Vtoroj divizion 2008
Vtoroj divizion 2008 Второй дивизион 2008 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Vtoroj divizion | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 17 | ||||
Administrator | RFS | ||||
La tine acasa | din 12 parile 2008 începând cu 2 noiembrie 2008 | ||||
Loc | Rusia | ||||
Participanți | 83 | ||||
Formulă | 5 runde italiene | ||||
Rezultate | |||||
Promoții | MVD Rossii Metallurg Lipetsk Volgar'-Gazprom-2 Volga NN Čita | ||||
Retrogradări | Zenit-2 FCŠ-73 Voronež Avtodor Vladikavkaz Akademija Dimitrovgrad Sahalin | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 1395 | ||||
Goluri marcate | 3664 (2,63 per meci) | ||||
Public | 2 141 508 (1 535 pe ședință) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Divizia Vtoroj 2008 (în rusă : Divizia a doua 2008 ) a fost a 17-a ediție a diviziei Vtoroj , a treia serie a campionatului rus de fotbal .
Sezon
Anunțuri
Mai multe cluburi din fiecare grup au renunțat la înregistrarea lor între ianuarie și martie, dar în ciuda acestui fapt a existat o creștere puternică a numărului de participanți care a trecut de la 72 la 83.
Acest lucru s-a datorat expansiunii puternice din grupul Sud, unde au fost admiși patru dintre primii cinci din grupul sud de amatori din sezonul anterior (pe lângă câștigătorul NIKA Krasnyj Sulin, Dagdizel 'Kaspijsk , Volgar'-Gazprom-2 și Žemčužina-Soči au fost pescuite . ) Și a fost permisă înființarea noului club Krasnodar , în ciuda prezenței concetățenilor din Krasnodar-2000 . În mod similar, repescarea Ėnergetik Uren ' și Nizhny Novgorod (care a fost formația de rezervă a Volga NN ) a avut loc în cadrul grupului Ural-Volga, care s-a alăturat lui Gornjak Učaly și Chimik Dzeržinsk (câștigătorii grupurilor lor respective de amatori), dar și constituirea noului club Togliatti , în ciuda prezenței Lada-Togliatti . De asemenea , în mici Girone ESTI au existat două Recalificări: a fost Sibir'-2 (formarea de rezervă a Sibir " și al doilea clasificate în grupul său) și a Kuzbass Kemerovo , care a câștigat într - adevăr , propriul său grup, dar al doilea amatori siberian serie. Cele două repescări ale grupului de centru au implicat FCŠ-73 Voronež și Rusiči Orël , ambii din Girone Černozem'e (sau Pământurile Negre), care s-a alăturat câștigătorului Zodiak Staryj Oskol . În cele din urmă, în grupul de Vest celor trei câștigători ai grupelor de amatori respectivi Sever Murmansk , MVD Rossii și Istra , li s-au alăturat Pskov-747 și Dmitrov (la rândul lor au terminat pe locul doi în grupele lor).
În comparație cu sezonul precedent, lipseau promovarea Sportakademklub , Vitjaz 'Podol'sk , Čern. Novorossijsk , Volga Ulyanovsk și Dinamo Barnaul , pe lângă retrogradatele Smolensk , Don Novomoskovsk , Tekstil'ščik Kamyšin și Šachtër Prokop'evsk ; doar Rubin-2 , retrogradat pe teren, a fost pescuit. Echipele care au renunțat au fost Baltika-2 , Lobnja-ALLA și Tsarja Leninsk-Kuznetsky .
Numai Avangard Kursk , Mordovija și Tekstilščik-Telekom Ivanovo semnat de divizie Pervyj 2007 , în timp ce Sodovik și Spartak-mzk Ryazan ' nu a reușit.
Formulă
Numărul de participanți a variat în funcție de grup: în special în grupul de Est au fost doar 11 echipe la start. În toate rundele au fost runde de acasă și în deplasare, cu excepția rundei de Est, unde au existat trei runde; s-au acordat trei puncte pentru o victorie, una pentru o remiză și zero pentru o înfrângere. Promovarea la a doua serie a fost rezervată doar primelor clasificate din fiecare grupă, în timp ce ultimul clasificat din fiecare grupă a fost retrogradat.
Evenimente
La sfârșitul sezonului, pe lângă cei cinci promovați pe teren, Krasnodar și Nijni Novgorod au fost admiși în divizia Pervyj 2009 .
Grupul de vest
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MVD Rossii | 79 | 36 | 25 | 4 | 7 | 70 | 36 | +34 | |
2. | Torpila Vladimir | 79 | 36 | 24 | 7 | 5 | 54 | 14 | +40 | |
3. | Šeksna Čerepovec | 68 | 36 | 20 | 8 | 8 | 46 | 26 | +20 | |
4. | Spartak Kostroma | 66 | 36 | 18 | 12 | 6 | 65 | 29 | +36 | |
5. | Volga Tver ' | 56 | 36 | 16 | 8 | 12 | 46 | 32 | +14 | |
6. | Sever Murmansk | 56 | 36 | 15 | 11 | 10 | 49 | 45 | +4 | |
7. | Dynamo St. Petersburg | 53 | 36 | 15 | 8 | 13 | 55 | 45 | +10 | |
8. | Dmitrov | 49 | 36 | 14 | 7 | 15 | 40 | 42 | -2 | |
9. | Reutov | 48 | 36 | 13 | 9 | 14 | 39 | 47 | -8 | |
10. | Pskov-747 | 47 | 36 | 11 | 14 | 11 | 32 | 33 | -1 | |
11. | Spartak Ščëlkovo | 46 | 36 | 11 | 13 | 12 | 40 | 40 | +0 | |
12. | Zelenograd | 44 | 36 | 12 | 8 | 16 | 47 | 51 | -4 | |
13. | Voločanin-Ratmir | 40 | 36 | 10 | 10 | 16 | 32 | 46 | -14 | |
14. | Torpila-RG | 39 | 36 | 10 | 9 | 17 | 41 | 47 | -6 | |
15. | Istra | 39 | 36 | 10 | 9 | 17 | 37 | 60 | -23 | |
16. | Dinamo Vologda | 39 | 36 | 10 | 9 | 17 | 42 | 58 | -16 | |
17. | Nara-ŠBFR | 36 | 36 | 10 | 6 | 20 | 36 | 59 | -23 | |
18. | Tekstilščik Ivanovo | 34 | 36 | 8 | 10 | 18 | 35 | 58 | -23 | |
19. | Zenit-2 | 24 | 36 | 6 | 6 | 24 | 38 | 76 | -38 |
Verdicte
- MVD Rossii promovat la Pervyj divizion 2009 .
- Zenit-2 a retrogradat printre amatori.
Rezultate
MVD | TOV | SEC | SPK | VOT | SEM | DSP | DMI | REU | PSK | SPS | ZEL | VOR | TRG | IST | DIV | NSB | TEI | ZE2 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MVD Rossii | ---- | 1-0 | 2-1 | 0-3 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 5-2 | 2-0 | 3-1 | 3-0 | 2-3 | 5-0 | 3-1 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 3-1 |
Torpila Vladimir | 3-0 | ---- | 0-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 4-0 | 3-0 |
Šeksna Čerepovec | 1-3 | 0-2 | ---- | 2-0 | 2-1 | 0-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 3-1 |
Spartak Kostroma | 1-1 | 2-0 | 0-1 | ---- | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 3-1 | 0-0 | 4-1 | 3-1 | 3-0 | 3-1 | 6-1 | 3-2 | 1-0 | 3-0 |
Volga Tver ' | 1-2 | 0-2 | 0-0 | 2-1 | ---- | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 2-3 | 0-0 | 4-0 | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 2-0 | 5-0 | 5-1 |
Sever Murmansk | 1-3 | 2-0 | 2-2 | 0-0 | 0-1 | ---- | 2-3 | 2-1 | 3-2 | 0-0 | 2-2 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 3-1 | 1-2 | 2-1 | 1-0 | 1-2 |
Dynamo St. Petersburg | 0-1 | 0-0 | 2-3 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | ---- | 3-4 | 0-2 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 4-1 | 3-0 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | 5-2 |
Dmitrov | 2-0 | 0-1 | 0-0 | 0-3 | 0-1 | 1-0 | 2-1 | ---- | 2-1 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-2 | 1-2 | 3-0 | 1-2 | 3-2 |
Reutov | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 1-5 | 1-2 | 0-1 | 2-1 | ---- | 0-2 | 1-3 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 3-3 | 1-0 | 2-0 |
Pskov-747 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 0-0 | 1-3 | 2-1 | 1-1 | ---- | 2-1 | 1-2 | 0-1 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | 0-3 | 1-2 | 3-0 |
Spartak Ščëlkovo | 0-3 | 3-1 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 2-3 | 0-0 | 0-0 | 4-0 | 0-0 | ---- | 1-0 | 0-0 | 1-2 | 4-0 | 2-1 | 2-0 | 2-2 | 2-1 |
Zelenograd | 1-2 | 0-2 | 1-4 | 1-1 | 0-0 | 2-2 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 3-1 | 1-2 | ---- | 0-1 | 2-3 | 1-2 | 1-1 | 4-0 | 3-2 | 3-1 |
Voločanin-Ratmir | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 3-1 | 1-4 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | ---- | 1-1 | 3-0 | 2-0 | 2-1 | 2-2 | 1-1 |
Torpedo-RG | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 1-4 | 0-1 | 2-2 | 1-2 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 6-0 | ---- | 1-1 | 3-0 | 1-2 | 1-0 | 2-2 |
Istra | 1-3 | 0-1 | 1-1 | 0-3 | 2-1 | 1-1 | 2-3 | 0-2 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | ---- | 4-2 | 1-0 | 3-1 | 2-0 |
Dinamo Vologda | 0-3 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 0-0 | 2-3 | 1-1 | 4-1 | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 3-1 | 1-0 | 0-2 | 4-1 | ---- | 3-0 | 1-1 | 2-0 |
Nara-ShBFR | 2-1 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 2-0 | 0-2 | 4-0 | 1-3 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 3-2 | 2-1 | 0-0 | 1-3 | 2-2 | ---- | 2-0 | 0-2 |
Tekstilščik Ivanovo | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 3-3 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | 1-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 4-3 | 2-1 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | ---- | 2-1 |
Zenit-2 | 1-3 | 0-4 | 0-3 | 2-5 | 2-2 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 1-1 | 1-2 | 2-0 | 0-3 | 1-2 | 3-1 | 4-0 | 0-1 | ---- |
Grupul central
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Metallurg Lipetsk | 76 | 34 | 23 | 7 | 4 | 58 | 16 | +42 | |
2. | Avangard Kursk | 75 | 34 | 23 | 6 | 5 | 48 | 18 | +30 | |
3. | Luchovicy | 67 | 34 | 20 | 7 | 7 | 52 | 29 | +23 | |
4. | Gubkin | 67 | 34 | 20 | 7 | 7 | 62 | 28 | +34 | |
5. | Zvezda Serpuchov | 65 | 34 | 19 | 8 | 7 | 64 | 32 | +32 | |
6. | Dynamo Voronezh | 62 | 34 | 17 | 11 | 6 | 53 | 29 | +24 | |
7. | Mordovija | 56 | 34 | 16 | 8 | 10 | 46 | 38 | +8 | |
8. | Ryazan ' | 47 | 34 | 12 | 11 | 11 | 39 | 34 | +5 | |
9. | Elec | 46 | 34 | 15 | 1 | 18 | 44 | 51 | -7 | |
10. | Zenit Penza | 43 | 34 | 11 | 10 | 13 | 33 | 44 | -11 | |
11. | Lokomotiv Liski | 42 | 34 | 12 | 6 | 16 | 44 | 45 | -1 | |
12. | Spartak Tambov | 38 | 34 | 11 | 5 | 18 | 34 | 46 | -12 | |
13. | Rusiči Orël | 38 | 34 | 9 | 11 | 14 | 32 | 41 | -9 | |
14. | Zodiak Staryj Oskol | 32 | 34 | 9 | 5 | 20 | 31 | 50 | -19 | |
15. | Saturn-2 Žukovsky | 31 | 34 | 9 | 4 | 21 | 31 | 51 | -20 | |
16. | Znamja Truda | 29 | 34 | 6 | 11 | 17 | 30 | 54 | -24 | |
17. | Nika Moscova | 23 | 34 | 7 | 2 | 25 | 23 | 77 | -54 | |
18. | FCŠ-73 Voronež | 18 | 34 | 4 | 6 | 24 | 25 | 66 | -41 |
Verdicte
- Metallurg Lipeck promovat în divizia Pervyj 2009 .
- FCŠ-73 Voronež a retrogradat printre amatori.
Rezultate
MEL | AVK | LUC | GUB | ZVS | DIV | MOR | RJA | ELE | ZEP | laugh out Loud | SPT | RUO | ZSO | SA2 | ZNT | NIM | F73 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Metallurg Lipetsk | ---- | 4-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 3-2 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 4-0 | 2-0 | 2-0 | 4-0 | 0-0 |
Avangard Kursk | 0-1 | ---- | 1-0 | 1-2 | 1-0 | 0-1 | 0-0 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 4-0 |
Luchovicy | 0-0 | 0-0 | ---- | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 1-2 | 2-2 | 1-0 | 2-0 | 0-2 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 4-1 | 2-0 |
Gubkin | 2-1 | 1-2 | 1-2 | ---- | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 4-0 | 0-0 | 0-1 | 5-0 | 2-1 | 1-1 | 3-0 | 5-2 | 2-0 | 6-0 |
Zvezda Serpuchov | 1-1 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | ---- | 1-1 | 2-0 | 3-2 | 6-1 | 4-0 | 2-1 | 3-1 | 4-0 | 3-2 | 2-2 | 1-0 | 5-0 | 2-0 |
Dynamo Voronezh | 3-1 | 1-1 | 2-3 | 1-2 | 1-2 | ---- | 1-0 | 2-1 | 3-1 | 3-1 | 3-1 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 4-1 | 5-0 | 5-0 |
Mordovija | 2-1 | 0-1 | 0-1 | 1-2 | 2-1 | 0-0 | ---- | 2-1 | 4-3 | 2-1 | 3-1 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 4-2 | 2-0 | 1-1 |
Ryazan | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 2-2 | 2-2 | 3-0 | 1-1 | ---- | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | 0-4 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 4-1 | 0-0 |
Elec | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 2-0 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | ---- | 0-1 | 2-1 | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 3-0 | 2-1 |
Zenit Penza | 0-2 | 0-2 | 1-3 | 1-0 | 0-3 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 3-2 | ---- | 1-0 | 1-1 | 0-1 | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 3-1 | 0-1 |
Lokomotiv Liski | 0-1 | 1-3 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 2-2 | 1-1 | 0-4 | 3-1 | ---- | 3-0 | 2-1 | 1-2 | 1-0 | 4-2 | 4-0 | 3-1 |
Spartak Tambov | 0-2 | 1-3 | 0-1 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | ---- | 2-2 | 3-1 | 3-1 | 1-1 | 0-1 | 2-0 |
Rusiči Orël | 0-2 | 2-2 | 1-3 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 0-0 | ---- | 2-0 | 1-4 | 0-2 | 1-0 | 0-0 |
Zodiak Staryj Oskol | 1-1 | 0-2 | 1-2 | 0-3 | 3-2 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 5-2 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 3-2 | ---- | 2-0 | 0-1 | 0-1 | 1-0 |
Saturn-2 Žukovsky | 0-3 | 0-1 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 0-2 | 1-3 | 3-2 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 0-1 | 1-0 | ---- | 4-1 | 3-0 | 3-1 |
Znamja Truda | 1-1 | 0-3 | 1-4 | 1-2 | 0-0 | 1-1 | 2-2 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | ---- | 1-0 | 2-0 |
Nika Moscova | 0-3 | 0-2 | 3-2 | 0-2 | 1-4 | 0-0 | 2-3 | 2-4 | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 0-6 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | ---- | 3-0 |
FCŠ-73 Voronež | 0-2 | 0-1 | 2-4 | 1-3 | 1-2 | 2-3 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 2-2 | 0-1 | 0-1 | 2-2 | 3-1 | 3-0 | 0-1 | 0-2 | ---- |
Grupul sudic
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Volgar'-Gazprom-2 | 83 | 34 | 26 | 5 | 3 | 72 | 17 | +55 | |
2. | Batajsk-2007 | 76 | 34 | 24 | 4 | 6 | 73 | 31 | +42 | |
3. | Krasnodar [13] | 72 | 34 | 22 | 6 | 6 | 60 | 23 | +37 | |
4. | Olimpija Volgograd | 71 | 34 | 22 | 5 | 7 | 71 | 31 | +40 | |
5. | Dinamo Stavropol ' | 59 | 34 | 17 | 8 | 9 | 55 | 47 | +8 | |
6. | Žemčužina-Soči | 54 | 34 | 14 | 12 | 8 | 48 | 30 | +18 | |
7. | Dagdizel 'Kaspijsk | 46 | 34 | 13 | 7 | 14 | 35 | 45 | -10 | |
8. | Kavkaztransgaz-2005 | 44 | 34 | 11 | 11 | 12 | 38 | 41 | -3 | |
9. | Energija Volžskij | 42 | 34 | 12 | 6 | 16 | 44 | 48 | -4 | |
10. | Družba Majkop | 42 | 34 | 12 | 6 | 16 | 39 | 57 | -18 | |
11. | NIKA Krasnyj Sulin | 36 | 34 | 10 | 6 | 18 | 35 | 60 | -25 | |
12. | Taganrog | 36 | 34 | 9 | 9 | 16 | 34 | 42 | -8 | |
13. | Rotor | 35 | 34 | 9 | 8 | 17 | 40 | 62 | -22 | |
14. | Astrakhan ' | 33 | 34 | 9 | 6 | 19 | 31 | 56 | -25 | |
15. | Krasnodar-2000 | 33 | 34 | 8 | 9 | 17 | 35 | 53 | -18 | |
16. | Sochi-04 | 32 | 34 | 9 | 5 | 20 | 27 | 55 | -28 | |
17. | Spartak-UGP Anapa | 30 | 34 | 8 | 6 | 20 | 29 | 50 | -21 | |
18. | Avtodor Vladikavkaz | 30 | 34 | 7 | 9 | 18 | 39 | 57 | -18 |
Verdicte
- Volgar'-Gazprom-2 ' promovat la Pervyj divizion 2009 .
- Avtodor Vladikavkaz a retrogradat printre amatori.
Rezultate
VG2 | B07 | KRA | OLV | DIS | SEZ | DAK | K05 | ENV | DRM | NKS | ETICHETĂ | PUTREZI | AST | A EI | K00 | S04 | AVOCAT | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Volgar-Gazprom-2 | ---- | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 5-0 | 2-1 | 3-0 | 3-1 | 2-2 | 3-1 | 1-0 | 3-2 | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 4-1 | 2-1 | 4-0 |
Batajsk-2007 | 1-0 | ---- | 2-1 | 1-0 | 4-2 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 5-1 | 7-1 | 2-1 | 0-0 | 6-0 | 5-0 | 5-0 | 1-0 | 3-0 | 2-2 |
Krasnodar | 0-0 | 0-2 | ---- | 2-1 | 4-0 | 1-2 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 4-2 | 1-1 | 2-1 | 5-1 | 4-0 | 5-0 | 1-0 | 3-0 |
Olimpija Volgograd | 0-0 | 2-1 | 0-2 | ---- | 2-1 | 2-2 | 2-0 | 4-3 | 5-1 | 5-1 | 3-0 | 2-2 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 1-0 | 3-1 |
Dinamo Stavropol ' | 0-1 | 2-3 | 2-0 | 2-1 | ---- | 1-2 | 3-0 | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 2-2 | 4-1 | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 3-2 | 2-2 |
Žemčužina-Soči | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-5 | 1-2 | ---- | 5-0 | 3-0 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 0-0 | 5-3 | 2-0 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 2-2 |
Dagdizel 'Kaspijsk | 1-1 | 0-1 | 0-3 | 2-1 | 2-2 | 1-0 | ---- | 2-1 | 3-0 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 2-2 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 |
Kavkaztransgaz-2005 | 1-0 | 0-0 | 0-2 | 0-2 | 3-1 | 0-0 | 0-0 | ---- | 1-1 | 3-0 | 4-0 | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 4-1 | 2-1 | 0-0 |
Energija Volžskij | 0-2 | 2-3 | 0-0 | 3-2 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 3-1 | ---- | 6-1 | 4-0 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 0-1 | 3-1 | 2-1 |
Družba Majkop | 1-0 | 1-0 | 1-3 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 4-0 | 0-0 | 1-1 | ---- | 1-2 | 1-0 | 4-4 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | 1-1 |
NIKA Krasnyj Sulin | 0-4 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | 0-6 | 1-4 | 1-0 | 2-0 | 2-3 | ---- | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 1-3 | 2-0 | 0-1 | 3-3 |
Taganrog | 0-2 | 4-1 | 0-2 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 1-2 | 1-1 | ---- | 1-2 | 0-0 | 3-2 | 2-0 | 3-0 | 1-0 |
Rotor | 1-3 | 0-2 | 1-3 | 0-0 | 0-3 | 0-1 | 4-2 | 1-1 | 1-0 | 0-4 | 2-0 | 1-0 | ---- | 1-2 | 0-0 | 1-4 | 1-2 | 1-1 |
Astrakhan ' | 1-1 | 1-3 | 0-1 | 1-5 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 5-1 | 2-1 | 2-1 | 0-2 | 0-2 | 0-2 | ---- | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 1-0 |
Krasnodar-2000 | 0-6 | 3-1 | 2-2 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 1-2 | 2-0 | 4-0 | 0-1 | 0-2 | 3-1 | 1-0 | ---- | 0-2 | 0-0 | 2-2 |
Sochi-04 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | 1-5 | 1-2 | 2-3 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-3 | 1-0 | 1-2 | 2-2 | 0-3 | ---- | 1-0 | 2-1 |
Spartak-UGP Anapa | 0-3 | 2-3 | 0-1 | 0-0 | 1-5 | 0-2 | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 2-3 | 2-2 | 1-2 | 1-0 | 3-1 | 2-0 | ---- | 2-0 |
Avtodor Vladikavkaz | 1-3 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 1-2 | 1-2 | 2-0 | 3-1 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 3-0 | 1-3 | 3-1 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | ---- |
Grupul Ural-Volga
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Volga NN | 78 | 34 | 23 | 9 | 2 | 73 | 23 | +50 | |
2. | Gazovik Orenburg | 71 | 34 | 20 | 11 | 3 | 64 | 29 | +35 | |
3. | Nijni Novgorod [13] | 69 | 34 | 22 | 3 | 9 | 78 | 39 | +39 | |
4. | Gornjak Učaly | 60 | 34 | 17 | 9 | 8 | 65 | 32 | +33 | |
5. | Lada Togliatti | 57 | 34 | 15 | 12 | 7 | 44 | 30 | +14 | |
6. | Chimik Dzeržinsk | 57 | 34 | 15 | 12 | 7 | 51 | 39 | +12 | |
7. | Zenit Chelyabinsk | 55 | 34 | 16 | 7 | 11 | 49 | 31 | +18 | |
8. | Togliatti | 54 | 34 | 16 | 6 | 12 | 63 | 55 | +8 | |
9. | Rubin-2 | 53 | 34 | 15 | 8 | 11 | 58 | 43 | +15 | |
10. | Tyumen | 50 | 34 | 14 | 8 | 12 | 71 | 57 | +14 | |
11. | SOJUZ-Gazprom | 45 | 34 | 13 | 6 | 15 | 56 | 57 | -1 | |
12. | Sokol Saratov | 41 | 34 | 12 | 5 | 17 | 49 | 44 | +5 | |
13. | Alnas | 40 | 34 | 11 | 7 | 16 | 51 | 53 | -2 | |
14. | Neftechimik | 38 | 34 | 9 | 11 | 14 | 39 | 44 | -5 | |
15. | Dinamo Kirov | 37 | 34 | 10 | 7 | 17 | 30 | 41 | -11 | |
16. | Ėnergetik Uren ' | 35 | 34 | 9 | 8 | 17 | 30 | 48 | -18 | |
17. | Junit Samara | 8 | 34 | 2 | 2 | 30 | 21 | 140 | -119 | |
18. | Akademija Dimitrovgrad | 3 | 34 | 0 | 3 | 31 | 20 | 107 | -87 |
Verdicte
- Volga Nizhny Novgorod promovat la Pervy divizion 2009 .
- Akademija Dimitrovgrad a retrogradat printre amatori.
Rezultate
VNN | GAO | NIN | GOU | LAT | CHD | ZEC | TOG | RU2 | TJU | SOG | SOS | ALN | NEF | DIK | ENU | JUS | AKD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Volga Nițni Novgorod | ---- | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 4-1 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 5-2 | 2-0 | 2-1 | 0-0 | 3-0 | 8-0 |
Gazovik Orenburg | 0-1 | ---- | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 6-2 | 2-2 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 4-1 | 1-0 |
Nijni Novgorod | 4-0 | 1-1 | ---- | 1-0 | 1-1 | 1-2 | 1-0 | 2-0 | 4-0 | 2-3 | 2-1 | 4-1 | 4-2 | 4-0 | 2-0 | 2-2 | 7-0 | 5-1 |
Gornjak Učaly | 0-0 | 2-2 | 1-3 | ---- | 2-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 4-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 4-0 | 3-0 | 8-0 | 6-1 |
Lada Togliatti | 0-3 | 1-1 | 3-1 | 1-1 | ---- | 0-0 | 2-1 | 0-2 | 1-1 | 3-2 | 4-0 | 1-0 | 2-3 | 1-1 | 3-0 | 0-1 | 1-2 | 2-1 |
Chimik Dzeržinsk | 1-1 | 1-1 | 2-4 | 2-0 | 0-0 | ---- | 1-0 | 3-1 | 1-1 | 1-1 | 3-1 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 0-0 | 4-0 |
Zenit Chelyabinsk | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | ---- | 1-2 | 1-0 | 1-0 | 5-0 | 2-0 | 3-2 | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | 3-1 |
Togliatti | 2-2 | 2-3 | 0-2 | 3-0 | 1-1 | 1-1 | 3-2 | ---- | 4-2 | 2-1 | 1-1 | 3-0 | 2-2 | 3-2 | 0-1 | 3-1 | 5-2 | 6-1 |
Rubin-2 | 0-2 | 1-2 | 3-1 | 0-0 | 0-2 | 5-2 | 3-1 | 3-0 | ---- | 4-3 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 3-0 | 1-0 | 6-1 | 4-1 |
Tyumen | 4-4 | 2-2 | 0-2 | 2-1 | 2-2 | 5-2 | 1-1 | 1-3 | 2-2 | ---- | 4-2 | 2-1 | 2-0 | 2-2 | 1-0 | 7-2 | 7-0 | 4-2 |
SOJUZ-Gazprom | 1-1 | 3-2 | 2-3 | 2-2 | 0-0 | 7-2 | 2-1 | 2-3 | 1-1 | 2-0 | ---- | 1-2 | 2-0 | 3-2 | 1-0 | 3-4 | 4-0 | 2-0 |
Sokol-Saratov | 0-1 | 1-3 | 2-0 | 4-1 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 3-0 | 1-2 | 1-2 | 0-0 | ---- | 2-3 | 4-1 | 2-1 | 1-0 | 10-0 | 6-0 |
Alnas | 1-3 | 1-2 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 1-2 | 0-1 | 3-1 | 1-1 | 4-1 | 0-1 | 2-1 | ---- | 2-0 | 1-0 | 3-2 | 7-0 | 0-0 |
Neftechimik | 1-4 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | ---- | 0-0 | 2-2 | 4-0 | 2-0 |
Dinamo Kirov | 0-4 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 4-0 | 1-0 | 2-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | ---- | 1-0 | 5-0 | 1-0 |
Ėnergetik Uren ' | 0-3 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 0-2 | 0-3 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | ---- | 1-0 | 1-0 |
Junit Samara | 1-4 | 1-6 | 2-4 | 0-9 | 1-4 | 0-6 | 0-2 | 1-3 | 0-3 | 0-2 | 2-3 | 0-1 | 0-2 | 0-6 | 0-4 | 0-3 | ---- | 2-2 |
Akademija Dimitrovgrad | 0-2 | 0-5 | 1-3 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 0-4 | 1-4 | 0-4 | 1-3 | 2-6 | 0-1 | 1-2 | 0-2 | 0-0 | 1-4 | 1-5 | ---- |
Grupul de Est
Echipe participante
Echipă | Oraș | Sezonul precedent |
---|---|---|
Amur Blagoveshchensk | Blagoveshchensk | 2º în grupul de est al diviziei Vtoroj |
Čita | Čita | 3rd in the East Group of Vtoroj divizion |
Irtyš-1946 Omsk | Omsk | 5th in the East Group of Vtoroj divizion |
Kuzbass Kemerovo | Kemerovo | Primul în grupul Siberia din a doua serie de amatori, pescuit [1] |
Metallurg Krasnoyarsk | Krasnoyarsk | 6 în grupul de est al diviziei Vtoroj |
Okean | Nachodka | 7th in the East Group of Vtoroj divizion |
Sahalin | Južno-Sachalinsk | 9th in the East Group of Vtoroj divizion |
Sibir'-2 [18] | Novosibirsk | Al doilea în grupul de amatori din Siberia, pescuit [1] |
Sibirjak Bratsk | Bratsk | 8º nel Girone Est di Vtoroj divizion |
Smena KNA | Komsomol'sk-na-Amure | 4º nel Girone Est di Vtoroj divizion |
Classifica finale
Pos. | Squadra | Pt | G | V | N | P | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čita | 60 | 27 | 17 | 9 | 1 | 53 | 22 | +31 | |
2. | Smena KNA | 54 | 27 | 17 | 3 | 7 | 51 | 21 | +30 | |
3. | Irtyš-1946 Omsk | 49 | 27 | 14 | 7 | 6 | 46 | 30 | +16 | |
4. | Sibir'-2 | 40 | 27 | 11 | 7 | 9 | 36 | 40 | -4 | |
5. | Sibirjak Bratsk | 35 | 27 | 9 | 8 | 10 | 34 | 37 | -3 | |
6. | Metallurg Krasnojarsk | 34 | 27 | 9 | 7 | 11 | 38 | 34 | +4 | |
7. | Okean | 34 | 27 | 8 | 10 | 9 | 22 | 28 | -6 | |
8. | Kuzbass Kemerovo | 25 | 27 | 7 | 4 | 16 | 27 | 49 | -22 | |
9. | Amur Blagoveščensk | 25 | 27 | 6 | 7 | 14 | 29 | 45 | -16 | |
10. | Sachalin | 15 | 27 | 3 | 6 | 18 | 18 | 48 | -30 |
Verdetti
- Čita' promosso in Pervyj divizion 2009 .
- Sachalin retrocesso tra i dilettanti.
Risultati
CIT | SKA | I46 | SI2 | SIB | MEK | OKE | KUZ | AMB | SAC | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čita | ---- | 3-0 | 2-0 2-2 | 2-0 1-1 | 0-1 3-3 | 3-1 | 3-0 3-1 | 4-3 | 4-1 | 1-0 1-0 |
Smena KNA | 0-1 1-1 | ---- | 1-0 5-2 | 2-1 | 3-0 | 1-0 2-0 | 3-0 | 3-1 | 0-0 4-0 | 6-1 1-1 |
Irtyš-1946 Omsk | 0-0 | 2-1 | ---- | 5-2 | 4-1 2-1 | 2-0 2-2 | 1-0 3-1 | 5-0 | 4-2 2-1 | 2-1 |
Sibir'-2 | 1-3 | 0-0 3-2 | 1-1 0-1 | ---- | 3-1 3-3 | 3-1 | 0-0 1-0 | 3-2 2-1 | 2-1 | 1-0 |
Sibirjak Bratsk | 1-1 | 1-0 0-3 | 1-0 | 0-0 | ---- | 0-0 2-1 | 1-1 | 0-2 3-1 | 3-0 3-0 | 2-0 |
Metallurg | 1-3 1-2 | 1-0 | 0-1 | 3-0 3-0 | 0-1 | ---- | 1-1 1-0 | 6-0 | 1-1 | 1-0 3-0 |
Okean | 1-1 | 1-0 0-3 | 0-0 | 0-2 | 2-2 2-0 | 1-1 | ---- | 0-0 1-0 | 0-0 3-0 | 2-0 |
Kuzbass | 0-2 1-1 | 0-1 0-2 | 0-2 2-0 | 2-3 | 2-1 | 2-1 4-3 | 0-1 | ---- | 0-1 1-0 | 2-2 |
Amur Blagoveščensk | 0-0 1-2 | 2-3 | 3-2 | 1-1 2-0 | 2-0 | 0-1 3-4 | 1-1 | 2-0 | ---- | 1-2 1-1 |
Sachalin | 1-4 | 1-4 | 0-0 1-1 | 2-0 1-3 | 1-4 1-0 | 1-1 | 1-2 0-1 | 0-1 0-0 | 1-3 | ---- |
Note
- ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r ( EN ) Russia 2007 Fourth Level , su rsssf.com .
- ^ Squadra del Ministero dell'interno
- ^ Col nome di MUVD na VVT.
- ^ Col nome di Nara-Desna .
- ^ Col nome di Tekstilščik-Telekom Ivanovo .
- ^ Formazione riserve dello Zenit San Pietroburgo .
- ^ Col nome di Trud Voronež.
- ^ Col nome di Orël .
- ^ Col nome di Saturn Egor'evsk .
- ^ Col nome di Sudostroitel' Astrachan' .
- ^ Col nome diTorpedo Volžskij .
- ^ Col nome di Žemčužina-A.
- ^ a b Nella stagione successiva ripescato in Pervyj divizion 2009 .
- ^ Col nome diKryl'ja Sovetov-SOK .
- ^ Come formazione riserve del Volga NN .
- ^ Formazione riserve del Rubin .
- ^ Retrocesso, ma in seguito ripescato.
- ^ Formazione riserve del Sibir'
Voci correlate
Collegamenti esterni
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Ovest , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Centro , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Sud , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Est , su WildStat.com .
- ( RU ) Vtoroj divizion 2008 , su FootballFacts , FootballFacts.ru.
- ( EN ) Russia 2008 Third Level , su RSSSF .