Vtoroj divizion 2009
Vtoroj divizion 2009 Второй дивизион 2009 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Vtoroj divizion | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 18 | ||||
Administrator | RFS | ||||
La tine acasa | din 5 aprilie 2009 începând cu 8 noiembrie 2009 | ||||
Loc | Rusia | ||||
Participanți | 81 | ||||
Formulă | 5 runde italiene | ||||
Rezultate | |||||
Promoții | Dynamo St. Petersburg Avangard Kursk Žemčužina-Soči Mordovija Irtyš Omsk | ||||
Retrogradări | Spartak Ščëlkovo Elec Taganrog Akademija Dimitrovgrad Amur Blagoveshchensk | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 1295 | ||||
Goluri marcate | 3 396 (2,62 per meci) | ||||
Public | 2 117 747 (1 635 pe întâlnire) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Divizia Vtoroj 2009 (în rusă : Divizia a doua 2009 ) a fost a 17-a ediție a diviziei Vtoroj , a treia serie a campionatului rus de fotbal .
Sezon
Anunțuri
Numărul de cluburi a trecut de la 83 la 81; la începutul anului, mai multe cluburi profesionale au renunțat la înscriere, rezultând lacune de repescare și personal: din divizia Vtoroj din 2008 au renunțat la Reutov , Luchovicy , Zenit Penza , Olimpija Volgograd , Soči-04 , Spartak-UGP Anapa , NIKA Krasnyj Sulin, Alnas , Junit Samara , Ėnergetik Uren ' și Sibir'-2 ; Dinamo Voronež a mers să acorde titlul sportiv concetățenilor din Fakel Voronež . Aceste defecțiuni au determinat repetația lui Avtodor Vladikavkaz și Sahalin , în timp ce FCŠ-73 Voronež (un alt retrogradat) a dat viață cu cetățenii Fakel-StroiArt (oricum promovat pe teren) FSA Voronež, precum și Zenit-2 care fuzionat cu Smena pentru a da viață Smena Zenit.
Pentru a fi recuperați în divizia Pervyj din 2009 au fost Krasnodar și Nizhny Novgorod , al doilea în grupele lor respective, care au însoțit cei cinci câștigători, și anume MVD Rossii , Metallurg Lipeck , Volgar'-Gazprom-2 , Volga NN și Čita .
În locul acestor cluburi, Divizia Pervyj a coborât în 2009 retrogradate Metallurg-Kuzbass , Ulyanovsk Volga , Mashuk-KMV Pyatigorsk , Dinamo Barnaul și Dinamo Bryansk (celelalte două retrogradări Zvezda Irkutsk și Torpedo Moscow s-au îndepărtat de amatori) și înfrângerea Sportakademklub șiSKA Rostov . De la amatori, pe lângă cluburile menționate anterior, au venit Lokomotiv-2 Moscova , Dnepr Smolensk , Stavropol ', Torpedo Armavir și Angušt Nazran' (salvat), Avangard Podolsk și Abinsk (câștigătorii grupelor lor respective). În sfârșit, trebuie menționat înființarea de noi cluburi: Volgograd și Bašinformsvjaz'-Dinamo Ufa .
Formulă
Numărul de participanți a variat în funcție de grup: în special în grupul de Est au existat doar 10 echipe la start. În toate rundele au fost runde de acasă și în deplasare, cu excepția rundei de Est, unde au existat trei runde; s-au acordat trei puncte pentru o victorie, una pentru o remiză și zero pentru o înfrângere. Promovarea la a doua serie a fost rezervată doar primelor clasificate din fiecare grupă, în timp ce ultimul clasificat din fiecare grupă a fost retrogradat.
Evenimente
În grupul Sud, Abinsk s-a retras după ce a jucat 15 zile; în grupul de Vest Spartak Ščëlkovo s-a retras după ce a jucat 20 de zile.
Grupul de vest
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dynamo St. Petersburg | 79 | 36 | 24 | 7 | 5 | 63 | 28 | +35 | |
2. | Torpila Vladimir | 73 | 36 | 22 | 7 | 7 | 59 | 25 | +34 | |
3. | Spartak Kostroma | 67 | 36 | 19 | 10 | 7 | 47 | 27 | +20 | |
4. | Istra | 62 | 36 | 18 | 8 | 10 | 56 | 42 | +14 | |
5. | Lokomotiv-2 Moscova | 58 | 36 | 16 | 10 | 10 | 62 | 38 | +24 | |
6. | Sever Murmansk } | 56 | 36 | 16 | 8 | 12 | 57 | 56 | +1 | |
7. | Volga Tver ' | 55 | 36 | 15 | 10 | 11 | 47 | 45 | +2 | |
8. | Dinamo Vologda | 53 | 36 | 14 | 11 | 11 | 52 | 40 | +12 | |
9. | Voločanin-Ratmir | 52 | 36 | 12 | 16 | 8 | 52 | 38 | +14 | |
10. | Dmitrov | 50 | 36 | 14 | 8 | 14 | 40 | 36 | +4 | |
11. | Zelenograd | 48 | 36 | 13 | 9 | 14 | 44 | 43 | +1 | |
12. | Pskov-747 | 48 | 36 | 12 | 12 | 12 | 51 | 49 | +2 | |
13. | Šeksna Čerepovec | 46 | 36 | 11 | 13 | 12 | 44 | 45 | -1 | |
14. | Torpila-ZIL | 42 | 36 | 11 | 9 | 16 | 35 | 43 | -8 | |
15. | Nara-ŠBFR | 42 | 36 | 10 | 12 | 14 | 47 | 55 | -8 | |
16. | Smena-Zenit | 39 | 36 | 10 | 9 | 17 | 36 | 52 | -16 | |
17. | Tekstilščik Ivanovo | 34 | 36 | 8 | 10 | 18 | 43 | 65 | -22 | |
18. | Sportakademklub | 30 | 36 | 7 | 9 | 20 | 43 | 67 | -24 | |
19. | Spartak Ščëlkovo [3] | 2 | 36 | 0 | 2 | 34 | 9 | 93 | -84 |
Verdicte
- Dinamo Saint Petersburg a promovat în divizia Pervyj 2010 .
- Spartak Ščëlkovo a retrogradat printre amatori.
Rezultate
DSP | TOV | SPK | IST | L2M | SEM | VOT | DIV | VOR | DMI | ZEL | PSK | SEC | TZI | NSB | SMZ | TEI | SAK | SPS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dynamo St. Petersburg | ---- | 2-0 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 3-1 | 4-0 | 1-0 | 4-1 | 1-1 | 2-1 | 3-4 | 2-0 | 3-4 | 2-1 | 2-1 |
Torpila Vladimir | 0-1 | ---- | 1-1 | 3-1 | 0-0 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 3-1 | 1-1 | 2-0 | 5-1 | 1-2 | 4-1 | 3-1 | 3-0 |
Spartak Kostroma | 2-0 | 0-1 | ---- | 2-1 | 2-2 | 3-0 | 2-0 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 3-1 | 3-0 |
Istra | 0-1 | 1-0 | 4-1 | ---- | 3-0 | 1-0 | 1-1 | 3-2 | 1-1 | 2-1 | 3-1 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 1-1 | 1-0 | 3-0 |
Lokomotiv-2 Moscova | 3-1 | 0-3 | 4-0 | 0-1 | ---- | 3-0 | 4-1 | 2-2 | 2-3 | 3-1 | 3-1 | 5-3 | 3-0 | 2-0 | 3-0 | 0-2 | 3-0 | 1-1 | 0-0 |
Sever Murmansk | 1-2 | 0-3 | 1-3 | 0-2 | 1-0 | ---- | 1-2 | 2-1 | 5-4 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 1-5 | 1-2 | 3-1 | 2-1 | 3-2 | 4-0 | 4-1 |
Volga Tver ' | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 2-3 | 0-0 | 2-3 | ---- | 0-0 | 0-0 | 3-0 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 2-2 | 1-0 | 2-2 | 3-0 |
Dinamo Vologda | 0-2 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 2-3 | 2-2 | ---- | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 4-0 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 3-0 |
Voločanin-Ratmir | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 0-0 | 1-1 | 6-1 | 1-1 | ---- | 1-0 | 0-1 | 4-0 | 0-0 | 2-0 | 2-2 | 1-1 | 4-1 | 2-2 | 3-2 |
Dmitrov | 0-1 | 1-3 | 2-0 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 0-1 | 3-0 | 2-2 | ---- | 1-0 | 2-2 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 5-0 | 4-0 | 3-0 | 3-0 |
Zelenograd | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 3-2 | 3-1 | 1-2 | 2-0 | 1-0 | 0-2 | 1-1 | ---- | 1-0 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 3-0 |
Pskov-747 | 0-3 | 1-1 | 3-2 | 0-1 | 4-3 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 2-2 | ---- | 1-1 | 3-2 | 1-1 | 2-1 | 3-1 | 3-0 | 1-0 |
Šeksna Čerepovec | 0-0 | 1-2 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 2-3 | 3-0 | 1-1 | 2-0 | 1-3 | 0-2 | 2-2 | ---- | 4-1 | 1-1 | 2-0 | 2-3 | 3-1 | 2-1 |
Torpila-ZIL | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 3-3 | 1-2 | 0-0 | 3-0 | 0-1 | 1-3 | 0-2 | 1-0 | ---- | 1-0 | 0-0 | 6-2 | 1-1 | 3-0 |
Nara-ŠBFR | 0-2 | 1-3 | 0-2 | 4-2 | 0-1 | 1-0 | 2-1 | 0-3 | 0-0 | 0-0 | 4-4 | 0-0 | 3-0 | 0-1 | ---- | 2-0 | 2-2 | 1-3 | 3-0 |
Smena-Zenit | 0-1 | 0-3 | 1-0 | 3-2 | 0-2 | 2-2 | 2-1 | 2-3 | 0-0 | 2-0 | 3-2 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | ---- | 2-2 | 0-2 | 3-1 |
Tekstilščik Ivanovo | 0-3 | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 2-3 | 1-3 | 3-1 | 2-1 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 3-4 | 0-0 | ---- | 1-2 | 3-0 |
Sportakademklub | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 2-2 | 0-4 | 2-1 | 0-0 | 1-4 | 2-4 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 2-2 | 0-2 | 1-2 | 4-0 | 2-3 | ---- | 2-1 |
Spartak Ščëlkovo | 0-3 | 1-2 | 0-2 | 1-4 | 0-3 | 0-3 | 0-2 | 0-3 | 0-3 | 0-0 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 0-1 | 0-3 | 0-3 | 0-2 | 0-3 | ---- |
Grupul central
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Avangard Kursk | 73 | 32 | 24 | 1 | 7 | 68 | 23 | +45 | |
2. | Dynamo Bryansk [5] | 69 | 32 | 20 | 9 | 3 | 57 | 22 | +35 | |
3. | Avangard Podolsk | 67 | 32 | 21 | 4 | 7 | 50 | 17 | +33 | |
4. | Gubkin | 58 | 32 | 18 | 4 | 10 | 51 | 29 | +22 | |
5. | Zodiak-Oskol | 56 | 32 | 17 | 5 | 10 | 51 | 41 | +10 | |
6. | Lokomotiv Liski | 56 | 32 | 16 | 8 | 8 | 43 | 21 | +22 | |
7. | Rusiči Orël | 51 | 32 | 15 | 6 | 11 | 48 | 36 | +12 | |
8. | Ryazan ' | 45 | 32 | 13 | 6 | 13 | 39 | 34 | +5 | |
9. | Spartak Tambov | 44 | 32 | 12 | 8 | 12 | 41 | 45 | -4 | |
10. | Zvezda Serpuchov | 41 | 33 | 12 | 5 | 16 | 45 | 48 | -3 | |
11. | FSA Voronezh | 39 | 32 | 11 | 6 | 15 | 44 | 48 | -4 | |
12. | Saturn-2 Žukovsky | 38 | 32 | 10 | 8 | 14 | 35 | 38 | -3 | |
13. | Dnepr Smolensk | 37 | 31 | 9 | 10 | 12 | 31 | 32 | -1 | |
14. | Znamja Truda | 33 | 32 | 9 | 6 | 17 | 38 | 50 | -12 | |
15. | Fakel Voronezh | 32 | 32 | 9 | 5 | 18 | 26 | 55 | -29 | |
16. | Nika Moscova | 17 | 32 | 4 | 5 | 23 | 20 | 86 | -66 | |
17. | Elec | 10 | 32 | 2 | 4 | 26 | 8 | 70 | -62 |
Verdicte
- Avangard Kursk a promovat în divizia Pervyj 2010 .
- Elec a retrogradat printre amatori.
Rezultate
AVK | DIB | AVP | GUB | GRĂDINĂ ZOOLOGICĂ | laugh out Loud | RU0 | RJA | SPT | ZVS | FSA | S2Z | DNS | ZNT | FAK | NIM | ELE | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avangard Kursk | ---- | 0-1 | 4-0 | 3-0 | 4-1 | 1-0 | 2-0 | 3-1 | 4-0 | 4-1 | 2-1 | 0-2 | 4-1 | 1-1 | 2-1 | 5-0 | 2-0 |
Dynamo Bryansk | 1-0 | ---- | 2-1 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | 0-3 | 0-0 | 2-2 | 0-2 | 3-1 | 2-0 | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 4-0 | 3-0 |
Avangard Podolsk | 1-2 | 0-0 | ---- | 1-0 | 3-0 | 0-1 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 3-0 | 3-0 | 5-0 | 2-0 |
Gubkin | 1-0 | 2-2 | 0-1 | ---- | 2-2 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 1-3 | 2-0 | 2-1 | 0-0 | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 5-0 | 4-0 |
Zodiak-Oskol | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 0-3 | ---- | 2-1 | 0-3 | 3-1 | 4-1 | 0-0 | 3-1 | 1-0 | 2-1 | 4-2 | 3-0 | 5-0 | 3-0 |
Lokomotiv Liski | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | 2-0 | ---- | 2-0 | 4-0 | 2-0 | 3-0 | 3-2 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 3-0 |
Rusiči Orël | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 1-2 | ---- | 2-1 | 1-0 | 5-2 | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 2-3 | 2-1 | 2-0 |
Ryazan ' | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 2-0 | 1-1 | 2-2 | ---- | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 1-2 | 1-0 | 7-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 |
Spartak Tambov | 0-3 | 1-3 | 0-4 | 3-1 | 1-0 | 0-0 | 3-0 | 0-2 | ---- | 2-1 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 4-0 | 4-1 |
Zvezda Serpuchov | 1-3 | 1-2 | 1-1 | 2-3 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | ---- | 3-2 | 2-0 | 3-2 | 1-2 | 3-0 | 2-3 | 2-0 |
FSA Voronezh | 2-0 | 1-5 | 0-1 | 0-1 | 2-2 | 0-2 | 1-1 | 1-1 | 3-2 | ---- | ---- | 2-1 | ---- | 0-2 | 3-0 | 3-0 | 2-0 |
Saturn-2 | 0-2 | 0-0 | 0-1 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 4-3 | 0-1 | 1-3 | 2-2 | 1-0 | ---- | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 3-1 | 3-0 |
Dnepr | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 2-2 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | ---- | 2-1 | 3-0 | 0-0 | 3-0 |
Znamja Truda | 1-3 | 2-3 | 1-2 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | 5-0 | 0-0 | 2-3 | 1-2 | 2-1 | ---- | 0-1 | 2-0 | 3-0 |
Fakel Voronezh | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 0-1 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 5-0 | 0-3 | 0-0 | 0-3 | ---- | 4-1 | ? -? |
Nika Moscova | 1-4 | 0-6 | 0-2 | 0-4 | 1-2 | 1-0 | 1-2 | 0-5 | 0-2 | 1-1 | 1-6 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 3-0 | ---- | 0-0 |
Elec | 0-3 | 0-1 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 1-3 | 0-3 | 1-0 | 1-1 | 0-3 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 1-3 | 2-1 | ---- |
Grupul sudic
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Žemčužina-Soči | 89 | 34 | 29 | 2 | 3 | 91 | 22 | +69 | |
2. | Stavropol ' | 71 | 34 | 22 | 5 | 7 | 66 | 37 | +29 | |
3. | Volgograd [5] | 70 | 34 | 21 | 7 | 6 | 65 | 28 | +37 | |
4. | Torpedo Armavir | 63 | 34 | 19 | 6 | 9 | 54 | 32 | +22 | |
5. | Avtodor Vladikavkaz | 57 | 34 | 15 | 12 | 7 | 47 | 38 | +9 | |
6. | Masuk-KMV Pyatigorsk | 53 | 34 | 15 | 8 | 11 | 45 | 39 | +6 | |
7. | Energija Volžskij | 48 | 34 | 12 | 12 | 10 | 41 | 33 | +8 | |
8. | Batajsk-2007 | 45 | 34 | 12 | 9 | 13 | 43 | 39 | +4 | |
9. | Krasnodar-2000 | 45 | 34 | 11 | 12 | 11 | 40 | 43 | -3 | |
10. | Astrakhan ' | 43 | 34 | 11 | 10 | 13 | 36 | 39 | -3 | |
11. | Družba Majkop | 42 | 34 | 12 | 6 | 16 | 45 | 47 | -2 | |
12. | SKA Rostov | 42 | 34 | 11 | 9 | 14 | 49 | 61 | -12 | |
13. | Stavropol'e-2009 | 41 | 34 | 10 | 11 | 13 | 45 | 44 | +1 | |
14. | Dagdizel 'Kaspijsk | 38 | 34 | 11 | 5 | 18 | 46 | 65 | -19 | |
15. | Kavkaztransgaz-2005 | 33 | 34 | 10 | 3 | 21 | 28 | 54 | -26 | |
16. | Angušt Nazran ' | 31 | 34 | 8 | 7 | 19 | 36 | 61 | -25 | |
17. | Rotor | 21 | 34 | 5 | 6 | 23 | 23 | 72 | -49 | |
18. | Taganrog | 18 | 34 | 4 | 6 | 24 | 27 | 73 | -46 | |
- | Abinsk [9] | - | - | - | - | - | - | - | - |
Verdicte
- Žemčužina-Soči a promovat în divizia Pervyj 2010 .
- Taganrog a retrogradat printre amatori.
Rezultate
SEZ | ESTE | VOL | TOV | AVOCAT | MKP | ENM | B07 | K00 | AST | DRM | SKR | S09 | DAK | K05 | ANN | PUTREZI | ETICHETĂ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Žemčužina-Soči | ---- | 0-0 | 2-0 | 5-2 | 6-1 | 5-1 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 4-2 | 4-2 | 2-0 | 3-2 | 3-1 | 4-1 | 4-0 | 3-0 | 7-0 |
Stavropol ' | 0-4 | ---- | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 3-1 | 1-0 | 3-1 | 5-1 | 2-0 | 1-0 | 4-1 | 3-1 |
Volgograd | 0-1 | 2-0 | ---- | 3-1 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 3-1 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | 4-2 | 6-0 | 4-1 | 3-0 | 3-0 |
Torpedo Armavir | 0-1 | 1-2 | 1-2 | ---- | 3-2 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 1-2 | 0-2 | 3-1 | 2-0 | 2-0 | 2-0 | 2-0 |
Avtodor Vladikavkaz | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | ---- | 5-2 | 2-1 | 2-1 | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | 4-3 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 1-1 | 1-0 |
Masuk-KMV Pyatigorsk | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 0-4 | 3-3 | ---- | 3-1 | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 2-2 | 0-1 | 5-0 | 3-0 | 2-0 |
Energija Volžskij | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | ---- | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 2-2 | 3-2 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 3-0 |
Batajsk-2007 | 1-5 | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 0-1 | 2-0 | ---- | 2-0 | 1-0 | 3-1 | 4-1 | 2-0 | 2-3 | 2-0 | 2-2 | 0-0 | 4-0 |
Krasnodar-2000 | 0-0 | 4-3 | 1-2 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 2-2 | 0-0 | ---- | 0-0 | 1-0 | 0-2 | 3-3 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 0-4 | 2-0 |
Astrakhan ' | 1-2 | 0-3 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 0-2 | ---- | 1-0 | 0-2 | 2-2 | 3-1 | 4-1 | 2-0 | 3-1 | 1-1 |
Družba Majkop | 1-3 | 1-6 | 1-2 | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 2-2 | 3-0 | 3-0 | 0-1 | ---- | 6-1 | 0-1 | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 1-2 | 3-0 |
SKA Rostov | 0-4 | 0-3 | 1-4 | 0-0 | 4-0 | 2-2 | 1-3 | 1-4 | 3-3 | 2-2 | 4-1 | ---- | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 5-2 | 3-0 | 2-2 |
Stavropol'e-2009 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 1-3 | 2-3 | ---- | 6-1 | 0-1 | 3-0 | 1-0 | 2-0 |
Dagdizel 'Kaspijsk | 0-1 | 2-2 | 1-0 | 2-4 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | 1-2 | 4-2 | 4-2 | ---- | 1-0 | 1-1 | 3-0 | 1-0 |
Kavkaztransgaz-2005 | 1-3 | 1-3 | 0-1 | 0-2 | 0-0 | 1-2 | 2-1 | 1-2 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 1-0 | 0-1 | 1-0 | ---- | 2-1 | 0-2 | 3-1 |
Angušt Nazran ' | 2-1 | 2-3 | 2-2 | 1-2 | 2-0 | 0-2 | 0-2 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 2-3 | 1-1 | 2-0 | 1-2 | ---- | 1-1 | 3-2 |
Rotor | 1-3 | 0-3 | 2-3 | 0-3 | 0-3 | 1-2 | 1-1 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 0-0 | 0-3 | 3-0 | 0-3 | 2-1 | ---- | 1-1 |
Taganrog | 1-2 | 2-4 | 0-4 | 1-5 | 0-2 | 0-2 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 2-0 | 0-1 | 0-1 | 1-3 | 3-1 | 2-2 | 3-0 | ---- |
Grupul Ural-Volga
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mordovija | 77 | 30 | 24 | 5 | 1 | 68 | 13 | +55 | |
2. | Gornjak Učaly | 57 | 30 | 17 | 6 | 7 | 42 | 25 | +17 | |
3. | SOJUZ-Gazprom | 55 | 30 | 17 | 4 | 9 | 42 | 25 | +17 | |
4. | Volga Ulyanovsk | 55 | 30 | 15 | 10 | 5 | 45 | 27 | +18 | |
5. | Chelyabinsk | 53 | 30 | 15 | 8 | 7 | 49 | 18 | +31 | |
6. | Tyumen | 53 | 30 | 15 | 8 | 7 | 54 | 32 | +22 | |
7. | Gazovik Orenburg | 45 | 30 | 14 | 3 | 13 | 43 | 29 | +14 | |
8. | Lada-Togliatti | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 36 | 35 | +1 | |
9. | Bašinformsvjaz'-Dinamo Ufa | 43 | 30 | 12 | 7 | 11 | 40 | 40 | +0 | |
10. | Chimik Dzeržinsk | 42 | 30 | 13 | 3 | 14 | 32 | 44 | -12 | |
11. | Sokol Saratov | 37 | 30 | 10 | 7 | 13 | 30 | 41 | -11 | |
12. | Togliatti | 32 | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | 43 | -11 | |
13. | Dinamo Kirov | 23 | 30 | 6 | 5 | 19 | 28 | 50 | -22 | |
14. | Neftechimik | 21 | 30 | 5 | 6 | 19 | 32 | 72 | -40 | |
15. | Rubin-2 | 17 | 30 | 3 | 8 | 19 | 20 | 53 | -33 | |
16. | Akademija Dimitrovgrad | 16 | 30 | 4 | 4 | 22 | 25 | 71 | -46 |
Verdicte
- Mordovija a promovat la Pervyj divizion 2010 .
- Akademija Dimitrovgrad a retrogradat printre amatori.
Rezultate
MOR | GOU | SOG | VOU | CEL | TJU | GAO | LAT | BDU | CHD | SOS | TOG | DIK | NEF | RU2 | AKD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mordovija | ---- | 0-0 | 2-0 | 3-0 | 1-0 | 5-0 | 2-1 | 3-0 | 3-2 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 8-2 | 4-0 | 7-1 |
Gornjak Učaly | 0-1 | ---- | 3-1 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 4-0 | 1-0 | 2-0 | 5-1 | 0-0 | 2-0 | 3-1 |
SOJUZ-Gazprom | 0-1 | 4-0 | ---- | 2-0 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 3-1 | 2-0 | 5-1 | 1-0 | 1-2 |
Volga Ulyanovsk | 0-0 | 2-0 | 1-1 | ---- | 1-1 | 2-0 | 2-0 | 2-0 | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 3-1 | 3-1 | 2-0 |
Chelyabinsk | 1-1 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | ---- | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 0-0 | 0-1 | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 6-0 | 0-1 | 4-0 |
Tyumen | 0-1 | 5-0 | 0-0 | 1-1 | 2-2 | ---- | 1-0 | 2-1 | 4-0 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | 4-0 | 5-2 | 4-0 | 3-0 |
Gazovik Orenburg | 3-2 | 2-1 | 0-1 | 3-0 | 1-0 | 0-1 | ---- | 2-0 | 1-0 | 3-1 | 5-0 | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 1-1 | 3-0 |
Lada Togliatti | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-0 | 0-2 | 0-0 | 2-2 | ---- | 3-1 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 3-1 |
Bašinformsvjaz'-Dinamo Ufa | 0-4 | 1-0 | 2-2 | 0-1 | 2-1 | 1-2 | 3-1 | 1-0 | ---- | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 3-2 |
Chimik Dzeržinsk | 0-2 | 0-0 | 2-1 | 3-1 | 0-2 | 2-1 | 3-1 | 1-1 | 1-6 | ---- | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 3-2 | 1-0 | 2-1 |
Sokol Saratov | 0-3 | 1-2 | 1-0 | 1-4 | 1-3 | 3-1 | 1-0 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | ---- | 0-3 | 1-0 | 3-2 | 4-0 | 1-0 |
Togliatti | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 0-2 | 3-1 | 0-2 | ---- | 0-4 | 2-0 | 2-1 | 4-2 |
Dinamo Kirov | 0-2 | 0-2 | 1-2 | 2-2 | 0-0 | 1-3 | 0-0 | 5-0 | 0-0 | 3-1 | 1-2 | 1-1 | ---- | 1-3 | 1-0 | 2-1 |
Neftechimik | 0-0 | 0-1 | 0-4 | 2-2 | 0-3 | 1-3 | 0-4 | 1-3 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 3-1 | ---- | 2-2 | 4-3 |
Rubin-2 Kazan ' | 0-2 | 0-2 | 3-0 | 0-3 | 2-5 | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 0-1 | 2-1 | ---- | 0-0 |
Akademija Dimitrovgrad | 0-2 | 0-2 | 0-3 | 1-1 | 0-4 | 1-3 | 1-0 | 1-5 | 2-3 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | ---- |
Grupul de Est
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Irtyš Omsk | 57 | 27 | 17 | 6 | 4 | 49 | 20 | +29 | |
2. | Dinamo Barnaul | 52 | 27 | 16 | 4 | 7 | 41 | 28 | +13 | |
3. | Metallurg Krasnoyarsk | 50 | 27 | 15 | 5 | 7 | 51 | 27 | +24 | |
4. | Metallurg-Kuzbass | 50 | 27 | 14 | 8 | 5 | 52 | 32 | +20 | |
5. | Sibirjak Bratsk | 39 | 27 | 12 | 3 | 12 | 36 | 48 | -12 | |
6. | Smena KNA | 37 | 27 | 9 | 10 | 8 | 35 | 30 | +5 | |
7. | Sahalin | 32 | 27 | 8 | 8 | 11 | 29 | 28 | +1 | |
8. | Kuzbass Kemerovo | 32 | 27 | 8 | 8 | 11 | 32 | 36 | -4 | |
9. | Okean | 13 | 27 | 3 | 4 | 20 | 21 | 53 | -32 | |
10. | Amur Blagoveshchensk | 12 | 27 | 2 | 6 | 19 | 23 | 67 | -44 |
Verdicte
- Irtyš Omsk a promovat în divizia Pervyj 2010 .
- Amur Blagoveščensk a retrogradat printre amatori.
Rezultate
IRO | DIB | MKR | MEK | DA B | SKA | SAC | KUK | OKE | AMB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Irtyš Omsk | ---- | 4-0 3-1 | 0-2 1-0 | 3-0 0-0 | 2-1 3-2 | 3-2 | 2-1 | 0-0 4-1 | 5-0 | 2-0 |
Dinamo Barnaul | 2-1 | ---- | 1-0 1-3 | 0-2 1-0 | 4-1 4-0 | 1-3 | 1-1 | 1-0 2-0 | 1-0 | 3-1 |
Metallurg Krasnoyarsk | 0-1 | 0-1 | ---- | 5-3 | 3-0 0-0 | 4-1 1-1 | 0-0 2-1 | 0-2 | 5-1 2-1 | 6-1 3-0 |
Metallurg-Kuzbass | 0-0 | 3-2 | 3-1 2-3 | ---- | 3-2 6-0 | 3-1 | 3-1 2-1 | 3-3 | 1-1 1-1 | 5-2 |
Sibirjak Bratsk | 1-3 | 2-1 | 0-1 | 2-1 | ---- | 1-0 1-0 | 1-0 1-1 | 1-1 | 1-0 2-1 | 3-2 3-0 |
Smena KNA | 1-1 3-2 | 1-1 0-0 | 0-0 | 0-1 0-1 | 4-0 | ---- | 1-0 | 1-0 1-1 | 2-0 | 1-1 3-0 |
Sachalin | 1-0 1-1 | 0-1 0-1 | 2-3 | 0-0 | 1-3 | 1-0 1-1 | ---- | 2-0 | 2-0 3-0 | 2-2 3-0 |
Kuzbass Kemerovo | 0-1 | 1-3 | 2-1 1-1 | 2-2 0-1 | 3-1 1-2 | 2-2 | 1-0 0-1 | ---- | 2-1 4-0 | 2-1 |
Okean | 0-2 0-0 | 0-0 1-3 | 0-3 | 0-2 | 2-1 | 1-2 2-3 | 0-1 | 4-0 | ---- | 1-2 3-0 |
Amur Blagoveščensk | 1-2 0-3 | 0-2 1-3 | 1-2 | 1-1 0-3 | 1-4 | 1-1 | 2-2 | 0-0 0-3 | 3-1 | ---- |
Note
- ^ a b c d e f g h i j ( EN ) Russia 2008 Fourth Level , su RSSSF .
- ^ Col nome di Torpedo-RG .
- ^ Ritirata dopo 20 turni: per le restanti gare la fu assegnata la vittoria per 3-0 alle avversarie.
- ^ Col nome di Zodiak Staryj Oskol .
- ^ a b A fine stagione ripescata in Pervyj divizion 2010 .
- ^ Col nome di Ongušt Nazran'.
- ^ a b Retrocesso e poi riammesso.
- ^ Come Dinamo Stavropol' .
- ^ Ritirato dopo 15 turni: tutti i risultati conseguiti sono stati annullati.
- ^ Col nome di Zenit Čeljabinsk .
- ^ Formazione riserve del Rubin .
- ^ Col nome di Irtyš-1946 Omsk .
Voci correlate
Collegamenti esterni
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Ovest , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Centro , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Sud , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Est , su WildStat.com .
- ( RU ) Vtoroj divizion 2009 , su FootballFacts , FootballFacts.ru.
- ( EN ) Russia 2009 Third Level , su RSSSF .