Divizia Vtoroj 2012-2013
Divizia Vtoroj 2012-2013 Второй дивизион 2012-2013 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Vtoroj divizion | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 21 | ||||
Administrator | RFS | ||||
La tine acasa | din 15 iulie 2012 începând cu 5 iunie 2013 | ||||
Loc | Rusia | ||||
Participanți | 73 | ||||
Formulă | 5 runde italiene | ||||
Rezultate | |||||
Promoții | Chimik Dzeržinsk Arsenal Tula Angušt Nazran ' Gazovik Orenburg Luč-Ėnergija | ||||
Retrogradări | Piter St. Petersburg Orël SKA Rostov Spartak Yoshkar-Ola Sibir'-2 | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 1069 | ||||
Goluri marcate | 2 651 (2,48 per meci) | ||||
Public | 1 670 663 (1 563 pe întâlnire) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Divizia Vtoroj 2012-2013 (în rusă : Divizia a doua 2012-2013 ) a fost cea de-a 21-a ediție a diviziei Vtoroj , a treia serie a campionatului rus de fotbal . A fost ultima cu acest nume: din sezonul următor seria s-a numit Pervenstvo Professional'noj Futbol'noj Ligi ( Liga campionatului profesionist de fotbal ).
Sezon
Anunțuri
Numărul echipelor participante a scăzut de la 75 la 73; zece cluburi nu au reușit să se înscrie din sezonul anterior : Šeksna Čerepovec , Istra , Dinamo Vologda , Saturn , Dinamo Kostroma , Dinamo Stavropol ' , FAJuR Beslan , Olimpija Gelendžik, Mostovik-Primor'e Ussurijsk și Kuzbass Kemerovo .
Aceste defecțiuni, combinate cu numeroasele renunțări obișnuite în rândul cluburilor câștigătoare ale grupurilor de amatori au condus la mai multe repescări: printre retrogradatele Zenit Penza ,SKA Rostov , Sibir'-2 și Nosta Novotroick au fost readmise, în timp ce Voločanin-Ratmir a căzut în mod normal în categorie ; de la amatori au fost admiși Piter St. Petersburg , Arsenal Tula , Metallurg Vyksa , Olimpija Volgograd și Lada-Togliatti (ultimele două cluburi erau chiar militanți în a doua serie de amatori), precum și Spartak Joškar-Ola , Volgar'-2 Astrachan ' , Dolgoprudnyj și Rus' S.Petersburg , câștigători pe teren.
În cele din urmă, Gazovik Orenburg ,Luč-Ėnergija , Čern retrogradat au sosit de la NFP Ligi . Novorossijsk și Fakel Voronež ( Žemčužina-Soči , un alt retrogradat, eșuaseră deja în sezonul precedent) pentru a înlocui promovatele Petrotrest , Saljut Belgorod , Rotor , Neftechimik și Metallurg-Kuzbass , pe lângă răscumpărarea Ufa .
Formulă
Numărul de participanți a variat în funcție de grup: în special în grupul de Est au existat doar 10 echipe la start. În toate rundele au fost runde de dus-întors (recuperând formula anotimpurilor trecute), cu excepția rundei de Est unde au fost trei runde; s-au acordat trei puncte pentru o victorie, una pentru o remiză și zero pentru o înfrângere. Promovarea la a doua serie a fost rezervată doar primelor clasificate din fiecare grupă, în timp ce ultimul clasificat din fiecare grupă a fost retrogradat la amatori.
Evenimente
În grupul de Sud, după 22 runde,SKA Rostov a făcut faliment și s-a retras din campionat.
Grupul de vest
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Chimik Dzeržinsk | 52 | 26 | 15 | 7 | 4 | 37 | 18 | +19 | |
2. | Pskov-747 | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 41 | 23 | +18 | |
3. | Tekstilščik Ivanovo | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 34 | 20 | +14 | |
4. | Dolgoprudnyj | 45 | 26 | 13 | 6 | 7 | 31 | 28 | +3 | |
5. | Volga Tver ' | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 31 | 22 | +9 | |
6. | Dnepr Smolensk | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 33 | 28 | +5 | |
7. | Lokomotiv-2 Moscova | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 36 | 26 | +10 | |
8. | Spartak Kostroma | 40 | 26 | 11 | 7 | 8 | 24 | 20 | +4 | |
9. | Sever Murmansk | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 34 | 31 | +3 | |
10. | Karelija Petrozavodsk | 29 | 26 | 8 | 5 | 13 | 19 | 33 | -14 | |
11. | Vologda | 24 | 26 | 7 | 3 | 16 | 25 | 37 | -12 | |
12. | Znamja Truda | 19 | 26 | 4 | 7 | 15 | 14 | 36 | -22 | |
13. | Rus 'Sankt Petersburg | 19 | 26 | 4 | 7 | 15 | 24 | 45 | -21 | |
14. | Piter St. Petersburg | 16 | 26 | 3 | 7 | 16 | 20 | 36 | -16 |
Verdicte
- Chimik Dzeržinsk a promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2013-2014 .
- Piter St. Petersburg a retrogradat printre amatori.
Rezultate
CHD | P47 | TEI | DOL | VOT | DNS | L2M | SPK | SEM | KAP | VOL | ZNT | RSP | PSP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chimik Dzeržinsk | ---- | 2-0 | 0-0 | 2-3 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 4-0 | 1-0 | 3-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 |
Pskov-747 | 0-0 | ---- | 3-1 | 4-0 | 1-0 | 2-0 | 3-1 | 1-1 | 3-1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | 2-0 | 1-0 |
Dolgoprudnyj | 1-1 | 2-1 | ---- | 3-0 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 0-2 | 1-0 |
Dolgoprudnyj | 3-1 | 3-2 | 0-0 | ---- | 0-2 | 2-2 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 |
Volga Tver ' | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 1-2 | ---- | 4-3 | 0-0 | 1-2 | 2-2 | 1-2 | 3-1 | 1-0 | 2-1 | 0-0 |
Dnepr Smolensk | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 0-2 | ---- | 3-1 | 0-2 | 1-1 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 |
Lokomotiv-2 Moscova | 1-1 | 2-1 | 3-3 | 3-0 | 2-0 | 2-2 | ---- | 2-0 | 1-2 | 0-1 | 0-1 | 3-0 | 1-0 | 3-1 |
Spartak Kostroma | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 2-2 | 0-2 | 0-0 | 0-1 | ---- | 1-0 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 1-0 |
Sever Murmansk | 1-1 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | 0-2 | 1-2 | ---- | 2-1 | 2-0 | 1-0 | 7-1 | 1-0 |
Karelija Petrozavodsk | 0-2 | 2-3 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 0-3 | 1-1 | 1-0 | ---- | 3-2 | 2-1 | 1-0 | 1-1 |
Vologda | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | ---- | 2-0 | 3-0 | 2-0 |
Znamja Truda | 2-1 | 0-0 | 1-5 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | ---- | 3-2 | 2-1 |
Rus 'Sankt Petersburg | 2-3 | 2-2 | 0-2 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-3 | 3-3 | 0-0 | 4-3 | 0-0 | ---- | 1-1 |
Piter St. Petersburg | 1-3 | 1-1 | 2-3 | 0-0 | 0-3 | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 3-0 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | ---- |
Grupul central
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Arsenal Tula | 73 | 30 | 22 | 7 | 1 | 74 | 20 | +54 | |
2. | Fakel Voronezh | 64 | 30 | 20 | 4 | 6 | 55 | 33 | +22 | |
3. | Sokol Saratov | 54 | 30 | 15 | 9 | 6 | 44 | 17 | +27 | |
4. | Metallurg Lipetsk | 49 | 30 | 14 | 7 | 9 | 46 | 40 | +6 | |
5. | Kaluga | 47 | 30 | 14 | 5 | 11 | 52 | 33 | +19 | |
6. | Zenit Penza | 46 | 30 | 13 | 7 | 10 | 35 | 26 | +9 | |
7. | Podol'e | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 50 | 40 | +10 | |
8. | Vitjaz 'Podolsk | 43 | 30 | 12 | 7 | 11 | 41 | 42 | -1 | |
9. | Avangard Kursk | 41 | 30 | 11 | 8 | 11 | 42 | 40 | +2 | |
10. | Lokomotiv Liski | 41 | 30 | 11 | 8 | 11 | 35 | 46 | -11 | |
11. | Zvezda Ryazan ' | 39 | 30 | 10 | 9 | 11 | 47 | 36 | +11 | |
12. | Gubkin | 37 | 30 | 10 | 7 | 13 | 34 | 40 | -6 | |
13. | Metallurg Vyksa | 31 | 30 | 8 | 7 | 15 | 26 | 48 | -22 | |
14. | Metallurg-Oskol | 26 | 30 | 7 | 5 | 18 | 28 | 61 | -33 | |
15. | Spartak Tambov | 21 | 30 | 6 | 3 | 21 | 28 | 77 | -49 | |
16. | Orël | 11 | 30 | 2 | 5 | 23 | 18 | 56 | -38 |
Verdicte
- Arsenal Tula promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2013-2014 .
- Orël a retrogradat printre amatori.
Rezultate
ARTĂ | FAV | SOS | MEL | KAL | ZEP | POD | VIP | AVK | laugh out Loud | ZVR | GUB | MEV | MEO | SPT | ORE | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arsenal Tula | ---- | 4-1 | 2-0 | 1-2 | 2-0 | 3-2 | 4-0 | 2-0 | 2-2 | 3-2 | 1-1 | 3-2 | 8-0 | 1-1 | 4-0 | 3-0 |
Fakel Voronezh | 0-0 | ---- | 2-0 | 1-0 | 3-2 | 1-0 | 3-2 | 3-1 | 2-2 | 1-2 | 2-0 | 3-2 | 2-1 | 4-0 | 1-1 | 2-1 |
Sokol Saratov | 1-1 | 1-0 | ---- | 1-1 | 3-0 | 1-1 | 0-0 | 0-2 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | 4-0 | 2-1 | 0-0 | 4-0 | 1-0 |
Metallurg Lipetsk | 1-5 | 2-1 | 1-0 | ---- | 0-0 | 1-3 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 3-2 | 2-2 | 2-2 | 3-0 | 2-4 | 2-2 |
Kaluga | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 4-1 | ---- | 1-2 | 4-1 | 3-0 | 2-3 | 0-1 | 3-2 | 1-0 | 3-1 | 3-0 | 2-0 | 3-0 |
Zenit Penza | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 2-3 | ---- | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 1-3 | 1-0 | 2-0 | 4-1 | 2-0 | 1-0 |
Podol'e | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 2-1 | ---- | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 5-1 | 4-1 | 6-3 | 4-1 |
Vitjaz 'Podolsk | 0-1 | 2-4 | 0-1 | 1-0 | 2-2 | 0-2 | 3-2 | ---- | 2-0 | 1-1 | 1-4 | 1-1 | 3-2 | 2-1 | 2-1 | 1-0 |
Avangard Kursk | 1-4 | 4-1 | 0-3 | 0-3 | 0-2 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | ---- | 0-0 | 3-1 | 1-2 | 4-1 | 3-0 | 2-1 | 2-0 |
Lokomotiv Liski | 1-3 | 1-2 | 1-2 | 2-4 | 2-1 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 1-1 | ---- | 2-0 | 1-3 | 1-0 | 2-1 | 3-1 | 1-0 |
Zvezda Ryazan ' | 1-2 | 2-3 | 1-1 | 0-2 | 2-1 | 1-0 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 5-0 | ---- | 0-0 | 0-0 | 5-0 | 4-1 | 1-1 |
Gubkin | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 1-3 | 1-2 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-3 | 4-2 | 0-1 | ---- | 1-0 | 0-1 | 2-0 | 1-0 |
Metallurg Vyksa | 0-3 | 0-1 | 0-2 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 3-1 | 1-1 | 1-1 | ---- | 1-0 | 2-1 | 2-0 |
Metallurg-Oskol | 1-4 | 1-0 | 0-5 | 0-2 | 0-2 | 1-1 | 0-3 | 2-1 | 2-1 | 4-0 | 1-1 | 1-2 | 1-0 | ---- | 2-3 | 3-0 |
Spartak Tambov | 0-0 | 0-4 | 0-3 | 0-2 | 0-6 | 2-1 | 1-3 | 1-5 | 0-4 | 0-0 | 1-5 | 2-1 | 0-1 | 3-2 | ---- | 2-0 |
Orël | 0-4 | 0-2 | 0-4 | 1-2 | 2-2 | 0-2 | 2-3 | 0-2 | 3-0 | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | 2-0 | ---- |
Grupul sudic
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Angušt Nazran ' | 69 | 32 | 21 | 6 | 5 | 45 | 19 | +26 | |
2. | Čern. Novorossijsk | 69 | 32 | 20 | 9 | 3 | 53 | 17 | +36 | |
3. | Torpedo Armavir | 63 | 32 | 19 | 6 | 7 | 51 | 25 | +26 | |
4. | Astrakhan ' | 62 | 32 | 17 | 11 | 4 | 62 | 31 | +31 | |
5. | Masuk-KMV Pyatigorsk | 53 | 32 | 15 | 8 | 9 | 37 | 20 | +17 | |
6. | Taganrog | 51 | 32 | 15 | 6 | 11 | 50 | 34 | +16 | |
7. | Alanija-d Vladikavkaz | 49 | 32 | 14 | 7 | 11 | 50 | 37 | +13 | |
8. | Dagdizel 'Kaspijsk | 48 | 32 | 13 | 9 | 10 | 35 | 27 | +8 | |
9. | MITOS Novočerkassk | 45 | 32 | 13 | 6 | 13 | 47 | 47 | +0 | |
10. | Biolog-Novokubansk | 45 | 32 | 12 | 9 | 11 | 41 | 38 | +3 | |
11. | Energija Volžskij | 44 | 32 | 13 | 5 | 14 | 36 | 42 | -6 | |
12. | Slavyansky Slavyansk-na-Kubani | 39 | 32 | 9 | 12 | 11 | 42 | 44 | -2 | |
13. | Družba Majkop | 35 | 32 | 9 | 8 | 15 | 33 | 48 | -15 | |
14. | Kavkaztransgaz-2005 | 28 | 32 | 6 | 10 | 16 | 34 | 50 | -16 | |
15. | Olimpija Volgograd | 24 | 32 | 6 | 6 | 20 | 25 | 55 | -30 | |
16. | Volgar'-2 Astrakhan ' [7] | 23 | 32 | 6 | 5 | 21 | 29 | 60 | -31 | |
17. | SKA Rostov [8] | 6 | 32 | 1 | 3 | 28 | 6 | 82 | -76 |
Verdicte
- Angušt Nazran ' promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2013-2014 .
- SKA Rostov a retrogradat printre amatori.
Rezultate
ANN | CEN | TOA | AST | MKP | ETICHETĂ | ADV | DAK | MIN | COS | ENV | SSK | DRM | K05 | OLV | V2A | SKR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Angušt Nazran ' | ---- | 1-0 | 0-0 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | 1-0 |
Čern. Novorossijsk | 1-1 | ---- | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 2-2 | 2-1 | 1-1 | 3-2 | 3-1 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 2-0 | 6-0 | 3-0 |
Torpedo Armavir | 0-1 | 1-1 | ---- | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 4-0 | 3-0 | 5-1 | 3-2 | 1-2 | 3-0 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | 1-0 |
Astrakhan ' | 1-1 | 0-1 | 1-1 | ---- | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 6-0 | 1-1 | 4-0 | 1-0 | 3-0 |
Masuk-KMV Pyatigorsk | 1-3 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | ---- | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 4-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 2-0 |
Taganrog | 0-1 | 0-0 | 4-2 | 3-1 | 1-2 | ---- | 2-1 | 1-0 | 1-2 | 0-1 | 3-1 | 3-3 | 2-0 | 0-0 | 4-2 | 1-0 | 4-0 |
Alanija-d Vladikavkaz | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 2-3 | 0-0 | 0-2 | ---- | 0-0 | 1-2 | 2-4 | 3-0 | 3-3 | 3-0 | 4-0 | 1-0 | 2-0 | 1-1 |
Dagdizel 'Kaspijsk | 1-0 | 0-0 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 1-3 | 0-1 | ---- | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 3-0 | 4-1 | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 5-0 |
MITOS Novočerkassk | 1-0 | 0-2 | 1-1 | 3-2 | 1-2 | 1-0 | 1-4 | 1-3 | ---- | 1-1 | 4-0 | 0-0 | 1-0 | 3-1 | 7-0 | 2-1 | 3-0 |
Biolog-Novokubansk | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 3-2 | 0-0 | 2-1 | ---- | 3-4 | 0-0 | 0-1 | 3-0 | 1-1 | 3-0 | 4-0 |
Energija Volžskij | 0-2 | 0-0 | 0-1 | 1-4 | 1-0 | 2-0 | 2-2 | 2-0 | 2-1 | 0-2 | ---- | 1-3 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 0-1 | 4-0 |
Slavyansky Slavyansk-na-Kubani | 1-3 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 0-2 | 1-0 | 2-3 | 0-0 | 1-1 | ---- | 1-1 | 3-3 | 2-0 | 3-1 | 3-0 |
Družba Majkop | 0-1 | 2-4 | 1-2 | 0-2 | 0-0 | 2-1 | 3-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 3-1 | ---- | 1-0 | 0-0 | 1-1 | 3-0 |
Kavkaztransgaz-2005 | 0-0 | 0-2 | 0-2 | 3-3 | 0-2 | 2-2 | 1-2 | 1-2 | 3-1 | 0-1 | 1-1 | 3-3 | 0-1 | ---- | 2-0 | 1-1 | 3-0 |
Olimpija Volgograd | 1-3 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 0-1 | 3-3 | 0-3 | ---- | 2-2 | 3-0 |
Volgar'-2 Astrakhan ' | 1-3 | 0-3 | 3-2 | 1-3 | 0-6 | 0-3 | 0-1 | 0-0 | 2-0 | 3-1 | 0-1 | 2-3 | 1-3 | 1-1 | 1-3 | ---- | 3-0 |
SKA Rostov | 0-3 | 0-1 | 0-3 | 2-6 | 0-1 | 0-3 | 0-3 | 0-2 | 1-0 | 0-0 | 0-3 | 1-1 | 0-3 | 0-2 | 1-2 | 0-3 | ---- |
Grupul Ural-Volga
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gazovik Orenburg | 69 | 28 | 21 | 6 | 1 | 54 | 15 | +39 | |
2. | Tyumen | 66 | 28 | 20 | 6 | 2 | 56 | 15 | +41 | |
3. | Volga Ulyanovsk | 52 | 28 | 15 | 7 | 6 | 37 | 17 | +20 | |
4. | Chelyabinsk | 50 | 28 | 14 | 8 | 6 | 42 | 23 | +19 | |
5. | Lada-Togliatti | 48 | 28 | 13 | 9 | 6 | 39 | 28 | +11 | |
6. | Zenit Izhevsk | 47 | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 | 37 | +10 | |
7. | Syzran'-2003 | 42 | 28 | 11 | 9 | 8 | 34 | 21 | +13 | |
8. | Rubin-2 | 35 | 28 | 9 | 8 | 11 | 29 | 35 | -6 | |
9. | Gornjak Učaly | 31 | 28 | 8 | 7 | 13 | 22 | 40 | -18 | |
10. | KAMAZ | 30 | 28 | 8 | 6 | 14 | 23 | 29 | -6 | |
11. | Dinamo Kirov | 30 | 28 | 6 | 12 | 10 | 16 | 19 | -3 | |
12. | Nosta Novotroick | 23 | 28 | 5 | 8 | 15 | 21 | 38 | -17 | |
13. | Oktan Perm ' | 22 | 28 | 6 | 4 | 18 | 21 | 47 | -26 | |
14. | Akademija Dimitrovgrad | 20 | 28 | 5 | 5 | 18 | 16 | 57 | -41 | |
15. | Spartak Yoshkar-Ola | 12 | 28 | 2 | 6 | 20 | 26 | 62 | -36 |
Verdicte
- Gazovik Orenburg promovat la Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2013-2014 .
- Spartak Yoshkar-Ola a retrogradat printre amatori.
Rezultate
GAO | TJU | VOU | CEL | LAT | ZEI | S03 | R2K | GOU | KAM | DIK | NU | OK P | AKD | SJO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gazovik Orenburg | ---- | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 3-2 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 4-1 | 3-0 | 3-1 |
Tyumen | 1-1 | ---- | 1-1 | 1-0 | 4-1 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 4-1 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 4-0 | 5-1 |
Volga Ulyanovsk | 0-0 | 1-1 | ---- | 0-0 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 0-1 | 0-2 | 5-0 | 4-1 |
Chelyabinsk | 1-2 | 1-2 | 1-1 | ---- | 4-1 | 3-1 | 1-1 | 4-1 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 3-2 | 2-1 | 3-0 |
Lada-Togliatti | 2-5 | 1-0 | 2-0 | 0-1 | ---- | 3-1 | 0-2 | 0-0 | 3-1 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 5-3 |
Zenit Izhevsk | 1-1 | 1-4 | 2-1 | 2-1 | 2-3 | ---- | 1-1 | 4-1 | 3-0 | 0-2 | 3-2 | 4-0 | 3-0 | 3-0 | 1-0 |
Syzran'-2003 | 0-0 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 0-0 | 2-2 | ---- | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 0-1 | 1-1 | 2-0 | 2-2 | 2-0 |
Rubin-2 Kazan ' | 0-2 | 0-2 | 0-4 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 2-1 | ---- | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 4-1 | 0-0 | 1-2 | 1-1 |
Gornjak Učaly | 0-4 | 0-0 | 0-2 | 0-4 | 0-2 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | ---- | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 4-1 | 1-0 | 2-0 |
KAMAZ | 0-1 | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 0-0 | 2-1 | ---- | 0-0 | 2-3 | 2-0 | 3-0 | 1-0 |
Dinamo Kirov | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 1-0 | ---- | 0-0 | 1-0 | 3-0 | 0-0 |
Nosta Novotroick | 1-2 | 0-3 | 0-1 | 0-2 | 1-1 | 0-2 | 1-3 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | ---- | 3-0 | 3-0 | 2-0 |
Oktan Perm ' | 1-0 | 0-2 | 0-1 | 0-2 | 1-0 | 2-1 | 0-2 | 1-2 | 0-1 | 1-2 | 0-2 | 0-0 | ---- | 3-0 | 1-1 |
Akademija Dimitrovgrad | 2-2 | 0-3 | 0-3 | 1-0 | 0-3 | 0-1 | 0-3 | 0-3 | 1-0 | 0-2 | 0-0 | 0-0 | 5-0 | ---- | 0-3 |
Spartak Yoshkar-Ola | 0-1 | 1-4 | 1-3 | 1-2 | 0-2 | 2-2 | 0-4 | 0-2 | 0-1 | 1-1 | 2-2 | 3-1 | 3-5 | 1-2 | ---- |
Grupul de Est
Echipe participante
Clasament final
Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Luč-Ėnergija | 62 | 30 | 18 | 8 | 4 | 48 | 27 | +21 | |
2. | Čita | 59 | 30 | 16 | 11 | 3 | 42 | 22 | +20 | |
3. | Sahalin | 55 | 30 | 15 | 10 | 5 | 42 | 23 | +19 | |
4. | Amur-2010 | 55 | 30 | 15 | 10 | 5 | 50 | 21 | +29 | |
5. | Smena KNA | 50 | 30 | 14 | 8 | 8 | 41 | 29 | +12 | |
6. | Dinamo Barnaul | 37 | 30 | 9 | 10 | 11 | 41 | 44 | -3 | |
7. | Yakutija Yakutsk | 35 | 30 | 9 | 8 | 13 | 37 | 46 | -9 | |
8. | Baikal Irkutsk | 28 | 30 | 8 | 4 | 18 | 36 | 61 | -25 | |
9. | Irtyš Omsk | 24 | 30 | 5 | 9 | 16 | 37 | 62 | -25 | |
10. | Sibirjak Bratsk | 23 | 30 | 5 | 8 | 17 | 27 | 50 | -23 | |
11. | Sibir'-2 | 21 | 30 | 5 | 6 | 19 | 33 | 49 | -16 |
Verdicte
- Luč-Ėnergija promovat în Pervenstvo Futbol'noj Nacional'noj Ligi 2013-2014 .
- Sibir'-2 a retrogradat printre amatori.
Rezultate
LUE | CIT | SAC | A10 | SKA | DIB | JAJ | BAI | IRO | DA B | SI2 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Luč-Ėnergija | ---- | 2-3 | 2-2 | 1-0 3-1 | 1-0 0-0 | 1-1 3-1 | 3-1 | 3-1 3-2 | 3-2 3-0 | 2-1 | 0-0 |
Čita | 0-1 1-0 | ---- | 1-0 0-0 | 1-1 0-0 | 0-1 1-0 | 3-1 | 1-0 1-1 | 4-0 | 4-2 | 1-1 | 3-2 |
Sahalin | 1-1 3-2 | 1-0 | ---- | 1-1 2-0 | 1-0 0-0 | 3-3 3-1 | 0-0 | 2-1 | 2-1 3-1 | 3-0 | 0-0 |
Amur-2010 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | ---- | 1-1 | 2-0 5-1 | 0-0 3-2 | 5-1 | 3-0 3-1 | 5-0 1-0 | 3-0 2-0 |
Smena KNA | 0-2 | 0-1 | 2-1 | 1-1 0-2 | ---- | 5-2 0-0 | 3-1 | 5-2 | 1-0 1-1 | 2-0 1-0 | 1-2 4-1 |
Dinamo Barnaul | 1-2 | 1-1 1-1 | 0-3 | 0-0 | 2-2 | ---- | 6-1 1-0 | 1-0 3-1 | 1-1 1-1 | 1-0 3-0 | 2-1 |
Yakutija Yakutsk | 0-0 1-2 | 0-1 | 1-0 1-0 | 2-3 | 0-1 1-2 | 1-0 | ---- | 1-0 | 5-1 | 2-2 3-0 | 4-3 0-5 |
Baikal Irkutsk | 1-2 | 0-0 2-4 | 1-0 1-2 | 2-1 1-3 | 1-3 0-2 | 1-0 | 1-1 1-2 | ---- | 4-1 | 3-2 | 2-0 |
Irtyš Omsk | 2-3 | 1-2 3-3 | 0-1 | 0-2 | 4-1 | 0-5 | 2-2 2-2 | 3-1 1-1 | ---- | 1-1 2-0 | 3-1 1-0 |
Sibirjak Bratsk | 1-0 1-2 | 0-1 1-3 | 2-2 0-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-2 1-2 | 0-0 | ---- | 2-1 2-1 |
Sibir'-2 | 0-1 0-0 | 0-1 0-0 | 1-1 0-3 | 0-2 | 0-1 | 2-0 1-2 | 0-2 | 1-1 4-0 | 3-0 | 4-6 | ---- |
Notă
- ^ a b c d e f g h i ( EN ) Rusia 2011/12 , pe RSSSF .
- ^ Ca Dolgie Prudy.
- ^ Cu titlul de Dinamo Vologda .
- ^ Cu numele de Rusiči Orël .
- ^ Alanija Vladikavkaz training de rezervă
- ^ Formația de rezervă Volgar „Astrachan” .
- ^ În sezonul următor nu a putut participa, deoarece prima echipă a fost retrogradată.
- ^ Retras după 22 runde în pauza de iarnă; pentru meciurile rămase victoria a fost atribuită adversarilor cu 3-0 la masă.
- ^ Formarea rezervei Rubin .
- ^ Ca Radian-Baikal Irkutsk .
- ^ Sibir rezervă formarea
Voci correlate
Collegamenti esterni
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Ovest , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Centro , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Sud , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Urali-Volga , su WildStat.com .
- ( EN , RU ) Risultati e classifica finale del Girone Est , su WildStat.com .
- ( RU ) Vtoroj divizion 2012-2013 , su FootballFacts , FootballFacts.ru.
- ( EN ) Russia 2012/13 , su RSSSF .