolog-Novokubansk | 0-3 | 0-1 | 1-3 | 2-2 | 3-3 | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | ---- | 0-1 | 2-2 | 2-1 | 2-2 |
Družba Majkop | 1-4 | 0-2 | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 1-2 | 0-3 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | ---- | 2-1 | 2-0 | 1-0 |
Terek-2 Groznyj-2 | 0-2 | 0-1 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 1-3 | 1-1 | 1-3 | 1-1 | 2-0 | 1-2 | 1-0 | ---- | 3-2 | 2-1 |
Krasnodar-2 | 1-2 | 1-3 | 3-0 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 0-4 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | 0-0 | 2-0 | 2-4 | 2-0 | 2-2 | 1-1 | ---- | 0-1 |
Energija Volžskij | 2-4 | 1-4 | 1-3 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 1-2 | 1-1 | 0-1 | 0-3 | 1-1 | 0-2 | 2-4 | 2-0 | ---- |
Grupul Ural-Volga
Echipe participante
Primul stagiu
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tyumen | 53 | 22 | 17 | 2 | 3 | 34 | 13 | +21 | |
2. | Volga Ulyanovsk | 50 | 22 | 16 | 2 | 4 | 31 | 18 | +13 | |
3. | KAMAZ | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 39 | 27 | +12 | |
4. | Chelyabinsk | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 38 | 19 | +19 | |
5. | Syzran'-2003 | 36 | 22 | 9 | 9 | 4 | 29 | 18 | +11 | |
6. | Zenit Izhevsk | 33 | 22 | 8 | 9 | 5 | 21 | 13 | +8 | |
7. | Lada-Togliatti | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 26 | 28 | -2 | |
8. | Nosta Novotroick | 20 | 22 | 4 | 8 | 10 | 24 | 30 | -6 | |
9. | Oktan Perm ' | 17 | 22 | 3 | 8 | 11 | 12 | 31 | -19 | |
10. | Spartak Yoshkar-Ola | 16 | 22 | 2 | 10 | 10 | 17 | 33 | -16 | |
11. | Rubin-2 | 14 | 22 | 3 | 5 | 14 | 14 | 44 | -30 | |
12. | Dinamo Kirov | 13 | 22 | 2 | 7 | 13 | 9 | 20 | -11 |
Legendă:
- Admis în grup pentru promovare .
- Admis în grup pentru mântuire .
Rezultate
TJU | VOU | KAM | CEL | S03 | ZEI | LAT | NU | OK P | SPJ | R2K | DIK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tyumen | ---- | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 4-0 | 4-1 | 1-0 | 1-0 |
Volga Ulyanovsk | 1-0 | ---- | 1-2 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 2-2 | 2-0 | 1-0 |
KAMAZ | 2-3 | 2-3 | ---- | 0-1 | 2-2 | 0-2 | 3-2 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 4-0 | 1-0 |
Chelyabinsk | 0-1 | 1-2 | 3-1 | ---- | 1-3 | 1-0 | 0-0 | 3-3 | 4-0 | 2-1 | 8-0 | 0-0 |
Syzran'-2003 | 1-2 | 2-0 | 1-3 | 1-2 | ---- | 0-0 | 1-1 | 3-0 | 4-0 | 1-0 | 1-0 | 1-0 |
Zenit Izhevsk | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 0-0 | ---- | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 0-1 |
Lada-Togliatti | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 0-4 | 0-0 | 1-1 | ---- | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 4-1 | 2-1 |
Nosta Novotroick | 1-1 | 2-0 | 2-3 | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 2-2 | ---- | 0-0 | 1-0 | 4-0 | 0-0 |
Oktan Perm ' | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 3-3 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | ---- | 2-0 | 0-1 | 1-0 |
Spartak Yoshkar-Ola | 0-2 | 1-3 | 2-2 | 0-2 | 1-1 | 1-1 | 1-4 | 2-1 | 0-0 | ---- | 0-0 | 1-0 |
Rubin-2 Kazan ' | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 1-3 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 1-3 | 2-0 | 1-1 | ---- | 0-0 |
Dinamo Kirov | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 2-3 | 2-2 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | ---- |
A doua fază - Grupul de promovare
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tyumen | 61 | 27 | 19 | 4 | 4 | 44 | 17 | +27 | |
2. | Volga Ulyanovsk | 60 | 27 | 19 | 3 | 5 | 40 | 23 | +17 | |
3. | KAMAZ | 49 | 27 | 15 | 4 | 8 | 44 | 36 | +8 | |
4. | Chelyabinsk | 44 | 27 | 13 | 5 | 9 | 45 | 25 | +20 | |
5. | Zenit Izhevsk | 40 | 27 | 10 | 10 | 7 | 28 | 19 | +9 | |
6. | Syzran'-2003 | 40 | 27 | 10 | 10 | 7 | 33 | 30 | +3 |
Verdicte
- Tyumen promovat în Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2014-2015 .
Rezultate
TJU | VOU | KAM | CEL | ZEI | S03 | |
---|---|---|---|---|---|---|
Tyumen | ---- | ---- | 6-1 | 0-1 | 1-1 | ---- |
Volga Ulyanovsk | 0-2 | ---- | ---- | ---- | 1-0 | 4-0 |
KAMAZ | ---- | 1-1 | ---- | 1-0 | 2-0 | ---- |
Chelyabinsk | ---- | 2-3 | ---- | ---- | ---- | 3-0 |
Zenit Izhevsk | ---- | ---- | ---- | 2-1 | ---- | 4-1 |
Syzran'-2003 | 1-1 | ---- | 2-0 | ---- | ---- | ---- |
A doua fază - Runda mântuirii
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. | Lada-Togliatti | 35 | 27 | 9 | 8 | 10 | 31 | 31 | +0 | |
8. | Nosta Novotroick | 29 | 27 | 6 | 11 | 10 | 30 | 32 | -2 | |
9. | Oktan Perm ' | 25 | 27 | 5 | 10 | 12 | 17 | 35 | -18 | |
10. | Dinamo Kirov | 23 | 27 | 5 | 8 | 14 | 16 | 23 | -7 | |
11. | Spartak Yoshkar-Ola | 18 | 27 | 2 | 12 | 13 | 20 | 41 | -21 | |
12. | Rubin-2 | 16 | 27 | 3 | 7 | 17 | 18 | 54 | -36 |
Verdicte
- Rubin-2 Kazan a retrogradat printre amatori.
Rezultate
LAT | NU | OK P | DIK | SPJ | R2K | |
---|---|---|---|---|---|---|
Lada-Togliatti | ---- | ---- | 2-1 | 1-2 | 2-0 | ---- |
Nosta Novotroick | 0-0 | ---- | ---- | 0-0 | ---- | 3-1 |
Oktan Perm ' | ---- | 0-0 | ---- | 1-0 | 0-0 | ---- |
Dinamo Kirov | ---- | ---- | ---- | ---- | 2-1 | 3-0 |
Spartak Yoshkar-Ola | ---- | 1-3 | ---- | ---- | ---- | 1-1 |
Rubin-2 Kazan ' | 0-0 | ---- | 2-3 | ---- | ---- | ---- |
Grupul de Est
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sahalin | 51 | 24 | 15 | 6 | 3 | 44 | 16 | +28 | |
2. | Čita | 42 | 24 | 12 | 6 | 6 | 31 | 20 | +11 | |
3. | Smena KNA | 41 | 24 | 12 | 5 | 7 | 33 | 18 | +15 | |
4. | Amur-2010 | 38 | 24 | 11 | 5 | 8 | 30 | 24 | +6 | |
5. | Bajkal Irkutsk | 36 | 24 | 9 | 9 | 6 | 31 | 20 | +11 | |
6. | Jakutija Jakutsk | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 36 | 36 | +0 | |
7. | Irtyš Omsk | 32 | 24 | 8 | 8 | 8 | 28 | 28 | +0 | |
8. | Sibir'-2 | 14 | 24 | 4 | 2 | 18 | 15 | 45 | -30 | |
9. | Sibirjak Bratsk | 10 | 24 | 2 | 4 | 18 | 11 | 52 | -41 |
Verdetti
- Sachalin promosso in Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2014-2015 .
Risultati
SAC | CIT | SKA | A10 | BAI | JAJ | IRO | SI2 | SIB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sachalin | ---- | 1-1 | 1-0 2-1 | 1-0 | 1-1 | 1-0 1-2 | 2-0 2-1 | 5-0 2-0 | 3-0 |
Čita | 0-2 4-1 | ---- | 1-0 | 4-0 0-0 | 2-1 1-0 | 4-0 | 0-0 | 0-3 | 1-0 2-0 |
Smena KNA | 2-4 | 3-0 0-1 | ---- | 0-1 | 0-0 | 0-0 2-1 | 0-0 3-0 | 2-0 2-0 | 3-1 |
Amur-2010 | 1-1 0-0 | 2-1 | 1-3 2-0 | ---- | 1-0 1-2 | 1-1 | 1-2 | 3-0 | 3-0 1-0 |
Bajkal Irkutsk | 2-1 0-0 | 1-0 | 1-1 0-0 | 0-0 | ---- | 3-0 | 1-1 2-1 | 0-0 | 4-0 2-0 |
Jakutija Jakutsk | 0-3 | 2-1 1-3 | 0-1 | 2-1 2-3 | 2-2 2-1 | ---- | 4-1 | 2-0 | 0-0 7-1 |
Irtyš Omsk | 1-1 | 1-1 0-0 | 0-1 | 1-0 1-3 | 2-0 | 1-2 4-1 | ---- | 2-1 3-0 | 3-2 |
Sibir'-2 | 0-3 | 1-2 0-1 | 0-1 | 0-2 2-1 | 2-3 1-5 | 0-2 1-2 | 1-1 | ---- | 1-0 |
Sibirjak Bratsk | 0-3 0-3 | 1-1 | 1-3 1-5 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 0-0 0-2 | 1-0 0-2 | ---- |
Note
- ^ a b c d e f g ( EN ) Russia 2012/13 , su RSSSF .
- ^ Col nome di Ruan Tosno.
- ^ Formazione riserve dello Zenit San Pietroburgo
- ^ Ritirata dopo 25 giornate. In tutte le gare rimanenti la vittoria fu assegnata alle avversarie per 3-0.
- ^ Col titolo dello Spartak Tambov .
- ^ Ritirata dopo 20 giornate. In tutte le gare rimanenti la vittoria fu assegnata alle avversarie per 3-0.
- ^ Formazione riserve dell' Alanija Vladikavkaz
- ^ Col titolo sportivo del Kavkaztransgaz-2005 .
- ^ Formazione riserve del Krasnodar .
- ^ Col nome di SKA Rostov .
- ^ Formazione riserve del Terek Groznyj .
- ^ Col titolo dello Slavjanskij Slavjansk-na-Kubani .
- ^ Formazione riserve del Rubin .
- ^ Formazione riserve del Sibir'
Voci correlate
Collegamenti esterni
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Ovest , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Centro , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Sud , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga - A , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga - B , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga - Fase 1 , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Est , su WildStat.com .
- ( RU ) Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi 2013-2014 , su FootballFacts , FootballFacts.ru.
- ( EN ) Russia 2013/14 , su RSSSF .